Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Foarte mulțumit de service-ul eMag, prin echipa Depanero. Multiple opțiuni de preluare a produsului defect și de returnare a acestuia după ce a fost reparat sau schimbat, iar informarea clientului este permanentă, atât prin SMS cât și pe email. Mie mi-au schimbat produsul defect cu unul nou, când a fost vorba de accesorii, alimentatoare și cabluri, iar de reparat nu prea a fost cazul, pentru că produsele electronice nu s-au stricat iar cele electrocasnice la fel. Dar am am avut totuși două defecte, un contact la hublou la mașina de spălat, care s-a rezolvat acasă și un mixer, la care au schimbat un angrenaj de plastic. Deci și reparațiile la electrocasnice au fost OK. În rest, la alte produse, nu pot să mă pronunț, pentru că n-au necesitat service.
Am beneficiat de garanție la un laptop HP. L-au trimis la service-ul autorizat, mi-au comunicat acest lucru și s-a rezolvat în cele 15 zile promise (de cand l-am predat prin Emag și l-am primit înapoi).
Prima experienta cu un produs in garantie trimis la reparat, interactiune prin mail si sms, informatii primire produs, intrare in depanare, comandare piese…apoi inlocuire produs ce nu mai poate fi reparat. Durata rezonabila, 19 oct. cerere RMA, 21 oct produsul primit la depanat, weekend, 25 produsul declarat spre a fi inlocuit, 27 oct produs nou primit. Foarte multumit de proces, prestatie, timp si solutionare.
Atenție ! Nu cumpărați produse cu service prin Depanero și cu atât mai mult de la eMAG !
In August s-a defectat râșnița de la un Expresor cumpărat de la eMAG , aparat care încă era in garanția standard de 24 luni . Am cumpărat și garanție extinsă astfel încât sa pot beneficia de termenul scurt , promis, de 5 zile .
Cele 5 zile nu au fost respectate ba chiar mai mult au încercat sa ma însele spunând ca aparatul s-a stricat din cauza noastră . L-au trimis înapoi reparat ( fara costuri ) dar după mult timp , Nico de cumva in cele 5 zile de la intrare in service .
Conform celor scrise pe eMAG dacă in cele 5 zile nu Primești produsul reparat ți se va da unul similar, nou, la schimb .
Suntem in aceasi situație iar . Același aparat , aceeași abordare de la service și anume :
– cu o zi înainte de expirarea termenului de 5 zile in care trebuie sa-mi predea aparatul reparat primesc mail ca dacă dorim să-l repare trebuie sa achitam o suma de 270 lei pentru ca produsul nu face obiectul garanției motivând ca are nu știu ce garnitura defecta și ca bineînțeles ca nu s-a făcut decalcifiere .
Situația e clară și anume, in mod vădit încearcă iar sa evite termenul de 5 zile de Reparatie, punând costuri suplimentare ca mai apoi sa motiveze ca reparația nu s-a făcut in termen pentru ca nu am acceptat costurile suplimentare .
Oricum, îți scriu acum doar ca fapt divers pentru ca de data acesta știu clar ce am de făcut .
Nu-mi trebuie nimic de la voi ci doar sa va purtați onorabil si nicidecum sa negociem dacă va respectați sau nu contractul .
E dezgustător sa îți dai seama ca o companie așa mare încerca se te însele pentru câteva sute de lei cât o costa reparația și asta dacă nu cumva e decontată de producator .
Am fost de buna credință și chiar dacă aparatul este in garanția legală de 24 luni , am achitat încă de data trecută o garanție extinsă tocmai pentru a beneficia de termenul scurt de reparația asumat de voi la 5 zile iar in caz contrar voi garantându-mi cu schimbarea produsului cu alt nou .
Situația e jenanta și voi va alegeți sa o faceți așa !
Echipa Depanero sunt super,site-ul e la zi poti sa afli oricand informatii despre produsul tàu , daca ai orice problema si suni iti raspund si te lamuresc cu absolut orice intrebare , intr-adevar trebuie sa fii pregatit putin financiar in sensul ca daca ceva nu intra la garantie produsului tau trebuie sa platesti , daar se merità, sunt si rapizi , de incredere , foarte atenti !Eu chiar sunt multumita ! Recomand !!!
