Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Nori G.
    acum 3 ani

    Mi-am dus laptopul lenovo cu ecranul deconectat si au sous ca a iesit din garantie deoarece au gasit urme de cafea si coca cola in el. Ca sa fie clar eu nu pot consuma cafeina datorita unor probleme medicale asa ca era imposibil sa se intample asa ceva. Au spus ca o reparatie ar costa cat laptopul, adica peste 3000 de lei. Am dus laptopul la un service independent si pentru 280 de lei A STERS INTERIORUL, iar laptopul merge perfect. Depanero sunt niste hoti cu monopol pe reparatii la multe firme.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Adea M.
    acum 3 ani

    După 4 solicitări la ei pentru reparația unui produs am primit răspuns de refuz garantie, deși la verificare nr fisa pe site-ul lor apare status de “produs reparat”. Toate aceste solicitări au fost făcute timp de aprox o luna jumătate. Aceștia nu au adus in discuție cauza timp de o luna, iar la una din cele 4 solicitări de service am așteptat timp de 27 zile calendaristice un răspuns, ținând cont de termenul maxim de 15 zile. Telefonic nu am rezolvat nimic, tot timpul se comunicau aceleași răspunsuri. De acum înainte când voi achiziționa un produs de la orice magazin, ma voi asigura ca service-ul colaborator nu este Depanero, pentru ca nu imi doresc sa mai am parte de așa lipsa de profesionalism.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andreea! Ne pare rau pentru faptul ca nu ai avut o experienta placuta in procesul de servisare. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine, astfel incat sa putem clarifica aceste aspecte. Avem rugamintea de a ne transmite numarul fisei de service pe adresa de email clientsupport@depanero.ro. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Alexandru N.
    acum 3 ani

    Am avut un soundbar Samsung HW-Q990B care distorsiona la frecvente inalte. L-am trimis in service la Depanero, iar dupa 8 zile, s-a intors cu „Defect nemanifestat”.

    Mi-am exprimat nemultumirea, deoarece oferisem suficiente detalii si atasem videoclipuri cu defectul respectiv, iar ulterior am fost contactat de la Customer Experience si mi s-a oferit posibilitatea de a face retur doar daca aduc cutia si accesoriile originale.

    De notat este comunicarea deficitara intre eMAG si Depanero. Nu este o linie directa intre ei, astfel cei de la eMAG au fost putin sceptici de decizia luata de Depanero si tot eu ca si client a trebuit sa intervin sa apelez, etc. ca sa ma asigur ca totul este in regula.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alexandru! Multumim pentru feedback-ul transmis! O zi placuta!
  • Andrei A.
    acum 3 ani

    Fiind partener bosch, masina de spalat vase a ajuns la ei pentru reparatie pe garantie.

    Initial mi-au spus ca trebuie comandata o piesa care ar ajunge in 2-3 zile, iar reparatia cu totul ar dura o saptamana.

    Au trecut deja 2 saptamani si produsul tot nu e reparat. De 3 zile ii sun zilnic, raspunsul e acelasi – „verificam, urgentam cazul dumneavoastra si revenim cu un apel”. Însă nu se întâmplă nimic, trebuie sa îi suni tu, sa stai pe capul lor cu telefoane.

    Oamenii sunt amabili, dar lucrurile se misca foarte greu. Sesizarea e deschisa de o luna si inca nu e solutionata.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Teodor I.
    acum 3 ani

    Am avut o problema cu o imprimanta HP 2320 ink si am solicitat repararea ei la Depanero .Am folosit ambalajul original si in 48 de ore curierul a preluat coletul catre Depanero, gratuit. Am fost permanent contactat pentru a mi se comunica stadiul primirii , repararii precum si cind produsul a fost preluat pentru retur. Am primit produsul in 10 zile inapoi (Standart 15 zile) si a functionat perfect la probe. Acum nepotelul meu de 10 ani este indragostit de ea cind a vazut cit de bine functioneaza .Promtitudine , competenta si respect fata de client . Recomand calitatea si promtitudinea Depanero ca fiind de nota 10.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!
  • Hope
    acum 3 ani

