Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • R B.
    acum 1 an

    Nu recomand!
    Produsul a fost livrat către ei în ambalaj original, impachetat în folie cu bule, totul introdus intr-o cutie suplimentară pentru protecție. A fost refuzată reparația ( a fost comunicat doar telefonic defecțiunea ) pe deviz nu au trecut nimic! Produsul a fost returnat doar în ambalajul original, neîmpachetat în folie de protecție și cutie suplimentară. Anexez și devizul de lucrări.

    14.12.2024 Răspuns la „răspuns”:
    Doresc să vă informez că produsul a fost REPARAT intr-o unitate fără „pedigree’, a avut doar o problemă minoră ( nu vă spun ce că voi sunteți specialiști!), nefiind necesar să fie înlocuit acumulatorul și placa de bază!. Am mai avut la voi un produs în service, care a funcționat doar 2 zile după reparație.
    Concluzia? NU RECOMAND NIMĂNUI SĂ REPARE LA VOI, DEOARECE SUNTEȚI PE LÂNGĂ!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru experienta avuta si pentru inconvenientele create. Conform datelor din sistem, am identificat produsul marca Asus, iar in urma verificarilor s-a constatat ca placa de baza si bateria erau defecte. Deoarece reparatia a fost refuzata, echipamentul a fost returnat fara interventie. Regretam ca detaliile nu au fost mentionate corect in raportul emis si te asiguram ca vom analiza acest aspect pentru a evita astfel de situatii pe viitor. Daca doresti mai multe informatii sau clarificari, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro.
  • doru K.
    acum 1 an

    New update:întârzierea reparației nu este din vina Depanero ci a Emag care a uitat să trimită produsul spre reparație.
    Nu dau totuși 5 stele fiindcă este imposibil de luat legătura telefonic cu cei de la Depanero.

    Update: aceeași situație și dacă soliciți informații pe adresa de mail….ignor total!

    Trimis spre remedierea problemei un expresor de cafea al cărui rezervor cu apa nu făcea contact și aparatul se oprească. De o săptămână nu știu nimic de stadiul reparației. Imediat după reparare am primit un mesaj de la AI „bună eu sunt Giulia….” 😄 și un număr de telefon la care pot suna pentru a ma interesa de produs. De aici vine rating-ul de o stea. Nu pentru că stă de atâta timp la reparat,nu pentru că nu ar fi buni tehnicieni,electroniști, etc ci pentru că la acel număr nu răspunde nimeni oricâtă răbdare ai avea.
    Asta mi se pare cea mai mare lipsă de respect pentru client!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Doru! Iti multumim pentru feedback si iti cerem scuze pentru experienta neplacuta. Intr-adevar, a fost o perioada aglomerata, iar durata de preluare a apelurilor a fost mai mare decat de obicei. Intelegem disconfortul creat de lipsa unui raspuns prompt si iti garantam ca nu aceasta este standardul nostru de servicii. Te invitam sa ne contactezi pe adresa de email clientsupport@depanero.ro, pentru a verifica situatia si a obtine detalii suplimentare legate de stadiul reparatiei expresorului tau. Vom face tot posibilul sa clarificam si sa remediem situatia intr-un timp cat mai scurt.
  • Miruna B.
    acum 1 an

    Execrabil! Au venit nepregatiti, am asteptat 1h in plus pentru montajul unui aparat de aer conditionat pentru ca nu aveau sculele necesare, scule care erau la colegii care montau in partea cealalta a orasului. Evitati aceasta firma la montaj, complet neseriosi!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Miruna! Ne pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o. Te invitam sa ne contactezi direct la adresa clientsupport@depanero.ro pentru a putea analiza situatia.
  • Ovidiu B.
    acum 1 an

    O mizerie de firmă, cumper produsul și nu vin să îl instaleze. Serviciul de instalare achitat și doamnele care răspund la tel.tot spun că o să sune băieții, care băieți?Am făcut o sesizare la ANPC ,trebuie să răspundă cineva și pentru asta.Lipsă totală de profesionalism .Termen de instalare 3 -5 zile de la achiziționarea produsului și au trecut 10 zile.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ovidiu! Ne pare rau pentru experienta neplacuta. Vrem sa verificam situatia semnalata, insa nu am gasit nicio solicitare asociata numelui tau. Te rugam sa ne contactezi pe email la clientsupport@depanero.ro, pentru a analiza cazul tau si a gasi o solutie cat mai rapida.
  • Marinita C.
    acum 1 an

    Total dezamagit.
    Laptop de gaming, si cu extragarantie platita = aruncat bani pe fereastra. A inceput sa-i sara tastele, ceea ce nu se concepe la un laptop de gaming si surpriza, nu intra pe garantie.
    Sub nici o forma nu mai cumpar electronice de la emag ce au garantia prin depanero.
    Pentru raspunsul copy/paste al proprietarului, care ”nu gaseste nici o plangere” din cele enumerate mai jos … fisa service 5809358

    Update … dupa reclamatia facuta, eMag s-a oferit sa plateasca ei reparatia. Ramane de vazut cum si cand primesc laptopul inapoi din service…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Constantin! Ne pare rau pentru experienta neplacuta si intelegem disconfortul intampinat. In ceea ce priveste tastatura, deteriorarea fizica nu este acoperita de garantia standard sau extinsa, conform politicii de garanție. Aceste detalii sunt prezentate in termenii si conditiile garantiei. Pentru mai multe detalii, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Unknown
    acum 1 an

    Am avut o experiență excelentă cu Depanero! În mai puțin de 5 zile, mi-au reparat iPhone 15 Pro Max, iar procesul a fost rapid și fără probleme. De la primul contact, echipa a fost extrem de profesionistă, explicându-mi clar toți pașii și detaliile reparației. În plus, s-au purtat impecabil când am dus telefonul la service.

