Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Raul B.
    acum 1 an

    Am vrut sa folosesc aceasta companie prin intermediul EMAG pentru instalarea unui aer conditionat, dar avand in vedere ca nu eram exact din oras si am fost dispus sa platesc extra pentru km in afara orasului (1.83 lei / km) in urma discutiei mele cu domnisoara Alina de la dispecer am realizat ca sunt niste mincinosi si ca nu indeplinesc ceea ce au scris pe site. Cand i-am explicat doamnei ca sunt 50km a spus : “Aaa dar nu se poate colegii mei, pierd prea mult timp!” drept dovada ca fac si treaba pe repede inainte si ca nu sunt seriosi servind fiecare client indiferent ca locuiești in oras sau in afara orasului chiar daca am fost dispus sa plateasc extra. Rusineeee Depanero, ca preferati cantitate si nu calitate!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Raul! Ne pare rau pentru inconvenientul intampinat. Din pacate, traversam o perioada foarte aglomerata, avand in vedere conditiile meteorologice actuale, care conduc la o cerere mare in privinta realizarii de servicii de montaj ale aparatelor de aer conditionat, astfel ca, nu avem capacitatea de a onora instalarea in afara orasului.
  • Mariana C.
    acum 1 an

    Am trimis un expresor de cafea De’Longhi, pentru că a fost cumpărat de pe platforma emag și cu ei au contract ,a stat două zile in service-ul depanero și am primit aparatul zgâriat, foarte murdar și l-au pus în cutie cu apă în el ,era ud tot și punga în care a fost pus avea apă în ea. Am trimis mail și răspunsul lor a fost, că aparatul a fost receptionat cu”” zgârieturi minore „”…
    De evitat orice colaborare cu depanero…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mariana! Ne pare sincer rau pentru experienta neplacuta. Te rugam sa ne trimiti un e-mail la clientsupport@depanero.ro, mentionand numarul comenzii sau al cererii de service, pentru a putea investiga cazul tau.
  • munteanuioana79@gmail.com I.
    acum 1 an

    pe 20 ianuarie,am trimis un Laptop în garanție la reparat, au constatat că e dusa bateria, care nu mai era în garanție, am achitat costul bateriei și al manoperei, au trecut 2 luni , încă nu au returnat laptopul pe motiv că nu a sosit bateria, sincer sunt niste incompetenți…Orice alt service are aceasta baterie in timp rezonabil.Dezamagire totala .Azi o sa trimit sesizare la ANPC

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ioana! Ne pare rau pentru orice neplaceri cauzate. In cazul in care defectele nu sunt acoperite de garantie, termenul de reparare poate varia. In urma discutiei telefonice de mai devreme, speram ca am reusit sa lamurim situatia semnalata de tine. Echipa Depanero iti transmite cele mai bune ganduri!
  • Ionel P.
    acum 1 an

    Niște amatori, nu recomand nimănui sa meargă la ei, am dus un laptop Lenovo defect la constatare, la predare am declarat ca placa de baza este defecta și nu porneste (pentru ca apar ca fiind zeul laptopurilor Lenovo din România, adică service autorizat), dar surpriza, ceea ce a constatat și fiul meu de 13 ani a descoperit ca ceva de pe placa de baza este defect, asta au constatat și ei (pentru 120 lei constatarea) dar nici un răspuns ca ce anume de pe placa de baza este defect ca de exemplu cipul grafic, bios, procesor care este lipit de placa. Răspunsul a fost ca ei nu intervin pe placa, de asta nu fac constatare, ei înlocuiesc piese. Orice service de cartier cu un aparat de măsură îți comunica ce este defect pe placa de baza, ei nu știu sa spună ce este defect, ei înlocuiesc tot, îți lasă doar carcasa de plastic. Se vede cât de mult va interesează de clienți dacă nici nu ați introdus solicitarea de reparație în sistem ca am verificat produsul pe site-ul Lenovo si nu apare laptopul ca intrat in service. Daca nu reusiti sa ma gasiti in evidenta voastra, comanda a fost cu nr. 5684793 al depanero.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ionel! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient pe care l-ai intampinat. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!
  • Alina R.
    acum 1 an

    Am trimis aspiratorul robot procurat de la emag la ei, mi-au trimis produsul mai defect decât l-am trimis, dacă înainte să-l trimit senzorii reacționau la recipientul de praf acum deloc, mi-au schimbat recipientul de praf original pe o chinezărie pe care aspiratorul nici nu-l primește

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alina! Ne pare rau ca ai avut aceasta experienta neplacuta. Te rugam sa ne contactezi la adresa clientsupport@depanero.ro pentru a analiza situatia in detaliu si pentru a gasi o solutie adecvata. Ne dorim sa iti oferim un serviciu de calitate si sa rezolvam aceasta problema cat mai rapid posibil. Multumim pentru rabdare.
  • Calugar G.
    acum 1 an

    Teapa marca Depanero si emag…
    Iti iei un produs, si iei extra garantie, care iti promite 5 zile timp de reparatii.
    Se strica produsul, faceo cerere de reparare.
    Vine reparatorul si constata defectul. trebuie schimbata o piesa.
    Dupa cateva zile te suna un consultant depanero si iti spune:
    „Dureaza 2 saptamani sa vina piese, sunteti de acord”?
    Daca ai strambat din nas a zis.. iti oferim un voucher cadou. (Cica cadou)
    Explici: daca va incadrati in termenul de 15 zile sunt de acord.

