Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Tarcatel M.
    acum 1 an

    O mizerie de companie! Nu sunt în stare sa repare un telefon. Aștept de pe 7.05.2024. Cu nr 5696472 sa mi se facă o amărâtă de reparație și de când a ajuns produsul la ei același lucru scrie „produs preluat în vederea diagnosticări” CAT POATE SA DUREZE O DIAGNOSTICARE?! Mai ales ca le-am scris pe mail de ieri. Doar daca nu puteți să-l reparați pana luni sa mi-l trimita așa. Eu marți dimineața trebuie sa plec din tara!!!! Pe mail nu cred ca răspund aștept de ieri. La telefon cred ca răspund dar nu au program sâmbătă și duminica. Bravo depanero! Nu cred ca meritați nici steaua care v-am dat-o eu. NU RECOMAND! Cred ca eu dreptate majoritatea clienților despre serviciile voastre.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient pe care l-ai intampinat. Te informam ca termenul pentru servisarea unui produs in perioada de garantie este de 15 zile.In acord cu discutia telefonica, speram ca am adus clarificari asupra situatiei pe care ai semnalat-o. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • X D.
    acum 1 an

    Later edit: până la urmă lucrurile s-au rezolvat, dar greu și cu mult consum nervos. O domnișoară de acolo a reusit sa greșească in vreo 3 randuri, ajungand sa plătesc de vreo 3 ori prețul. Totuși cu ajutorul unor oameni de treabă, am rezolvat-o până la urmă. Pentru acei 2 oameni excelenți care au rezolvat o lună de gafe in 2 zile, o sa modific ratingul la 3.
    E halucinanta interactiunea cu acest service. Am trimis un email pentru a cere o cotatie de pret pentru repararea unui laptop iesit din garantie cu ecranul spart (lucru evident de altfel) cu model, sub-model, marca, s/n etc. Mi s-a comunicat un pret (irelevant) care mi s-a spus de la inceput ca poate suferi schimbari, lucru cu care sunt de acord in limita 10-30%, hai fie 50%. Pretul parea ok raportat la pretul ecranului + manopera. Cu toate acestea la cateva zile dupa ce am trimis produsul in service am primit un telefon lasciv in care mi se comunica faptul ca reparatia costa aproape dublul pretului trimis initial (mai precis cu 140%). Am cerut sa fie verificat de ce s-a intamplat asta, si iata-ma, o saptamana mai tarziu fara nici un raspuns. In acelasi timp initial mi se comunicase ca reparatia va dura 60 de zile din momentul in care primesc laptopul in service, iar ulterior, dupa o saptamana de cautari, am fost informat ca vor fi de fapt 60 de zile din momentul in care voi plati pretul reparatiei. Deci pe scurt: depanero = informatii eronate, preturi fantasmagorice si un dezinteres total fata de client.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Dan! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Mihaela S.
    acum 1 an

    Nu aruncati banii pe bunuri achizitionate de la ei.
    Aștept de 10 zile o reparație la o Work center CANON cu extragarantie achitata si defectata dupa 10 luni de functionare… iti raspunde robotul, apoi esti dirijat de colo – colo de d-rele operatoare…
    Risti sa ai mari pierderi in activitate cumparand produsele lor, pe care , culmea , ar trebui sa le repare tot ei … POVESTI !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mihaela! Ne pare rau pentru neplacerile pe care le-ai intampinat si pentru timpul indelungat de asteptare. Intelegem importanta echipamentului tau si impactul pe care o astfel de intarziere il poate avea asupra activitatii tale. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!
  • Nuti-Nicoleta T.
    acum 1 an

    Am achiziționat o instalație de aer condiționat (cu montajul inclus) pe data de 16 august 2024 și am contactat firma DEPANERO pentru programarea montajului începând de luni, 19 august 2024. În fiecare zi de atunci am solicitat o confirmare exactă a zilei în care echipa va veni să monteze aparatul. În final, pe 22 august 2024, mi s-a comunicat că echipa va veni pe 23 august 2024, la ora 12:00, pentru a demonta aparatul vechi și a monta aparatul nou.
    Echipa a sosit la ora 15:00, cu o întârziere considerabilă și fără a avea toate uneltele necesare pentru finalizarea montajului, un instrument de tăiat fier. Am fost informat că acest instrument este disponibil la sediul firmei, dar echipa nu a putut merge să-l ia din cauza unei alte programări.
    Mai mult, am observat că solicitarea noastră, deși fusese făcută pe 19 august 2024, a fost alocată echipei abia pe 22 august 2024, la ora 11:40, de către doamna Guglea Violeta, un angajat al firmei DEPANERO. Acest lucru a dus la o întârziere semnificativă în realizarea montajului.
    Am menționat în mod repetat faptul că am probleme de sănătate și locuiesc la etajul 8 și am solicitat instalarea aparatului conform termenului comunicat, adică în trei-cinci zile de la solicitarea făcută pe 19 august 2024. Întârzierea cauzată de alocarea tardivă a echipei și lipsa uneltelor necesare este inacceptabilă.
    Seriozitate zero!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Nicoleta! Ne pare sincer rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o in legatura cu montajul instalatiei de aer conditionat. Pentru a ne putea ocupa de aceasta situatie si pentru ati oferi suportul necesar, te rugam sa ne transmiteti numarul fisei pe adresa de email clientsupport@depanero.ro. Vom analiza cazul si vom reveni cu o solutie cat mai rapid posibil. Iti multumim pentru intelegere si asteptam detaliile necesare pentru a te putea ajuta!
  • Mirela B.
    acum 1 an

