Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Buna seara! am avut la dvs la reparat acest aspirator ,v am precizat si atunci ca aspiratorul functioneaza cca 5 min ..dar ati schimbat niste filtre si aceiasi cauza persista
La o masina de spalat s-a intervenit rapid, in 5 zile de la sesizare defectul a fost remediat. S-a dat dovada de promptitudine, precizez ca am avut experiente neplacute cu alti servisanti in anii trecuti.
Bună ziua! Aș dori să semnalez și eu experiența absolut dezastruoasă pe care am avut-o cu această entitate comercială, spre a servi și altor consumatori drept exemplu. Așadar, am trimis un expressor în reparație, iar diagnosticul comunicat a fost că „trebuie schimbat absolut tot la el”, deși acesta scăpa apă pe lângă și nu prepara cafeaua, în rest se aprindea perfect normal, prepara laptele și spuma perfect normal, așadar nu m-aș fi gândit niciodată că „trebuie schimbat tot” – cel mult garnitura, boilerul ok. Mă așteptam undeva la 300 de lei cost de reparație, în condițiile în care 600 a fost el, dar mi s-a comunicat 520 lei și verdictul dinainte știut de dânșii de „reparație non-economică.” Bun, am refuzat reparația și – În condițiile în care nu am primit niciun raport detaliat, cu fotografii, date tehnice, probe video și de execuție a testării, am contestat și legitimitatea acelui diagnostic, pentru că într-o țară normală, mi se pare normal ca atunci când primești un diagnostic să ți se și arate ce teste s-au efectuat, să ți se consemneze cu niște probe video/foto verificările, ori aceste elemente minimale pentru o prestație facturabilă au lipsit cu desăvârșire. Mai mult decât atât, iar acest lucru va face obiectul și unei reclamații către Protecția Consumatorului – nu există nicio semnătură, niciun contract de prestare servicii, nicio factură emisă (atenție, un deviz de refuz de reparație nu este o factură), care să justifice plata celor 150 de lei de diagnostic și transport. Cu alte cuvinte, nu există niciun contract formal între mine „client” și ei „societate”, care să mă oblige pe mine la plata acelor bani pentru „diagnosticul fictiv”. Cireașa de pe tort, când am semnalat call-centerului de tip românesc pur „că nu sunt de acord cu taxa de diagnostic” și „să fiu transferat către un responsabil, ca să discutăm situația mea pentru că „nu este clară”, doamna angajată și-a permis să mă mintă spunându-mi că „bine, veți fi recontactat”, după care mă trezesc cu mesaj de la Cargus că au trimis aparatul în retur cu declanșarea facturării abuzive a taxelor de „diagnostic fictiv.” Prin urmare, dragi consumatori, mare atenție, nu sunt ipocrit să mint, am fost informat de acest pseudoproces, cum că mi se vor factura 150 lei bla bla, dar nu mă așteptam ca asta să se întâmple într-un cadru aproape de „la negru” – mă refer specific la : 1) absența oricăror dovezi de testare și efectuare a unui diagnostic, care trebuiau să însoțească fișa de serviciu, și care să arate consumatorului pentru ce „muncă de diagnostic” este facturat 2) absența unui contract formal semnat de mine cum că mă oblig la plata acestor „prestări” (fictive din punctul meu de vedere) de servicii 3) Gestiunea absolut dezastruoasă din Call-Center cu angajați care te mint în față că fac ceva, iar pe la spate, fac cu totul altceva.
Nu pățiți la fel ca mine, nu este o experiență normală – nu mă înțelegeți greșit – sunt de acord să plătesc un diagnostic atât timp cât mi se arată concret, cu elemente factuale cum a fost el efectuat, ca să știu și eu pe ce dau banii, și atât timp cât procedura îmi PUNE la DISPOZIȚIE un CONTRACT semnat de MINE. Dar ei nu au așa ceva, ei nu lucrează cu un CONTRACT, iar asta mi se pare complet aberant și complet ilegal.
Felicitări și pentru profesionalismul angajaților din call-center, care sunt antrenați perfect să mintă cu nonșalanță. Pe scurt, România!
Am un Laptop Lenovo IdeaPad 3, a fost trimis în service de două ori( acum este din nou ) cu probleme la placa video(mx350).
”Laptop-ul nu are niciun defect din cele precizate de dumneavoastră”.
Deșii defectele sunt încă,chiar dacă a fost trimis în service.
150 ron pentru deplasare, deoarece ei considera ca nu face obiectul garanției:
-la fiecare furtuna, doua din trei AC-uri Starlight fac zgomot de te trezesc din cel mai adânc somn, de apa refulând în tubul de condensare. Răspunsul lor a fost: „așa face toate”. Culmea e ca instalarea tot cu ei am facut-o.
