Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Dezamăgitor. Am trimis un iPhone 13 în garanție pentru că avea probleme serioase de performanță: apărea lag în special când foloseam camera, dar și după ce ieșeam din aplicație. Telefonul pur și simplu nu mai răspundea la comenzi sau o făcea cu întârziere. Este cumpărat acum doar 5 luni, de la emag.
Prima dată când l-am trimis, mi-au spus că „nu există nicio problemă” și că telefonul funcționează conform standardelor Apple. Totuși, după ce am primit telefonul înapoi, am filmat tot procesul, de la configurare până la utilizarea camerei, și problema persista. Am trimis din nou telefonul, de data aceasta împreună cu dovezile video filmate exact când am primit telefonul înapoi de la ei, dar răspunsul lor a fost același: că telefonul „funcționează bine” după testele lor și că lag-ul este „normal” atunci când folosesc camera cu funcția Live Photo. Mi se pare absurd ca un iPhone 13, cumpărat nou în urmă cu câteva luni, să aibă astfel de probleme. Am un iPhone X mai vechi care funcționează perfect, fără astfel de întârzieri, și mă așteptam ca un model mai nou să fie, evident, mai performant.
Mai grav a fost însă modul în care am fost tratat de o persoană din call center. Când am explicat că nu are sens ca un iPhone X să funcționeze mai bine decât un iPhone 13 și că am terminat o facultate în domeniul tehnic, deci știu cum funcționează un procesor, partea hardware, că nu are sens acest comportament, mi s-a răspuns ironic: „Lucrați cumva la Apple? Știți secretele lor?” În timpul conversației, a vorbit constant peste mine, nu m-a lăsat să îmi termin ideile și să explic ce aveam de zis. A fost clar că nu încerca să ofere o soluție, ci doar să mă descurajeze și să mă facă să renunț. Sincer, cred că încearca să mă păcălească, să mă convingă că problema este „normală,” când în mod evident nu este. Fiți pregătiți să vă loviți de un zid și să simțiți că nu sunteți luați în serios.
Am avut o experiență extrem de dezamăgitoare cu Depanero în legătură cu un monitor ASUS OLED de 7500 lei cumparat cu doar cateva luni in urma. Monitorul a avut un defect de la bun început – portul USB-C era instabil, iar conexiunea se întrerupea uneori cand cablul nu era poziționat exact într-un anumit mod. După o perioadă, portul a cedat complet, în încercarea de a reconecta cablul, mufa s-a deplasat complet în interior. În loc să beneficiez de reparație pe baza garanției, mi s-a spus că acest defect nu este acoperit și mi s-a cerut 2000 lei pentru reparație.
Peste toate acestea, modul în care am primit monitorul de la Depanero este pur și simplu inacceptabil. Monitorul a fost returnat mult mai defect decât era inițial – plin de urme de amprente, cu zgârieturi fine pe ecran și, cel mai grav, nici unul din butoanele de control (ON/OFF, setări) care erau complet funcționale când l-am trimis, nu mai funcționează deloc acum. Practic, monitorul a devenit inutilizabil. Repet un monitor premium Oled, cumparat cu cateva luni in urma cu 7500 lei.
Sunt profund dezamăgit si voi insista pentru rezolvarea acestei situații, mai ales ca monitorul nu mai poate fi folosit acum din cauza lor.
Dupa acesta experienta nu recomand Depanero pentru reparații. Am atașat poze pentru a arăta starea în care am primit monitorul meu.
Fisa numarul 5820330
Am dus o boxa jbl flip 6 pentru probleme de conectivitate, cu filmare in care prezint cand apar problemele, si care sunt exact acestea.
Am primit o inapoi fara sa fie reparata, deoarece cei din service au decis ca functioneaza cum trebuie.
Mentionez ca am mai utilizat si alte boxe de acest tip si nu au existat probleme pe care le intampin cu produsul meu.
Lucrurile au început mai greu – am tot așteptat curierul și când am văzut că acesta nu o să vină m-am dus eu la ei la sediu. Apoi totul a decurs nesperat de bine. Recepția telefonului a fost făcută profesionist. Interacțiunea a fost una continuă. Am fost sunat de câteva ori iar la una dintre conversații mi s-a spus că e posibil ca reparația să dureze mai mult decât de obicei deoarece aceasta implică schimbarea plăcii de bază a telefonului.
Am facut demersul pentru reclamatie ANPC! Aceștia nu au reparat telefonul în cauza neverificand problema interna chiar dacă exterior este zgaraiat!
Produsul detine garanție extinsa+ service express!!
Noi am specificat ca telefonul se incarca greu în 9 ore și nu tine bateria în prima fisa de service facuta pe 20 iunie…care apare ca „rezolvata” dar coletul era încă la noi, nici un curier nu a ridicat acel colet după am urgentat alta fisa de service și apoi sa primesc verdictul ->
Constatare Depanero
„Utilizat,zgarieturi,urme de murdarie pe toata suprafata,depuneri injurul camerelor spate,porneste, nu stiu stare componentelor interne”
ÎNSEAMNĂ CA ACEST PRODUS NU A FOST VERIFICAT INTERN? Sau doar va dați cu presupusul după praful de pe el?
