Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Mirela R.
    acum 8 ani

    Va rog eu frumos sa va feriti de acesti oameni si de serviciile pe care le ofera!

    Din momentul acesta nu mai sunt client Emag. Am avut probleme cu produsele achizitionate de la Emag, le-am trimis in service la DEPANERO – cea mai mare greseala!

    Am ramas fara garantia telefoanelor achizitionate in luna februarie, pentru ca le trimisesem in service datorita unei pete galbene pe dispaly si a nefunctionalitatii camerei video.
    Mi s-a zis ca nu am tinut telefoanele in conditii optime, ca este umezeala in apartament la mine sau ca mi-am tinut telefonu in bucatarie?!?!?!?

    In ideea in care mi-a aparut o pata galbena pe display exact dupa o luna de la achizitia telefoanelor, in exact aceasi pozitie iar la unul dintre ele s-a oprit subit camera video.

    Mersi fain, DEPANERO – ma si tineti din data de 8 august fara telefon ca ulterior sa-mi spuneti ca presupusa reparatie care a survenit din vina mea (?!?!?!?! ) ma costa cat telefonul achizitionat nou?!?!??!

    Profi de tot, nu mai apez la serviciile pe care le oferiti si de sunteti ultimul service de pe PAMANT!

    NU RECOMAND, GROAZNICI!!

    Nici macar steluta pe care o dau nu o meritati un mare MINUS PENTRU EMAG.

  • Tudor G.
    acum 8 ani

    Am trimis un volan defect pentru Xbox One. Trec peste faptul ca am vrut sa rog pe cineva de la ei sa trimita curierul in alta zi decat cea solicitata initial, si n-am avut efectiv pe cine sa rog – pe mail nu raspund, la telefon absolut oricand, toate liniile sunt ocupate! Am sunat de vreo 5 ori si de fiecare data am stat cate 20 de minute asteptand ca un bou la telefon, fara sa-mi raspunda nimeni! Ce fel de call center e asta? In fine. Le-a luat cretinilor 11 zile ca sa imi „solutioneze” problema – „refuz reparatie”. Cum adica? De ce? Nu-mi explica absolut nimeni. Acum ce e de facut? Merg eu sa-l iau de la ei? As prefera sa mi-l trimita, dar nu e in orice zi cineva acasa. Cu cine stabilesc cand vine curierul, sa fie si cineva acasa sa-l primeasca? N-am cu cine sa vorbesc, iar astept la telefon de 15 minute, niciun raspund. NISTE DOBITOCI. Reparati-va produsul in alta parte – service-uri de parter de bloc, meseriasi gasiti pe OLX etc. NU LA DEPANERO!

  • Mihai D.
    acum 8 ani

    In ciuda celorlalte reviewuri, am avut o experienta placuta cu 3 produse de la eMag care au ajuns in service fiind in garantie. O camera dvr auto si un ceas care au fost stornate pentru ca nu s-au putut repara si inlocuirea unui cablu de display la un Lenovo y700. Toate interventiile s-au realizat in sub 15 zile de la predare.

  • Ion G.
    acum 8 ani

    Servicii de nota 2000 (doua mii)
    Ziua 1 – am facut notificare pt un blender care avea garantie cu optiunea pick-up & return.
    Ziua 2 – curierul a venit si a ridicat blenderul
    Ziua 3 – am primit notificare ca produsul a fost receptionat la Depanero si ca se vor ocupa de el. in aceeasi zi, mai tz., am primit o a doua notificare in care eram informat ca s-au comandat la furnizor piesele necesare reparatiei.
    Ziua 5 (vinerea) – am fost informat ca nu pot obtine piesele, drept pt. care vor face sesizare la emag pentru inlocuirea produsului sau returnarea banilor.
    Ziua 10 …sau 12 daca pui la socoteala si weekendul (vinerea urmatoare) – am primit un blender identic cu cel stricat, dar nou noutz! Tzipla!
    N-am ce sa reprosez!

  • Ciprian P.
    acum 8 ani

    Am primit un diagnostic corect pentru un televizor Samsung defect pe care l-am dus la ei pentru constatare. Doar telefonic mi-au comunicat defectiunea. Pe fisa de service scrie doar refuz reparatie. Am refuzat reparatia după ce mi-a fost comunicat pretul reparatiei (inlocuit placa de baza) = 900 lei. Pentru un televizor de 6 ani. L-am reparat la Achim Electronic la jumatate de pret.

  • Liviu (.
    acum 8 ani

    Am avut cea mai proastă experiență cu un service. Mi au refuzat o reparație la un laptop Toshiba motivînd șoc mecanic. Este incredibil, abuzează de poziția pe care o au și anulează garanțiile. Au contract cu emag din păcate, mai bine întrebați daca puteți alege alt service.. Prietenii mei au avut tot experiențe neplăcute.

  • Bogdan C.
    acum 8 ani

    In cazul meu produsul trimis in service a fost solutionat in doar cateva zile. Au constatat ca produsul e mort si mi-au returnat banii in 3 zile. Experienta mea e in dezacord cu ce am mai citit si, fiind prima, trag concluzia ca am prins perioada in care orice probleme or fi fost s-au rezolvat deja 🙂

  • Liliana L.
    acum 8 ani

    E prima interacțiune cu cei de la Depanero și sunt foarte mulțumită. Am avut o periuță electrică defectă, cumpărată de la Emag, în garanție. Am completat formularul pe site, la 2 zile a venit curierul să ridice produsului. În următoarele 2-3 zile am fost ținută în permanență la curent cu stadiul în care se află produsul trimis la reparat. Apoi l-am primit acasă, tot prin curier. Periuța a fost înlocuită gratuit. Curierul a preluat și mi-a returnat periuța gratuit. Foarte profesioniști, comunicare foarte bună pe întreaga durată a procesului de reparare. Drept pentru care o să-mi și prelungesc garanția produsului, pentru că sunt sigură că voi beneficia de servicii foarte bune în cazul în care mai apar probleme. Îi recomand cu mult drag.

  • Nicu H.
    acum 8 ani

    4 stele. Telefon Hom Tom cumparat de la Emag, dupa 6 luni de perfecta functionare telefonul s-a stricat subit, nu a mai pornit deloc! L-am trimis in service si nu mi-a venit sa cred ca in doar 2 zile am primit mail prin care mi se cerea un cont in care sa returneze banii, 299 lei. Asta se intampla vineri. Marti aveam deja banii recuperati in cont! 4 stele pentru ca se pare ca nici macar nu au incercat sa il repare si am pierdut ce mai era salvat in telefon.

  • Ruxandra I.
    acum 8 ani

    Politica firmei lasă enorm de mult de dorit! Laptopul trebuie lăsat 15 zile pentru diagnosticare și apoi trebuie sa rămână in service pana vine piesa, încă câteva săptămâni. Așadar, lucru imposibil de făcut pt cineva care chiar lucrează și are nevoie de laptopul respectiv. Datorită unui băiat de la Recepție mai înțelegător și datorită insistențelor mele, au reușit sa îmi facă diagnosticarea pe loc (gen 5-10 minute; atunci de ce mai solicita sa fie lăsat 15 zile???) dar când m-au sunat in 2-3 zile sa îmi dea costul pieselor am rămas total uimita. Pentru o tastatura de Lenovo Yoga 3 cereau 1.050 lei, iar aceeași tastatura am montat-o la alt service super profesionist cu 380 lei, deci o diferența de preț incredibila. Nu o sa mai apelez niciodată la ei!!

Recenziile sunt închise.