Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Georgeta T.
    acum 2 ani

    Nu recomand, am avut neplaceri cu oala multicooker Ninja 14in 1(aparat care are asigurare si extragarantie ); dupa n telefoane in care in comunica ca oala se plimba de la ana la caiafa , ma anunta ca nu se poate schimba ,ca este un „moft estetic” de-al meu ( oala avand pete de indepartare a smaltului la scurt timp dupa utilizare, nefolosind obiecte taioase) . In schimb mi-au oferit o alta oala contracost! Neseriosi si neprofesionisti!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Georgeta! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient pe care l-ai intampinat. Depanero a efectuat partea de logistica si de comunicare intre tine si centrul de service autorizat de producator. Service-ul autorizat a stabilit, pe baza conditiilor de garantie ale producatorului, ca, din pacate, problema semnalata nu face obiectul garantiei. In acord cu discutia telefonica de mai devreme, speram ca am adus clarificari asupta situatiei pe care ai semnalat-o. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Horia C.
    acum 2 ani

    NU recomand. in ultimele 3 luni, de cand am dus prima data laptopul in garantie cu o problema minora, mai mult de o luna a fost in service. nu sunt in stare sa rezolve problemele pana la capat sau daca o fac apar altele.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Horia! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Avem rugamintea sa ne transmiti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Andreea D.
    acum 2 ani

    O comunicare foarte proasta cu aceasta firma. S-au spalat pur și simplu pe mâini. Au trimis înapoi trotineta a cărei roata s-a rupt pur și simplu în mers, spunând ca aparent s-a carat ceva foarte greu cu ea, ceea ce nu este deloc asa si din acest motiv am pierdut garanția deși nu am trotineta nici macar de 1 an. Nu mi se pare normal sa anuleze o garantie doar pe un motiv invocat de ei. Și ca dacă vreau pot sa iau altceva plătind tot eu suma de 4300 de lei. Ceea ce mi se pare aberant. Sa nu mai spun ca ruperea rotii s-a soldat cu o căzătură și câteva rani la nivelul fetei și mâinilor.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andreea Dincea ! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Iurie V.
    acum 2 ani

    Am avut și eu nefericita ocazie de suferit de la acesti MINCIUNOSI ȘI NEPROFESIONISTI, cînd cumperi de la o tarabă de la Obor, ai mai mult respect de cit de la Depanero. Am dus un Laptop la reparatie, primire OK zimbet si promisiuni ca in 15 zile se rezolvă ….dupa ce te suna alt MAESTRU si cere sa platesti avans ca sa comande piesa de schimb. Dupa ce platesti se incepe BATAIA DE JOC si nici decum nu e 15 zile dar 60 de zile si mai mult . BĂTAIE DE JOC, inca nu am verificat si calitatea o voi vedea in timp dar sunt sceptic . NU RECOMAND NIMANUI REPARATIE LA DEPANERO – DOAR MINCIUNI SI BATAIE DE JOC.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iurie! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. In acord cu numele tau, am identificat in sistem un produs marca Asus. Pentru situatiile in care defectele nu sunt acoperite de garantie, termenul de reparatie poate varia. Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • A X.
    acum 2 ani

    Am beneficiat de serviciile lor de 2 ori pentru produse comandate prin Emag.

    In ambele dati totul s-a miscat EXTRAORDINAR DE RAPID. In primul caz mi s-a reparat un cuptor electric (care merge si in ziua de azi), in al doilea caz s-a constatat ca produsul nu se poate repara si am primit altul.

    Statusuri primite frecvent pe mail, super operativitate.

    Ireprosabil!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iti multumim pentru feedback-ul oferit! Ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptatilor tale. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Ramo D.
    acum 2 ani

    Am achizitionat un aer conditionat Gree de la Evomag, achitand, totodata, si kitul si instalarea. Am ales instalare 1-2 zile lucratoare, pret mai mare fata de 3-5 zile lucratoare. Am primit aparatul la 3 zile dupa comanda, in 18 iulie, marti, 1-2 zile de instalare insemnand 19-20-21 iulie, cel mult. Nu numai ca nu au venit, dar nici macar nu am fost informati cu privire la instalare. Am sunat in call center-ul lor, 3 zile la rand, de fiecare data, dar absolut de fiecare data primind raspunsul ca in sistem nu se vede comanda. Ne-au cerut sa o dam pe mail, ca rezolva, nu au rezolvat. Ne-au spus ca vorbesc cu team leader-ul lor, nu s-a rezolvat si nimeni nu a revenit sa ne dea vreo informatie. Personalul din call center nu ne-a lamurit cine trebuia sa inregistreze comanda, drept pentru care am sunat la Evomag in toate zilele, primind raspuns ca nu mai intra in atributiile lor. Comanda trebuia inregistrata tot de Depanero, dar greu am obtinut informatia asta. La ultimul telefon catre Depanero am aflat ca 1-2 zile s-au transformat fix in 6-9 zile. Adica suprataxa pentru instalare in 1-2 zile, a fost doar marketing.
    Dezorganizati si lipsiti de profesionalism.

