Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Andreea S.
    acum 2 ani

    Am avut o problema la aparatul de cafea De’Longhi. Aparatul a fost trimis in service. Procesul de preluare, foarte eficient la ei de pe website, cu răspuns foarte promt din partea lor, la cateva ore de cand am trimis. Livrarea s-a facut foarte repede.
    De fiecare data, primeam un update pe e-mail si mesaj, ceea ce mi s-a parut extraordinar. Erai anunțat imediat ce erau modificări legate de statusul comenzii tale. Nici nu s-a pus problema sa trebuiască sa sun eu sa vad care este statusul comenzii.
    Repararea produsului s-a facut foarte repede si imediat a doua zi a fost si trimis înapoi. Nu exagerez cand zic ca livrarea a durat maxim 2 zile. #Cargus de fiecare data a trimis mesaj in ziua respectiva.
    Recomand cu încredere.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andreea!Iti multumim pentru feedback-ul oferit! Ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptatilor tale. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Catalin B.
    acum 2 ani

    Am trimis o camera auto 70 Mai care avea probleme cu displayul. Evident că acest defect nu se poate remedia decât cu înlocuirea displayului sau a întregului echipament. Au trecut 10 zile lucrătoare de când am trimis camera, in acest timp primind niste mesaje sau mailuri prin care mi se comunica faptul că produsul este la reparat. Oare nu știam asta?
    Sper sa se remedieze cu bine și să am un produs funcțional! Când? Nu se știe!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Catalin! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Pentru mai multe detalii privind solicitarea de service, avem ruagmintea sa ne transmiti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Andreir555
    acum 2 ani

    Credeam ca după atâția ani, Depanero a mai evoluat si si-au schimbat nivelul de profesionalism. Așteptările mele au fost in zadar. Am trimis in garanție (garanție extinsa care nu a fost ieftina) un laptop asus cu display-ul ars ( de menționat ca acest laptop nu a avut șocuri, lovituri sau contact cu apa si din 3 ani a fost folosit de maxim 40 de ori). Vad chiar in acest moment ca „in urma diagnosticării, produsul prezinta defecte care nu fac obiectul garanției”. Ce nu face obiectul garanției? Chiar sunt curios, având in vedere starea în care am lasat laptopul. Daca nu se rezolva această problema în garanție, direct sesizate la ANPC. Asa ceva nu este normal, să găsiți orice scuza posibilă ca sa nu poata fi reparat un produs pe garanție. Asa ca atenție celor care vad recenzia. Nu cumpărați produse, sa nu mai zic de garanții extinse, daca sunt reparate de către depanero. Vor face tot ce pot să scoată si mai mulți bani de la voi.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!
  • Andrei S.
    acum 2 ani

    Am sunat la ei pentru o problema legata de servisarea unui aragaz Hansa iesit din garantie, care are 8 ani vechime.
    I-am explicat doamnei extrem de clar care este problema si anume ca unul din cele 4 ochiuri mai exact cel mic al aragazului nu ramane aprins, declaseaza, flacara porneste insa dupa 10-15-20 secunde daca eliberezi butonul, flacara se stinge.
    Doamna imi spune ca imi trimite un link prin care sa achit o taxa in valoare de 200 Ron in avans pentru deplasarea unui domn de la echipa tehnica care va veni in 7 – 10 zile pentru constatare.
    Apoi se va intocmi un raport cu costul reparatiilor, si urmeaza sa imi comunice doamna ce este de este de facut.
    I-am spus doamnei ca nu am cum sa platesc in avans pentru un serviciu care nu a fost efectuat.
    Mi-a urat o zi buna si mi-a inchis, spunandu-mi ca nu are ce sa faca.
    Dezamagitor acest service, nu recomand. Eu personal cred ca sunt doar pusi pe japca.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Bogdan S.
    acum 2 ani

    Nu las review-uri de felul meu.

    Laptop care s-a ars în ultimele ore de garanție. Au fost drăguți și au acceptat solicitarea pe garanție. Starea laptopului din pct meu de vedere era impecabilă.
    Trimis în cutie de laptop ca să nu pățească ceva pe drum.