    Supriza.. asta nu mai conta pentru ei. Iti explica ca voucherul il primesti DOAR daca se repara, si mai ai de asteptat inca o saptamana peste cele 2 saptamanai.

    In fine, intr-un final se repara. Pleaca eletriceanul, trec cateva minute… eroare. Electriceanul zice ca „opriti siguranta si porniti-o din nou”
    Trec cateva minute, eroare. Merg la siguranta sa o opresc. pana sa ajung la ea, trosneste ceva in cupotor.

    Acum, cica produsul inca nu a fost reparat si e nevoie de o pioesa care dureaza… 5 saptamani.

    Am cerut voicherul si schimbarea produsului.

    Nu sunt de acord.. ca produsul nu a fost reparat. In cel mai rau caz imi da banii inapoi.

    Pai normal, la un produs care de la 2200 acum e 3000, le convine, nu?

    Deci mare grija cu ei,.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, George! ! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient pe care l-ai intampinat. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service. Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!
  • Fabs
    acum 1 an

    O grupare de mincinoși între EMag și depanero.
    Degeaba deții sau achiziționezi produse de la ei pt ca garanția nu se aplică.
    Au refuzat repararea unui aspirator Roborok pt ca este murdar de praf și are fire de păr!! Un aspirator cu praf și păr!!!
    Incredibil.
    De evitat achiziții de pe eMag.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Fabs! Ne pare rau sa aflam despre experienta ta neplacuta. Te asiguram ca respectam procedurile de garantie si dorim sa clarificam orice neintelegeri. Te rugam sa ne contactezi direct la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro pentru a putea analiza cazul tau si a gasi o solutie adecvata. Multumim pentru feedback si speram sa iti putem oferi un serviciu mai bun in viitor!
  • Marius B.
    acum 1 an

    Ar fi util dacă ați schimba toată partea de comunicare. După ce preluați un produs, practic singurul lucru pe care îl știi este că în maxim 15 zile ai o rezoluție (scrie în contractul de garanție).
    De la call-center nu poți afla nimic personalizat, iar varianta de interogare online a rămas blocată câteva zile bune cu „… pentru detalii veți fi contactat”.
    Situația a fost specifică, era vorba despre un telefon, trebuia să plec din țară și doream să știu dacă îmi cumpăr alt telefon. Evident că nu am putut să aflu dacă produsul va fi gata până plec (chiar dacă am sunat de mai multe ori la voi și la emag și chiar dacă rezoluţia finală a fost simplă – nu se poate repara).
    Sper să nu ne mai intersectăm.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Marius! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient pe care l-ai intampinat. Depanero a efectuat partea de logistica si de comunicare intre tine si centrul de service autorizat de producator. In baza informatiilor receptionate de la centrul autorizat si de la magazinul vanzator, produsul a fost solutionat. O zi frumoasa!
  • Puica C.
    acum 1 an

    Foarte dezamăgită de experienta.Am trimis o hota de bucătărie care era în garanție care prezenta un mic defect,am explicat în detaliu după care m-au sunat și au spus ca trebuie să plătesc suma de154 lei manopera de reparație și mi -au trimis poze cu o alta hota care nu era a mea spunând ca este hota mea.Am refuzat sa trimit bani ,și mi-am cerut hota inapoi.Mi au trimis hota care nu era a mea susținând că asta e hota mea.
    Îmi pare rău că nu am făcut poze la hota mea inainte de a trimite la firma lor.O firma cu oameni mincinoși,profitori și neserioși.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Puica! Va multumim ca ne-ai adus la cunostinta nemultumirile legate de experienta ta recenta cu noi. In acord cu numele tau, am identificat in sistem un produs marca Heinner. Am efectuat toate verificarile necesare cu privire la situatia ta, iar echipamentul pe care l-ai trimis a fost identificat cu exactitate prin seria sa. Te asiguram ca seria si caracteristicile hotei returnate corespund cu cele inregistrate la primirea acesteia. De asemenea, iti confirmam ca imaginile trimise au fost corelate cu echipamentul tau. Iti respectam decizia de a refuza reparatia, insa te asiguram ca suma solicitata a reprezentat costurile pentru reparatia unui defect care nu era acoperit de garantie.
  • Garfiel L.
    acum 1 an

    Dupa 1 an de la achizitia unui uscator Heinnet, panoul de comanda nu mai raspundea la comenzi. Am facut ticket duminica, luni am fost sunat pentru programare vizita la domiciliu iar marti la ora 13:00 uscatorul era reparat.

    Locatie: Bucuresti

    Uscator cumparat de pe eMag marketPlace.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Eusebiu! Iti multumim pentru recenzia detaliata si pentru increderea acordata echipei noastre! Ne bucuram ca am reusit sa rezolvam rapid problema uscatorului tau Heinner si ca experienta ta cu serviciul nostru a fost una pozitiva. Suntem aici pentru a te ajuta oricand ai nevoie!

Recenziile sunt închise.