Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
1-15 zile lucratoare? poate am nevoie naibii de el in cateva zile, mai ales la o reparatie care dureaza 2 ore max, o curatare de praf si inlocuit pasta termica. sunteti penibili, nu stiu cum dracu aveti contract cu emag, probabil sunteti detinuti de ceva mafiot/politician
Nu au fost in stare sa repare un controller in 2 luni de zile. Acum am fost nevoit sa returnez toata consola pentru a-mi lua banii inapoi. Incompetenti..
Am avut un aer conditionat stricat si au venit dupa 15 zile sa constate. Au comandat placa de baza si a mai durat inca 3 saptamani pana sa o schimbe. Asta in timp ce afara erau 40 grade.
Am avut niste casti Anker la care plasticul a cedat in timp. Au fost schimbate cu unele noi in garantie.
O experiență desăvârșită, cu atât mai mult cu cât defectul era unul ce se manifesta aleatoriu, în circumstanțe și condiții speciale. 3 repetări ale testelor standard au returnat rezultatul “OK, toți parametrii testați au fost îndepliniți, defectul nu s-a manifestat”. Cu toate astea, domnul Octavian Vlădoiu de la Depanero, care s-a semnat cu funcția de “Specialist Customer Service” și care s-a ocupat de cazul/ dispozitivul meu (Apple Watch Ultra 2) “s-a dat peste cap” ca să obțină de la mine dovezi ale manifestării defectului (printscreens în special) și detalii despre situațiile în care defectul s-ar putea reproduce. După ce a înțeles problema împreună cu toate scenariile și fețele ei, mi-a cerut acordul să folosească dumnealui dispozitivul în mod personal (incluzând adăugarea dispozitivului în contul iCloud al dumnealui) și să încerce să provoace manifestarea defectului prin reproducerea scenariilor speciale descrise de mine. După 4 zile calendaristice am primit pe e-mail un update de la Depanero “produs reparat”, iar câteva zile mai târziu curierul mi-a adus un alt exemplar, produsul defect fiind înlocuit.
Nu mă așteptam ca Depanero să efectueze mai mult decât testele standard, rezumându-se la a-mi returna produsul cu explicația “defectul nu s-a manifestat”, după care să trebuiască să contactez direct Apple Customer Care și să încerc să îi determin pe cei de la Apple să eticheteze produsul ca fiind defect și de înlocuit, după care să îl retrimit la un service autorizat, nu mă așteptam la o atitudine atât de serviabilă, amabilă și orientată spre identificarea cu orice preț a problemei/ defectului, astfel încât acestea să fie înlăturat iar clientul să fie mulțumit.
Da, toată “tevatura” a durat un pic mai mult decât 15 zile calendaristice date ca termen maxim de rezolvare (a durat ~25 de zile), însă nici nu cred că ar fi fost omenește posibil să se respecte termenul, date fiind tipul defectului (aleatoriu) și numărul de repetări al pașilor necesari reproducerii și identificării defectului.
Mulțumesc Depanero, mulțumesc domnule Vlădoiu. M-ați surprins deosebit de plăcut, continuați tot așa!
Am avut o trotineta la dansii si au facut reparatia intr-un timp foarte scurt.M-a surprins placut si faptul ca am fost tinuta la curent in permanenta despre modul de receptionare si apoi de returnare a produsului catre mina.
Am avut o experiență extrem de neplăcută cu echipa trimisă pentru instalarea unui aparat de aer condiționat. De la felul murdar în care au lucrat (mi-au umplut parchetul nou de moloz, după care au călcat pe el, iar unitatea interioară arată de parcă are deja 5 ani de utilizare), până la atitudinea față de cererile mele. Pe grabă, nervoși, iritați. A trebuit să negociez și să duc muncă de convingere ca să iasă cum am vrut.
