Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Deocamdata nu pot spune decat ca mi-au trimis laptopul la alta adresa si nu recunosc. Precizez ca laptopul era in garantie si am fost sunat de persoana la care a ajuns, dar ei tot nu recunosc. Interes total fata de produsele clientilor……
Am trimis în service un asus tuf a15 cu o tasta sparta, produsul fiind în garanție, bineînțeles nu au dorit să o schimbe pe garanție și pentru înlocuirea unei taste mi-au cerut 450 de lei, o să mă adresez ANPC sa vedem ei ce părere au
Foarte prompți! În aceeași zi în care am făcut solicitarea pentru repararea unui aspirator de mână ce se afla în garanție au trimis curierul să ridice coletul. La nici o săptămână l-am primit înapoi, reparat. Mulțumesc!
Experienta de 5 stele.
Am avut o problema cu un purificator de aer. Am trimis solicitarea prin aplicatia eMag. Am ales serviciul PickUp and Return. Produsul a fost ridicat a doua zi de catre firma de curierat. A fost trimis ulterior de catre Depanero in service-ul autorizat. Comunicarea pe tot parcursul a fost exemplara, am primit update pentru fiecare pas. Am primit produsul inlocuit la adresa, livrat de curier. Felicitari Depanero! Un client (dintre multi altii, cu siguranta) extrem de multumit.
Foarte multumit. Televizor reparat foarte repede in doar 3 zile cu tot cu piesa comandata si schimbata. Pretul final a fost mai mic decat gasisem eu piesa pe site-uri din afara. Chiar recomand, foarte profi.
Service lipsit de profesionalism. Am o drona DJI Mini 2 Fly More combo, care la 6 luni dupa ce am cumpărat-o a ajuns in service unde i s-a pus diagnosticul tehnic: probleme telecomandă. După 23 de zile petrecute in service am primit drona reparata. La aproximativ 5 luni, in timpul unui zbor legatura dintre drona si telecomandă s-a intrerupt iar drona a căzut. Inevitabil drona a ajuns din nou in service. Dupa nenumarate telefoane si e-mailuri, Depanero m-a informat ca urmeaza sa primesc drona cu statusul REPARAT, informatie confirmată telefonic de catre reprezentantul EMAG. Când am primit drona am constatat uimit ca drona este in aceeași stare in care am trimis-o, fara nici o explicație privind refuzul reparatiei. Am sesizat acest lucru EMAG care m-a asigurat ca voi fi contactat de Depanero si situatia se va rezolva. Depanero refuză orice dialog. La recomandarea producatorului am trimis drona la un service autorizat DJI din Ungaria.
Urmarea a reacției Depanero la această recenzie am trimis la adresa de e-mail indicata, datele solicitate. Voi reveni cu precizări privind modul de rezolvare a situatiei!
DEPANERO (propietar ) se pare ca plăcerea de a verifica situatia semnalata de mine e foarte mare. De 2 săptămâni tot verifici insa inca nu ai venit cu nicio clarificare! Poate reusesti totusi sa fi mai eficient in verificari! Iti doresc mult succes!
Povestea dronei mele se apropie de sfarsit. Depanero (propietar) a găsit solutia:repararea dronei contra sumei de 1194 lei, plus 35 lei taxa de transport, desi drona este inca in garantie. Intr-un timp mai scurt ca cel necesar Depanero pentru verificari, IVY TECH, service-ul din Ungaria unde am trimis drona la recomandarea producatorului DJI a găsit o si el o solutie: inlocuirea dronei si a unui acumulator. GRATUIT!!!. Fără taxa de transport, plus o sapca DJI cadou.
In aceste condiții sa ne mai miram ca strainii ne privesc așa cum ne priv8 si ca suntem la coada UE?
A trecut aproape o luna de cand Depanero mi-a cerut sa-i trimit si i-am trimis constatarile si modul de rezolvare a acestora de către srvice-ul din Ungaria. Cica, pentru a vetifica modul in care au procedat proprii angajați si a a le compara cu cele ale service-ului cu care colaboreaza pana acum nu am primit nicio infornatie referitoare la ce a constatat in urma verificărilor. CUM E TURCUL E SI PISTOLUL!
Am avut nevoie de reparația unui iPhone și am căutat toate centrele autorizate din București pentru a face o alegere in acest sens. Toate aveau recenzii negative și am avut mari emoții din aceasta cauza. Am optat pentru Depanero din 2 motive: 1. Preluare gratuita a telefonului din orice locație; 2. Este totuși o companie mult mai cunoscuta în România în comparație cu celelalte. Întreg procesul a mers nesperat de bine, am avut telefonul înapoi într-o săptămână. Mi-a fost înapoiat gratuit în afara Bucureștiului, ceea ce pentru mine a reprezentat un mare plus. Singurul minus este site-ul Depanero care este dificil de folosit, însă am sunat și am primit ajutor prompt.
Depanero: o experienta placuta, expresor Delonghi in garantie, l-am dus personal, in ambalajul original, evaluat la primire in service, reparatia a durat 2 zile, preluat de la ei in stare perfecta, in plus a fost protejat si cu o punga Delonghi si mi-a fost comunicat si ce piesa s-a schimbat si a fost reglata si rasnita. Pe scurt o concuzie ar fi: respect pentru client, calitate servicii, profesionalism si as spune chiar si empatie, problema rezolvata cu maxima eficienta.
Dupa o discutie la telefon cu Siemens Romania, sunt directionat de ei catre Depanero.
Este inadmisibil sa dureze aproape 2 luni sa schimbe o piesa la cuptor. In tot acest fimp cuptorul nu a functionat, intr-o casa unde sunt copii si trebuie folosit zilnic.
Mai ales ca am aflat ca piesele venisera cand am sunat la call-centre dar uitasera sa sune sa programeze reparatia.
Apoi a mai durat inca o saptamana sa sune. Asta dupa nenumarate telefoane si dupa ce au auzit ca urmatoarea plangere va fi la ANPC.
Bătaie de joc, am înregistrat un produs Gorenje pt reparație post garanție, am văzut că nu am primit nici un răspuns, am sunat a doua zi in call center pt clarificări, mi sa spus că preia tichetul și voi fi sunat pt repararea la domiciliu, după o sapt verific statusul, apare reparat. Revin in call center, da mă va suna cineva după 10 zile îmi spun că nu se ocupa ei de Gorenje in Bucuresti
rereprae,