Foarte dezamagitor!!! Ei știu doar sa inlocuiasca piese, nu fac diagnostica cu verificarea funcționalității programului. Am trimis la ei în speranța că sunt specialiști laptop cumpărat la EMAG in 2020 Laptop Dell Inspiron 3576 with processor Intel® Core™ i5-8250U up to 3.40 GHz, Kaby Lake R, 15.6″, Full HD, 8GB, 1TB, DVD-RW, AMD Radeon 520 2GB, Microsoft Windows 10 și propunerea doar de înlocuire cu SSD480G.
Nu au făcut verificarea la prezenta virușilor, compatibilitatea programelor instalate, memoria- nimic! Nici o concluzie tehnica nu mi-a fost eliberata!
Nu merita nici o stea.
Sunt niște nesimțiți garanția extinsa nu are nici o valoare pentru ei. Bani aruncați pe geam. Orice defect are produsul pentru ei este vina utilizatorului iar reparația este echivalenta cu prețul produsului nou. Mi-au anulat garanția au cerut un preț enorm pentru reparații, am refuzat , au trimis produsul înapoi iar acesta merge. Dar garanția extinsa este anulata. Profesioniștii lui peste prăjit.
Am avut un uscător de rufe Heinner cumpărat de pe EMAG. După aproape 5 ani a cedat încălzitorul (dădea eroare E30 și nu mai încălzea).
I-am contactat pe cei de la Depanero pentru reparație postgaranție, au cerut 135 lei numai ca sa vina cineva sa vadă despre ce e vb. Cei de la Depanero au colaborări cu diferite firme de reparații din toata țara. In Iasi, fiind, a venit cineva de la Frigero Service SRL sa verifice. Ce m-a deranjat e ca, dat fiind ca locuiesc mai la periferie, și-a făcut cam greu timp domnul sa vina. Lasand asta la o parte, mi-a zis ca arată f bine uscătorul și dacă schimb piesa, poate sa ma mai țină 4-5 ani. Eu îl intrebasem “Dacă schimb piesa, pot avea încredere ca mai merge măcar 1 an?” M-a costat 180lei piesa și 250 manopera. Dacă stiam de firma Frigero și apelam direct la ei, poate as fi așteptat mai puțin reparația și m-ar fi costat mai puțin.
Totuși, deși am schimbat piesa, se întâmpla sa mai găsesc apa sub uscător. L-am sunat direct pe domnul de la service, a zis ca nu are treaba cu reparația făcută, vine totuși sa verifice. Uscătorul încălzea, atunci când a venit nu a curs apa, deci nu are nimic. Dupa 3 luni de zile, iarăși eroarea E30 și nu mai încălzește. Verific fisa de service: garanția pentru reparație fix 3 luni de zile! M-așteptam sa fie măcar 6 luni..
Sfatul meu: nu mai reparați electrocasnicele post garanție sau/și nu mai apelați la Depanero. Ați putea sa verificați atunci când cumpărați care este firma care se ocupa de garanție. Sper sa ajute pe alții recenzia mea.
Am un laptop, care este în garanție, la depanero în service. Laptopul este cumpărat de 4 luni de la emag pentru uz ocazional, netflix mai exact, trimis în service de la un showroom emag, verificat de cei de la emag de lovituri, dacă încarcă, etc. Toate bune. Când ajunge la depanero – nu încarcă!!! Pe bune??? Îmi da la constatare ca mufa usb are 3 pini rupți, nu se încarcă si nu face obiectul garanției! Defectul pentru care a fost trimis în service este cu totul altul.
E ușor sa arunci vina pe client, nu-i asa, depanero? Asa rezolvați voi situația?
Sunt foarte mulțumit de calitatea serviciilor prestate de firma dumneavoastră. Am cumpărat în urma cu 1 an de la Emag un telefon Samsung S21 FE nou. A funcționat ireproșabil pana acum 3 săptămâni, când a început sa apeleze numărul de urgență singur, fără sa fie atins. Am procedat la revenirea setărilor din fabrica, după care s-a blocat.
L-am dus la Emag, fiind în garanție, iar cei de acolo directionandu-l în service-ul Depanero. Pe toată durata reparației am fost informat atât pe e-mail cât și prin sms despre produsul meu. Au fost înlocuite doua piese, după care l-au retrimis în showroom, anuntandu-ma despre aceasta.
Experienta mea cu Depanero este una pozitiva, drept pentru care le mulțumesc pentru calitatea serviciilor , dar și pentru modul de comunicare cu clienții.