    Recomand cu căldură! Vă mulțumesc pentru promptitudine și o calitate a serviciilor impecabilă. Laptopul meu a fost ridicat de curier chiar în ziua solicitării. Am fost ținută la curent, prin mail, de toate stadiile reparației, iar laptopul a ajuns la mine, ca nou, în câteva zile.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mirela! Suntem foarte bucurosi pentru faptul ca esti multumita de serviciile noastre. Iti multumim pentru recenzia transmisa si iti dorim o zi frumoasa!
  • Anca I.
    acum 1 an

    O experiență neplăcută, cu costuri ascunse și cu un produs care s-a întors la mine NEFUNCȚIONAL, după ce am plătit un cost de 400 RON către această companie. NU RECOMAND!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Anca! Ne pare rau pentru situatia neplacuta. Ne dorim sa investigam in detaliu cazul si sa clarificam toate aspectele legate de costuri si starea produsului returnat. Va rugam sa ne transmiteti mai multe informatii (numar comanda/solicitare ) pe adresa de e-mail: client.support@depanero.ro. Echipa noastra va analiza cazul cu prioritate si va reveni cu un raspuns in cel mai scurt timp.
  • Rayzer S.
    acum 1 an

    Nu merita nici măcar o stea cel mai prost serviciu de reparație am trimis in garanție o trotineta electrica kugoo kirin s1 pro pentru că nu se mai incarca și deschidea am fost contactat astăzi că trotineta are o zgârietură la far și frana si că a avut contact cu lichidele recunosc zgârietură la far și frana am făcut-o eu dar contact cu lichidele nu a avut nici o daca de spălat până acum nu am făcut-o doar am sterso cu o cârpă prin ploaie nu am mers nici o data dar zgârietură de la frana și de la far nu au nici o legătură cu contrerul și mufa de încărcare nu o sa mai comand nici o dată de pe eMAG sau sa iau o garanție de la Depanero cele mai proaste servicii .NU RECOMND DELOC EMAG SI DEPANERO COMANDATI LUCTRURI DE LE ALTE SITEURI ,EMAG ATI MAI PIERDUT UN CLIENT !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Rayzer! Ne pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o. Ne dorim sa investigam mai in detaliu situatia trotinetei si sa clarificam aceste aspecte. Te incurajam sa ne trimiti mai multe informatii pe adresa clientsupport@depanero.ro, astfel incat echipa noastra sa poata analiza cazul tau si sa iti ofere un raspuns.
  • Madalina N.
    acum 1 an

    Am fost extrem de mulțumită, în special de personalul de la recepție. Am avut nevoie urgentă de repararea unui display spart la laptopul de muncă. Doamna Ionela de la recepție a făcut o treabă extraordinară, rezolvând problema rapid. A fost promptă și asertivă în comunicare, lucru pentru care îi sunt recunoscătoare. Modul în care s-a gestionat situația a fost exemplar.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Madalina! Ne bucuram ca ai avut o experienta buna in interactiunea cu noi. Iti multumim pentru recenzie si iti dorim o zi frumoasa!
  • Lu A.
    acum 1 an

    Au diagnosticat rapid defectul și pentru ca produsul nu putea fi reparat, am primit imediat banii inapoi de la partenerul Emag de unde era cumpărat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ana! Iti multumim pentru feedback si pentru ca ai ales serviciile noastre! Ne bucuram ca diagnosticarea a fost rapida si ca situatia a fost solutionata prompt prin returnarea sumei de catre partenerul eMAG. Te mai asteptam cu incredere ori de cate ori ai nevoie!
  • ovidiu A.
    acum 1 an

    Am cumparat un scaun directorial de la Emag iar dupa 1 an si ceva s.a defectat pistonul care ridica si cobora scaunul. Depanero a inlocuit intreg produsul ( scaunul ) cu unul nou.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ovidiu! Multumim pentru feedback si pentru ca ai ales serviciile Depanero! Ne bucuram ca am putut rezolva rapid situatia si ca ai primit un scaun nou in locul celui defect. Ne dorim ca fiecare experienta sa fie una pozitiva, chiar si atunci cand apar probleme. Te asteptam oricand ai nevoie!

Recenziile sunt închise.