Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Mihai D.
    acum 2 ani

    Va rog frumos, nu cumparati electrocasnice mari care sunt servisate de Depanero. Daca se strica ceva, Depanero o sa vrea sa inlocuiti jumatate de masina, aproape de pretul uneia noi, cu un termen de reparare incert, cu tehnician sub-contractor si cu plata in avans. Stiu, pentru ca stau de doua saptamani cu una defecta in casa. S-a stricat fix dupa iesirea din garantie. Later edit: sn 00716062010013350334 ticket 5394790. Uitati-va mai ales la timpul dintre reclamatie si propunerea solutiei.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, MIhai Dumitru! Ne pare rau pentru orice inconvenient pe care l-ai intampinat. Din pacate, nu identificam in sistemul intern informatii referitoare la un caz similar cu cel semnalat de tine, in baza numelui aferent. Pentru a putea efectua verificari si a oferi clarificari, te rugam sa ne transmiti numarul fisei de service la adresa de email clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • *
    acum 2 ani

    21/11/2023 Am trimis pentru a doua oara expresorul de cafea cu aceiași problema la ei in service si a venit intr-o stare jalnica inapoi. Sunt extrem de uimita de incompententa celor din service.Daca nu imi vor da o soluție voi merge la protecția consumatorului, am poze inainte si dupa unde se poate verifica sarea in care a fost trimis la ei.
    Nu am cuvinte sa îmi exprim dezamăgirea.
    05/2023 Nu recomand sub nicio forma!!!Am trimis în service un expresor de cafea de peste 2000 lei pentru ca nu îmi recunoștea carafa de lapte, sa întors la mine tot cu aceiași problema plus ca a venit cu urme de degete care nu se duc( probabil de la vreo soluție din service ) și zgâriat, carafa de lapte avea un plastic rupt si nu o mai pot folosi, aparatul arată jalnic. Aparatul a fost folosit de mine câteva luni și arăta ca nou înainte de a-l trimite la ei. Îmi pare rău că l-am trimis. Serviciul relații cu clienții este ok dar cei din service sunt varză, praf …etc.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Claudia Banyai! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Alex G.
    acum 2 ani

    Practici mincinoase! Daca optati pentru comenzi cu montaj inclus de la Emag, aflati dupa ca montajul se face in 1-3 zile si in realitate intr-o saptamana. De asemenea, comunicare cu operatorii din call center este de slaba calitate, parca vorbesti cu roboti. NU RECOMAND!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alex! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient pe care l-ai intampinat. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!
  • Alexandru S.
    acum 2 ani

    Un service sub orice critică. Când se trimit produse în garanție nu diagnostichează vreo problemă, însă cum perioada de garanție se încheie, apar și diagnosticele. În niciun caz să apelați la ei din bunăvoință sau să credeți să sunt onești. Să aveți plângerea către ANPC pregătită când știți că produsele defecte urmează a fi “reparate” de ei.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alexandru! Intelegem ca situatia pe care ai intampinat-o este una neplacuta si ne pare rau pentru acest aspect.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. In acord cu numele tau, am identificat in sistem un produs marca Apple, insa vrem sa nu existe o confuzie de nume si asteptam o confirmare a numarului fisei service Depanero.O zi placuta!
  • Mihai F.
    acum 2 ani

    Salut! Am avut niște mici probleme cu un laptop Lenovo aflat în garanție. Tot procesul de trimitere – soluționare a problemei – înapoiere a laptopului a fost impecabil. (costuri zero, evident). Mulțumesc emag și Depanero (Lenovo service) pentru experiența simplă și eficientă de rezolvare.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mihai! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare . Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Mihaela P.
    acum 2 ani

    Foarte prompti. Procesul a fost foarte facil: imprimanta era in garantie, am facut sesizarea, a venit curierul si a ridicat-o, am primit periodic mailuri cu statusul reparatiei, iar la final, am primit-o inapoi prin curier.
    Printeaza mai bine decat printa de noua.
    Suntem foarte multumiti!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mihaela Paduraru!Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare al imprimantei. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • George T.
    acum 2 ani

    Cei mai neprofesioniști dar și aroganți totodată , NU RECOMAND nimănui acest „service” !!!
    „Plimb” un laptop care nu vrea să pornească de vreo 2 luni prin service-ul lor fără să rezolve problema invocând tot felul de motive cum că nu are ssd-ul original deși este dovedit că și cu alt ssd problema încă persistă !
    Cel mai deranjant este că la prima intervenție pe fișa service scrie că au înlocuit placa de bază… cred eu doar pe hârtie fiindcă nu există ca un produs reparat cum spun ei să continue cu aceleași simptome .
    Precizez că la telefon vorbesc cu niște nervi de parcă ei sunt clienții !
    Următoarea etapă va fi o reclamație la ANPC cu dovezi foto/video , niște nesimțiți .

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, George Tacu! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Luminita L.
    acum 2 ani

    Am achizitionat prin emag un aparat de aer conditionat si serviciul de instalare al acestuia oferit de firma depanero. Am primit un talon de instalare pe care scrie ca in 3-4 zile de la primirea aparatului se va face instalarea. Au trecut cele 4 zile lucratoare si nici macar nu am fost contactata telefonic.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Luminita!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Alin B.
    acum 2 ani

    am dus un desktop lenovo in garantie , a durat 5 min preluarea si dupa 4 zile inca 5 min ridicarea (nu a fost aglomerat la receptie) au inclocuit placa de baza fara intrebare , pt mine a fost o experienta de 5 stele, chiar daca aveam anumite temeri

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alin! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Cosmin S.
    acum 2 ani

    Pana acum nu am ce sa le reproșez și sper nici pe viitor sa nu fie cazul.
    Am avut 2 produse la ei pana acum în garanție, un televizor care nu mai era în garanție, acum vreo 4 ani și recent un irigator bucal care a fost înlocuit de tot

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Cosmin! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare al telefonului. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!

Recenziile sunt închise.