Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Am avut probleme cu un IPhone 12 Pro, încă in garanție. Depanero împreuna cu cei de la EMAG s-au mișcat excelent. De la preluarea aparatului, informarea pas cu pas a evoluției lucrărilor de service pt telefonul respectiv și până la înapoierea produsului servisat corect, totul “wow”.
Mulțumesc!
Totala lipsa de profesionalism. Lipsa de comunicare. Lipsa de respect.
La call center esti fie evitat (nu se raspunde) fie ti se ofera informatii gresite sau incomplete si esti „invitat” la sediu fizic sa intrebi mai multe acolo.
Am pierdut aproape o luna pentru absolut nimic. Procedeul lor este extrem de indelungat, chiar si in situatii in care poate fi rezolvat pe loc, ei tot spun ca se remediaza „pana la 60 de zile”, cand s-ar putea rezolva pe loc in unele cazuri.
Situatia mea:
Am solicitat inlocuire componenta produs aflat in garantie. In call center mi s-a spus ca acest proces nu este acoperit de garantie in cazul meu specific si ca va trebui sa achit separat.
Am acceptat, s-a plasat comanda si cand a venit m-am dus sa ridic produsul si sa achit.
Acolo, dupa ore de asteptari, mi s-a spus ca de fapt produsul poate fi acoperit de garantia mea si ca nu este necesar sa achit, insa va trebui sa las tot produsul meu, sa il bage in service si ca poate dura intre 1 si 14 zile lucratoare. Si-au cerut scuze pentru lipsa de comunicare si a ramas ca se remediaza rapid. Am lasat produsul si am acceptat.
Dupa inca o saptamana fara produs, primesc un e-mail de la ei cum ca de fapt nu este inlocuirea aceasta specifica pt garantie. Ba mai mult, mi-au si REVOCAT garantia produsului meu (abia achizitionat) si m-au obligat la a plati costul inlocuirii acelei piese, daca doresc sa imi pastrez garantia eMAG la TOT PRODUSUL. Practic, ei mi-au scos din garantie un produs intreg, si mi-au spus ca mi-l repun in garantie daca le achit suma pentru piesa lipsa, ceea ce oricum acceptasem sa fac cu saptamani in urma!!!! Acest lucru nu este nici macar LEGAL !!!! Ba mai mult, stau in total de aproape o luna cu ei in discutii, e-mailuri si apeluri unde nu raspunde nimeni si pentru ce ????
Acum stau fara produsul meu, mi-au si revocat ilegal garantia si ma obliga sa platesc un cost ce oricum doream sa il platesc de la primele discutii. Insa ulterior mi-au spus altceva, se contrazic intre ei pe timpul si banii clientului.
Neseriozitate MAXIMA! Nu recomand deloc. Iar departamentul call center este total nepregatit, fara chef si rabdare cand vorbesc la telefon, iar daca adresezi o intrebare ti se spune ca nu stiu!!!!!!!
O experienta tare neplacuta!! Personal, nu recomand Depanero
Sunteți o firma de păcăleli, nu de reparat , nu se poate sa mințiți de 2 ori ca aspiratorul meu NOU are nevoie de filtre schimbate, îmi Spune-ți ca dacă le schimb eu pierd garanția dacă le iau de la
Voi nu, am zis ok chiar dacă am
Plătit mai mult pe ele, și ia sa vezi surpriză filtrele au venit in cutie lângă aspirator și a trebui sa schimb eu, hopa, acum nu mai pierd garanția .
Au trecut 3 săptămâni de când mi l-ați trimis înapoi și tot aceeasi problema are.
Am decis sa fac o reclamație la protecția consumatorului deoarece nu e prima data când faceți cu produsele achiziționate de mine exact la fel, sunt in garanție ,îmi luați bani pe reparație și nici nu reparați.
Rușine firma de 2 bani!
O steluță e prea mult pentru cât de incompetenți sunt. Am sunat pentru un telefon, în garanție extinsă care nu se mai încarcă. Mi-a spus că durează 5 zile lucrătoare și am menționat că nu am cum să stau atât fără telefon și că îl aduc eu personal la sediu. La oricare alt service din București la care am sunat, problema cu acumulatorul se poate rezolva imediat. Incompetenta de la telefon, mi-a spus că ei 5 zile îi se pare rezonabil. După ce că dintre toate service-urile din București, voi aveți cele mai proaste recenzii, aveți și-un personal de tot râsu’. Nu i-am cerut nimănui părerea de cât de rezonabil este timpul, am spus că am nevoie mai repede de 5 zile. Puteți să dați faliment că oricum nu sunteți în stare de absolut nimic.
Se vrea sa dau detalii despre service.
Ok.
Să zic că nu trebuie sa te iei dupa gura lumii, care bine inteles ca adevarul a iesit la iveală.
