Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Oprea I.
    acum 8 ani

    Angajati necalificati, sub orice critica. Am cumparat un laptop de la Emag si l-am trimis in service impreuna cu un SSD Sata 3 M.2 2280. Laptopul, model Lenovo Y520-15IKBN are slot M.2. Am fost sunat de cei de la Depanero sa ma anunte ca „tehnicianul lor” transmite ca nu e compatibil laptop-ul cu acel ssd. Ma apuc si caut din nou diverse site-uri si discutii, ma lamuresc cum sta treaba cu acel slot M.2 care e compatibil si cu SSD-urile Sata 3 M.2 si cu cele PCIE M.2. Difera putin configuratia pinilor. Ma rog. Vorbesc cu o duduie, ii explic despre situatie si ca tehnicianul lor nu e suficient informat si ca se poate face modificarea. Laptop nou, SSD nou, tehnician praf. Trimit linkuri si poze, le arat unde e slotul M.2, poze cu hard Sata 3 M.2 montat pe acel slot si resun dupa cateva ore. Dupa ce astept cateva minute primesc raspuns ca tehnicianul nu poate efectua modificarea. Ce sa mai spun. asta la o saptamana dupa ce am comandat. Daca il montez eu, pierd garantia. Singurul service autorizat de Emag este Depanero. Concluzia? Emag si Depanero mi-au dat o teapa cat se poate de frumoasa si in cel mai jegos mod posibil. Am fost si la Emag in Showroom si i-am aratat vanzatorului cu care am dat comanda ca cei de la PC Garage iti monteaza ei SSD-ul si ca e compatibil 100% cu laptop-ul. A cautat el pe PC Garage codul laptop-ului, a vorbit si cu un reprezentat de la PC Garage. Concluzia… NU SE POATE (LA EMAG). Cu experienta asta… am terminat-o cu Emagul. Slab, foarte foarte slab. Acei tipi de la Depanero sunt varza totala. Nu au habar pe ce lume traiesc. De pregatire in domeniu… nu mai zic. Daca nu sunt in stare sa monteze un rahat de SSD intr-un laptop … ce naiba sa mai zic?

  • Marius P.
    acum 8 ani

    Serviciul lasă total de dorit.
    Nu cred ca mi s-a întâmplat așa ceva niciodată. Am transmis un Surface Pro 4 pentru a fi reparat(înlocuire ecran) și se face aproape o luna de zile și încă produsul nu e gata.

    A durat 2 săptămâni doar pentru diagnosticare și alte aproximativ 2 săptămâni produsul se afla in același stadiu (in curs de remediere). După ce plata am făcut-o in avans nici măcar nu am fost ținut la curent cu evoluția reparației.

    In plus modul de a intra in legătura cu un operator este extrem de dificil ( liniile sunt tot timpul ocupate).

    Nu as recomanda niciodată Depanero ca service in plus se reflecta extrem de Prost asupra E-mag.

  • Mircea H.
    acum 8 ani

    Am cumparat de la eMag o bicicleta magnetica care s-a stricat dupa vre-un an ( era in garantie ).Am completat formularul pe site si am specificat ca bicicleta e cam grea sa fie deplasata (35 kg). La 2 zile distanta a venit depanatorul ,a demontat-o si a vazut ce e defect la ea . Depanero a comandat piesa dar din pacate producatorul nu o avea . Am fost anuntat sa ambalez bicicleta . Au trimis o masina de la Fan Curier sa o ia pe chreltuiala lor , dupa 2 zile am primit mail ca mi se vor returna banii si am comandat alta bicicleta de la eMag . Toate astea au durat neasteptat de putin . Dupa 12 zile aveam deja noua bicicleta . Felicitari si multumesc de promptitudine .

  • Ionut M.
    acum 8 ani

    Am trimis un procesor la reparat, si desi nu mai aveam cutia produsului, in cateva zile mi-au solutionat garantia, prin stornarea contravalorii procesorului in cont, acesta fiind defect. Am fost in permanenta notificat pe e-mail de evolutia solutionarii garantiei. Asadar, nota maxima din partea mea pentru promptitudine si profesionalism.

  • Mircea-Dan A.
    acum 8 ani

    Am trimis un laptop din Cluj cu o problema la cooler si ei au promis ca durata de reparatie e maxim 15 zile. Am asteptat insa in jur de 5 zile si am avut laptopul inapoi acasa cu problema rezolvata. Desi in fisa de service apare doar inlocuirea coolerului, cand am sunat sa verific starea laptopului cu o zi inainte sa il trimita inapoi la mine, o doamna foarte amabila mi-a spus ca s-a mai depistat o problema la balamaua de la capac pe care au inlocuit-o de asemenea, si cica l-au si curatat pe interior. Chiar daca nu apar in fisa, se observa ca balamaua merge mai usor si curatarea nu am cum sa o verific dar o sa ii cred pe cuvant 🙂

    Un singur minus ar fi ca la intoarcere a fost impachetat la prima privire neglijent, in sensul ca laptopul se putea misca destul de mult in cutie pe durata transportului, dar nu am gasit nici macar o zgarietura pe el. Probabil cei de la Cargus au avut grija.

    Multumesc pentru serviciile oferite. Daca mai am o problema cu el la voi il trimit.

