Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Dorel D.
    acum 1 an

    Foarte prompt serviciul de reparare. Produsul (aparat radio), in garantie, a fost ridicat de catre curier de la adresa, reparat in minim de timp si returnat, fara costuri. Am fost tinut la curent, in permanenta, despre stadiul in care se afla produsul. Asa da!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Dorel! Iti multumim pentru recenzia ta si pentru cuvintele frumoase! Ne bucuram sa auzim ca ai avut o experienta placuta cu serviciul nostru de reparatii si ca am reusit sa iti oferim un proces rapid si fara complicatii. Comunicarea constanta este importanta pentru noi, iar feedback-ul tau ne motiveaza sa mentinem aceste standarde ridicate. Iti stam la dispozitie pentru orice alta solicitare!
  • Eduard (.
    acum 1 an

    Depanero m-a dezamăgit profund. Am trimis un produs în garanție și mi s-a refuzat reparația pe motiv că lipsesc elementele de identificare. Deși am oferit toate dovezile de achiziție și autenticitate, mi-au refuzat reparația, susținând că lipsesc elemente de identificare și cerând o sumă absurdă pentru reparație. Nu este prima dată când aud de astfel de practici din partea lor, și lipsa de corectitudine și transparență este evidentă. Am fost nevoit să escaladez problema la ANPC din cauza modului în care au gestionat situația.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Eduard! Ne pare rau pentru situatia intampinata si intelegem nemultumirea ta. Deciziile legate de reparatia in garantie sunt luate de centrul autorizat, in conformitate cu termenii si conditiile stabilite de producator. Speram ca am reusit sa clarificam situatia in discutia telefonica.
  • andrei I.
    acum 1 an

    Foarte dezamagit de experienta. Am trimis un produs aflat in garantie care prezinta un defect random, am explicat defectul in detaliu; dupa o luna in service, produsul mi-a fost returnat cu explicatia ca nu a fost gasit nici un defect.
    La doua zile dupa ce l-am reprimit, defectul a aparut din nou, ceea ce ma face sa ma indoiesc serios de felul in care reproduc problemele in laboratorul lor.
    De asemenea, raspunsul Depanero cum ca „nu sunt un centru autorizat de servicii pentru produsul pe care l-am trimis la reparat” este fals, deoarece am trimis la reparat un produs aflat in garantie; daca nu ar fi fost service autorizat, nu ar fi avut cum sa ajunga acolo pentru reparatii.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei! Ne pare rau sa aflam despre experienta neplacuta pe care ati avut-o. Dorim sa mentionam ca Depanero nu este un centru de service autorizat pentru produsul dumneavoastra, astfel ca responsabilitatea reparatiilor si a testelor efectuate revine producatorului sau centrului de service autorizat. Pentru mai multe detalii, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • C. C.
    acum 1 an

    CEA MAI GROAZNICA COMPANIE. FEREASCA DUMNEZEU SA SE STRICE UN PRODUS SI SA AJUNGA LA EI!

    Pentru a raspunde punctual la comentariul Depanero asupra review-ului meu: stati linistiti, am deja o sesizare deschisa la voi cu numarul de inregistrare 1319448, dar si o plangere depusa la ANPC. Sa stiti ca eu in continuare astept un raspuns de la dvs, dar aparent ma ignorati complet.

    Pentru ca toata lumea sa stie: am trimis in service un monitor Lenovo defect, iar in loc sa il repare sau sa il inlocuiasca cu unul nou, mi-au trimis un alt monitor, pretins „nou”, dar fara toate accesoriile. Acest monitor nu este nou sub nicio forma – este clar un produs reparat si reconditionat, cel mai probabil de catre ei. In plus, stickerul cu numarul de serie a fost inlocuit.

    Desi a trecut deja o luna de cand am trimis monitorul in service, nu pot sa il folosesc, deoarece imi lipseste cablul USB Type-C, pe care l-am trimis initial impreuna cu monitorul defect si care nu mi-a fost returnat.

    Rusine!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca ai avut o experienta neplacuta. Te rugam sa ne trimiti mai multe detalii despre situatia ta la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, pentru a putea intelege mai bine problema si a o rezolva. Suntem aici sa te ajutam si sa imbunatatim serviciile noastre!
  • M. C.
    acum 1 an

    Am trimis telefonul Samsung în service pentru că se oprea în mod neașteptat în timpul utilizării.

    Telefonul a fost livrat la începutul lunii noiembrie. L-am primit înapoi după aproximativ 5 zile, cu mențiunea că este „reparat” dar după doar 2-3 zile de testare, am constatat că problema persistă, așa că l-am retrimis în service. Am fost informat ulterior că telefonul nu poate fi reparat, pe motiv că are carcasa îndoită și ecranul spart – afirmații total false, deoarece telefonul are doar uzură normală.
    În cele din urmă, mi s-a spus că trebuie să plătesc pentru reparație, deși problema a fost raportată inițial în garanție.

    Acest mod de a gestiona situația este o bătaie de joc și dovedește un nivel de neseriozitate revoltător. Compania este, fără echivoc, de o nesimțire cruntă.