Nu mai cumpărati de la Emag, deoarece toate produsele electronice ajung la ei la reparat….și îți trimit produsul înapoi zicând ca este în parametri normal, când el nu este….și apoi dacă le zici ca nu își fac treaba bine, te trimit în alta parte dacă nu ne convine. Nu recomand deloc….nu știu de unde au nota asta la recenzii…..si-au dat singuri recenzii de 5 stele
Și abia aștept sa ajungă telefonul înapoi din garanție, cu tot cu foaia pe care scrie ca ei nu au găsit nimic, ca să ma duc la Protecția Consumatorului sa le arat ca s-au înșelat.
Am luat produsul in cutie uda, produsul super imputit,murdar, indicatii scrise cu pixul pe coltul hartiei.
Este vorba de un dozator birou apa.
Il donez sefilor depanero.
Noi nu putem bea dintr-un aparat imputit.
Unde va gasim domnilor sefi?
Sunteti de gasit pe undeva?
Sa ne si vedem si sa imi spuneti daca aveti copiii si mai aveti curajul sa le dati sa bea din dozatorul imputit primit de la compania dumneavoastra.
Sau asa se obisnuieste cand produsul este in garantie?
Ce fel de angajati aveti?
Pe fisa scria ca l-am dat murdar.
Pe bune? Am poze domnilor !
Astept un aparat nou in schimbul bataii de joc ,nu scuze.
Nu ma luati cu vrajeala ca nu ma gasiti, ca doriti numarul comenzii….
Le aveti dupa nume.
Vreau doar un raspuns prin Emag concret si la subiect.
Daca nu primesc maine pana in ora 10.00 ne vedem obligati sa ascultam sfatul clientilor vostri si sa ne ajute anpc-ul.
Unde este recenzia din 22.04.2024?
Ps la recenzie.
Nu a cerut nimeni mentenanta.
Mizeria cu care l-ati inapoiat nu inseamna cerere de mentenanta.
Aveti grija cu aceasta firma, lasa doar recenziile care le convin.
Restul…dispar sau nu apar.
Si raspunsurile nu sunt date reclamtiei pe care o faci.
Nu isi asuma greselile.
CUM ATI REZOLVAT PROBLEMELE CU ACEASTA FIRMA CARE NU ISI ASUMA GRESELILE?
CINE ESTE CEO-UL ACESTUI DEPANERO SI DE CE LE PERMITE ANGAJATILOR SA AIBE ASA O NONSALANTA SI TUPEU IN GRESELILE LOR?
VA PROPUN SA FACEM O PETITIE A NEMULTUMITILOR.
CEI DE LA AUDIOVIZUAL DEABIA ASTEAPTA.
SE PARE CA ALTFEL NU VOM SCAPA DE ASTFEL DE FIRME SAU UNII ANGAJATI AI LOR.
Nu recomand! Am asteptat 2 saptamani sa imi livreze geamul de la aragaz si in a15 a zi ma suna sa imi comunice ca trebuie sa achit taxa de constatare produsul fiind in garantie si producatorul a decis sa nu platesc piesa! Nu stiu cum sa faca bani de pe urma clientilor!
De evitat acst service! Sunt foarte neseriosi!!
Am trimis un telefon pe garanție cu probleme la 4G, prima dată au înlocuit subboard-ul, problema nu a fost rezolvată, iar după ce l-am trimis a doua oară a venit înapoi pe motiv că defectul nu se manifesta, ceea ce este o mare minciună care sa acopere faptul că nu reușesc să-i găsească defectul.
Totodată la telefon mi s-au comunicat că singura soluție e sa trimit telefonul din nou și din nou.
Angajați oameni capabili sau asumați-vă lipsa de pregătire a celor ce se ocupă prin înlocuirea produselor.
Pot spune ca dezamagirea mea referitoare la Depanero a atins cote maxime.
Pe 1 februarie am lasat in service un robot de bucatarie Bosch iesit din perioada de garantie. Este un model de top care inca se produce si este disponibil pentru a fi achizitionat inclusiv la Emag. Mi s-a spus ca e posibil sa dureze cateva saptamani pentru ca posibil sa fie necesara comanda unor piese.
Dupa 5 zile am primit mesaj ca s-au comandat piesele pentru reparatie. O veste minunata.
Dupa inca 9 zile sunt sunat si mi se spune ca robotul nu se poate repara pentru ca nu au fost gasite piesele necesare pentru reparatie. Contrariat am intrat pe email si am cautat sa vad daca este adevarat.
Magazinele online care vand piese pentru reparatii aveau cred ca toate piesele necesare sa poti sa faci un robot nou, daca aveai carcasa.
Totusi Depanero nu a reusit sa gaseasca piesa necesara: motorul.
Azi, 16.02.2024 am ridicat produsul nereparat de la ei.
Dupa maxim 30 de minute eram ajuns la concurenta lor Pecef.
Dupa inca 30 de minute ieseam de la Pecef cu robotul de bucatarie reparat. Nu era necesara schimbarea motorului ci doar a modului de comanda.
Concluzia va las sa o puneti singuri.
PS: Daca cineva de la Depanero e curios, le pot pune la dispozitie si fisele de service de la ei si de la Pecef.