Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Am achiziționat un laptop Lenovo de pe eMAG, iar după 4 luni nu a mai pornit ( problema a fost la memoria RAM). L-am trimis în garanție, iar procesul a durat aprox. 7-9 zile. În momentul în care l-am primit, a pornit, doar că nu îmi mai mergea tastatura și touchpad-ul (menționez că înainte funcționau perfect), respectiv nu mai pot face nimic cu el, în starea în care mi-a fost trimis.
N-am ce spune, servicii excelente la „service-ul autorizat pentru produse vândute de către eMAG“, mergi cu o problemă și dai de alta.
Recomand dacă doriți să vă pierdeți timpul și nervii!!!
Cea mai josnica firma de reparații,comunicarea cu clientul e doar o minciuna frumoasa.
Trotineta electrica Kugoo M4 Pro în garanție Emag,ridicata după 19 zile de la Relatii cu clientul cu aceleași probleme pe care le-am reclamat,reparație zero,doar pierdere de timp,de nervi și de bani.
Pe fisa de reparații scrie ca totul e schimbat dar în realitate e altceva.
De evitat asemenea firma.
Totul a decurs foarte bine, produsul a intrat rapid in service la mai putin de 24 ore de la preluarea de catre curier, statusul a venit imediat prin email, iar diagnosticarea si reparatia a dura foarte putin – a trebuit schimbata placa de baza a telefonului. In circa 4 zile produsul era ajuns prin curier inapoi, bine ambalat si cu fisa de service completa. Multumiri si felicitari!
Am sunat pentru o cafetiera de la tefal în garanție ,a cărui filtru se defectase ! Duduia de la telefon după ce a primit toate informațiile ( obiect in garantie,marca Tefal ,ce problema prezintă) a spus sa o aduc la sediu . Merg la sediu unde mi se spune ca ei nu lucrează cu marca Tefal ,deci sa o duc de unde am cumpărat-o ! !! Deci domnilor de la Depanero ,angajați o persoana sa răspundă la telefon care este informata cu ce mărci lucrați, sa nu pună omul pe drumuri degeaba !
Am achizitionat un telefon de pe eMag al carui service este asigurat de depanero. In ziua 15 (data limita) au marcat in fisa de retur ca trebuie comandate piese si am fost de acord. In realitate nu m-a contactat nimeni si nu mi-am dat nici un acord. La 21 de zile de la inceperea procesului eMag refuza inlocuirea/restituirea pentru ca depanero a stabilit de la sine putere ca eu vreau sa astept pana cand vin piese de schimb.
Servicii de batjocură. Primesc de la eMAG un televizor cu evidente probleme din fabrică (fără urme exterioare de avarie), iar operatorul de servicii clienți de la Depanero îmi comunică doar analizând fotografia că probabil voi fi facturat pentru reparația produsului. Pe bune, dintr-o poză ați și pus diagnosticul și ați concluzionat că sunt bun de plată? Dacă așa faceți profit, este jalnic.
In septembrie am adus laptop-ul pentru ca nu functionau tastele Ctrl. S-a inlocuit placa de baza. Doua saptamani mai tarziu reapare aceeasi problema. Se inlocuieste tastatura, pe care trebuie sa o achit, desi laptop-ul fusese “remediat” cu doua saptamani inainte.
Nu conteaza ca reparatia initiala nu a fost de succes, trebuie sa achit a doua reparatie fara vreo explicatie pertinenta sau asumare. Customer service complet deficitar.
Foarte mulțumit. Un serviciu foarte prompt și de calitate. De la momentul lansării online a cererii de preluare a aparatului defect de acasă, am fost contactat foarte repede de serviciul clienți și de aici totul a decurs foarte cursiv astfel încât în 4 zile am avut din nou aparatul livrat acasă prin serviciul de curierat, în condiții foarte bune de funcționare.
O pereche de căști care aveau o problema cu una dintre casti a ajuns sa aibe contact cu apa si sa nu mai poata fi repetata.
Prima daca cand au ajuns castile in service, casca stanga a fost înlocuită insa problema nu s-a rezolvat.
A doua oara au spus ca problema nu poate fi reprodusa si produsul funcționează conform specificațiilor producătorului.
A treia oara au zis ca au descoperit ca au avut contact cu apa si nu mai pot fi repetate.
Dpmdv modul in care au încercat sa scape de această problema este unul extrem de neprofesionist.
Dupa 2 intrari in service sa mi se spuna ca s-a descoperit contact cu apa e destul de penibil. Mai ales ca acele casti sunt rezistențe la umezeala/apa. Daca asta se descoperea din prima nu era nicio problema. Dar abia a 3-a oara… E o lipsă de profesionalism crasă.
Le-am trimis o pereche de căști in-ear pentru ca una din căști nu face contact calumea în cutie asa ca de multe ori nu se încarcă. Am curățat căștile înainte, evident.
Mi le-au trimis înapoi pe motiv ca sunt contactele murdare și de aia nu merge, și nu e treaba lor curățarea. Am zis ok, poate chiar e asa. Am stat cu o perie mica sa scot praful care putea fi acolo, am șters cu alcool, și contactele și în cutie, sunt curate. Problema persista.
Deci în loc să încerce să rezolve sau să-mi înlocuiască produsul au preferat sa se uite în diagonala la el și să-l trimita înapoi neatins. Mersi pentru nimic!