Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Claudiu P.
    acum 2 ani

    Foarte slab service. Iti garanteaza maxim 15 zile pana cand ai produsul inapoi si daca nu suni sa le amintesti se intind cat vor. Sa nu mai zic ca de fiecare cand suni ti se numara tot altfel zilele ramase, in functie de cum le convine.
    Daca trec cele 15 zile, respectiv 5 in cazu garantiei extinse, cereti-va banii pe produs!!! Nu acceptati mizeriile de vouchere ce vi le ofera

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Claudiu!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Alina C.
    acum 2 ani

    Cea mai proastă companie de pe piață. Prețuri ridicate cu calitate 0. Am plătit 750 de lei pentru instalare boiler și materiale aferente. Care credeți că a fost rezultatul final? Au fost montate niște țevi uzate care arată groaznic iar apa caldă curge pe ieșirea de apă rece și invers. Ca și bonus, așa zișii “instalatori” mi-au împuțit efectiv apartamentul de la jeg și miros de țigară. De evitat atât compania cât și serviciile acesteia!!!!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alina! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ioana M.
    acum 2 ani

    Am comandat un aparat de aer condiționat cu montaj achitat separat de la Flanco si pe langa faptul ca a fost greoi procesul( in ideea in care pe factura era menționat clar ca in 1-2 zile lucrătoare va avea loc montajul, cei de la Depanero ne-au tot amânat cum ca nu ar aparea la ei in sistem comanda online făcută de Flanco iar cei de la Flanco ne tot îndemnau sa resunam la Depanero, astfel încât domnii au ajuns 2 saptamani mai tarziu), prețul ni s-a parut exagerat si au aparat cheltuieli suplimentare la fata locului. Pe langa 850 lei montajul, 150 lei ni s a cerut in plus pt a demonta aparatul vechi si 50 lei pt ca era vorba de polistiren. Ne-a deranjat faptul ca nicaieri pe site nu apăreau si aceste ipoteze cum ca prețul ar putea creste in funcție de anumiți parametri/demontare aparat vechi. Mult bataie de cap , am regretat faptul ca am decis sa achiziționăm si montajul odata cu aparatul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ioana!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ana-maria M.
    acum 2 ani

    Excepțional! Am fost contactata telefonic înainte de reparație, mi s-a comunicat problema și costul reparației și termenul în care va fi reparat laptopul. Deși termenul inițial a fost 25 de zile, cred ca l-am primit în mai puțin de 10 zile. Preluarea și livrarea au fost gratuite. Recomand cu încredere!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ana-Maria!Suntem foarte bucurosi pentru faptul ca esti multumita de serviciile noastre. Iti multumim pentru recenzia transmisa si iti dorim o zi frumoasa!
  • Iulian S.
    acum 2 ani

    Dus produs pentru reparat (Depanerov 5195086). Primesc deviz pentru reparatie in valoare de 715 lei. Refuz reparatia ,platesc 70 de lei constatarea si incerc sa-l repar in alta parte. Desface respectivul electrician aspiratorul constata lipsa a 2 suruburi si firul care duce la butonul de pornire desfacut. Surpriza,mufat firul merge aspiratorul. Multumesc depanero pt ideea de afacere. Pai voi dati costuri mari de reparatie pentru a va asigura castigul celor 70 de lei. P.S. poate acum o gasiti

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Sofronie! Va informam ca numarul fisei Depanero nu este corect. Avem rugamintea de a reveni cu datele corecte pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Daniel G.
    acum 2 ani

    Nu am nici un
    motiv de nemulțumire, sistem online si cu suport telefonic rapid ai simplu, mai ales daca ai factura si garantie electronica in emag, preluare foarte prompta fara costuri suplimentare , reparatie si retur in 3 zile pt un expresor , cu explicații clare in foaia de reparatii. vedem daca va fi cazul cum va fi cu alte ocazii

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Daniel! Ne bucuram ca ai avut o experienta buna in interactiunea cu noi. Iti multumim pentru recenzie si iti dorim o zi frumoasa!
  • VladReD
    acum 2 ani

