Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Am sunat pentru repararea unui frigider în garanție de o lună iar cei de acolo îmi spun că vor reveni cu un apel și cu un răspuns. Nu primesc apel de la nimeni de 2 zile la rând. Prima cerere a fost actualizată ca reparat dar nici un tehnician nu a ajuns la noi pentru reparare. O să mai dau apeluri să văd în cât timp voi primi un răspuns cu privire la situație…revin cu update!
Update: Am trimis o altă cerere iar după aceasta am fost contactat de un tehnician care ma ținut la curent cu piesa care trebuia înlocuită și când va sosi pentru reparație! S-a miscat foarte repede și totul este în regulă! Întârzierea a fost cauzată de încurcarea cererii mele cu a altei persoane cu același nume.
Mulțumesc echipei Depanero pentru modul profesionist în care a fost soluționată sesizarea mea, cu numărul 5997261. Încă de la primul contact, doamna Banu Ionela s-a remarcat prin amabilitate, promptitudine și o comunicare clară, oferindu-mi suportul necesar și tratând solicitarea cu maximă seriozitate.
De asemenea, țin să apreciez intervenția domnului tehnician care s-a deplasat la locație. A dat dovadă de punctualitate, respect și profesionalism, remediind problema cu multă eficiență și atenție la detalii.
A fost o experiență pozitivă, care mi-a confirmat că pot avea încredere în serviciile Depanero.
Service care se bazează doar pe niște formalități, lucru care se poate observa și în răspunsurile lor tip din aceasta secțiune de review-uri. Formuleaza „statusuri primire” într-un mod subiectiv, care pot fi folosite mai târziu în detrimentul clientului. Refuză să schimbe adresa de expediere la cererea clientului: ‘așa e politica lor’. În urma constatării defectului au înlocuit doar produsul din cutie cu unul care suspectez că este resigilat, accesoriile sunt greșite(mi-au trimis aceleași mărimi de 2 ori, în timp ce alte mărimi lipsesc), iar cutia originala a venit lipita cu banda adezivă deși am trimis-o într-o stare bună. Voi încerca să nu mai cumpăr de la emag strict din cauza depanero. Later edit: castile astea resigilate au coneciunea mai instabila, se tot deconectează foarte aleatoriu, 2 zile merg, o ora nu, 5 minute da, 2 nu
Dezamagire profunda. Am dus un televizor (cu garantie PLUS) cu defectul dungi pe ecran. Cand am lasat produsul il service reprezentantul depanero a confirmat defectul. Dupa o zi lucratoare sunt anuntat ca defectul nu se manifesta. Daca asa reparati produsele in cele 5 zile conform garantiei Plus sunteti de toata jena.
O experiență execrabilă cu această companie. Am solicitat reparația produsului aflat în extragaranție de 4 ani de zile, pe 17 decembrie am primit nr. de service, iar pe data de 9 ianuarie am solicitat în magazinul de unde am achizitionat produsul respectarea contractului aferent conform căruia ÎN 5 ZILE LUCRĂTOARE DACĂ NU ESTE REPARAT PRODUSUL SE PRIMEȘTE PRODUS NOU SAU BANII ÎNAPOI. Experiența a continuat mai îngrozitor întrucât magazinul aferent mi-a transmis că o să primesc vineri, 10 ianuarie un răspuns de la service. Sâmbătă, 11 ianuarie sunt sunată că sunt pe drum spre mine ca să repare produsul, fără niciun răspuns la cererea mea. Păcat că nu vă pot da 0 stele.
Am cumparat un tv smar la o luna sa stricat . Nu mai mergea imaginea a stat in service 17 zile apoi cu scandal am spus ca il doresc inapoi, Ca sa il primesc cu o pata alba imensa pe el. Acea pata nu exista cand am trimis televizorul.
Daca nu se va remedia problema voi anunta ANPC-ul
Depanero nu mai furati suruburi de la laptopuri!!!
Am trimis acum ceva timp un laptop in service (prin emag) a venit inapoi cu jumatate suruburi lipsa, va cred ca e greu si luam de la unii sa punem la altii.
Macar reparatia a fost ok, decat ca a trebuit sa l mai desfac eu si sa i mai pun niste suruburi.
Am avut un controller PS5 la care nu mai mergeau ok joystick-urile. L-am dus pt service pt ca era in garantie si mi-au trimis inapoi unul nou intr-o saptamana. Ca sa ma grabesc am fost direct la sediu sa predau controller-ul. Locatia e chiar langa metrou si nu a trebuit sa stau la coada pt ca era gol pe acolo. Totul a fost ok.
In trecut am dus la ei si alte produse cumparata de la Emag si cam la fel a fost. Au rezolvat rapid problema. Ii recomand.
Am achizitionat un serviciu de instalare aer conditionat si am programat o data pentru montaj.
Nu a venit echipajul, au sunat a doua zi sa programeze dar nu am putut noi si urma sa reprogramam.
De doua saptamani incerc sa programez cu echipa sunand in fiecare zi din doua in doua ore primind acelasi raspuns “ va vor contacta colegii”.
Nu recomand, nu exista deloc seriozitate nici comunicare.
O experienta proasta cu Depanero.
Am cumpărat un telefon de retail Selgros și pana acum a fost trimis de doua ori în service la ei.
Prima data, probabil au făcut un reboot a doua oara pe aceeași speță au schimbat placa de baza. Telefonul a venit lovit în zona camerelor.De acum înainte o sa întreb cine face servisarea în caz de defect.Daca e Depanero fug.Poate sa fie o super mega ofertă.