Quick GSM

Se încarcă...

2.262 de recenzii la „Quick GSM”

Excelent
4.8
2.262 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Stanicut A.
    acum 5 ani

    Mi-au schimbat sticla de la camera, mai mult mi-a luat sa scot portofelul din buzunar decat a durat lucrarea. Respect pentru faptul ca au deschis si sambata. Recomand!

    Răspunsul proprietarului
    Multumim, un Galaxy S10e cu Geam Camera nou 🙂
  • dumitru S.
    acum 5 ani

    Am un Samsung Galaxy S7 edge ,caruia i – am spart geamul la camera ,dar nici camera nu mai functiona ,am fost pe la mai multe service,dar m au trmis la plimbare ,,,,ca e greu de desfacut carcasa,ca nu mai etanseaza cum e nou ,ca ….si ca .Pe internet am gasit Quick GSM,am facut comanda ,seara ,a doua zi la 10 ,30 m am prezentat ,la 0ra 11 era gata,m a scutit de neplacerea de a cumpara altul nou,pret 130 lei cu piesa si manopera ,recomand cu placere si incredere.

    Răspunsul proprietarului
    Multumim 🙂
  • Laur
    acum 5 ani

    Recomand! Preț bun
    Telefonul mi-a fost reparat in aprox. o ora dupa ce curierul a predat telefonul meu la această firmă.
    Telefonul meu e un Samsung Galaxy A10, si modulul de încărcare era defect.

    Răspunsul proprietarului
    Multumim, timpul reparatiilor prin curier sunt determinate de Curier, cat de repede livreaza, incercam sa scurtam acest timp cat mai mult posibil.
  • Iulian T.
    acum 5 ani

    Rapid, eficient și relativ ieftin. A fost necesară schimbarea unui ecran pentru un Sony Xperia cam… obosit, operațiunea s-a derulat rapid și fără vicii ascunse (până acum; dacă situația se va schimba, și recenzia mea va fi modificată). Recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Asa va ramane, Multumim.
  • Ilhan N.
    acum 5 ani

    O experiență buna, mi-am schimbat sticla de pe un oneplus 6 și totul funcționează perfect. Nu mi s-au părut deloc aroganți băieții, cum s-a mai scris , ba din contră, destul de transparenți, mi s-au explicat exact riscurile. Sper doar sa țină adezivul, am citit postări cum că li s-ar fi dezlipit după o perioadă. Ii recomand pe băieți, par să facă treabă bună!

    Răspunsul proprietarului
    Multumim, folosim un nou tip de adeziv care ar trebuii sa faca o treaba buna (fara a mai avea probleme), atat ca nu este bine sa cureti displayul telefonului cu dezinfectant sau alte substante ("reclama TV") pentru ca pot afecta orice tip de adeziv, si pot intra si la display sa il strice (ceea ce primim mai nou in service pentru a repara, CONSTANT).
  • Alexandru B.
    acum 5 ani

    Ce-a mai slabă experiență cu reparația unui telefon vreodată ! Nu recomand ! Am fost de 5 ori aici în decursul unei săptămâni de 5 ori pentru un telefon OnePlus 5 (2017) și am venit inițial pentru înlocuirea sticlei sparte , apoi gândit să schimb display-ul deoarece display-ul acestuiai a fost afectat în urma schimbării sticlei și oricum sticla se dezlipise după un weekend… 2 zile a ținut adezivul … Era de aștept , după schimbarea display-ului , când am venit să iau telefonul am realizat că nu îmi fusese lipit butonul de amprentă , după ce a mai stat o zi am revenit …. Pentru că butonul de amprentă se dezlipise din nou … Acum ecranul funcționează foarte prost abia reușesc să scriu … Am pierdut 500 de lei și ecranul funcționează mai prost decât atunci când era spart . O experiență îngrozitoare și 5 zile pierdute aiurea . Șeful lor de acolo a fost super amabil cu mine de fiecare dată , la fel ca și colegul de la casa dar „reparațiile” absolut îngrozitoare . Am plecat cu telefonul mai stricat decât era când am venit .
    NU RECOMAND

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, daca intradevar sunt probleme cu displayul va rugam sa va intoarceti, aveti garantie 90 zile. Il schimbam nu va faceti probleme. Iar pentru celelate neplaceri ne cerem scuze. Multumim va asteptam.
  • Adrian D.
    acum 5 ani