    Cel mai jalnic serviciu de reparatii/garantii pe care l am intalnit eu personal, nu inteleg de ce s-a asociat Emag cu aceasta abominatie. Produs reparat la service Nvidia, pe langa faptul ca cei din service au facut o constatare cum ca produsul este zgariat si cu impuritati, nu stiu ce inseamna pentru dansii impuritati dar trecem peste, dupa ce nu am primit sms ul de confirmare am sunat la Depanero si o doamna de la servociul clienti mi a spus ca produsul este gata si ca „maine” sigur se poate ridica lucru care nu a fost adevarat, nu inteleg de ce le place sa plimbe respectivul produs. Personal sunt foarte nemultumit!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Soare M.
    acum 2 ani

    Mi s-a stornat serviciul de instalare pentru un aparat de aer conditionat. Am sunat prima data sa le spun ca sunt dispus sa platesc km in plus dus-intors din Targu Mures in Sighisoara. (1.8 lei/km), dupa mai multe insistente mi-au spus ca ma suna inapoi si n-au facut-o. Cateva zile mai tarziu am revenit cu un telefon, dar degeaba, a fost ca si cum as fi sunat prima oara. Nu am mai patit asa ceva. Intentionez sa sesizez protectia consumatorului, intrucat mi se pare inadmisibil sa pretinzi ca oferi un serviciu de instalare, iar ulterior sa lasi clientul cu ochii-n soare (in conditiile in care Sighisoara nu este un oras limitrof). Dezamagitor!

    Referitor la raspunsul din comentariu de mai jos, un template bagat copy-paste, ca sa dea bine. Avand in vedere ca eu mi-am dat datele de contact si numarul comenzii si am fost tratat cu indiferenta.

    Firma condusa de niste oameni nepotriviti, care nu sunt capabili sa-si onoreze comenzile.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Soare Mihai! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Andrei J.
    acum 2 ani

    Am trimis un laptop achiziționat de la eMag care are 3 luni de viață. Când am citit recenziile negative mi-am pus mâinile în cap.
    Totuși văd ca multe recenzii negative sunt date de oameni ce nu au produsele în garanție și bineînțeles că prețurile uneori sunt pe măsură…nu dai o stea doar pentru ca nu-ți convine prețul reparației.
    Cu mine au fost mereu foarte amabili de la primul până la ultimul telefon…e normal ca oameni să vă vorbească într-un fel dacă voi nu știți să vorbiți frumos cu ei…tipic romanesc , sărim repede în capul oamenilor și nu ne dăm seama ca ei MUNCESC și nu sunt sclavi clienților!
    Mi-au înlocuit placa de bază în timp util,au ținut cont de faptul ca am urgent nevoie de el pentru facultate.
    A ajuns acasă fără măcar să pot găsi o singură amprentă pe produs.
    Bravo Depanero!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Oana
    acum 2 ani

    Acum 2 ani am trimis un espresor in garanție cu probleme la spumare , aparatul mi-a fost trimis înapoi cu status reparat(doar pe factura) în realitate nu am mai văzut spumă de lapte din înainte să îl trimit la reparat. Acum altă problemă robotul de curățenie nu mai ține bateria și probleme cu senzorul ( se plimba de multe ori în același loc), îl curăț îl trimit și minunați ,, specialiști” îmi pun diagnostic la fel, ca al celor 3 prieteni care au același robot și care l-au trimis la reparat. Ce coincidență? S-au îmbolnăvit unul de la altul sau ne-am jucat împreună încercând să desfacem aparatul( asta este prima placa ,, produsul nu beneficiază de garanție pt ca a fost desfăcut”) niște neserioși. Iar eMag ne scoate ochi când cumpărăm produse cu garanția de 2 ani fără a ne pune în temă ca firma de service cu care colaborează nu ne repară produse da fără a plăti. Încă un motiv să îmi pară rău de țara în care trăiesc. Rușine Depanero ……Rușine Emag

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Oana! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.