Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Nu pot sa dau nici macar o stea.(A trebuit sa apas pe o stea ca sa ma lase sa postez). Am trimis la ei un Radio MP3 Player auto Pioneer MVH-170UI cumparat de la Emag si dupa 2 saptamani primesc raspuns pe email ca fisa service a fost finalizata cu statusul : Defect nemanifestat si produsul va fi returnat prin curier. Am sunat la ei sa vorbesc cu cineva sa-i spun mai exact care-i problema si de ce l-am trimis in service si o fatuca de la call center imi spune asa de sus ca produsul va fi returnat si ca cei de la service au verificat si ca functioneaza. Asta e bataie de joc. Poate l-au verificat pe masa si au vazut ca merge, dar eu il folosesc in masina si acolo se mai misca si cand dadeam intr-o groapa pur si simplu se reseta, iara dimineata cand il porneam mergea pana se incalzea putin, apoi se reseta intr-una. Am montat alt aparat in masina imprumutat si functioneaza far probleme, deci nu este de la instalatia masinii. Rusine Depanero !!! Va bateti joc de oameni. Am citit toate recenziile de aici si am vazut ca toate sunt negative, credeam ca poate sunt exagerari, dar se pare ca toate sunt adevarate.
P.S.
L-am trimis si a 2-a oara inapoi la service si dupa ce l-au mai tinut inca o luna am primit negatie si mi s-au returnat banii.
Asta dupa aprox. 2 luni.
Am avut o tableta asus transformers. Mai aveam 3 saptamani de garantie, mi a tinut o 3 saptamini in service . Dupa care mau scos vinovat pentru stricaciune. Si ma pus sa platesc 65 euro pentru reparatie.(bineinteles ca in tot acest timp iesise din garantie) In conditile in care tableta nu se stricase din vina mea sau a manipulari necorspunzatoare. Am facut plangere la protectia consumatorilor si ia amendat. Nu va lasati pacaliti de aceasta firma.
O mizerie de firma.
Am trimis telefon Iphone 6 cumparat de la emag (inca in garantie) pe data de 28.07 curierului, astazi suntem in 11.08 si nu este solutia rezolvata (din cate stiu in lege au voie sa il tina maximum 15 zile), pe deasupra, baietii imi vor cere si bani pe reparatie cand vor stabili exact problema, in ideea in care telefonul nu a fost scapat, si problema e ca nu mai functioneaza butonul home. Niste bulangii.
Multumit de serviciile Depanero, prima oara cand am avut nevoie. Am dus un telefon Lenovo pentru a fi reparat joi seara, vineri seara l-am ridicat perfect functional cu remedierea problemelor semnalate. Am avut noroc sau nu, le-am dat note maxime in feedback-ul de pe site. Totul a fost ok de la predarea produsului, telefonul dat catre call center pentru a cere informatii pentru modalitatea de ridicare a produsului, ridicarea in sine. Vad ca suntem prea putini cu note bune, sper ca pe viitor sa aveti norocul meu.
Telefonul Lumia 830 care se afla in garantie nu mai incarca, problema fiind probabil mufa de incarcare. Am sunat la Depanero, mi s-a raspuns in scurt timp, iar in aceeasi zi curierul ridica telefonul. Peste nici o saptamana am avut telefonul livrat prin curier, reparat. Prin mail eram anuntat de starea si locatia produsului. Asa cum spuneau si alte persoane, la fluxul de clienti pe care il au cei de la Depanero, e normal sa apara si nemultumiri. Eu unul ma declar foarte multumit de experienta avuta cu ei.