    Operatiunea de schimbare a bateriei pentru un Nexus 6P a durat 30 de minute chiar daca era foarte aglomerat in service. Sunt multumit de pret si calitate. O sa revin mai tarziu cu un update daca situatia se va inrautati la baterie sau telefon.[Update: dupa 1 saptamana de utilizare bateria noua se arata foarte buna de la SOT-1,5 ore acum am SOT-4+ ore(cu aplicatii precum Youtube, Youtube music, Reddit, Twitch, Telegram) Un minus acum cu incarcatorul original daca scade sub 10 % nu mai incarca trebuie sa folosesc un incarcator cu voltaj mai mic]

    Răspunsul proprietarului
    Ok 10ks, asteptam un feedback oricare ar fi el! Problema cu incaracrea de sub 10% poater fi creata de catre cablu sau de mufa de incarcare, daca poti schimba Cablu si sa incerci din nou!
  • Acatrinei L.
    acum 5 ani

    Jos palaria! Staff foarte amabil si ajutator! M-am dus cu un A51 cu sticla de la ecran sparta si mi-am pus toata speranta ca operatiunea de schimbare sa reuseasca, altfel nu stiu daca rezistam sa imi iau alt display, poate direct alt telefon. Am primit mesaj a 2-a zi sa imi ridic telefonul si confirmarea ca totul a fost ok! Telefonul nu mai este ca nou dar nici nu ma asteptam sa fie altfel, important este ca sticla este complet noua si il pot folosi in mod normal. PS: Camera frontala merge ok, sa stii! 😀

    Highly recommended! 5 stele din partea mea pentru echipa de la magazin!

    Răspunsul proprietarului
    10ks, nici spart nu mai era ca nou, am incercat sa iasa cat mai bine, si ma bucur sa aflu desprea camera, mercy pentru feedback..
  • Catalin C.
    acum 5 ani

    Recomand! Am înlocuit sticla spartă la un Oneplus 5T și telefonul este impecabil acum, zici că e nou, fără să schimb display-ul. Până acum sticla stă bine lipită, dar oricum are garanție 90 de zile(pt. lipire, nu dacă spargi din nou telefonul 😁), deci nu ai ce să ceri mai mult…

    Răspunsul proprietarului
    Bucurosi sa stim ca esti multumit, NU IL SPARGE :)) , 10KS.
  • Ciprian S.
    acum 5 ani

    La acest service lucreaza niste oameni foarte prost crescuti de parinti.
    Acestia fac urmatoarea inselatorie:
    – iti spun ca iti schimba sticla sparta la ecranul tau original si ca va fi la fel (pentru 200 lei);
    – iti pun de fapt un ecran neoriginal care nu functioneaza cum trebuie, are culorile diferite de ecranul original si afirma ca este acelasi ecran;
    – ulterior schimba sticla sparta si vand ecranul tau original altui client (pentru aprox. 600 lei);

    Evitati acesti oameni lipsiti de cele mai elementare valori sociale si alegeti un alt service GSM (eventual unul care opereaza asupra telefonului la vedere, si nu in spate). De asemenea, nu evitati sa depuneti plangere penala la Politia Sector 4 – Serviciul de Investigare a Criminalitatii Economice, daca ati patit ceva similar.

    Răspunsul proprietarului
    Draga domnule "Vecin" atat timp cat vrei sa fie facut pe "loc" se procedeaza asa: - se comanda un display gata facut, cand ajunge te instiintam ca a venit si vi si il schimbam. (Se pare ca acesta care a venit avea ceva defect, "dar nici sa auzi de asa ceva", noi INSELAM etc .... si amenintari... etc ... "prosti crescut".... etc ....). Daca gasesti tu service care sa iti schimbe sticla in 20 min platim noi reparatia. Daca intradevar aveam nevoie de displayul tau "NU IL MAI AVEAM", dar noi ti-am pus inapoi displayul si ti-am returnat bani. Pentru cei mai pretentiosi exista service autorizat Apple in Romania. Care intradevar repara la vedere! Ne cerem scuze pentru neplacerea creata, multumim.

Recenziile sunt închise.