Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Yuki A.
    acum 7 ani

    O firmă de care sunt foarte dezamăgit. Am luat un Lenovo A7010 de la emag in urma cu 2 ani. La nici un an l-am trimis in garanție pentru o problema la ecran, in care am specificat si o autonomie slaba a bateriei, dar acest lucru a fost ignorat de fiecare data cand am trimis telefonul in service. Am cumpărat la inceput si o varantie extinsa cu care ma pot sterge la fund. Dupa un update de soft facut la ei, telefonul pierde 40% din baterie fara a fi utilizat, in modul standby, in special pe Flight. Le-am explicat problema iar ei refuza incontinuare sa rezolve problema. Am mai trimis produse la ei si au mai fost mici neînțelegeri, dar ca acum n-am mai întâlnit. Servicii de calitate in Romania, asta avem…De emag ce sa mai spun, cumpar produse de la ei, insa dupa nu mai ii problema lor. Dezamăgire maxima!

  • Madalin G.
    acum 7 ani

    NU RECOMAND DE NICIUN FEL! Am trimis un laptop in garantie, cumparat de pe emag.Motivul a fost o simpla curatare a sistemului de ventilatie, deoarece se adunase mult praf.Dupa cateva zile, ma apeleaza o duduie si imi spune ca laptopul meu a fost curatat si mi-a fost inlocuita unitatea optica(MARE MINCIUNA!), toate bune si frumoase, dupa care imi spune la telefon ca bateria laptopului trebuie schimbata deoarece este deteriorata, la fel si tastatura.Laptopul meu a plecat la ei in cele mai bune conditii, atat doar ca necesita o curatare interioara, dar pentru ca am preferat sa pastrez garantia si sa il trimit sa rezolve ei problema, in momentul de fata, laptopul meu scos de la incarcat nu mai tine mai mult de 40 de minute iar in momentele in care se incalzeste foarte tare, tastatura nu mai functioneaza corect.In final,NU RECOMAND ACEASTA FIRMA!!!! Pentru o curatare interioara si detalii minore, apelati la firme mult,mmult mai seriose si achitati o suma foarte mica, se merita deoarece stiti ca reprimiti laptopul exact cum l-ati trimis!
    UPDATE:Am dus laptopul la o firma specializata in curatarea laptop-urilor.Rezultatele au fost extraordinare.Vreau ca tot restul vietii sa le fac reclama proasta celor de la Depanero pentru ceea ce mi-ai facut.Placa video dedicata a cedat din cauza faptului ca nici macar nu s-au obosit sa desfaca laptopul.CEI MAI MARI NESIMTITI CARE EXISTA.O sa va atasez pozele ca sa vedeti ce au gasit cei la care am dus acum laptopul.NU VA RECOMAND NICI MACAR SA VA GANDITI SA TRIMITETI LAPTOPUL LA DEPANERO!!!

  • Yuuza B.
    acum 7 ani

    Am dat un laptop la reparat pentru ca mi se inchidea de la caldura, sa-l curete si a-i schimbe pasta termoconductoare asa cum am mai facut in urma cu cativa ani cu acelasi laptop si aceeasi problema pentru 100 ron. Primesc un email de la ei ca ma costa 150 ron curatarea prafului, nu este mentionat ca se va schimba pasta termoconductoare si imi mai adauga pe factura o baterie de 6 celule la 250 ron. Mai si scriu ca are un defect la baterie, cand laptopul meu nu are baterie in el. Cum sa fie un defect la un obiect inexistent?
    Ok hai sa zicem ca asta e o neintelegere, oricum vroiam sa-i cumpar o baterie noua. Dar o baterie de 6 celule specifica pt laptopul meu este 139 ron la emag. Mi se pare chiar inselatorie pe fata. Credeam ca apelez la o firma de prestigiu nu la niste bisnitari de cartier care nu stiu cum sa mai stoarca clientul de bani.
    O stea, si nu voi mai apela la serviciile lor.

  • Maria C.
    acum 7 ani

    Asa arata pentru Depanero un laptop neingrijit, folosit necorespunzator care nu poate fi reparat in garantie. A 2-a oara cand il trimit la ei, in ambele cazuri o experienta oribila.
    Prima oara am fost destul de fraiera sa platesc dar a 2-a oara nu. Ca drept dovada am refuzat plata si mi l-au trimis inapoi in bataie de joc: neimpachetat si cutia lipita doar cu factura de curier. 👎🏼👎🏼👎🏼

  • Dan B.
    acum 7 ani

    Nu recomand Depanero nici dusmanilor. Laptop de 6500 de lei trimis pentru schimbarea hard-disk-ului in garantie.Au bagat surubelnita ca ciobanii si au rupt o bucata de plastic care se schimba cu tot ansamblul tastatura, touchpad. Au ridicat din umeri si au zis ca asa l-au primit. Vedeti poze facute cu trimiterea lui din magazin. Daca asa l-au primit de ce nu l-au scos din garantie direct si nu sa inlocuiasca miseleste hard-disk-ul ca poate tace clientul. Dupa 2 luni de zile fara laptop, magazinul de unde l-am cumparat a platit 900 lei reparatia. Asta dupa ce au curs mail-uri in care Depanero refuza sa trimita filmarea cu coletul din momentul receptionarii sau din momentul reparatiei.