  • A I.
    acum 8 ani

    Primul contact cu ei, in aprilie 2018.
    Carucior chicco, caruia i se rupsese o roata.
    Toate etapele s-au desfasurat ok: comanda curierului, ridicarea produsului, trimiterea catre service-ul Chicco, rapararea efectiva si restituirea. A durat circa 2 saptamani – rezonabil dat fiind ca era in perioada sarbatorilor de Pasti.
    Au schimbat ambele roti din fata – lucrarea pare bine facuta.
    In plus, toata procedura a fist una comoda si gratuita- nu am platit vreo taxa de curier sau altceva.
    Pentru aceasta interactiune -5 *.

    A doua experienta n-a mai fost asa de reusita.
    Am solicitat trimiterea in service a unui produs, prin emag si am descris, cat mai exact, defectul.
    Au ridicat produsul, l-au verificat si mi-au comunicat ca defectul nu e acoperit de garantie si se poate remedia contra-cost, solicitand o suma mult prea mare, in opinia mea.
    Am refuzat, asa ca mi l-au returnat, fara costuri suplimentare.
    Daca ar fi analizat cu atentie cererea de trimitere in service, n-ar mai fi fost nevoie sa plimbe produsul inainte si-napoi, iar eu sa pierd vremea cu ambalatul, curierul etc.
    Pentru acasta interactiune -2*.

  • Igor B.
    acum 8 ani

    M-au atentionat ca va dura 30 de zile reparatia, am acceptat, dar cam mult. In rest foarte in regula serviciile, briliant.

    Am piimit si produsul trimis. Un laptop, caruia in anumite pozitii ecranul nu mai reda imaginea ci se umplea cu linii verticale si orizontale, blura. In alte pozitii, in schimb, reda foarte bine, semn ca nu era ecranul defect ci vre-un contact intre placa video si ecran. Le-am zis de la inceput.

    Au schimbat ecranul, am zis ca se pricep la ceea ce fac, am fost de acord.

    Primesc laptopul si il pornesc , doar oscilez cu ecranul spre spate , apoi spre fata si , baaang, acelasi simptom. Ma macina curiozitatea cu pozitii in care arata bine imaginea si pozitii cand nu.

    L-am returnat si am rugat fetele de la Call Center sa mentioneze express colegilor de la Tehnic sa verifice contactele.

    Acum astept.

    Revin cu continuarea, :-).

  • Oprita A.
    acum 8 ani

    Mai mult decat dezamagit. M-am gandit ca daca ignor toate review-urile negative si le i-au in considerare doar pe cele bune, nu mi se va intampla nimic rau.

    De 3 saptamani imi este tinut laptop-ul la service-ul din Bucuresti, mi-au comandat piese gresite si multe altele, pentru un simplu schimb al bateriei !

    Au depasit cu multa perioada de „maxim 15 zile calendaristice” si mi s-a spus ca va dura undeva la un interval de 30-60 de zile . Poftim ? La un laptop de 6300 lei va permiteti smecherii dinastea ?

    Am cerut ca laptop-ul sa imi fie trimis inapoi in starea in care este si sa il repar pe banii mei pentru ca Depanero nu face nici un lucru bun!

    Imi cer scuze tuturor persoanelor cu review-uri negative pe care le-am ignorat. Am vazut acum ce inseamna Depanero. Va rog ganditi-va de 2 ori inainte de a comanda de la emag !!

  • Cătălin R.
    acum 8 ani

    Ptr mine combinatia emag & depanero functioneaza. Acum 2 ani trimis un monitor asus care nu l-au putut repara,piesele ptr modelul respectiv nu se gaseau. Emag mi-a returnat toata suma de bani. Acum cateva zile intors de la garantie un telefon asus. A fost reparat foarte.bine. Mai mult de atat nu au existat comentarii, are bootloader unlocked. Folia de pe display nu a fost inlatura,telefonul s-a intors fara nici o zgaraietura. Ptr mine calitatea serviciilor lor este excelenta.
    Nu toata lunea are acelasi noroc. Nu stiu ce sa cred, un coleg a avut mari probleme cu un laptop care sustine el cei de la depanero l-au stricat mai tare.

  • Rodica V.
    acum 8 ani

    Total neprofesionisti si execrabil serviciul; nu-l voi recomanda niciuneia din cunostintele mele. De 3 saptamani astept o garnitura si un cabinet pentru o masina de spalat. Am primit deja confirmarea de o saptamana ca piesele au sosit de la furnizor si ca imi vor fi montate si trebuie doar sa astept sa fiu sunata.
    Insa, cand ajungi la disperare ca nu esti sunat cu zilele si reusesti sa discuti apoi direct cu managerul Call Center-ului, afli o alta poveste, si anume ca doar o piesa a ajuns (nu stim care din cele doua) si nu putem estima nici cand ajunge a doua piesa necesara.
    Am renuntat la comanda si voi lua o noua masina (NU de la eMag, de unde a venit initial lovita masina acum 3 luni, lovitura ce mi-a cauzat ruperea garniturii si pentru care eram dispusa sa acoper contravaloarea ei si a intregului cabinet lovit din transport sau manipulare).
    Sunt foarte dezamagita si de lipsa de customer care a consultantilor si onestitate cu care au tratat cazul meu (post garantie).

Recenziile sunt închise.