Dragi cetateni, va sugerez cu multa caldura sa aveti mare grija de la ce firme cumparati (ORICE) si cu cine au ei service ( de preferat inainte de a cumpara un produs )! Eu unu de azi nu voi mai cumpara de la magazinele ce colaboreaza cu Depanero – Suport tehnic de toata jena ( Roboti spalati pe creier ) iar cei de la tehnic… DACA APAR E BINE! De 4 zile astept sa vina pentru a imi monta un televizor si suportul pe perete PENTRU CA AM PLATIT PENTRU EL! asta ca sa elimin orice indoiala in caz de probleme.. In seara in care am cumparat Smart Tv-ul s-a dat confirmare pt joi…joi-pt vineri si vineri pt luni… mai sunt 2 ore de program si pana la ora asta nu a sunat nici un asa zis inginer…
Concluzie … Fereste-te de ei ca dracu de tamaie asta in cazul in care mai ai si alte planuri si nu trebuie sa iesi din casa…
Nu sunt pricepuți! Am avut ochelari de soare – garantie-care au pocnit la un brat in mana cand ii puneam la ochi. Au spus soc mecanic si pa – au fost 300 lei.La fel un aspirator- reparatia a tinut aproape o luna. De curand 21.08.2016 am trimis calculator Lenovo aio 700 garanție cu probleme la display si se întoarce cu raspuns ca folosesc Windows fara licenta. Am tinut calculatorul in test acasa, a apărut problema la display, am făcut foto si video cu pata care apare pe display si le-am trimis-27.08.2016 la pacehet.
Duceti-va si la vecinul de bloc, daca are habar sa repare ceva … dar nu la astia. Pana si ala e mai profesionist fata de aceste jeguri. Am ramas cu gust amar imediat cum mi-am deschis cutia(despre laptop e vorba). Murdar, impachetat necorespunzator, fara elementele de siguranta(punga speciala + folia de protectie ecran).Aruncate la misto sub el, era greu sa le puna cum i l-am trimis. Plus ca mai are si el un carton, care vine deasupra produsului pentru a spori siguranta lui si ei l-au pus invers, sub el. Te gandesti si tu ca la mintea cocosului, poate pe timpul transportului se inteapa/loveste cutia si o sa se opreasca direct in laptop, in loc sa mai ai un strat in plus de carton pentru siguranta, dar ei il pun invers. :)) Evident, de lucrare nu mai vorbim … cum l-am trimis, asa l-am primit. Si plin de virusi…
Nu apelati la ei decat daca alta solutie nu exista, in rest fugiti de mancati pamantul, nu faceti prostia sa incercati cu ei. Tineti cont de ce am scris, pentru cine citeste acest review, daca nu vreti sa va faceti zilele mai „bune” decat sunt.
NU RECOMAND!
Am fost prima data cu un laptop Asus(in garanție) care se încingea, după 3 zile primesc sms ca a fost reparat. Am ajung acolo mi s-a spus ca i-a schimbat pasta termoconductoare, update BIOS și curățare de praf. Fericit ca s-a rezolvat problema(După spusele lor), ajung acasă, deschid laptopul și surpriza aceiași problema, se incingea. L-am dus înapoi, după 2 zile primesc sms „statusul: defect nemanifestat” , merg sa îl iau ii explic băiatului de la Recepție problema ca se încinge doar cât îl deschid si in 10 min frige fără măcar sa umblu pe el, la care el in replica ” pana la 100*C nu are nimic”. What? Stau sa îmi pocneasca lângă mine? Probabil o sa îl duc la ei de 100 de ori dacă e nevoie, pana o sa îl facă sau pana ma duc si le arat o plângere la ANPC. O experiența foarte neplăcuta, drumuri bătute degeaba, neprofesioniști.
Trimis in garantie o bucata pereche boxe Taga Harmony(tweeter ars) dupa ceva zile vad pe site-ul depanero ca mi se refuza reparatia pe motiv ca bobina nu intra in garantie, buuunn,citesc iar certificatul de garantie oferit de depanero unde se specifica garantia de 24 luni de la data achizitionarii produsului dar fara nici o referire la bobine si alte cacaturi.
In cinci minute am luat foc,sun la depanero si dupa vreo 30 minute imi raspunde call centerul si cer ceva lamuriri in acest caz.
Raspunsul este:
Noi suntem doar INTERMEDIARI si boxele au fost trimise la Acustic mall si ei v-au refuzat garantia.
sun la Acustic mall si vorbesc cu cei de acolo si imi comunica ca cei de la depanero trebuiau sa imi ofere un certificat de garantie in care trebuia specificat ca bobinele nu fac cazul unei garantii.deci vina este a celor de la depanero ca nu m-au instiintat prin certificatul de garantie care este situatia(daca stiam ca bobinele nu intra in garantie nu mai cumparam boxele).
s-a rezolvat prin bunavointa celor de la Acustic mall prin schimbarea tweter-ului. asa ca depanero este si va ramane doar un curier de caca si atat.
ca service sunteti 0