Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Cristina C.
    acum 1 an

    am crezut ca merg intr-un loc unde se pot repara electrocasnicele Bosch, dar m-am inselat. Mergeti intr-un loc in care aveti optiunea sa platiti o constatare pentru a vi se spune ca nu se poate. Persoanele care preiau aparatele sunt receptionere, nu au tehnicieni pentru interfata cu clientul. Doamna imi raspundea batjocoritor ca nu are ce face, ca nu depinde de ea, totul cu NU. In final nu am mai lasat nimic, cu siguranta NU recomand locatia, compania… care nu ofera nici un fel de solutii, numai siguranta ca te va taxa. Cand am intrebat cat costa o constatare la telefon mi s-a spus un pret, iar la fata locului pretul pentru o constatare la un aparat s-a dublat. Mi s-a spus ca am optiunea sa las aparatele si sa platesc, dar nu se poate repara. De evitat!
    Am rugat-o pe domnisoara receptionera sa transmita managementului companiei sa monteze niste indicatoare pentru parcare, avand in vedere ca am intrat in parcarea platita si nu ar fi trebuit, dar mi s-a raspuns ca nu depinde ea ea, ceea ce oricum stiam, ea ar fi fost normal sa ma asigure ca va face tot ce poate. Dar aversiunea fata de client, nepasarea si tratamemtul aplicat m-au frapat de-a dreptul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Cristina! Ne pare rau pentru experienta neplacuta si iti multumim pentru feedback. Mentionam ca diagnosticarea echipamentelor nu se face pe loc, iar durata procesului depinde de complexitatea problemelor tehnice. Vom analiza situatia si vom face tot posibilul pentru a imbunatati comunicarea. Vom transmite si sugestia privind indicatoarele de parcare catre management. Daca doresti, suntem disponibili pentru a discuta mai multe detalii si a-ti oferi suport pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro.
  • Ionela T.
    acum 1 an

    Am făcut ieri o solicitare pentru înlocuirea unei sticle de la plita electrica pe gaz aflata încă în garanție deoarece a cedat în timp ce gateam pe ochiul wok.. Am menționat ca este vorba de o urgenta deoarece am un copil de 4 anișori pentru care trebuie sa gătesc și nu îmi permit sa aștept 15 zile pentru constatare și reparare. Mi s-a spus telefonic ca solicitarea v-a fi trecuta ca urgenta și voi fi contactata de o echipa de service în cel mai scurt timp posibil.
    Nu știu ce înseamnă la Depanero cel mai scurt timp posibil, dar la mine înseamnă maxim 24 ore. 24 ore în care sa fiu contactata pentru a stabili întâlnirea cu echipa de service.
    Număr solicitare 5773679.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ionela! Intelegem ca situatia prin care treci este una neplacuta si ne pare rau pentru acest aspect. Pentru produsele care se afla in baza garantiei, termenul de servisare, conform conditiilor de garantie, este de 15 zile. Depunem toate eforturile astfel incat sa ajunga un tehnician la domiciliul tau pentru a diagnostica produsul.
  • Florina B.
    acum 1 an

    Foarte multumita de procedura in sine – seriozitate si profesionalism. Recomand cu multa incredere. Am un aspirator cumparat prin EMAG, care dupa 6 luni nu mai incarca, l-am trimis prin DEPANERO la reparat si totul a decurs de nota 10. Curierul l-a ridicat, curierul mi l-a returnat in stare buna.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florina! Iti multumim pentru recenzia pozitiva si pentru increderea acordata! Ne bucuram sa aflam ca experienta ta cu noi a decurs fara probleme si ca ai fost multumita de profesionalismul nostru. Suntem aici pentru a oferi mereu servicii de calitate, iar feedback-ul tau ne motiveaza sa continuam in aceeasi directie. Te asteptam cu drag oricand vei avea nevoie de asistenta!
  • andreea N.
    acum 1 an

    GROAZNIC! Această companie lucrează cu cei de la emag, de 4 ORI mi-am dus laptopul cu probleme și acesti oameni nu au rezolvat nimic, parca doar au deschis cutia s au uitat la el și l-au trimis înapoi. Nici măcar o stea nu merita. Cea me execrabila muncă fără pic de respect pentru alți oameni… și va mai numiți companie de reparat dispozitive electronice……

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andreea! Intelegem ca situatia pe care ai intampinat-o este una neplacuta si ne pare rau pentru acest aspect. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!
  • Iuliana O.
    acum 1 an

    Nu mergeti sa reparati nimic la acesti oameni. Daca mergeti cu un produs ce urmeaza sa iasa din garantie in urmatoarea perioada, acesta este biletul lor de iesire. Se vor preface ca il curata sau ca fac ceva total nedemonstrabil, vor restitui produsul si la scurt timp, problema va reveni. Dar asta se va intampla exact atunci cand garantia nu va mai acoperi paguba. Total dezamagita!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alina! Ne pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o. In cazul in care ai intampinat astfel de probleme, te rugam sa ne contactezi la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro pentru a analiza situatia si a gasi o solutie corespunzatoare. Apreciem feedback-ul tau si ne dorim sa imbunatatim serviciile oferite.
  • alex M.
    acum 1 an