Foarte proastă și neplăcută experiență cu firma DEPANERO‼️
La telefon, m-au atras cu vorbe meșteșugite …, că îmi rezolvă problema de înlocuire a bateriei unui iPhone X, într-un termen de timp rezonabil.
Iar la o zi sau două, de la predarea iPhone-ului, am realizat că este O HOȚIE metoda de lucru a celor de la DEPANERO, și i-am atenționat că dacă în următoarele 2 zile nu-mi testează telefonul ca sa vin să plătesc un avans pt lucrare și să-mi iau iPhone-ul până ce sosește bateria, eu solicit să-mi înapoieze produsul.
Nu doream ca iPhone-ul să stea pe la ei pe rafturi până ce vor găsi un tehnician disponibil să se apuce de rezolvarea problemei iPhone-ului meu❗️
Operatorii de la punctul de contact al firmei, mi-au spus că NU este posibil ce vreau eu … încercând să tragă de timp și să mă amâne …
În fine, într-o după-amiază, am gasit și o doamnă amabilă care mi-a spus că a doua zi pot veni să-mi iau iPhone-ul❗️
A doua zi, după ora prânzului, ajuns la sediul DEPANERO, din Splaiul Unirii, o persoană, de loc agreabilă, mi-a spus că nu trebuia să vin până ce nu eram înștiințat că pot veni pt că iPhone-ul meu nu este la ei la sediul firmei…
Am spus că aștept, în speranța că îmi voi recupera iPhone-ul cât mai curând…
Apoi, aceiași persoană, mi-a cerut să plătesc 100 RON❗️
Am fost foarte neplăcut surprins, întrucât
această sumă, așa cum am fost informat, la prezentarea produsului și era și menționat în scris, reprezenta taxa pt testarea iPhone-ului, sumă ce urma să intre în prețul final de înlocuire a bateriei❗️
Dar iPhone-ul NU fusese testat, nu mi s-a prezentat nicio fișă cu rezultatul testării, și totuși aveau pretenția să plătesc 100 RON‼️
Au urmat momente foarte neplăcute, fiind adus în stare să apelez la 112 (disperat fiind să nu fac vreo prostie), ca să trimită un echipaj de la Secția de Poliție cea mai apropiată și astfel să ma ajute să-mi recuperez iPhone-ul fără a mai fi nevoie să plătesc 100 ‼️
De remarcat:
– în următoarele 2 zile, am reușit să-mi înlocuiesc bateria de la iPhone cu doar 209 RON, în loc 439 RON cât costa la DEPANERO, iar garanția pt această lucrare este peste tot, în România, de doar 90 de zile.
– am ales inițial firma DEPANERO pentru că mi-a fost indicată de cei de la Asistenta Apple România (alături de alte câteva firme din București);
– inițial, am contactat telefonic firma “Cordon Electronics”, iar operatoarea mi-au spus nu se mai poate comanda o noua baterie pt iPhone X, fiind catalogat “vintage”, adică de epocă‼️
– apoi, contactând telefonic firma DEPANERO, operatorul “Andrei” mi-a spus să vin cu iPhone-ul la firmă și văd tehnicienii ce se poate face ….
Am avut o experienta foarte plăcută cu operatorii și cei de la Depanero !Adică am dus personal un leptop Huavei cu garanție expres care ulterior se stricase a fost reparat dar cu o întârziere de 2 zile peste cele 5 în care ar fi trebuit sa ma anunțe să-l ridic ! Dar pt înțelegere și timp întârziat mau recompensat cu un vaucer de 250 roni valabil pana în 2025 sa achiziționez ce vreau de la emg. Mulțumesc Depanero santeti profesioniști și va datorez mult respect și va voi recomanda de fiecare data când am ocazia
după două vizite la service cu un laptop, am apelat la garanția oficială a producătorului. DEPANERO SUCKS…. ați fost buni cândva… acum sunteți degeaba…. meritați un “mic” proces în instanță… nu reveniți la comentariu cu păreri de rău, după ce vă bateți joc de noi…