Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
O mizerie de companie! Nu sunt în stare sa repare un telefon. Aștept de pe 7.05.2024. Cu nr 5696472 sa mi se facă o amărâtă de reparație și de când a ajuns produsul la ei același lucru scrie „produs preluat în vederea diagnosticări” CAT POATE SA DUREZE O DIAGNOSTICARE?! Mai ales ca le-am scris pe mail de ieri. Doar daca nu puteți să-l reparați pana luni sa mi-l trimita așa. Eu marți dimineața trebuie sa plec din tara!!!! Pe mail nu cred ca răspund aștept de ieri. La telefon cred ca răspund dar nu au program sâmbătă și duminica. Bravo depanero! Nu cred ca meritați nici steaua care v-am dat-o eu. NU RECOMAND! Cred ca eu dreptate majoritatea clienților despre serviciile voastre.
Later edit: până la urmă lucrurile s-au rezolvat, dar greu și cu mult consum nervos. O domnișoară de acolo a reusit sa greșească in vreo 3 randuri, ajungand sa plătesc de vreo 3 ori prețul. Totuși cu ajutorul unor oameni de treabă, am rezolvat-o până la urmă. Pentru acei 2 oameni excelenți care au rezolvat o lună de gafe in 2 zile, o sa modific ratingul la 3.
E halucinanta interactiunea cu acest service. Am trimis un email pentru a cere o cotatie de pret pentru repararea unui laptop iesit din garantie cu ecranul spart (lucru evident de altfel) cu model, sub-model, marca, s/n etc. Mi s-a comunicat un pret (irelevant) care mi s-a spus de la inceput ca poate suferi schimbari, lucru cu care sunt de acord in limita 10-30%, hai fie 50%. Pretul parea ok raportat la pretul ecranului + manopera. Cu toate acestea la cateva zile dupa ce am trimis produsul in service am primit un telefon lasciv in care mi se comunica faptul ca reparatia costa aproape dublul pretului trimis initial (mai precis cu 140%). Am cerut sa fie verificat de ce s-a intamplat asta, si iata-ma, o saptamana mai tarziu fara nici un raspuns. In acelasi timp initial mi se comunicase ca reparatia va dura 60 de zile din momentul in care primesc laptopul in service, iar ulterior, dupa o saptamana de cautari, am fost informat ca vor fi de fapt 60 de zile din momentul in care voi plati pretul reparatiei. Deci pe scurt: depanero = informatii eronate, preturi fantasmagorice si un dezinteres total fata de client.
Nu aruncati banii pe bunuri achizitionate de la ei.
Aștept de 10 zile o reparație la o Work center CANON cu extragarantie achitata si defectata dupa 10 luni de functionare… iti raspunde robotul, apoi esti dirijat de colo – colo de d-rele operatoare…
Risti sa ai mari pierderi in activitate cumparand produsele lor, pe care , culmea , ar trebui sa le repare tot ei … POVESTI !
Am achiziționat o instalație de aer condiționat (cu montajul inclus) pe data de 16 august 2024 și am contactat firma DEPANERO pentru programarea montajului începând de luni, 19 august 2024. În fiecare zi de atunci am solicitat o confirmare exactă a zilei în care echipa va veni să monteze aparatul. În final, pe 22 august 2024, mi s-a comunicat că echipa va veni pe 23 august 2024, la ora 12:00, pentru a demonta aparatul vechi și a monta aparatul nou.
Echipa a sosit la ora 15:00, cu o întârziere considerabilă și fără a avea toate uneltele necesare pentru finalizarea montajului, un instrument de tăiat fier. Am fost informat că acest instrument este disponibil la sediul firmei, dar echipa nu a putut merge să-l ia din cauza unei alte programări.
Mai mult, am observat că solicitarea noastră, deși fusese făcută pe 19 august 2024, a fost alocată echipei abia pe 22 august 2024, la ora 11:40, de către doamna Guglea Violeta, un angajat al firmei DEPANERO. Acest lucru a dus la o întârziere semnificativă în realizarea montajului.
Am menționat în mod repetat faptul că am probleme de sănătate și locuiesc la etajul 8 și am solicitat instalarea aparatului conform termenului comunicat, adică în trei-cinci zile de la solicitarea făcută pe 19 august 2024. Întârzierea cauzată de alocarea tardivă a echipei și lipsa uneltelor necesare este inacceptabilă.
Seriozitate zero!
Recomand cu căldură! Vă mulțumesc pentru promptitudine și o calitate a serviciilor impecabilă. Laptopul meu a fost ridicat de curier chiar în ziua solicitării. Am fost ținută la curent, prin mail, de toate stadiile reparației, iar laptopul a ajuns la mine, ca nou, în câteva zile.
O experiență neplăcută, cu costuri ascunse și cu un produs care s-a întors la mine NEFUNCȚIONAL, după ce am plătit un cost de 400 RON către această companie. NU RECOMAND!
Nu merita nici măcar o stea cel mai prost serviciu de reparație am trimis in garanție o trotineta electrica kugoo kirin s1 pro pentru că nu se mai incarca și deschidea am fost contactat astăzi că trotineta are o zgârietură la far și frana si că a avut contact cu lichidele recunosc zgârietură la far și frana am făcut-o eu dar contact cu lichidele nu a avut nici o daca de spălat până acum nu am făcut-o doar am sterso cu o cârpă prin ploaie nu am mers nici o data dar zgârietură de la frana și de la far nu au nici o legătură cu contrerul și mufa de încărcare nu o sa mai comand nici o dată de pe eMAG sau sa iau o garanție de la Depanero cele mai proaste servicii .NU RECOMND DELOC EMAG SI DEPANERO COMANDATI LUCTRURI DE LE ALTE SITEURI ,EMAG ATI MAI PIERDUT UN CLIENT !
Am fost extrem de mulțumită, în special de personalul de la recepție. Am avut nevoie urgentă de repararea unui display spart la laptopul de muncă. Doamna Ionela de la recepție a făcut o treabă extraordinară, rezolvând problema rapid. A fost promptă și asertivă în comunicare, lucru pentru care îi sunt recunoscătoare. Modul în care s-a gestionat situația a fost exemplar.
Au diagnosticat rapid defectul și pentru ca produsul nu putea fi reparat, am primit imediat banii inapoi de la partenerul Emag de unde era cumpărat.
Am cumparat un scaun directorial de la Emag iar dupa 1 an si ceva s.a defectat pistonul care ridica si cobora scaunul. Depanero a inlocuit intreg produsul ( scaunul ) cu unul nou.