Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • qwe Q.
    acum 2 ani

    Service obscur, care vrea sa mai stoarca niste bani din buzunarul clientilor si solicita plata reparatiilor echipamentelor aflate in garantie, pe diverse motive cum ar fi: ca produsul prezinta urme de uzura, de parca l-ai luat sa il ti in cutie, ca are urme de socuri mecanice, care nu au deformat aparatul dar in timp cauzeaza „deplasarea pieselor” LOL, ca displayul telefonului desi nu este spart sau crapat, s-a defectat din cauza unor presupuse socuri mecanice, probabil vazute de „vizionarii ” de la Depanero.Mare firma.ATENTIE cand achizitionati produse cu service la Depanero.E posibil sa fie ca si fara garantie.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Bulgaru R.
    acum 2 ani

    Nici macar un sfert de stea nu merita. Nu sunt in stare sa repare un telefon . Nu raspund . Nu te contacteaza. Trimit mesaj la magazin ca nu dau de client da ei nici nu suna. Urat un service de doi bani ! O experienta jalnica . RUSINE !!!! 🤮 …

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Bulgaru Robert ! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Bogdan B.
    acum 2 ani

    Am trimis un laptop care se stingea dupa ce ma jucam pe el cateva ore si au spus ca este pentru ca placa video este integrata si laptopul nu este pentru gaming dar acum il tin aprins fara sa il folosesc si se stinge.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Robert G.
    acum 2 ani

    Niște amatori, am trimis un PS5 la ei și a rămas CDul unui joc blocat înăuntru.

    Când le-am scris legat de el, m-au mințit cu nesimțire că a fost casat alături de consolă.

    Nu mi-am mai bătut capul cu ei pentru că știam ce hram poartă, așa că am vorbit cu eMag, de unde am cumpărat consola.

    Cel mai probabil eMag au fost și ei mințiti de Depanero, pentru că mi-au livrat aceeași minciună cu casatul. Însă dupa ce am intrat puțin mai tare în ei s-a găsit miraculos exact același CD.

    Penibil(i).

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Robert! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • iuliana A.
    acum 2 ani

    Am fost placut impresionata de felul in care a decurs totul cu Depanero,o imprimanta Cannon cumparata de pe Emag, in cateva zile …defectiune ,sincer chiar nu ma asteptam,de la email-uri de notificare pana la retur totul impecabil,foarte simplu si comod,tur retur prin curier! Un mare multumesc Depanero! Recomand cu incredere!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iuliana! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare al imprimantei. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Mihai T.
    acum 2 ani

    Ce meseriasi sunt aceștia dacă nu-ți primesc laptopul fiindcă nu are eticheta pe el. Si acest lucru nu mi l-au spus de la prima discuție cu ei după ce mi-a venit rândul. Mai mult m-au pus să merg acasă să iau laptopul și să vin cu acesta la ei ca apoi să-mi spună că dacă nu am acea eticheta, nu pot știi ce marcă este și ce caracteristici are, așa că trebuie să merg cu el la centrul de reparații de la APACA.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mihai!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti mai multe detalii la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ionut S.
    acum 2 ani

    Sunt foarte multumit de echipa Depanero..am trimis un tv 4k Samsung 125 cm si în 5 zile cu tot cu transport curier a fost reparat si trimis înapoi foarte repede, plus că te țin la curent cu tot ce se întâmplă cu produsul tau.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ionut!Iti multumim pentru feedback-ul oferit! Ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptatilor tale. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Florin D.
    acum 2 ani

    După 40 de zile de așteptare la o piesa de 3 lei la un aer condiționat tehnicianul a pierdut piesa in drum spre mine iar eMag a hotărât să îl storneze și să suporte cheltuielile de demontare și montare iar după câteva zile de la demontare am fost sunat tot de un tehnician de la depanero să mă mai programeze încă odată la.demontare deși era demontat tot de ei iar acum din call center nu mi se poate spune o dată când se montează cel nou trimis de eMag …mi sa spus că probabil nu durează până la Crăciun adică încă două luni ….Așa cate stele pot oferi la asemenea experienta cu Depenero?

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin !Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Sorin S.
    acum 2 ani

    Mulțumesc Depanero!
    Mi-au reparat o imprimantă pe garanție deși ar fi putut foarte ușor să spună că este stricată din culpa utilizatorului, au găsit o cheie în imprimantă care cel mai probabil a cauzat acel defect!
    Le mulțumesc pe această cale!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Sorin! Iti multumim pentru feedback-ul oferit! Ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptatilor tale. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Georgiana N.
    acum 2 ani

    Chiar și sambata deschis, oamenii sunt profesioniști, amabili, empatici, locația este întreținută și creata pentru așteptarea în bune condiții. Au sistem centralizat de ticheting, cafea, apa. Chiar dacă am stat 30 de minute ne-am simțit bine.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Georgiana! Iti multumim pentru feedback-ul oferit! Ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptatilor tale. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.