„Va informam ca situatia produsului dumneavoastra inregistrat in service Depanero cu fisa numarul 5748158 a fost finalizata cu statusul: REPARAT.”
NU RECOMAND!!!
Dezastru! A 4-ra oară e acolo laptopul HP, chiar aztazi am mers să-l iau din showroom, dar am și trimis înapoi. Nu au făcut absolut nimic, cum am trimis așa am și primit înapoi și pe factură au scris tot acceasi text și în iunie și acuma:schimbat placa de baza. Tot nu pornește laptopul, numai dacă băgăm în priză. Nici o steluță n-ași da.
niste mizerabili. Ordinari fara scupule si fara margini.Am trimis un laptop de gamming in garantie pentru ca s au desprins 2 taste una folosita zilnic si una la pasti cailor (daca o apesi de 5 ori pe an e bine)… si mi se propune suma de 700 de lei ca am stricat eu tastatura . Pai ftui mti m-si de tastatura daca pe laptopul lui Hristos scrie ca rezista la 20mil de apasari (asta inseamna in ani de zile de utilizat si apasata zilnic de mii de ori) cum Ilie am stricat o eu? cum mt mamelor voastre trebuia sa apas pe ea? mai trimit un produs de valoare cat un pachet de tigarii… si imi scrie ca la m folosit necorespunzator cand el a stat intr o bricheta de masina si prezinta zgarieturi fine pe muchi ( folosit necorespunzator) Daca as fi fata in fata cu angajatul anului ti as da un pmn in mecla.
Am avut o experiență extrem de neplăcută cu service-ul Depanero, pe care îl consider unul dintre cele mai deficitare din perspectiva calității serviciilor și a competenței angajaților.
Acum aproximativ două luni, am trimis un iPhone 14 Pro în service pentru mai multe probleme:
Telefonul se supraîncălzea semnificativ (le-am trimis inclusiv capturi de ecran cu erorile primite).
Luminozitatea ecranului pulsa intermitent.
Sănătatea bateriei scădea într-un ritm alarmant (6% pierdere în doar două luni, de la trimiterea telefonului inapoi catre mine).
Cei de la Depanero au concluzionat că telefonul era „în parametri normali”. La telefon, atitudinea lor a fost lipsită de profesionalism, insinuând că problema ar fi de fapt la mine.
Două luni mai târziu, bateria s-a umflat atât de mult încât ecranul telefonului a ieșit din carcasă. În plus, telefonul degajă un miros puternic de ars/adeziv supraîncălzit. Vă mulțumesc, Depanero, pentru lipsa de respect și standardele extrem de scăzute ale serviciilor oferite.
Update:
Am revenit cu telefonul în service și am optat pentru serviciul expres, care garantează repararea în termen de 5 zile lucrătoare de la momentul predării. Cu toate acestea, interacțiunea cu managerul de pe receptie a fost sub orice critica. in schimb. personalul de la recepție, fata care a receptionat telefonul a fost ff profi si mi-a raspuns la toate intrebarile
Managerul de la recepție (sau ce funcție are), pe nume Banu Ionela, a avut o atitudine complet nepotrivita. Printre replicile sale, una a fost: „Lasă că vedem noi cum o să facă Emag, că mie nu-mi convine că l-ai adus seara si o sa iti pun ca l-ai adus luni, ca asa mi se pare mie corect.” A plecat tipand 🙂 Este inadmisibil ca un angajat să vorbească astfel cu un client, mai ales ca, contractul de service express este cu Emag, nu cu Depanero.
Aș dori să vă informez, pe voi, Depanero că, potrivit contractului de service express, ora predării telefonului nu este relevantă. Din momentul emiterii fișei de recepție, cele 5 zile lucrătoare sunt cele care contează. Vă recomand să vă instruiți personalul cu privire la aceste aspecte și să încurajați o atitudine profesională față de clienți.
Aceasta a fost una dintre cele mai neplăcute experiențe cu un service, iar atitudinea personalului nu face decât să agraveze situația. Sper să îmbunătățiți urgent calitatea serviciilor oferite.
Incompetenti! Cu garantie pe 5 an, ma rog de ei sa vina sa repare un boiler, ei trag de timp si uite asa nu am apa calda de o saptamana si 2 zile! Depanero ma trimite la Electrolux, Electrolux ma trimite la Depanero si tot asa, cel mai prost sistem voi il aveti! Sper sa dati faliment, ca degeaba existati!
Oamenii sustin ca o informatie in legatura cu aparatul de cafea se afla in manualul de utilizare. Am trimis aparatul de 2 ori la ei in service si am rugat in cele aproape 10 email-uri si 5 telefoane sa imi deie un link sau poza cu informatia.
Nu au facut acest lucru, spunand ca este informatia in manual si publica asa ca am contactat producatorul si acesta mi-a confirmat ca acea informatie nu exista in manual sau online, e doar una generica ca aparatul isi face decalcifiere la 200 de cafele, dar poate sa o faca si la 15 cafele in conformitate cu setarile si tipurile de cafele.
Depanero minte de ingheata apele, prima oara ne-a spus ca nu folosim filtre si am trimis inapoi in service cu poza cu filtrele (la telefon si in mail nu au crezut clientul), a doua oara mi-au dat alt diagnostic.