Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Experiența groaznică.
In primul rand că am achiziționat un produs de la eMag și pt a putea beneficia de garanția produsului trebuia să instalez produsul prin Depanero, cu care aceștia au o strânsă colaborare.
Ok , de aici toată nebunia, aerul condiționat a fost instalat deasupra mobilierului din living, ok mi am asumat vina că nu au fost eu personal sa le indic locul unde sa fie exact poziționat în imobil, dar de aici până a curge pe perete lângă priza, stricând apartament ridicat la finele anului 2018, și punând viața în pericol în orice moment.
Sa spunem că nu e așa de grav…se presupunem, dar să aștepți cca 15 zile de la fiecare sesizare că iar curge apa pe perete și pe priza…după ce cei de la Depanero și au trimis oamenii care au instalat , venit de 2 ori consecutiv pt că după 5 minute după intervenția lor încă curgea apă, pentru mine deja e prea mult.
Efectiv am platit un produs pe care el nu îl pot folosi, pe temperaturi record…și la fiecare sesizare alte 15 zile de așteptare.
Și că o concluzie, după ce cei de la Depanero au ajuns aici, ce de a doua încercare, au spus că nu mai ține de ei și că ceea ce are nu intra în garanție.Specific clar, produsul achiziționat anul trecut și abia folosit la până anul acesta.
Acum întrebarea mea e?cum naiba au instalat ei de nici ei nu știu ce să îi facă??..pt că produsul funcționează, dar teava curge…
Profund dezamăgită.
Dacă ar fi sa mai aleg achiziționarea unui produs clar nu as mai opta și nu as recomanda nimănui să o facă prin intermediul acestei companii.
PS .am apelat la o alta companie pt repoziționarea aerului , fiind taxată pt servicii , dar aparatul funcționează in parametrii normali . Deci încă un motiv in plus sa cred ca experiența 0 a celor de la Depanero , sa faca repede o lucrare și sa dea vina pe dezvoltatorul blocului .
Nu faceti ca mine , și montati aerul cu altcineva .
Inițial am fost sceptic cu părere la serviciile oferite,dar am avut experiența plăcută de a repara un produs prin eMag și Depanero. Am rămas uimit că în câteva zile am avut produsul reparat foarte bine. Recomand cu drag și sper sa nu am dezamăgiri pe viitor.
Produs cumparat de pe Emag ridicat de acasa, reparat si adus acasa intr-o saptamana. In acest interval am primit diferite mailuri cu situatia produsului meu. Multumesc pentru rapiditate si amabilitate!
După analiza în service a reuzulta ca telefonul a suferit deteriorare mecanica (capac crapat) lucru nedescoperit în momentul întrării în service. Practic nu am văzut și nu s-a văzut nicio crapatura la recepția în service dar ulterior am fost informat cu poze de detaliu (NU cu vedere generala sa se poată vedea dacă este vorba de telefonul lăsat in service) ca telefonul avea o crăpături fina pe capac, fapt pentru care a trebuit sa plătesc reparația care nu s-a putut realiza pe garanție.
Am trimis o imprimantă la reparat, menționez că în afară de garanția clasică am și o asigurare extra care-mi garantează perioadă de reparație de maxim 5 (cinci) zile❗După opt zile am sunat la ei să aflu ce se întâmplă și după multe pase de la o operatoare la alta, am aflat că mai durează zece zile până îmi va trimite altă imprimantă deoarece a mea nu se poate repara❗Nu vă faceți asigurări extra, sunt țepe să vă i-a banii❗😡
Foarte mulțumit de modul în care a fost rezolvată problema cu un Xiaomi mi 11 lite trimis pentru reparatii in timpul garanției. Întrucât telefonul nu a mai putut fi reparat s-au procedat la stornarea sumei de bani
E o mare problema daca trimiteti ceva in garantie la ei, refuza sa repare pentru motive stupide (exemplu ceara pe casti care se baga in ureche/ in-ear).
Nu recomanda !! O sa le fac reclamatie la Anpc , evita remedierea defectului la un expresor si “dorel “ imi sugereaza sa nu mai folosesc rasnita pe modul foarte fin . ( asa considerera el ) ca se remediaza problema . Rusine Depanero
Buna ziua! Recomand. Au rezolvat problema intr-un timp record si fara prea multe batai de cap din partea mea. Am vorbit cu ei telofonic, au venit la domiciliu si au constatat problema dupa care au rezolvat. Timp – 3 – 4 zile. Ferlicitari.
De evitat, un service foarte lent si inflexibil.Ma mir ca încă mai funcționează la cum tratează clienții și cat de lipsită de transparență e starea unui produs din service. Foarte multă reclamă pentru un comportament foarte dezamăgitor. Nu voi mai apela la serviciile lor.