Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Emilio
    acum 2 ani

    Am trimis un laptop asus si lam primit in 5 zile reparat si intro stare foarte buna pe baza garantiei. Nu inteleg negativismul unor persoane. Uneori un produs este intro stare defecta grav si nu este asa usor de aflat si de rezolvat problema

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Emilio! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare al laptopului. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!.
  • Lupu M.
    acum 2 ani

    Ca să va dați seama cât de profesioniști sunt, espressorul din clipurile de mai jos l-am trimis de 2 ori la ei pentru aceeași problemă și de 2 ori s-a întors la fel.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Lupu Madalin! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Iulia I.
    acum 2 ani

    Un dezastru.

    Am dus produsul la ei. Pe site, situatia era reactualizată rapid. Scria ca a fost emis costul de reparatie din dimineata urmatoarei zile dupa ce am dus produsul, miraculos de repede. Am asteptat o zi, doua. A treia am sunat, desi dansii trebuiau sa ma contacteze sa mă întrebe dacă sunt de acord cu costul reparației. Din call center, ma informează o duduie ca „stiti, produsul a fost adus fara baterie”… uau, noi l-am dus fara baterie pusa in el, ci cu ea separat, ca era evident ca si bateria era defecta. Era precizat ca bateria e atasata ca accesoriu, dar cine sa citească asta?

    Duduia imi spune un pret exorbitant pentru reparatie, un pret cu 150% mai mare decât al produsului la cumparare… dar nu justifica de ce este acest pret. Spune ca voi primi justificare pe mail. Pana nu insist eu pe email sa primesc justificari, acestea nu apar. Când apar, ce sa vezi, am la dispoziție 24 de ore sa imi exprim acordul pentru reparatia produsului !!! Poate sa imi cada si o caramida in cap, nu conteaza, 24 de ore pe ceas!

    In justificare, componenta care cica trebuie reparata costa cel putin dublu fata de pretul pietei. Sun din nou in call center si intreb daca se poate face reparatia partial, fara componenta cu marele pret. Duduia zice: „stiti, vad aici ca colegii mei ingineri au constatat ca lipseste bateria!”… pe bune? Daca asa bine au constatat ceea ce ar fi văzut si scris pe foaie, ma întreb cat de bine au evaluat produsul sa stie ce trebuie reparat!

    In fine, mi s-a comunicat ca nu se poate efectua o reparatie partiala si am cerut sa imi fie trimis produsul inapoi. Mi s-a zis ca va fi trimis in 48 de ore. La 24 ore dupa, credeti ca am vreun contact de la vreo firma de curierat care cica ar urma sa imi aduca produsul maine? N-am, bineinteles.

    O bataie de joc. Nu va pierdeti timpul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iulia!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ciprian S.
    acum 2 ani

    Am trimis un laptop Asus Rog 15 achizitionat de la eMAG pentru a doua oara in garantie….Raspunsul a fost ca produsul nu are nici o problema desi se blocheza si se restarteaza la deschidere . Nici macar nu au testat produsul sa vada ce are. Au trimis inapoi produsul defect. FELICITARI DEPANERO!!!! Sper sa nu mai aveti nici un contrat de reparatie si nici un client!! Cel mai slab service !!!

  • Barbone C.
    acum 2 ani

    Dupa ce am citit recenziile majoritatea negative despre depanero, am incercat totusi sa apelez la ei pentru un upgrade banal de ssd si ram la un laptop HP 15s-eq2024nq care beneficiaza de garantia extra plus fiind surprins neplacut in primul rand de pret…110 leuti de fiecare componenta schimbata (deci 330 lei sau poate doar 220??) iar in al doilea rand trebuia sa las la ei laptopul…”n” zile pentru un simplu upgrade care dureaza doar 20…hai maxim 30 min.
    Nu cred ca voi mai cumpara ceva de la eMag in viitor pentru ca te obliga sa apelezi doar la acest service.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Catalin! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Avem rugamintea sa ne transmiti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Un V.
    acum 2 ani

    O mizerie de service. dau 4000 pe un laptop pentru placa video+garantie extinsa, il duc de doua ori in service (cu probleme diferite). La ultima le-am explicat clar la receptie ca pare sa fie o problema de la placa video. Laptopul a fost gata in termenul legal doar pentru ca am cerut negatie, dar a venit cu aceeasi problema. Nu mai primesc niciun raspuns de la sesizari@depanero.ro si la call center mi se spune ca ma pot ajuta doar cu o noua preluare.
    INDOLENTA SI NESIMTIRE. NU DUCETI PRODUSELE LA EI