    A fost înlocuită placa de baza (deși repet, era în ultima zi de garanție și ultimele ore de garantie).

    Nu știu de ce unii acorda rating-uri mici, dar eu pot sa spun ca au avut un comportament de rar profesionalism. Mereu am fost sunat și informat cu evoluția solicitării de service și a intervențiilor și am primit laptopul ca nou.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Bogdan! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare al laptopului. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Mihai A.
    acum 2 ani

    Televizor LED Samsung UE50MU6102KXXH, cumparat de la Evomag pe firma, deci nu pot cere sprijinul ANPC.
    Garantie 2 ani + 2 ani garantie extinsa la Depanero, care a costat 251 de lei.

    Dupa 3 ani si jumatate apar pete pe ecran, Depanero schimba backlight.

    Observ ca nu mai face inregistrarile programate, functia PVR da rateuri.
    Ma refer la inregistrarile programate cand televizorul este oprit, peste noapte sau cand nu sunt acasa.
    Nu stiu daca este vreo legatura intre prima reparatie si defectarea PVR.
    Dus iar la Depanero, schimbat placa (ei stiu care) si trimis inapoi.

    In continuare PVR nu functioneaza, efectiv trebuie sa pornesc televizorul la ora programata si sa pornesc manual inregistrarea.
    La un moment dat observ ceva deosebit in grila de programe, imediat dupa pornire: ora „in curs” afisata in grila de programe este mult intarziata, uneori cu 20 de ore din 24, dar se actualizeaza dupa cateva secunde.
    De exemplu:
    – oprit joi la ora 11:09, cu data si ora corecte, ramas conectat la energie electrica, wi-fi si cablu TV, oprit doar din telecomanda;
    – pornit vineri la 09:24 iar in grila de programe afiseaza joi ora 13:11 (aproape 20 de ore lipsa), care se actualizeaza dupa cateva secunde.
    Asta inseamna ca de joi ora 11:09 pana vineri ora 09:24, ceasul televizorului a mai mers doar 2 ore si 2 minute si, evident, ar fi ratat orice inregistrare programata dupa 13:11, cel putin.
    Alt exemplu din receptia Depanero, in prezenta unui „receptionist”. Oprit fiind din telecomanda la 11:54 si pornit la 12:10, in grila de programe este afisat tot 11:54. Efectiv ceasul a stat 16 minute. O eventuala inregistrare programata pentru ora 12:00 nu ar fi pornit.

    Am cerut explicatii cu privire la intarzierea ceasului cu 20 de ore in o zi, si blocarea la aceeasi ora timp de 16 minute (exemplele de mai sus). Răspunsul lor repetat de 5 ori: așa functioneaza actualizarea automata.

    După 5 vizite în service ale televizorului, un „Customer Extended Warranty” imi trimite mesaj „Dorim sa va prezentam scuze pentru raspunsul intarziat si neplacerile create. Dorim sa va informam ca depunem toate efeorturile necesare pentru remedierea problemei si am escaladat cazul catre producator. De indata ce vom obtine un raspuns, revenim cu rezolutia finala catre dumneavoastra.”
    Totusi dupa asta mi-au returnat televizorul cu mentiunea „produsul nu prezinta nici un defect” si m-au trimis iar la manual ca sa invat sa setez ora SIC!, iar acelasi „Customer Extended Warranty” imi spune sa ma adresez personal producatorului.

    Trageti singuri concluziile, eu nu mai cumpar nimic garantat de Depanero.

    Stie cineva vreun specialist in stare sa rezolve asta ? În Bucuresti. Și un avocat.

