Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Sunt extrem de mulțumit de serviciul oferit pentru reparația laptopului meu. Procesul a fost rapid și eficient, iar laptopul funcționează perfect acum. Tehnicienii au fost foarte profesioniști, explicându-mi clar problemele și soluțiile. În plus, am apreciat foarte mult comunicarea deschisă și atenția acordată detaliilor. Voi recomanda cu siguranță acest service tuturor celor care au nevoie de reparații de încredere!
O experiență foarte urâtă!
Nu se merita să plătești garanție extinsă și nici asigurare.Am trimis în service la ei o trotineta electrica ,a cincea zi m-au sunat să-mi spună că trotineta ar putea avea afectate piese interioare și cauciucurile sunt foarte deteriorate și o să fie nevoie de o analizare mai atentă a unui ,,specialist,, așa că o să mai dureze.Dupa cinci zile am primit un mesaj de la Cargus că am un pachet .Era trotineta,mi-au trimis-o fara nici un raport de reparare și lipsa 2suruburi ,ca să pot asambla ghidoanele ele sunt patru șuruburi.
Am sunat la ei când am deschis pachetul sa reclame lucrul asta mi-au zis că au greșit adresa de email că au trimis un raport la o altă adresa și că pentru acele șurubele trebuie sa ia legătura cu serviciul cat despre reparație nu au reparat nimic că nu a fost nevoie(termenul de cinci zile a fost depășit),am sunat și a doua zi pe seara se pare că nici până azi nu au luat legătura cu nimeni pentru că nu m-au sunat și așa am trotineta mă uit la ea că nu o pot monta.DEZAMAGITOR și FOARTE URAT DIN PARTEA LOR
Sunt client Emag de cand s-a infiintat si va spun sincer ,fac o echipa foarte buna cu serviciul Depanero.
Si va spun si de ce!
1. Duc produsul in showroom gratuit
2. Au aplicatie si vad exact stadiul produsului
3.Se rezolva cu exactitatea numarului de zile in care scrie.. mai ales cand am optat pt extra garantie… de multe ori mi-au inlocuit produsul sau returnat banii.
4. Suna si imi explica ce varianta prefer
5. Au fost multe ocazii in care Depanero mi-a refuzat repararea gratuita iar in consultant Emag m-a sunat si mi-a oferit produsul sau contravaloarea lui.. posibil
ca sunt un client fidel sau poate asa e politica.
Credeti-ma ca sunt foarte sceptica in general cand citesc o recenzie de pe orice site.
Este prima recenzie pe care o scriu dar pt Emag si Depanero mi-am facut timp.
In cazul meu chiar merita sa cumpar de la ei.
Am produse cumparate si de la alti concurenti ( pt ca le-am gasit in magazin si cumparat imediat, fara sa astept) dar de fiecare data cand s-a stricat ceva a fost un chin.
Nota 10 pt Emag + Depanero.
Am adus la ei un calculator pentru diagnoza si reparatie intrucat se stinge dupa cateva minute aparand mesajul CPU overtemperature error, dupa 15 zile au reusit sa il repare din spusele lor ( desi a trebuit sa le aduc niste cabluri ale sistemului de racire altfel termenul de reparatie ajungea la 60 de zile calendaristice). La o zi dupa ce am folosit calculatorul am constatat ca problema nu a fost rezolvata si se stingea in continuare la cateva minute. M-am dus din nou si mi s-a spus ca trebuie sa achit iar taxa de diagnosticare desi am mai achitat-o odata, acum au trecut 12 zile de cand l-am dus si m-au anuntat ca si-au dat seama ca e procesorul defect dar trebuie sa stau alte 15 zile pentru reparatie iar daca apare si altceva sa stau alte 15 zile in functie de ce mai apare pentru fiecare piesa in parte. Felul de a comunica este de cel mai slab nivel orice intrebi ti se raspunde nu stim, nu va putem raspunde, asteptati, va sunam noi si nu te mai suna nimeni. Va recomand EVITATI acest depanero ajungeti sa stati cu lunile fara produs.
Am cumparat 2 telefoane de pe eMag , Samsung, identice, unuia dupa o saptamana i-a cedat difuzorul, ghinion, l am trimis in acest „minunat service” si ce credeti ca mi au zis? Este de la folie🫣🤣 folia fiind pusa fix inainte sa-l trimit la ei, mi l au inapoiat în aceeași stare iar cand am sunat la ei mi au zis ca a fost schimbata mufa de incarcare…ce treaba are mufa de incarcare cu difuzorul?
Ceva rau, rau, rau.
Am avut nevoie de service de nenumărate ori. Nu s-a întâmplat niciodată sa ma dezamageasca, asa cum au facut-o alte service-uri „oficiale” ale marcilor. Am trimis la ei televizor, telefon, telecomanda, tableta, router. De fiecare data problema s-a rezolvat, fără probleme de genul ‘aaaa, pai nu ati utilizat telecomanda cu grija’, sau ‘ v-ati așezat pe tableta, de aceea nu mai functioneaza’. Recomand! Oricum, de mai bine de 15 ani, tot ce cumpăr, cumpar doar de la e-mag, cu service Depanero și garanție extinsa.
Am trimis un expressor care dădea semne de deces, mi l-au retrimis funcționabil. Se pare ca ii trebuia doar decalcifiere, cum au reușit ei să-l pornească, rămâne un mister, ca la mine nu voia și pace. Preluarea s-a făcut rapid, la fel și livrarea la retur. Sunt mulțumită de promptitudinea serviciului.
De departe cea mai neplăcută experiență cu un produs în garanție.
Apple Watch 8, s-a descărcat complet și apoi nu s-a mai încărcat. Am testat cu mai multe încărcătoare, nicio reacție. De asemenea, nici rotita laterala nu mai răspundea la comenzi. L-am dus în eMag unde doi domni foarte amabili l-au testat și ei, sa ne asigurăm ca am eliminat toate variantele inainte sa il trimitem in garanție.
Zis și făcut – trimitem ceasul, iar în câteva zile primesc un telefon de la Depanero. Bănuiesc ca am dat de cel mai nepoliticos si plictisit angajat al service-ului. Domnul cred ca era convins ca nu am testat ceasul inainte sau ca realmente nu sunt in stare sa il testez 🙂
In realitate, am aflat ulterior ca daca ceasul se descarcă complet, sunt situații în care trebuie sa stea la încărcat 24 de ore (intra într-un fel de super power battery saving). Pot să înțeleg asta, nu pot să înțeleg atitudinea domnului de la depanero.
Dupa ce am lasat produsul in service, am primit un link unde se poate verifica starea produsului. Produsul aprea ca fiind reparat, dar spre mirarea mea cand merg sa l ridic, cei de la receptie imi spun ca de fapt se mai fac anumite verificari, ba ca e la curier care ar trebui sa ajunga cu un transport, dupa care imi spun ca programul curierului s-a terminat(ora 17.20). Deci am plecat fara produs. Oribila experienta cu aceasta “companie”.
Ofer aceste stele mai mult pentru că nu cred că a fost vina depanero in totalitate, cred că a fost problema datorita stocului celor de la eMag neavând produsul AMD ryzen 7 5800X pe stoc (cod 5926472) și nu au putut înlocuii produsul, dar ce mă supărat este faptul că că telefon au spus că l-au trimis la alt service pentru expertiza că nu poate face nimic, după asta am stat sa vorbesc la eMag și în scurt timp sa rezolvat. Mulțumesc.