Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Costin R.
    acum 8 ani

    Am achizitionat un aparat de aer conditionat de la Emag, impreuna cu un talon de instalare rapida 1-2 zile lucratoare de catre Depanero, tot de pe situl Emag.
    Aerul conditionat a fost livrat rapid.
    Problema a fost cu instalarea, de care trebuiau sa se ocupe cei de la Depanero.
    Am aflat dupa o saptamana si dupa telefoane repetate la Depanero ca talonul de instalare de pe situl Emag nu este compatibil cu aceasta marca de aer conditionat.
    Cand am solicitat returul initial pentru acest produs, am fost contactat de o firma de montaj asociata care efectuase livrarea produsului si mi-au spus ca il pot instala ei.
    Am convenit pentru instalare o anumita data si interval orar.
    Nu s-a prezentat nimeni pentru a efectua montajul si nici nu mi-a raspuns nimeni la numerele de telefon indicate.
    In urmatoarea zi lucratoare cand am sunat la dispeceratul firmei, mi-au recomandat sa returnez produsul.
    Am fost foarte nemultumit de toate aceste incurcaturi, doar multumita celor de la Emag nu am ajuns sa depun si o reclamatie la OPC.

  • A. G.
    acum 8 ani

    EVITATI DEPANERO SI NU MAI CUMPARATI DE LA COMERCIANTII CARE AU SERVICE-UL „ASIGURAT” PRIN DEPANERO!
    Am cumparat un laptop Toshiba Satellite P10BU si pana acum am fost nevoit sa-l trimit in service de 4 ori deoarece mi-a fost returnat cu acelasi defect. Lipsa de profesionalism si impertinenta ii caracterizeaza una dintre repliceile primite a fost in genul „in definitiv ati cumparat produsul in 2015 si au trecut deja aproape 2 ani, ce va asteptati?”. Ma astept sa inlocuiti produsul daca nu sunteti in stare sa il reparati inteligentilor!

  • Aurel G.
    acum 8 ani

    Cred ca orice smatphone ajuge la ei in garantie o anuleaza pe motiv de soc mecanic. Cred ca si daca-l trimiti de nou, proaspat scos din cutie e acelasi rezultat. E un service care a inventat o nou ametoda de a face bani, anulezi garantia si si speri ca omul va repara la tine din moment ce produsul e la tine. Reguli noi la cumpararea electronicelor… garantie garante, dar conteaza la cine…..
    UPDATE: Am primit telefonul nereparat, Inainte se incarca cu intermitente, acum nu se mai incarca deloc. MULTUMESC DEPANERO……:(

  • Stefan M.
    acum 8 ani

    Imi pare rau ca nu pot sa pun 0 stele pentru ca atat merita. Va recomand sa nu va incurcati cu ei sub nici o forma. Sunt cei mai neseriosi oameni de la un service pe care i-am cunoscut. Am trimis laptopul in garantie acum 1 luna si 20 de zile si inca nu a fost reparat. Pe langa asta am fost contactat dupa 17 zile de la trimiterea laptopului sa imi spuna ca nu se pot uita in laptop daca nu le dau bateria noua pe care doar ce o achizitionasem de la ei, nu cea originala. Am avut laptopul in service la ei de 4 ori si inca nu e reparat. Gasesc orice fel de scuze numai sa nu isi faca treaba.

  • Octavian C.
    acum 8 ani

    UPDATE:
    Managementul Depanero a revizuit situatia in urma sesizarii mele, au reparat produsul pe cheltuiala lor, in final CLIENT multumit !!!!
    ………………………………………………………………………………………………………..
    Lipsa totala de profesionalism: trimit un Laptop Lenovo in garantie prin curierul Depanero la reparat (defect minor).Il primesc acasa dupa o saptamana cu carcasa sparta si cu defect initial nerezolvat , dar cu status in fisa tehnica de „Reparat”. Returnez imediat laptopul la sediul Depanero, reprosandu-le ca mi-au distrus laptopul (la transport sau in timpul reparatiei), dupa care primesc raspuns de refuz reparatie in garantie, trebuie sa platesc 2500 lei pt schimbare placa de baza.
    Cum e posibil?
    1.Depanero (sau curierul lor) distrug laptopul si imi cer mie sa platesc reparatia.
    2.Primesc de la Depanero produsul cu status ” Functional” dupa interventia lor, dar el era atat fisurat cat si nefunctional.
    3. Ce vina am eu pentru faptul ca Emag si Depanero isi aleg parteneri de business indoielnici si pun clientii sa le plateasca greselile lor?

  • Ciprian B.
    acum 9 ani

    Servicii de toată jena. Am avut doua telefoane trimise la ei in garantie si nu au fost in stare sa le repare. Pentru o problema cu display-ul ei imi cereau contra cost schimbarea acumulatorului (in garantie). Cum naiba au costatat ca …

  • Dragos S.
    acum 9 ani

    Din pacate le-am dat o stea deoarece nu se poate mai putin. Nu merita nici macar atat. Cel mai praf centru de reparatii iar angajatii cred ca sunt adunati de prin ghetouri, canale si posibil sa traga pe nas. Am cumparat un aspirator Samsung …

  • Robert P.
    acum 9 ani

    Se da una bucata laptop lenovo g50 80 cumparata de la pcgarage. Dupa 6 luni de utilizare normala apare o pata pe ecran. Garantia pcgarage fiind asigurata de de deoanero. Mi se primeste produsul in service,dupa 7-8 primesc sms ca e gata. Ma …

  • Taro X.
    acum 9 ani

    Am o placa video care sta de 2 saptamani si juma la ei. Inteleg ca termenul maxim este de 15 zile lucratoare (aprox 3 sapt), dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l si respecte.La alte firme il repara in ziua respectiva sau daca nu au piesa necesara, dureaza max 3 zile, nu 3 saptamani.
    Singurul motiv pentru care depind de tampitii astia e ca am achizitionat placa prin emag, iar emag-ul are contract cu depanero.
    Le-am trimis si scrisoare celor de la emag sa inceteze colaborarea cu acei incompetenti. Sa gaseasca alt service.

  • Bozun S.
    acum 9 ani

    Pacat ca nu exista o nota mai mica de 1. Acesti tampiti, altfel nu le pot spune, sunt cei mai mari mafioti dintre toate firmele de garantie, cauta tot felul de motive cum ca e vina ta daca trimiti ceva in garantie. Niste nesimtiti fara scrupule si cu un tupeu fantastic. In concluzie am ramas ,,la vatra,, cu un laptop de 1000 lei si un microunde de 500 lei. Nu recomand firme sau produse care lucreaza cu firma DEPANERO. Multumesc.

Recenziile sunt închise.