    UPDATE: Am sunat la ei pentru a vedea în ce stadiu se află laptop-ul și ce să aflu? Că nici după 2 săptămâni piesele nu au venit pentru laptop. Trebuiau pe 13 aprilie să vină, după cum am vorbit cu alta doamnă la telefon, iar când am sunat la ei sa aud „avem o veste buna, piesele sunt programate pentru 18 aprilie”. Mi-am pierdut calmul si n-am mai rezistat. Veste buna??? Pana nu am amenințat ca fac plângere la ANPC, ceea ce se si întâmpla daca nu primeam laptop-ul pana cel târziu 15 aprilie, nu se rezolva nimic. Oricum doamna cu care vorbeam o durea in 14 ca i-am zis ca fac plângere la ANPC. Ma luase cu „sa stiti ca ma supara sa aud ca doriți sa faceți plângere la ANPC”. Da, si pe mine ma supara ca dupa 2 săptămâni eu nu aveam nici piesele la laptop, darămite laptop-ul. Pana ziua următoare s-a remediat problema, anume am primit alt laptop la cererea mea.
    Fugiți de depanero ca sunt niște puturoși. Probabil asteapta sa se faca nu stiu ce suma la comanda de piese ca sa dea drumul la comanda, altfel nu-mi explic, pentru niște mufe de usb sa aștept atat, parca veneau de la Honolulu piesele astea greu de găsit. Ăștia vor profit maxim si sunt puturoși.
    –––
    Este deja a 14-a zi de așteptare. 2 săptămâni de așteptare pentru niște piese, de parcă sunt aduse din Antarctica.
    Am senzația că laptop-ul meu era varză de durează atat, nu niște usb-uri nefuncționale.
    Acum na, o să revin când este gata, sper că și bine.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Paul
    acum 3 ani

    Nu are sens sa duceti produse Apple stricate, aflate in garantie. Vor spune ca nu se manifesta defectul, indiferent de cate ori le aratati. Am dus un produs de doua ori la ei, cu acelasi defect demonstrat pe loc in sediul lor si de fiecare data mi s-a intors dupa o saptamana fara a fi reparat. A trebuit sa apelez la alt service autorizat Apple care mi-a rezolvat problema din prima. Orice ati face, stati departe de Depanero – sunt alte 2 sau 3 serviceuri autorizate Apple in Bucuresti.

    P.S.: ca raspuns pentru Depanero, va rog sa nu va mai prefaceti interesati de situatia semnalata de mine. Cand v-am transmis cele intamplate mi-ati spus ca va bucurati ca am reusit sa imi rezolv singur problema. Comentariul dat de voi este doar de ochii lumii, clientul nu conteaza deloc.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Andrei D.
    acum 3 ani

    Am trimis acum 17 zile in service niste casti JBL Live Pro+ TWS si inca astept solutionarea,nimeni nu stie nimic. Cel mai bun service, recomand. Data viitoare o sa trimit ceva mai putin complex la reparat, un creion sau o pagina A4.

    Edit:Dupa 19 zile si 5 apeluri in plus, au spus ca nu stiu in ce stadiu sunt castile.Ba baieti sunteti buni ma, daca va Las o masina de spalat la reparat o primesc pana in 2026?

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • LC M.
    acum 3 ani

    Am avut probleme cu airpodsurile pro si au fost rezolvate cu profesionalism, au înlocuit casca dreaptă nefuncțională, am fost înștiințat permanent de stadiul reparației, iar timpul a fost de o săptămână. Castile au fost in garanție, cumpărate de la eMag. Curierul a luat coletul și el l-a adus înapoi. Recomand.
    2023: am avut iar nevoie de serviciile lor pentru repararea in garanție a unui Tissot automatic, iar Depanero a reparat produsul in timp scurt, de câteva zile, cu ridicare și predare prin curier, iar ceasul funcționează excelent. Mulțumesc încă o dată!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim pentru recenzia oferita, ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor in solutionarea problemei. O zi frumoasa!
  • Valentin C.
    acum 3 ani

    Excelent. Iti iei tichet de ordine, iti astepti randul si esti intampinat de personal amabil cu care iti deschizi solicitarea de reparatie. Esti anuntat prin sms statusul si cand poti sa iti ridici produsul. Tehnicienii s-au miscat bine si reparatia a fost gata mai repede decat ma asteptam avand in vedere perioada Sarbatorilor de iarna
    10+

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!

Recenziile sunt închise.