Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Filip I.
    acum 7 ani

    Am dus linistit un laptop asus rog in garantie dupa 6 luni de la cumparare. Laptop-ul era dotat cu core I7 si GTX 1050 ti dar avea performante de I3 si GT 1030(testat acasa, merge chiar mai rau ca i3-ul). Am nevoie de i7 pentru compilarea eficienta a programelor si vitezei in rendare video. 7 luni nu l-am putut folosi pentru ca a fost in service de 7 ori. SLAVA ASUS CUSTOMER SERVICE care au spus sa-l trimitem la contraexpertiza la esd-rom care ne-au spus instant ca este defect, cu piese autentice asus tot a avut probleme si era ireparabil. Dar faptul ca un angajat mi-a spus in fata „Nu ne permitem sa il inlocuim deoarece ar trebui sa pierdem contractul cu asus”.

  • Adrian B.
    acum 7 ani

    Recunosc ca la inceput am fost sceptic avand o experienta negativa cu un alt service de la noi (Service Direct) si citind si review-urile de pe internet.
    In schimb cei de la Depanero mi-au intrecut toate asteptarile.
    Am trimis la ei un laptop cu o balama rupta a.i. cover-ul nici macar nu se mai deschidea. Am solicitat reparatia pe garantie pentru ca intr-adevar nu facusem decat sa ridic capacul, moment in care balamaua a pocnit.
    Oricum, eram pregatit sa fiu refuzat fiind un soc mecanic si stiind ca nu pot dovedi faptul ca nu l-am bruscat eu.
    Surpriza a fost ca, fara niciun fel de obiectie, mi-a fost acceptata reparatia pe garantie si mai mult, in apx. o saptamana au venit si piesele (a fost inlocuit tot cover-ul display-ului) si a fost si reparat.
    A ajuns inapoi la mine ca nou si fara niciun cost iar pentru asta nu pot decat sa le multumesc celor de la Depanero.

  • Iustinian Z.
    acum 7 ani

    In urma recenziilor celorlalti utilizatori ma asteptam ca telefonul trimis la ei sa fie identificat cu alte defecte decat cele declarate sau sa imi fie anulata garantia pentru diverse motive stupide, desi mai aveam 2 luni din ea. Spre surprinderea mea telefonul s-a intors intact, reparat in service, ca la carte, fara nici o zgarietura, nici macar cutia , cu toate problemele rezolvate. Singurul minus pe care l-am gasit a fost fisa de service in care nu s-a consemnat lucrarea, in schimb cei de la emag au in format electronic toate detaliile, motiv pentru care am fost informat.
    Per total pot spune ca a fost o experienta neasteptat de placuta cu service-ul de la depanero. Multumesc pentru calitatea serviciilor!

  • Constantin D.
    acum 7 ani

    Am fost foarte multumit. Am un j7 2017 care nu mai vibra. Duminica am completat formularul de garantie, luni l-a luat curierul si lunea viitoare l-am primit reparat. Mentionez ca telefonul era ingrijit cu husa si folie pe ecran, fara zgarieturi sau lovituri. Mai mentionez ca aveam garantie extinsa la el deci aveam prioritate in service. Ei zic ca 5 zile dureaza cand ai garantie extinsa, a durat 5 zile lucrătoare, 7 zile in total. Eu zic că-i ok.

