Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Impecabil! Am trimis la service un produs in garanție. A fost preluat și trimis înapoi gratuit prin curier. Am fost notificat pe mail la fiecare etapa. Produsul a fost remediat corespunzător. Am fost tratat cu seriozitate și profesionalism.
Eu i-aș recomanda pentru orice tip de service de electrice electronice.
Am avut ocazia să interacționez cu dânșii în urma unui HDD a cărui durată de viață se prezenta cu 9% după un an de zile. A fost cumpărat de la eMAG, iar ei fiind parteneri, a fost trimis la dânșii în service, unde după ce de la mine a plecat intact, ambalat corespunzător, dânșii mă acuză pe mine de trimiterea acestuia lovit în colțuri și zgâriat pe toată suprafața, sper să nu mai am plăcerea să trimit ceva la voi în service 🙂
Una peste alta am avut o experiență bună cu Depanero.
Am trimis un Macbook Air, aceștia i-au rezolvat problema într-un timp scurt și le sunt recunoscător.
Lucruri ce nu mi-au plăcut:
Cutia a venit înapoi cu îndoituri și pătată cu ceva ulei(nu sunt sigur).
Laptopul a mai căpătat câteva zgârieturi, neobservabile la prima vedere ce-i drept.
Lucruri de imbunatățit:
Apreciez faptul că pe website pot verifica statusul produsului, dar mi-aș dori să văd mai multe detalii vis-a-vis de starea produsului și modificările aduse acestuia.
La un espressor in garantie, echipa Depanero s-a miscat extrem de rapid (preluare aparat in service si livrare inapoi la domiciliu) plus ca i-au facut un reglaj mult peste cel ce recomanda producatorul in manual. Acum am un espressor silentios ce face o cafea f.buna. Recomand 100%
Nu recomand să apelați la ei! Am cumpărat o imprimanta prin Flanco, cu garanție extinsă. Obligația celor de la Depanero a fost să o repare sau să o înlocuiască în termen de 5 zile lucrătoare. Am trimis o dată imprimanta cu o eroare și a venit de la ei cu probleme mai grave (scârțâit, erori, blocarea hârtiei) după 2 săptămâni. Am trimis-o iar și bineînțeles că nu au făcut-o la timp, așteptând încă 2 săptămâni după ea. În final, nu au trimis-o la magazin de unde trebuia să o ridic și m-am trezit cu ea acasă fără să o mai pot proba și eram deci obligată să semnez pentru colet. Cei de la Flanco au cerut să primesc alt produs, nu le-a răspuns nimeni de la Depanero iar eu am rămas fără imprimanta, am recuperat doar niște bani și mai trebuie să pun bani ca să pot lua alta. Rușine! 🙁
Foarte prompți. Am avut un ceas Fitbit, care după un an de zile nu mai functiona cum trebuie. Nu au reușit sa îl repare, dar am primit contravaloarea integrala. În tot acest timp am fost sunata și informata de starea produsului meu.
Am trimis in service un telefon aflat in garantie,care dupa o reincarcare s-a incins foarte tare si s-a curbat usor facand display-ul sa se desprinda!Dupa diagnoza domnii au ajuns la concluzia ca a fost „torsionat mecanic” si ca nu face obiectul garantiei,pretul reparatiei fiind jumatate din costul aparatului😏! …
Nota 10 din partea mea,s-au mișcat foarte rapid.Am facut cererea pt ridicarea coletului cu produsul defect,a doua zi curierul era la usa pentru ridicarea lui.
In urmatoarea zi coletul era la ei,iar in maxim 24 ore am avut si rezoluția defectului.
Bravo!
E inimaginabil cum si-au incercat-o domnii acestia cu mine. Am lasat personal la ei un produs (un tv de 65 de inchi) care avea doar 3 saptamani de folosinta si nu a mai pornit, pe care special l-am livrat personal impachetat foarte bine . L-au preluat acolo si au scris pe fisa ca e in stare impecabila, apoi cand i-au sunat emag sa ii intrebe daca e ok sa faca returul si inlocuirea au mai inventat o poza ca e tv ul lovit si presupun ca l-au lovit ei dupa ce am plecat. Norocul meu ca nu a tinut, pentru ca am insistat sa faca pozele cat sunt acolo si pe fisa nu scria nimic de lovituri, deci au fost obligati sa renunte la acuzatie. Acum lucrez la dosar cu cei de la ANPC la patania mea, dar oricum recomand sub nicio forma NU FOLOSITI serviciile acestor tepari mafioti ai pietei de reparatii. Nu stiu pe nimeni multumit de serviciile lor, DE EVITAT 100% !!!
I-as incuraja pe toti retailerii sa lucreze cu alt service de depanare.
Am achizitionat de la Altex un aparat AC de la Tesla.
La aproximativ un an de la achizitie si dupa doar o luna de utilizare (in august 2021), acesta a pornit singur in mijlocul noptii, pe la 1-2 AM, cu clapa inchisa. Am incercat sa-l sting din telecomanda, fara rezultat. Deja incepuse sa miroasa a ars si imi era frica de un scurt. Reamintesc faptul ca acesta vuia ca nebunul desi clapa era inchisa. Nestiind ce altceva sa fac, am scos firele din aparatul principal, cel de pe balcon. Acest AC nu avea priza, sa poata fi scos din priza. Cei de la Depanero mi-au spus ca era intr-adevar o problema la placa de baza dar ca nu pot asigura service-ul deoarece fusesera scoase firele, ignorand faptul ca nu stiam ce altceva sa fac, in mijlocul noptii, pentru a-l stinge. Apoi mi-au spus ei intreacat ca se putea de la panou dar eu nu stiam asta, nu scria in manualul de folosire chestia asta ceea ce deja mi se pare f grav!
Daca nu as fi scos firele din spatele aparatului principal am fi riscat un incendiu. Insa cei de la Depanero au folosit acest lucru drept motiv pentru a nu asigura service-ul.
Vom face plangere la ANPC, vom merge si mai departe, numai ca sa le demonstrez acestor jepcari ca nu asa tratezi clientii.