  • Liana O.
    acum 8 ani

    Zero stele, dacă ar fi posibil. Au refuzat garanția unui produs emag pe motiv că l-am stricat eu. Mai mult, au așteptat 9 zile ca să mă anunțe că nu îl repară decât contra cost (400 de lei) și că va dura până la 60 de zile, asta fiind vorba despre un laptop de 3000 lei cu o balama stricată după doar 6 luni de folosire exclusiv pe birou, nu despre vreo problemă de fizică nucelară (în urma acestei experiențe nu vă sfătuiesc să cumpărați resigilate de la emag). Desigur, și așa-zisa diagnosticare costă 70 de lei plus curierul, dacă vreau să-mi văd produsul înapoi, așa stricat cum e.

  • Flight E.
    acum 8 ani

    Am trimis zeci de produse la garantie, pe majoritatea am primit banii inapoi fara comentarii, altele au fost inlocuite ! Cateodata s-a rezolvat in 2-3 zile, cateodata in 2-3 saptamani , totdeauna in termenul legal ! Sunt multi carcotasi care trimit produse in service fara sa aiba nimic si se plang ca nu le rezolva, romanul atotstiutor !

  • Rusu C.
    acum 8 ani

    Scurt istoric a celor intamplate:
    22.01.2018 predau un sistem asamblat in showroom emag, motivul:nu mai pornea, simplu.
    Cei de la depanero au constatat ca placa de baza si cea video sunt defecte.
    Pana in 6 februarie am primit banii inapoi pe componentele respective, iar in 8 februarie ei au primit un e-mail de la emag pentru a-mi trimite restul componentelor inapoi, si de aici incep problemele:
    Am asteptat 26 de zile, pentru ca incompetentii astia sa imi trimita niste componente inapoi , in fiecare saptamana i-am sunat si de fiecare data raspundea alt operator call-center care imi spunea ca ,,maine sau chiar azi,, o sa fie ridicat de catre firma de curierat, 26 de zile!!! 26!!!
    Intr-un final imi ajunge sistemul in showroom emag pe data de 03.03.2018, norocul meu ca m-am gandit sa desfac sistemul si sa verific daca sunt toate componetele acolo, surpriza, lipseau memoriile…..26 de zile in care au avut ,,erori logistice,, si intr-un final nici macar nu mi-au trimis inapoi tot ce ar fi trebuit.
    Sincer nu am nici o idee cum incompetentii astia au ajuns sa fie parteneri pc garage si emag.

  • diana T.
    acum 8 ani

    Nu recomand sub nicio forma acest service plin de incompetenti si obraznicie ! Am o masina de spalat rufe Hotpoint Ariston care dupa un an si cinci luni de functionare in conditii normale (fara a fi suprasolicitata) s-a defectat. In anumite conditii de functionare pe un anumit ciclu de spalare da erori…. mai exact cand trebuie sa intre in functiune pompa de evacuare aceasta nu porneste apare F05 cod de eroare si nu mai misca. Daca ii dai evacuare pe ciclul scurt de golire mai nou baga apa in nici un caz nu evacueaza apa…Am chemat service-ul produsul este inca in garantie, a desfacut pompa in partea de jos nu era obturata de nimic…si in fisa a notat eroare nemanifestata….masina functionand normal dupa vizita de lucru…S-a intamplat acum doua luni iar de atunci a mai dat rateuri de inca doua ori. Am chemat service-ul pe aceeasi defectiune , a venit acelasi tehnician care habar nu are de nimic, si a constatat la ” ochiometru” ca distanta de la podea la gaura de evacuare nu e corecta ! Masina este montata corespunzator evacuarea este la 75 cm iar pe specificatiile tehnice este stipulat 65-100cm dar domnul habar nu avea ca el nu stie sa repare nimic si nici ceva fizica ….recomandarea a fost sa-i fac evacuarea la 55 cm ! A si a mai bagat motivul detergentului ca daca s-a schimbat alta marca …. Nu a verificat programatorul de cicluri de spalare vreo placa de circuit, nu s-a gandit sa comande o alta pompa de evacuare, nu s-a gandit ca in timpul spalarii masina are o problema interna de presurizare din motive tehnice si nu activeaza supapa pompei de evacuare…! Concluzia eroare nedetectabila ! Timp de un an si ceva oare de ce nu a luat-o ameteala ca nu are evacuarea la inaltime corecta (masina vorbesc) si acum a inceput sa se defecteze ? o avea rau de inaltime…. Incompetenti si idioti ! Urmeaza o alta sesizare tot la ei si alta la ANPC !

  • Echinopsis
    acum 8 ani

    Un serviciu profesionist, cum rar se intalneste la noi! A fost vorba de reparatia unui laptop in garantie si totul a decurs exact asa cum era prevazut in Conditiile de garantie. Depanero si-a „facut temele” la toate capitolele, foarte prompt si in plus m-a tinut in permanenta la curent cu status-ul lucrarii (via email si SMS). Felicitari!

Recenziile sunt închise.