Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Am cumparat produse cu extra garantie si nici o problema pe care am avut nu a fost acoperita de grantie. Mereu au gasit probleme ca fiind cauzte de catre mine… macar daca nu cumparam inca 3 ani de garantie pe degeaba.
Este o rusine totala sincer… mai am prieteni care intampina aceasi problema dar din respect sau prea mult bun simt nu au zis nimic…
Cineva ar trebui sa ii opreasca…
Cred ca ar trebui sa imi trimite-ti mie datele companiei ca sa fac o reclamatie la ANPC
Bătaie de joc la cel mai înalt nivel. Am dus un produs a cărui garantie expirase(nu bagasem de seama ca fusese cumparat pe firma și avea garantie un an). Nici ei nu au avut în vedere acest lucru, după aproape o săptămână am fost sunat sa mi se comunice ca nu e în garanție și dacă vreau sa îl repare costa 560 de lei. Le-am zis ca nu vreau sa îl repare(erau de fapt schimbate niște filtre și acumulatorii-cică ele nu întra în garantie oricum ca sunt CONSUMABILE) și le-am zis sa ma anunțe când pit veni sa recuperez produsul. După 2 săptămâni i-am sunat sa ii întreb de produs,răspunsul lor a fost ca este încă la service. După încă o săptămână ii sun fin nou…răspunsul ca e încă în service-ul autorizat. După o luna de când e la ei nu am recuperat produsul și nici ei nu au un răspuns oficial. Au zis ca ma Anunță când au un răspuns. În consecință se pare ca și garanțiile din ziua de azi sunt mai mult de fațadă.
Am trimis in service la Depanero, prin intermediul Emag un aspirator vertical achizitionat de numai 3 luni.
Foarte buna comunicarea cu Depanero. Am primit multe emailuri pe tot parcursul procesului, si sms-uri in care eram anuntata de starea produsului: cand a ajuns in service, cand se comandau piesele, ca produsul nu putea fi reparat si va fi inlocuit cu unul nou. Am fost surprinsa de bunul mers si placut impresionata de modul de solutionare!
Nu recomand acest service si servicii din proprie experienta!
Total neseriosi!
Am un Smart TV la ei care nu are nici 2 ani in garantie si mi-au aparut niste pete pe ecran
Fiind in garantie l-am trimis la service unde mi-au refuzat reparatia pe motiv ca are praf in interior televizorul( Samsung)
Ca sa il curete de praf m-ar fi costat 420 ron !!!pe banii mei cand defapt displayul nu a fost bine lipit din fabrica !
Nu merita nici măcar o stea ! Am trimis un iPhone 12 in service cu probleme la semnal baterie și probleme la încărcare . M*au sunat înapoi că au curățat mufa de încărcare și telefonu este in parametri in ultimile 2 luni telefonului i-a scăzut sanatatea bateriei 8 procente „dar este in parametri după cum zice depanero” după ce că nu l*au reparat îl mai țin și la ei și nu mi-l trimit sa pot sa merg in alt service sa îl repar contra cost . Păcat că emag lucrează cu voi
Mi-a luat o ora sa predau un aparat in garantie. La receptie o copila total necalificata, cu o atitudine ostila, care a cautat tot posibilul sa nu-mi accepte produsul, din incopetenta si nestiinta ei. Noroc cu un coleg care a convins-o in final, satul si el de crasa incompetenta a ei, ca aparatul poate fi preluat. Am facut eforturi supraomenesti sa nu rabufnesc de nervi si sa nu-i pun masa in cap.
Mai fratilor, nu mai puneti toti incuiatii si nepriceputii la receptie, la relatii cu clientii!!!
Am fost plăcut surprins de promptitudinea cu care au răspuns solicitării mele privind remedierea unei defecțiuni apărute la un telefon, cât și de serviciile de transport și reparații. Comunică permanent cu clientul și rezolvă problema în cel mai scurt timp posibil. Echipă de profesioniști . Recomand cu încredere !
Părerea mea este că la achiziționarea unui produs este bine să iei în considerare faptul că garanția este asigurată de Depanero, chiar dacă prețul de achiziție este puțin mai mare. Ai siguranța că pe perioada de garanție toate problemele se rezolvă „diplomatic”.
Telefon Iphone 12 mini cumparat de la Emag trimis in service la depanero dupa aproximativ 1 an jumate de la folosirea lui din cauza imaginii ecranului care nu ramane setata si a aplicatilor din care te scoate instant in timpul accesarii lor.
Telefon intors din service dupa 3 zile in care i s a facut un „update”, evident ca dupa 2 zile telefonul avea aceeasi problema.
Telefon trimis a 2 oara in service, timp in care m a sunat o doamna „experta” sa ma certe ca nu am dat accept la microfon si salvarea pozelor la whats up fara sa ma intrebe macar daca poza era facuta cu camera telefonului. Deci concluzia este ca depanero pune persoane neabitate sa sperie clientii.
De la telefonul doamnei experte primit trag si concluzia ce fel de reparatii se efectueaza asupra telefonului.
Mtumesc Depanero!
Probabil urmeaza o recla.atie la protectia consumatorului!
Trebuie saimi îndrept oarecum parte din observațiile anterioare.
La momentul respectiv review-ul meu reflecta experiența personală neplăcută.
Era o reflecție a unei interacțiuni directe pentru un obiect personal.
Între timp experiența pe parte de garanție a fost excelentă.
Curier a luat, Depanare a depanat, curierul furnizat.
Așa că am schimbat 2 stele pe 4.
Revin cu mai multe informatii in legatura cu recenzia mea. Am avut un produs defect marca samsung, cei de la samsung au constatat dupa 14 zile ca procusul trebuie inlocuit. Am trimis fisa de la samsung la depanero, am stat o zi intreaga sa se valideze informatia. Asa este procedura……. Bon, dupa ce au validat informatia la samsung, trebuia sa imi trimita curier. Au facut o cerere de ridicare la cargus. Am luat legatura cu cei de la Cargus, mi au comumicat ca nu fac ridicari la produse mari frigidere, masini de spalat….. Persoana de la call center trebuia sa stie deja acest detaliu. Bon, am sunat sa le comunic acest lucru, mi au zis ca nu au stiut, o sa refaca solicitare la samday (nici sameday nu ridica coelte mari). A treia incercare a fost cu curier nemo…. Alta problema…. Curierul mi a comunicat ca frigiderul trebuie ambalat…… cum sa ambalez un frigider…. nici macar nu mi au comunicat de la call center de la depanero ca trebuie ambalat……. TRIST