    Să livrezi un telefon ca „reparat,” să îl returnezi ca „nereparabil” și apoi să vii cu pretenții financiare este culmea incompetenței.
    Sunt profund dezgustat de această experiență.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Catalin! Iti multumim pentru feedback-ul oferit si ne pare rau sa auzim despre experienta avuta cu telefonul tau. Dorim sa te informam ca produsul a fost verificat si testat in detaliu de catre centrul autorizat de producator, iar toate interventiile realizate au fost conforme cu procedurile si standardele impuse de producator. Pentru mai multe informatii si clarificari suplimentare referitoare la situatia ta, te rugam sa ne contactezi prin intermediul adresei de e-mail clientsupport@depanero.ro.
  • Nicoleta-Lorena C.
    acum 1 an

    ZERO STELE!
    Cea mai neserioasa firma de reparatii pentru electrocasnice! Am trimis un Iphone 14 pro la ei pentru schimbarea display-ului, mi s-au cerut 2200 Lei pentru reparatie, am platit suma respectiva, dupa aproximativ 25 de zile, abea abea l-au reparat, si mi l-au trimis inapoi, cand am deschis coletul, nici macar nu am putut verifica daca display ul a fost schimbat, deoarece telefonul nu se mai incarca, nu mai aparea nimic pe ecran, efectiv murise, am sunat inapoi, le am spus problema am retrimis telefonul la ei, ca apoi sa mi se spuna ca trebuie sa mai platesc 3000 de lei sa schimbe placa de baza,foarte posibil la montarea noului display sa fi ciupit un alt component al telefonului, sa il fi stricat, si mai si cer bani de parca ar fi vina mea ca telefonul nu mai merge! Sunt foarte neseriosi i-am sunat odata continua sa imi spuna sa platesc suma de 3000 de lei, apoi ma amana ca trebuie sa vorbeasca cu technicianul, ca apoi sa ma sune sa ma anunte in doua zile diferite ca vor reveni ei cu un telefon cu raspunsul si ca sa astept, ca apoi sa revina pentru a imi spune dinou sa platesc! NU RECOMAND! Problema mea inca nu a fost rezolvata si nu stiu daca va fi prea curand

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Nicoleta! Ne pare rau pentru experienta neplacuta prin care ai trecut si pentru disconfortul creat. Pentru a putea analiza in detaliu cazul tau si a gasi o solutie corecta si transparenta, te rugam sa ne contactezi la adresa clientsupport@depanero.ro. Vom investiga situatia cu prioritate si ne dorim sa clarificam toate aspectele legate de reparatie si costurile suplimentare.
  • Gabriel B.
    acum 1 an

    Ceva mai rău de atât nu se putea, o bătaie de joc. O firmă de doi bani. Am adus un laptop Lenovo la reparat având tastatura deteriorată din cauza unei scurgeri de lichid, laptop vechi nefiind în garanție. Mi s-a transmis de la predarea produsului ca voi primi o expertiza, un răspuns în 1-2 zile. După o săptămână de nimic am sunat eu să mă interesez. Mi se transmite sec faptul ca a durat mai mult ptr ca au avut și alte produse(sic) si ca se poate înlocui tastatura cu una de la producător la un cost de 1700 lei(!!!!!) cand nici laptopul in sine nu face atâta😁. Asta în condițiile unui cost de expertiză de 120 lei care se percepe automat. Când am încercat să preiau produsul înapoi refuzând evident această “soluție”, laptopul funcționa mai prost decât atunci când l-am adus la ei( nu mai intra în windows normal doar cu ajutorul unei tastaturi externe) lucru care m-a adus într-o supărare și mai mare. Într-un cuvânt o mare țeapă și o risipă de 120 lei pe care puteam să îi folosesc altfel.

  • Maria S.
    acum 1 an

    Nu recomand să cumpărați produse pentru care service-ul este acoperit de către ei. A fost trimis către ei aspiratorul meu Dyson dar a venit tot defect și cu o componentă lipsă.
    După o lună au spus că la ei nu este nici un accesoriu, deși a fost trimis către ei.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Maria! Iti multumim pentru feedback si ne pare rau pentru situatia intampinata. Dorim sa precizam ca Depanero nu este centru autorizat si asiguram doar rolul logistic si de comunicare. Ne dorim sa verificam aceasta situatie si te rugam sa ne contactezi pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro pentru a putea analiza cazul tau in detaliu.
  • Fl I.
    acum 1 an

    Am avut un Scaun gaming Redragon Rampage – a ținut doar un an, la o folosire de nivel mediu și pe care nu-l recomand. Experiența cu Depanero E-mag a fost excelentă pe tot parcursul procesului, de la completarea formularului de garanție până la returnarea banilor (produsul nu a putut fi reparat de producător).

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iord! Iti multumim pentru recenzie! Ne bucura ca experienta cu Depanero E-mag a fost excelenta si ca procesul de returnare a banilor a mers fara probleme. Ne pare rau ca scaunul gaming Redragon Rampage nu a indeplinit asteptarile, dar apreciem feedback-ul tau si vom tine cont de observatiile tale pentru a imbunatati experienta utilizatorilor. Daca ai nevoie de orice alte informatii sau ajutor in viitor, nu ezita sa ne contactezi!
  • Alin N.
    acum 1 an

    Cea mai proasta experienta o poti avea cu Depanero. Am trimis un laptop Asus in garantie, cumparat de la Pcgarage, iar Depanero nestiind sa mi-l repare, fix ca niste jeguri de oameni s-au gandit sa imi „sparga” ei un sigiliu de pe un surub pentru a avea motiv sa imi refuze garantia. E de noaptea mintii sa ajungi cu produsul la Depanero. Evitati pe cat posibil experienta cu mafia asta de companie pentru o viata linistita.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alin! Ne pare foarte rau pentru experienta neplacuta avuta si intelegem pe deplin nemultumirile tale. Dorim sa clarificam orice neintelegeri si sa gasim o solutie corecta. Te rugam sa ne contactezi direct la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro pentru a analiza cazul tau si a rezolva aceasta situatie cat mai rapid.

Recenziile sunt închise.