Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
bataie de joc infecta, nu stiu de ce ma asteptam la altceva. iti iau telefonul stricat ti-l inapoiaza tot stricat. diagnosticarea dureaza 14 zile ca sa ti zica ca au facut update la software. mai bine iti repari telefonul cu guide-uri de pe YouTube..
Servicii de proastă calitate. Tehnicieni nepregătiți și dezinteresați.
Am trimis de două ori un expresor de cafea în garanție și a venit înapoi cu aceeași problemă.
A doua oară am trimis și o filmare pentru a arăta cum se manifestă defectul dar nimeni nu s-a uitat la ea.
DEPANERO – o firmă de cea mai joasă speță. Nu este de mirare că au cele mai multe recenzii de una-două stele.
DE EVITAT. PREȚURI FOARTE FOARTE MARI pentru reparații de nimic. Îți oferă o cotație nesimțita care ajunge până la 90% din valoarea produsului. Cum refuzi asemenea aberații te taxează 100 ron evaluarea. Sistemul pare făcut să-ți ia banii pentru nimic. In fapt cred ca nu vor sa repare nimic. Magarii, șmecherii. DE EVITAT
Am ajuns la Depanero, noua locatie, pe Voice este vechea locație, da’ na, după ce mi se fac fotografii și aștept să intre produsul cumpărat de la eMag, cu garanție/postgaranție la Depanero, mi se spune că ei nu se pot ocupa de produs. De ce? Uite așa, că nu au fost autorizați MELITTA, dar că de acolo mă trimit ei la alt service…fmm.
Am zis ok, e cam aiurea, pt că eu v-am prezentat un document prin care eram îndreptățit să las aparatul la locația DEPANERO.
Dar, revin cu mașina mea, eram cu cea de serviciu, iau aparatul și nu mai vreau sa aud de voi.
NU SE POATE!
CE NU SE POATE?
Să-l lăsați aici. Domnilor, e o chestiune umană, nu am cum sa plec cu el, pt că las mașina în service și rămân cu ditamai espressorul in cârcă.
Nici nu au vrut să audă.
Ba, servicii nu oferiti, este clar, dar nici oameni nu puteți fi?!
Am avut o problema cu o masina de spalat in garantie si cei de la Depanero au facut constatarea. Dupa ce a reesit ca termenul de reparatie va fi prelungit din cauza intarzierilor cauzate de aprovizionare mi au ridicat masina si mi s au returnat banii. Va mulțumesc pt sprijin.
O stea e prea mult, evitati sa cumparati produse care au garantie la ei. Aici gasiti un film in care voi exemplifica situatia:
https://youtu.be/vHMJDkXHrSs
Later edit: Depanero vad ca la toata lumea raspunzi cu mesaje automate. Hai sa lasam deoparte aceasta falsa dorinta de a-ti ajuta clientii. Daca chiar vrei sa o faci, poti lua numele meu de la acest review si-mi gasesti datele de contact la voi in sistem. Daca voi fi contactat, o sa revin cu un update la acest post.
Bună seara…..de o luna de zile stau cu un cuptor electric stricat….acum doua săptămâni a venit asa un zis „domn”sa îl repare….bineînțeles că nu a reușit.
Cuptorul este încă in garanție….
A plecat acel „domn „urmând sa se întoarcă când are piesa care trebuia înlocuită…
Și de mai bine de doua săptămâni sun tot a doua zi sa întreb de ce nu mai ajunge și la noi sa îl repare….și bineînțeles ca răspunde o doamna ….stau și îi explic situația la un moment dat îmi zice ca îmi face legătura cu alta colega care se ocupa de asa ceva…..acolo la fel răspunde o alta doamna …IARĂȘI repet problema și zice ca anunță și ea mai departe sa urgenteze situația….si o sa revină cu un telefon sa îmi zica exact când va veni domnul sa îl repare…..
Și din păcate nu suna …..și aștept asta de doua săptămâni….RUȘINE…..RUȘINE…..
Eu am avut o experienta foarte buna cu Depanero.
De cate ori am trimis ceva la ei m-au rezolvat. Am trimis in garantie niste casti de gaming. Au ajuns foarte repede la ei, s-a constatat defectiunea si mi-au fost inlocuite cu un produs nou de catre emag. Totul a durat aproximativ 3 zile. Asa ca eu sunt foarte multumita.
Am trimis din Iași un laptop nou , am stat pe la cozi la Fancourier, a stat la ei o săptămână, a fost „testat okay” și a fost trimis repede înapoi. Evident că nu am primit un telefon sau un mesaj în care să facă încă o verificare.. în fond cine vrea să piardă timp să trimită un laptop nou în service dacă nu există o problemă.. l-am primit, am verificat și se întâmplă exact ce am semnalat în detaliu când l-am trimis. Aștept să vad cum e rezolvată reclamația mea… până atunci însă nu as putea să recomand serviciile lor… ne spălăm repede pe mâini, defectul nu a fost semnalat, descurcă-te… mai mult ca sigur sunt și oameni care fac treabă bună… dar experiența mea nu a fost deloc ok
Servicii foarte bune!
Am reparat o dronă după ce a suferit un impact.
Ma așteptăm să repare doar ce era defect, dar am fost surprins ca pe lângă reparația propriu-zisă au schimbat toată carcasa drone și a venit și cu elice noi.
Foarte mulțumit!
Recomand Depanero!