  • Florin C.
    acum 2 ani

    Am trimis la reparat un aspirator Bosch care are 6 luni, pt ca dupa oprirea aspiratorului tot gunoiul cade inapoi pe podea. Cei de la Depanero mi-au spus ca au gasit un filtru umed si un surub putin ruginit, reparatia trebuie sa o platesc eu si costa ~550 lei (aspiratorul a costat 650 lei). Am confruntat-o pe tipa de la call center, am intrebat-o cat costa filtrul, ea mi-a raspuns 63 lei si am acceptat sa platesc doar acest filtru (chiar daca problema nu s-a manifestat din cauza filtrului). Azi mi-a venit inapoi aspiratorul si are aceeasi problema, depanero nu a reparat nimic, am plătit 63 lei pe un consumabil ce nu trebuia inlocuit, iar eu inca am ramas cu un gust amar pt ca ei au incercat sa stoarca 550 de lei de la mine pt o reparatie ce trebuie realizata in garantia pe care eu nu am incalcat-o. O firma condusa de escroci si unul din motivele pt care voi avea mare grija sa nu mai comand electrocasnice de pe eMag.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin Chiselita! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ana C.
    acum 2 ani

    Am dat o stea deoarece nu pot da munus 10.
    Cel mai prost service din toata țara.
    Am achizitionat un laptop Lenovo de la Emag, l am trimis in service dupa operioada de utilizare si au constatat soc mecanic ,buton blocat. Au propus schimbarea butonului, lower case si uper case . In cele din urma nu au mai schimbat butonul ,l au pus tot pe cel vechi, dar au schimbat carcasele contracost. Mi-au returnat produsul, si ce sa vezi, dupa 3 deschideri carcasa cu dsplay ul s-a desprins, laptopul este curbat pe toata lungimea intre balamale. Bineinteles ca l-am trimis inapoi si nu isi asuma defectul cerand o suma enorma sa repare ce chiar ei au stricat.
    Fiind singurii care repara produsele de la emag isi permit un atfel de abuz.
    Sper ca ANPC sa ii faca sa inteleaga ca nu si pot bate joc de bunurile clientilor dupa bunul plac.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ana Cristescu! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Razvan B.
    acum 2 ani

    Nu știu cum de acest service mai exista. Este un mister. Mai ales ca aud ca toată lumea are probleme acolo. Am avut în service în decembrie un laptop Asus (garantie). A stat 40 zile și, la final, defectul pe care l am reclamat (erau câteva taste care se apasau greu și o tasta care nu functiona), a rămas parțial prezent. Ca sa îl recuperez după 40 zile (desi termenul maxim legal in România este de 30 zile) am trimis 10 mailuri, nenumărate apeluluri telefonice etc. Si acum, 9 luni mai târziu descopăr faptul ca atunci când au montat la loc laptopul, banda pentru iluminatul tastaturii fusese montata prost și au început led-urile sa facă tot felul de culori aleatorii. Feriți-vă de ei cât puteți!!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Razvan! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Dragos
    acum 2 ani

    Am lasat laptopul la reparat si l-am primit mai stricat ca inainte. Preturi de reparatie exorbitante cu componente de pe AliExpress. Angajati analfabeti functional care nu sunt in stare sa comunice si sa alcatuiasca fraze si propozitii coerente. Daca nu accepti intreaga procedura de reparatie este refuzata intreaga reparatie pe motiv ca se poate da vina pe ei ca au stricat produsul cand e exact asa. Mi se spune ca placa de baza e defecta in conditiile in care placa de baza a fost schimbata acum un an, tot la ei. Pur si simplu fac bani din taxa de constatare cam asta e modelul de business. De evitat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Dragos! Ne pare rau ca experienta ta nu noi nu a fost una placuta. Produsele se testeaza in totalitate, pe partea hardware si/ sau software. Reparatiile se efectueaza doar cu piese comandate direct de la producatori sau de la furnizori autorizati. Ne-ar placea sa verificam in amanunt cele semnalate de tine, iar in acest sens, te rugam sa ne transmiti numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport_depanero@depanero.ro. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.