    Am trimis o autofiletanta cumparata de la emag in service. Sunt foarte placut impresionat de seriozitatea si atentia la detalii in tot ceea ce a provit procesul de trimitere in service!! Felicitari echipei Emag si Depanero. Cumparam de obicei de la Altex, firma pe care nu o recomand nimanui! Cu prima ocazie cand intampini o problema te lovesti de ignoranta si nesimtire din partea angajatilor. Produsele vin din service fix in 14 zile sau mai mult, lovite si cu alte probleme de multe ori! Cu Depanero am fost informat in permanenta despre starea produsului trimis in service, mi-a ajuns foarte repede, mi-a fost inlocuita partea stricata si mi-a ajuns cu bine inapoi. Felicitari echipei Emag si Depanero! Aveti cel putin inca un client in plus de acum incolo!
    Multumesc!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alex! Iti multumim mult pentru recenzia detaliata si pentru cuvintele frumoase adresate echipei noastre! Ne bucuram enorm sa auzim ca ai avut o experienta placuta si ca procesul de service a fost unul rapid si eficient. Seriozitatea si atentia la detalii sunt prioritare pentru noi, iar feedback-ul tau ne motiveaza sa continuam pe acest drum. Apreciem increderea acordata si suntem incantati sa te avem alaturi ca si client fidel. Daca vei mai avea nevoie de ajutor in viitor, echipa noastra este mereu aici sa te sprijine. Iti multumim pentru alegerea facuta si pentru recomandare!
  • Filip P.
    acum 1 an

    Depanero poate fi descris ca “un rau necesar” daca vreti sa aveti produsele electronice in conformitate.

    Am trimis un laptop in service cu probleme la baterie (fara autonomie), cand a ajuns in service mi s a comunicat ca placa de baza/ procesorul este defect, le au schimbat, iar dupa aproape o luna de stat in service l am primit inapoi.
    Surpriza a fost cand am incercat sa l folosesc si am realizat ca nu functioneaza, laptopul pornea dar nu afisa nimic pe display, si nici pe vreun alt monitor extern.
    L am trimis inapoi in service dupa ce m am certat cu ei la telefon, am facut si o sesizare la care nu am primit vreun raspuns momentan. Dupa ce am trimis laptopul a doua oara am fost contactat de vreo 2 ori incercand sa mi spuna ba ca laptopul este in regula, ba ca laptopul nu mai este acoperit de garantie (vrajeli).
    Astazi am primit mesaj si mi s a comunicat ca laptopul are placa de baza/ memoria stricata, si urmeaza sa mai astept probabil inca vreo 2 saptamani pana sa il primesc inapoi. (Sa vedem atunci daca functioneaza cum trebuie sau nu)

    Concluzia: asteptati va la ce este mai rau din partea lor, nu recomand nimanui.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Filip! Intelegem ca situatia pe care ai intampinat-o este una neplacuta si ne pare rau pentru acest aspect.In acord cu numele tau am identificat solicitarea cu nr. 5678037. Venim in sprijinul dvs. si am transmis cazul catre Producator pentru o alta rezolutie. O zi frumoasa!
  • Iculentiu
    acum 1 an

    Depanero este exemplul perfect de excelență în domeniul serviciilor de reparații și întreținere! Experiența cu această firmă a fost impecabilă din toate punctele de vedere.
    Personalul lor este extrem de bine pregătit, profesionist și mereu dornic să ajute. De la primul contact, echipa a demonstrat o atenție deosebită față de nevoile clientului, oferind soluții rapide și eficiente. Comunicarea a fost clară, iar timpul de răspuns foarte scurt, ceea ce este esențial în situații urgente.
    Recomand Depanero cu toată încrederea! Este o firmă care pune clientul pe primul loc și oferă servicii la cele mai înalte standarde. O adevărată plăcere să colaborezi cu o echipă atât de dedicată! ⭐⭐⭐⭐⭐

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim foarte mult pentru cuvintele frumoase! Ne bucuram ca ai avut o experienta pozitiva cu Depanero si ca echipa noastra ti-a oferit solutii rapide si eficiente. Apreciem recomandarea ta si ne angajam sa mentinem aceleasi standarde inalte si pe viitor. A fost o placere sa lucram cu tine!
  • Laurentiu E.
    acum 1 an

    Experiența mea cu Societatea Comercială Depanera și EMAG a fost extrem de pozitivă. Uscătorul de rufe Candy s-a defectat în perioada de garanție extinsă, dar ambele companii au reacționat prompt și profesionist. Specialiștii trimiși au realizat reparația cu eficiență, demonstrând un angajament remarcabil față de satisfacția clientului. Am apreciat amabilitatea și disponibilitatea personalului de a găsi soluții optime pentru problemele întâmpinate. Atât Depanera, cât și EMAG merită o evaluare de 10+, datorită serviciilor excelente oferite. Mulțumiri călduroase pentru suportul acordat!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Laurentiu! Iti multumim foarte mult pentru recenzia ta minunata! Ne bucuram sa auzim ca experienta ta cu Societatea Comerciala Depanero si EMAG a fost una extrem de pozitiva. Ne straduim intotdeauna sa oferim servicii de inalta calitate, iar aprecierile tale ne incurajeaza sa continuam in aceeasi directie. Iti multumim inca o data pentru cuvintele frumoase si pentru increderea acordata. Suntem aici oricand ai nevoie!
  • Florin E.
    acum 1 an

    Am avut un încărcător wireless Anker 3 în 1, achiziționat de pe EMAg, aflat in garanție și care mi-a fost schimbat cu unul nou! Totul a decurs într-un mod profesionist, de la ridicarea produsului, comunicarea statusului fișei de service și livrarea produsului nou! Felicitări și sper să o țineți tot așa!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin! Iti multumim pentru recenzie si pentru cuvintele frumoase! Ne bucuram ca experienta ta a fost una placuta si ca am reusit sa iti oferim un serviciu profesionist, asa cum iti doresti. Vom continua sa ne straduim sa oferim servicii de calitate si sa iti castigam increderea de fiecare data. Te mai asteptam cu drag!

Recenziile sunt închise.