    Mulțumesc pentru seriozitate și promptitudine! Recomand cu încredere Depanero tuturor celor care au nevoie de un service de încredere.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim mult pentru recenzia minunata! Ne bucuram ca ai avut o experienta excelenta cu serviciile noastre si ca reparatia iPhone-ului tau a fost rapida si fara probleme. Profesionalismul si transparenta sunt prioritati pentru noi, asa ca suntem fericiti ca le-ai apreciat. Multumim pentru incredere si recomandarile tale! Vom continua sa oferim servicii de calitate si sa fim la inaltimea asteptarilor tale. Daca ai nevoie de orice altceva, suntem aici!
  • Florin A.
    acum 1 an

    Am trimis un Apple Watch in service in perioada de garantie. Niste amatori amarati care au rulat niste teste la ceas si au zis ca totul e OK. Am ceasul de un an si are 206 cicluri de incarcare dupa cum au spus ei si ca totul e in regula. Ce au sugerat ca as putea face e sa inlocuiesc bateria daca vreau pe banii mei dar ei nu cred ca ar ajuta prea mult. Ei spun ca functioneaza in parametri dar pur si simplu nu au testat functionarea efectiva a ceasului. In urma cu o saptamana un standby pe modul celular tinea 4h30-5h acum doar 1h:30 si standby legat la telefon tinea 1 zi jumatate acum 4-5h si din punctul lor de vedere e ok. Nu l-au desfacut nu au facut test cu el in modul celular sa vada efectiv cat tine cum se comporta…. nimic. Atasez poza in care in raportul lor de service zic ca nu stiu starea componenteleor pentru ca nu il desfac, etc…… Mai mult decat atat in statusul final imi si spun REFUZ REPARATIE. Refuz la ce ca ei au zis ca nu e nimic de reparat iar de sugestia de a schimba bateria pe banii mei iar au spus ca nu ar rezolva mai nimic. INCOMPETENTI si MINCINOSI. O parte din grupul Emag care dezamageste de FIECARE DATA!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin! Intelegem ca situatia prin care treci este una neplacuta si ne pare rau pentru acest aspect. In acord cu cele mentionate, te informam ca la momentul receptiei in service, se realizeaza inspectia vizuala a echipamentului. De asemenea, precizam ca in dreptul punctului 4, se mentioneaza:" Starea de receptie a produsului este descrisa in urma inspectiei vizuale a acestuia si nu confirma tratarea in conditii de garantie a produsului. Incadrarea in conditiile de garantie este confirmata dupa verificarea produsului in departamentul tehnic al service-ului autorizat de producator/furnizor. ". Produsul marca Apple, a fost verificat de departamentul tehnic cu testele impuse de producator si functioneaza in parametrii. Precizam ca acumulatorul are o uzura normala si nu necesita inlocuire, conform conditiilor producatorului. Acesta se poate inlocui la solicitarea dvs. In urma discutiei cu reprezentantul Emag, produsul a fost solicitat retur fara interventie contra-cost, astfel ca fisa a fost finalizata cu statusul "Refuz Reparatie". Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • TANDYR E.
    acum 1 an

    Bună ziua. Reparatii dureaza foarte mult, nu recomand sa ai de-a face cu aceasta firma. In firmele civilizate, in cazul in care reparatia se intarzie peste norma specificata in garantie, firma care poarta responsabilitatea ofera fie ramburs, fie inlocuirea cu una noua!!! Acesta nu este cazul! Nu voi mai cumpăra NIMIC de la partenerii lor,

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca ai avut o experienta neplacuta. Daca exista o intarziere semnificativa sau o problema legata de reparatie, te rugam sa ne contactezi direct pe email la clientsupport@depanero.ro, unde vom analiza situatia in detaliu si iti vom oferi o solutie adecvata.
  • darie D.
    acum 1 an

    Am deschis tichet de service pt garantie masina de spalat noua. A venit reprezentantul lor si dupa 20 de zile a schimbat partea electronica (cateva sute de lei piesa), a plecat lasand produsul cu exact acelasi mesaj de eroare. Concluzie: a schimbat o piesa noua 100% functionala cu una similara fara sa remedieze defectul. Service in Brasov.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Daniel! Ne pare rau sa auzim despre aceasta experienta si intelegem disconfortul tau. Te rugam sa ne contactezi la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro pentru a analiza detaliile cazului tau si a gasi o solutie adecvata. Apreciem rabdarea ta si vom face tot posibilul sa rezolvam situatia.
  • Szilárd-Sándor S.
    acum 1 an

    Am trimis prin eMag un iPhone 15 Pro Max la service pentru o camera frontală defectă.
    Telefonul a fost preluat de curier joi și fix după o săptămână l-am primit înapoi reparat.
    Prin e-mail am fost ținut la curent de fiecare pas (de-asemenea și pe site se putea verifica statusul).

    Luând în vedere ca trebuia trimis prin curierat, comandat piese, toată procedura a fost rapidă.

    Eram speriat, ca o să se zgârie telefonul pe parcursul procedurii, dar nu era cazul.

    Eu unul sunt foarte mulțumit !!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Szilard! Iti multumim pentru feedback-ul oferit! Ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptatilor tale. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.