Quick GSM
ClickGSM – Service GSM și piese pentru dispozitivul tău. Servicii profesionale pentru dispozitive mobile, reparații rapide și o gamă largă de piese și accesorii pentru telefoane, tablete și laptopuri. Repară dispozitive Apple. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
2.262 de recenzii la „Quick GSM”
Mi-au schimbat sticla de la camera, mai mult mi-a luat sa scot portofelul din buzunar decat a durat lucrarea. Respect pentru faptul ca au deschis si sambata. Recomand!
Am un Samsung Galaxy S7 edge ,caruia i – am spart geamul la camera ,dar nici camera nu mai functiona ,am fost pe la mai multe service,dar m au trmis la plimbare ,,,,ca e greu de desfacut carcasa,ca nu mai etanseaza cum e nou ,ca ….si ca .Pe internet am gasit Quick GSM,am facut comanda ,seara ,a doua zi la 10 ,30 m am prezentat ,la 0ra 11 era gata,m a scutit de neplacerea de a cumpara altul nou,pret 130 lei cu piesa si manopera ,recomand cu placere si incredere.
Recomand! Preț bun
Telefonul mi-a fost reparat in aprox. o ora dupa ce curierul a predat telefonul meu la această firmă.
Telefonul meu e un Samsung Galaxy A10, si modulul de încărcare era defect.
Rapid, eficient și relativ ieftin. A fost necesară schimbarea unui ecran pentru un Sony Xperia cam… obosit, operațiunea s-a derulat rapid și fără vicii ascunse (până acum; dacă situația se va schimba, și recenzia mea va fi modificată). Recomand.
O experiență buna, mi-am schimbat sticla de pe un oneplus 6 și totul funcționează perfect. Nu mi s-au părut deloc aroganți băieții, cum s-a mai scris , ba din contră, destul de transparenți, mi s-au explicat exact riscurile. Sper doar sa țină adezivul, am citit postări cum că li s-ar fi dezlipit după o perioadă. Ii recomand pe băieți, par să facă treabă bună!
Ce-a mai slabă experiență cu reparația unui telefon vreodată ! Nu recomand ! Am fost de 5 ori aici în decursul unei săptămâni de 5 ori pentru un telefon OnePlus 5 (2017) și am venit inițial pentru înlocuirea sticlei sparte , apoi gândit să schimb display-ul deoarece display-ul acestuiai a fost afectat în urma schimbării sticlei și oricum sticla se dezlipise după un weekend… 2 zile a ținut adezivul … Era de aștept , după schimbarea display-ului , când am venit să iau telefonul am realizat că nu îmi fusese lipit butonul de amprentă , după ce a mai stat o zi am revenit …. Pentru că butonul de amprentă se dezlipise din nou … Acum ecranul funcționează foarte prost abia reușesc să scriu … Am pierdut 500 de lei și ecranul funcționează mai prost decât atunci când era spart . O experiență îngrozitoare și 5 zile pierdute aiurea . Șeful lor de acolo a fost super amabil cu mine de fiecare dată , la fel ca și colegul de la casa dar „reparațiile” absolut îngrozitoare . Am plecat cu telefonul mai stricat decât era când am venit .
NU RECOMAND
Operatiunea de schimbare a bateriei pentru un Nexus 6P a durat 30 de minute chiar daca era foarte aglomerat in service. Sunt multumit de pret si calitate. O sa revin mai tarziu cu un update daca situatia se va inrautati la baterie sau telefon.[Update: dupa 1 saptamana de utilizare bateria noua se arata foarte buna de la SOT-1,5 ore acum am SOT-4+ ore(cu aplicatii precum Youtube, Youtube music, Reddit, Twitch, Telegram) Un minus acum cu incarcatorul original daca scade sub 10 % nu mai incarca trebuie sa folosesc un incarcator cu voltaj mai mic]
Jos palaria! Staff foarte amabil si ajutator! M-am dus cu un A51 cu sticla de la ecran sparta si mi-am pus toata speranta ca operatiunea de schimbare sa reuseasca, altfel nu stiu daca rezistam sa imi iau alt display, poate direct alt telefon. Am primit mesaj a 2-a zi sa imi ridic telefonul si confirmarea ca totul a fost ok! Telefonul nu mai este ca nou dar nici nu ma asteptam sa fie altfel, important este ca sticla este complet noua si il pot folosi in mod normal. PS: Camera frontala merge ok, sa stii! 😀
Highly recommended! 5 stele din partea mea pentru echipa de la magazin!
Recomand! Am înlocuit sticla spartă la un Oneplus 5T și telefonul este impecabil acum, zici că e nou, fără să schimb display-ul. Până acum sticla stă bine lipită, dar oricum are garanție 90 de zile(pt. lipire, nu dacă spargi din nou telefonul 😁), deci nu ai ce să ceri mai mult…
La acest service lucreaza niste oameni foarte prost crescuti de parinti.
Acestia fac urmatoarea inselatorie:
– iti spun ca iti schimba sticla sparta la ecranul tau original si ca va fi la fel (pentru 200 lei);
– iti pun de fapt un ecran neoriginal care nu functioneaza cum trebuie, are culorile diferite de ecranul original si afirma ca este acelasi ecran;
– ulterior schimba sticla sparta si vand ecranul tau original altui client (pentru aprox. 600 lei);
Evitati acesti oameni lipsiti de cele mai elementare valori sociale si alegeti un alt service GSM (eventual unul care opereaza asupra telefonului la vedere, si nu in spate). De asemenea, nu evitati sa depuneti plangere penala la Politia Sector 4 – Serviciul de Investigare a Criminalitatii Economice, daca ati patit ceva similar.