    PS1: si la adresa aia de e-mail raspund tot aia care m-au mintit ca vor reverifica TV-ul dupa Anul Nou, si aia care m-au mintit despre „escaladarea” cazului catre producator? Mai bine nu. La prima mea solicitare (4719308/30.11) ati „inlocuit placa”. Dupa alte 4 solicitari rezolvate cu flit, schimb eu placa. Aveti nr. meu de telefon si adresa. Daca chiar va doriti sa clarificati situatia va astept.
    PS2: o gramada de „negocieri”, pana la urma IERI (10 ianuarie) mi-au spus ca „service-ul a luat decizia de a inlocui produsul”, iar AZI ca „Produsul se va verifica si dupa constatare vedem ce este de facut. Noi suntem service si va putem ajuta cu o reparatie, daca se constata o defectiune a produsului”. Mai ramane ca MAINE sa imi spuna ca asa functioneaza actualizarea automata.
    SERVICE SERIOS!!!
    PS3: totusi, desi nu-s misogin, trebuie sa remarc ca dupa ce am fost refuzat de mai multe angajate si de mai multe ori, un angajat care raspunde la adresa de email din comentariu a inteles problema televizorului si, pentru ca nu se stie exact de unde apare, a dat o „negatie garantie extinsa” si maine voi avea un TV nou. Acestuia ii multumesc si-i dau 5 stele.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Eden A.
    acum 2 ani

    Intr adevar totul a fost bine din punct de vedere al reparatiei. Problema este ca Emag specifica ca returneaza produsele in 2 saptamani de la data preularii, dar au cam intarziat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Eden !Iti multumim pentru feedback-ul oferit! Depanero depune toate eforturile pentru a imbunatati permanent calitatea serviciilor oferite. Satisfactia clientilor este foarte importanta pentru noi. O zi frumoasa!
  • Raluca C.
    acum 2 ani

    Am avut parte de o comunicare graznica cu aceasta companie. Am trimis un Espressor Bosch incorporabil prin asigurare la ei si au refuzat sa imi scrie in constatare cauza defectiunilor. Am primit raspunsuri impertinente ca ei doar constata ca este stricat si atat. Asta am putut si singura sa imi dau seama nu era nevoi de un „expert”. Ca urmare nu am putut sa imi repar aparatul pe asigurare. Am platit peste 2000 ron din buzunar sa fie reparat si sa constat ca displayul are o calitate jalnica iar anumite functii nu le mai are.
    Evitati aceasta companie!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Raluca Constantinescu ! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • sorana L.
    acum 2 ani

    Păcat că nu sunt steluțe negative. Am trimis un smartwatch Samsung galaxy 5 LTE. Funcția „Blocare la apă ” nu se mai activa. După câteva zile am fost sunata de o duduie sa ma întrebe ce probleme are tableta. Am convins-o ca este un smartwatch dar dna nu înțelegea problema. Nu știa ce înseamnă Blocare la apa. După 2 zile am primit ceasul înapoi, cu abonamentul mobil șters (eu am păstrat abonamentul cand am sters datele de pe el), restaurarea backup-ului nu se mai face complet, iar ecranul si meniul sunt întoarse. Deci a venit mai stricat decât a fost trimis. Acum este din nou la service…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Sorana!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Adrian Ş.
    acum 2 ani

    Am trimis un produs pe baza de garantie, un monitor cu pixeli morti, iar raspunsul primit a fost, citez: „starea de receptie a produsului este descrisa in urma inspectiei vizuale a acestuia.. nu face obiectul garantiei” practic am fost informat ca nu doresc sa imi repare produsul ca nu le-a placut la ochi..Telefonic mi s-a comunicat ca monitorul prezinta lovituri si zgarieturi. Pozele de dinainte de a trimite monitorul in service nu prezinta nici o urma, ba mai mult au trimis si ei poze in care de asemenea nu se vede nici o urma de lovitura sau zgarieturi. In poze se poate observa clar ca nu este lovit sau zgariat. In cele in care monitorul este culcat pe masa sunt pozele trimise de catre ei iar celelalte 2 sunt trimise de catre mine. As fi dat 0 stele dar nu se poate.. zero interes si profesionalism, doar nepasare si lene de a repara sau macar inspecta tehnic un monitor.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Adrian! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. In acord cu numele tau, nu am identificat in sistem o solicitare de service.Te rugam sa revii cu o confirmare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, cu numarul fisei service Depanero. O zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.