  • Tarbă T.
    acum 7 ani

    Cea mai slaba firma. Prefer sa imi repar device-urile oriunde altundeva decat la ei .Aduc orice fel de argumente pentru a anula garantiile, mai ales pe cele plus de la emag….La ei rezolvarea corecta se face doar daca depui o plangere la ANPC. Nu recomand deloc aceasta firma…. priviti ce motiv au adus pentru anularea garantiei plus: socuri mecanice(acele zgarieturi nu se simteau nici la mana). Si acel telefon inafara de acele mici urme era impecabil….Asa ca daca aveti probleme cu ei , fara frica la anpc este singurul sfat pe care il pot oferi

  • Sebastian P.
    acum 7 ani

    Foarte neseriosi! In urma cu trei ani am cumparat un laptop (3500 euro) iar dupa un an am avut probleme cu un ventilator. In garantie fiind , l-am dus la Neseriosii de la Depanero (stiam ce le poate pielea, dar acolo era garantia). M-au tinut cu laptop-ul 28 de zile in service ca sa vina ventilatorul din Thailanda… Pot sa inteleg asta… Ce nu inteleg , vazand in prezent – cand scriu aceasta recenzie, e…ca nu l-au schimbat! Desi asa mi-au spus , scriind si pe fisa de service. Ba mai mult! Lipsesc 6 (sase!) mici suruburi din interiorul laptopului! … Nu-i un aparat electrocasnic pe care sa fi dat 150 lei ca sa mai treci cu vederea. Deci…

  • adrian D.
    acum 7 ani

    Espressor Bosch trimis din data de 5 octombrie, inca astept solutionarea, prima data mi s-a spus ca au venit piesele pe 5 noiembrie, a 2a oara au ajuns pe 12. De 4 5 zile ii sun aproape zilnic sa imi trimita aparatul ne-reparat daca nu sunt in stare mi se spune ca o sa se urgenteze. Cel mai jalnic serviciu. Tin sa precizez ca obiectul nu este in garantie, am acceptat costurile de 540 de lei si inca nu se intampla nimic. Garantat nu o sa mai apelez la ei niciodata nici cu produse in garantie nici fara. Sper doar sa imi trimita aparatul inapoi intr-un fel sau altul.
    Per ansamblu o firma de 2 lei , nu apelati, nu incercati

  • Alex
    acum 7 ani

    Mizerie de service. Am trimis acum ceva timp un Galaxy S7 edge (luat de la emag, in garantie) de 3 ori in service pentru ca se inchidea aleator si nu putea fi pornit decat cu reset din butoane. De 3 ori a venit inapoi resoftat, desi le tot lasam nota sa NU il mai resofteze inutil pentru ca nu rezolva problema. Cred ca de fapt nu face Depanero service-ul, ci apeleaza la terti – pe certificatul venit cu telefonul era ceva mizerie de service din Bucuresti si banuiesc ca aia n-aveau chef sa chiar verifice care e problema. Am dus telefonul la un service din Cluj, am lasat 150 de lei si au schimbat bateria, ta-daaa, nu se mai inchide. Deci multumesc pentru nimic, Depanero, sa va spalati pe cap cu partenerii vostri de 2 lei. Clar NU merita luate Service Express si Extragarantia de la emag.

  • Alexandru M.
    acum 7 ani

    Neseriosi. Nici macar companiile mari precum eMAG nu pot avea parteneri profesionisti, seriosi, responsabili si care sa actioneze rapid si eficient. Imi trimit mesaj ca iau coletul de la domiciliu – care contine un produs defect – pana la ora 20:00 si, ce sa vezi?, teapa! O sa updatez acest review dupa ce, finalmente, imi vor fi ridicat produsul. Nu stiu de ce am mari temeri in legatura cu modul in care vor trata reclamatia mea si vor remedia problemele produsului.

  • Ovidiu L.
    acum 7 ani

    Am doua experiente cu ei, si ambele pozitive.
    Prima data am cumparat un telefon care functiona dar nu se incarca corespunzator. L-am trimis la ei in garantie si mi l-au schimbat. S-a constatat ca era defect de fabricatie.
    A doua experienta e cu o masina de tocat care s-a defectat dupa 1 an de folosire. Am trimis-o la ei tot in garantie, in cateva zile am primit toti banii inapoi.
    Sunt multumit de felul in care a decurs colaborarea, intr-un timp scurt si cu profesionalism.

Recenziile sunt închise.