    Later edit: azi sunt 9 zile lucratoare de la primirea aparatului, fara sa luam in calcul si ziua primirii. Asadar a fost depasit si termenul de instalare asumat unilateral de DEPANERO. Practic, de la 1-2 zile lucratoare s-a ajuns la 6-9 zile lucratoare, si acesta depasit. Aaa, da, ne-ati virat inapoi suprataxa pentru instalare in 1-2 zile.
    Din nou lipsa de profesionalism. Nici macar nu ati sunat/dat mesaj sa ne informati.

    Later edit 2: am sunat in call center si am fost informati ca suntem programati in 7 august, adica la 16 zile dupa achizitionare aparat. Si interesant este ca data comenzii (setata de Depanero) este 25 iulie, desi aparatul este luat in 18 iulie, primit acasa.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ramo Dav!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Oana S.
    acum 2 ani

    Nu numai ca nu au rezolvat problema (la 4 saptamani am observat ca produsul iarasi nu functiona din aceleasi cauze) dar l-au si stricat. Apoi, s-au oferit sa mi-l repare din nou contra unui alt pret, adica sa repare ceea ce ei stricasera deja. La livrarea produsului inapoi din service, au lipit o banda de adeziv peste el care nu a mai putut fi curatata si pe care ulterior tot ei mi-au reprosat-o ca neanuntata.

    La un alt doilea produs ajuns la ei in service mi-au zis ca nu se mai poate repara si ca nici nu exista in stoc ca sa fie inlocuit. Le-am trimis poza de pe emag cu produsul in stoc iar raspunsul lor a fost sa ma descurc eu, sa le scriu celor de la Emag si sa rezolv cu ei, desi aceasta era treaba lor de fima care se ocupa cu service-ul.
    Jenant!

    @Depanero, va raspund aici: Am trimis emailul meu catre adresa data. Discutia cu operatorul dumenavoastra este inregistrata audio iar acolo se gaseste toata informatia care va clarifica situatia, mai mult decat in mesajul meu pe email.

    La fel gasiti si emailul legat si de cea de-a doua experienta total neprofesionista din partea firmei dumneavoastra. Mentionez ca mi-am rezolvat ambele probleme cu Flanco (prima) si direct cu Emag pentru a doua.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Oana Sindie! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Mădălina M.
    acum 2 ani

    In urma achizitionarii unui aparat AC am apelat la aceasta firma pentru instalare cu kit inclus. Vineri seara am facut cererea, sambata m-au contactat, luni au venit. Montarea aparatului AC a fost făcută rapid, fără sa lase praf deloc, fara nicio zgârietură pe pereti. Adevărați profesioniști. Multumesc! 😊 …

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Madalina! Suntem foarte bucurosi pentru faptul ca esti multumita de serviciile noastre. Iti multumim pentru recenzia transmisa si iti dorim o zi frumoasa!
  • Liuben B.
    acum 2 ani

    Felicit personalul DEPANERO pentru excelenta comunicare si interventia prompta la repararea in garantie a unei masini de facut piine. Preluare produs de la domiciliu la doua zile de la solicitare si retur in aceeasi saptamina. Cu siguranta voi mai apela la serviciile DEPANERO daca va fi cazul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Liuben! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Bogdan B.
    acum 2 ani

    Dus la reparat robot de bucatarie defect. Defectul se manifesta atunci cand acesta amesteca aluat sau taia legume/fructe. „Verificarea” Depanero „a constatat” ca functioneaza…au testat daca se învârte…in gol…🤦🏻‍♂️. Profesioniști 💪💪.
    Le-am comunicat defectul si in momentul in care am lasat produsul la reparat cat si cand m-au contactat sa-mi comunice ca functioneaza.
    Rezultatul…am primit un mail prin care imi comunicau ca este posibil ca atunci cand sunt amestecate produse cu o densitate mai mare sa se opreasca motiv pentru care pentru a functiona este nevoie sa schimbam tot angrenajul (motor, curele si ce mai era pe acolo), adica 800 lei (este un Bosch ce a costat aproximativ 3000 lei care s-a stricat la 2 ani si cateva luni, marca buna si asta, ce sa mai zic).
    Pe scurt, am platit 120 lei pentru „constatare” deoarece am refuzat repararea produsului la ei.
    Am dat doua stele doar pentru ca pustiul de la receptie a fost foarte amabil, in rest doar „profesionisti” si „vrajitori” .

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Bogdan!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.