Nu duceți produse la reparat in acest service.
1.
Incepand de la momentul in care i ti intra produsul pe mana lor trebuie sa te înarmezi cu rabdare maxim pana la 15 zile.
Cam atat poate dura o reparatie a unui mouse pentru jocuri ( Mouse gaming Logitech G102 Lightsync, 8000 dpi, RGB, Negru ).
2.
Nu mi se pare normal ca dupa o perioadă de 11 zile de stat fara produs sa l trimită intr un srvice,, chipurile al producatorului ) aici alta subspecie a lui depanero astia nici nu raspundeau la telefon.
3.
Într-un final am dat e mail la depanero afirmând sa nu cumva sa primesc alt produs reparat.
4.
Și ca tortul sa fie complet au pus si cireașa ( NU SE POATE REPARA ) cu ideea ca trebuie sa primesc banii sau alt porodus.
5.
Bine înțeles nu am acceptat banii diferenta de bani era una foarte mare de la 99 lei la 175.
Așa ca am solicitat produsul.
6.
O Doamna de la centrul de relații cu clienții a reusit sa afirme ca o sa mi se trimita produsul nou Luni 12-XII- 2022.
Acum aștept produsul.
Mare atentie la achizitia produselor interesati va si de service ul produsului respectiv, sa nu ajungeti pe la ei.
Succes.
Cumpărături placute si fara intreventiia acestui service depanero.
Am avut de reparat un robot aspirator achizitionat de la Emag aflat in garantie. Totul a decurs ireprosabil, rapid, transparent si fara absolut nicio problema. Toata procedura a putut fi urmarita datorita email-urilor de informare prin care mi s-a comunicat status-ul reparatiei sau momentul in care aspiratorul a ajuns in service. Bineinteles am fost informat atunci cand aspiratorul a fost reparat si gata de preluat. Reparatia a durat cateva zile deci s-au miscat repede. La sediul Depanero (dotat cu AC, un sediu modern si confortabil) n-am stat la coada, si daca ar fi fost aglomerat procedurile se deruleaza cu ajutorul unui bon de ordine, prin urmare nu se sta la coada ca la institutiile statului ci se poate astepta pe unul din multele scaune puse la dispozitie. Mi s-a intocmit o fisa cu descrierea defectelor, cu inventarul componentelor predate si cu alte informatii utile. Asadar totul s-a derulat cat se poate de profesional. Angajatii Depanero au fost ambaili si de fiecare data au raspuns cu promptitudine atunci cand i-am sunat. Din partea Depanero mi s-a si propus sa mi se ridice aspiratorul de la domiciliu gratis adica n-ar fi trebuit sa ma duc personal sa-l duc la reparat.
Experienta mea cu depanero a fost una plăcută, deși dupa recenziile de aici am stat puțin stresat cu laptopul.
Aveam un laptop Lenovo Legion ce necesita o curățare / repastare si avea un ventilator care scotea un sunet ciudat. Am lăsat laptopul la sediul depanero din București, mi s-au făcut poze la el înainte, a fost declarata starea lui înainte de service si apoi l-am lăsat la ei, primind si o fisa de service.
Pe parcursul unei săptămâni, am primit update prin mesaje/mail privind situația lui, cand s-au comandat piese, cand s-a efectuat reparația, etc.
Dupa exact o săptămână, am primit laptopul cu sistemul de răcire schimbat complet, l-am testat la sediu, totul a mers bine si sunt foarte mulțumit de reparație.
Overall, am avut o experienta foarte buna.
Recomand cu încredere. Am trimis prin curier robotul aspirator la reparat(fiind în garanție, achiziționat de pe Emag ) . Am fost înștiințata când a ajuns, precum și când a fost preluat pentru reparare. L-am primit înapoi relativ repede. Am comunicat foarte bine cu persoanele service-ului, atât telefonic cât și prin mail. Mulțumesc pentru promptitudine și seriozitate
Un super service cum nu iti vine sa crezi ca exista in Romania. Suni si iti raspunde cineva amabil si competent, curierul vine si ridca produsul defect si tot el ti-l aduce inapoi, ti se aloca un numar pentru reparatie si poti urmari statusul acesteia pe site, ai toate informatiile rezumate pe fisa de service pe care o primesti cu produsul reparat. Rar am fost atat de multumita de un prestator de servicii cum am fost de Depanero. Multumesc.
O rusine de service. La fisa cu nr 5114719 nici macar n-au fost in stare sa dea o decizie dupa 16 zile sau sa aduca macar componenta care trebuia schimbata desi mai are un an si ceva de garantie.
Am reusit sa-mi recuperez produsul ca sa-l duc pe banii mei la reparat in alta parte dupa doua zile de stat aiurea prin receptie, ba ca nu avea un angajat cheile din spate, ba ca altul era plecat. Sunt o RUSINE a industriei.