Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Daca va asteptati la seriozitate si profesionalism de la această companie va înșelați.
Am anuntat defectarea unui aparat de aer conditionat montat de ei si care se afla inca in gatantie. Mi s-a spus ca voi fi sunat de echipa de tehnicieni pentru o programare in vederea constatarii defectiunii.
Nici dupa mai bine de o saptamana si 3 alte telefoane ale mele nu am putut sa vorbesc cu un tehnician pentru acea programare.
Daca dureaza 1 săptămână sa te programezi, 2 sa vina sa constate, cine stie cat sa comande piesele si o alta eternitate sa si repare o sa ajungă produsul sa iasa din garanție, caz in care mai bine apwlati de la inceput la unii mai serioși.
Dacă se poate da nota 0 as da nota 0. Am avut un televizor (stricat, cred, din fabrica), mi-a ars dupa 3 ani placa video, calculator, tot. L-au „reparat”. Adica, dupa 2 luni, iar s-a stricat (folosit ca monitor PC prin HDMI). De data asta, s-a apropiat finalizarea termenului de garantie. Ghici ce? M-a sunat un tupeist de la ei care mi-a spus in prima instanta: tv nu are nimic, e ca nou. Dupa ce i-am reamintit istoricul, a inceput sa imi spuna pe de rost si datele cand a intrat in service (de 4 ori in total). Acum, ca si-a reamintit si el ca nu e ca nou, imi spune ca nu are nimic. Il iau si, ghici ce: tv a iesit din garantie si se inchide singur, cand vrea el. Nu ma deranjeaza asa mult ca e la un pas sa intre in cimitir, toate televizoarele „noi” se strica dupa 3-4 ani, dar ma deranjeaza cum m-au tratat astia de parca eu eram ultimul prost si ei „meseriasii numarul 1”. Mars ma!
Am un intreg istoric cu Depanero. Am ajuns sa prefer injectia letala decat sa interactionez cu ei. Staff-ul este recalcitrant si prost calificat. Cei din call center nu au habar ce e cu ei pe pamantul asta. Eu mi-am dus laptopul cu mufa jack ce nu facea bine contact, iar dupa reparatie nu imi mai merge usb-ul si cititorul de card de pe acea parte. Sunt sigur ca mi-au atins ceva pe placa de baza. I-am sunat sa ii intreb daca exista o modalitate de a constata daca au gresit sau nu la reparatie si mi-au spus ca nu se poate asta, pot doar sa ma duc sa imi repare acest nou defect….dar cine stie ce imi mai strica, asa ca prefer sa raman cu defectul dar macar sa am un laptop functional. Din pacate nu pot sa dau 0 stele
Acest review ar trebui luat in considerare de toata lumea care cumpara produse de la companii care lucreaza cu Depanero, ca Emag. Din toata experienta mea de consumator, cu Depanero a fost atat de urata incat am ajuns inclusiv la Protectia Consumatorului si in functie de raspunsul lor sunt convins sa ma duc si mai departe. Inainte sa duceti orice produs la ei, faceti suficient de multe poze produsului pentru ca ei au facut o misiune din a anula garantia pe motive inexistente. Sfatul meu ar fi sa va indreptati catre alti furnizori care lucreaza cu alt service, pentru ca desi pretul va fi mai mic, eventual ajungeti sa cheltuiti mai mult pe reparatii.
Un service groaznic care nu vor să repare pe garanție nimic. Am garanție extinsă și din prima au catalogat produsul ca fiind deteriorat prin multiple acțiuni mecanice. Nu au verificat dacă produsul este sau nu defect, în schimb au știut să îmi facă un deviz de reparație de 570 lei + tva. Ulterior verificării în alt service s a constat ca produsul nu avea nimic și îi trebuia doar o resetare din fabrică . Urmează sa le fac reclamație la OPC. Feritiva de DEPANERO ca va ia și pielea de pe voi!!!!
Le am dat o stea pentru ca nu puteam posta!
Depanero si Allview au incercat sa faca tot posibilul pentru a nu imi returna banii pentru un telefon defect aflat in garantie si care nu a fost reparat in termenul legal.
Am trimis in service-ul Depanero un telefon Allview care se afla in perioada de garantie. Conform fisei de service trebuia reparat in maxim 15 zile calendaristice. Nu s-a intamplat acest lucru motivul fiind acela ca producatorul (Allview) nu a trimis piesele necesare reparatiei. Am solictat dupa expirarea celor 15 zile sa primesc negatie de service conform legii pentru a mi se returna banii. Dupa numeroase sesizari facute la Depanero am aflat dupa 24 de zile de la aducerea telefonului in service de ce nu mi-a fost inca aprobata cererea de negatie: era nevoie de acordul producatorului. Am luat legatura cu cei de la Allview care mi-au cofirmat ca nu au trimis piesele si nici nu au aprobat negatia. Lucrul acesta se intampla pe 4 octombrie la ora 14.00 in aceesi zi cateva minute mai devreme am contactat si pe cei de la Depanero care mi-au confirmat ca piesele nu sunt in service. Cu toate acesta 4 ore mai tarziu am fost instiintat ca telefonul a fost reparat. Sediul Allview este in Brasov. Deci in 4 ore ei sustin ca piesele au ajuns de la Brasov la Bucuresti si s-a finalizat reparatia. Am refuzat sa primesc telefonul deoarece aveam dubii in ceea ce priveste asa-zisa reparatie si pentru ca termenul a fost depasit cu mult (au trecut 24 de zile de cand l-am predat in service). Mi s-a refuzat cererea de negatie pe motiv ca telefonul ca prin farmec nu mai face obiectul garantiei deorece este usor lovit in coltul stanga si sertarul SIM este usor deteriorat (nemaifacand obiectul garantiei termenul de 15 zile nu se mai aplica). Aceste lucruri au fost consemnate si in fisa de service la predare si nu a constituit atunci un motiv pentru repingerea garantiei. Nici dupa ce telefonul a fost verificat de catre tehnician si mi-a fost adus la cunostinta cauza dectiunii nu mi s-a spus ca telefonul nu mai face obiectul garantiei din cauza acestor probleme. Dupa ce au observat ca au depasit termenul si am solicitat returnarea banilor a devenit insa motiv de respingere a garantiei. Am rezolvat acesta situatie facand 2 plangeri la ANPC una impotriva celor de la Depanero si cealalta impotriva Allview. ANPC Brasov (Allview are sediul in Brasov) mi-a solutionat favorabil plangerea in 7 zile de la formulare. Recunosc ca nu ma asteptam.
Cea mai proasta firma de depanare posibila.
Astept de aproape 10 zile sa vina cineva sa-mi repare frigiderul aflat in garantie.
Anul trecut am for cu o imprimanta HP la reparat.
Mi-au spus ca piesa costa 450 lei.
Imprimanta a costat 400 lei din magazin cu 2 ani garantie.
Fara cuvinte. O sa-i reclam la protectia consumatorului si le aduc si DNA-ul pe cap.
Faceti plangere la Protectia Consumatorului pentru toate astea direct pentru ca au cel mai prost serviciu de relatii cu clientii. Si eu am trimis un procesor la ei pentru ca se incalzea si a venit dupa o saptamana raspuns ca imi anuleaza garantia si mi-au trimis o poza cu el cu pinii indoiti. Eu cand l-am trimis nu avea absolut nimic, l-am scos din calc inainte sa vina curierul si l-am pus in ambalajul original cu grija ! EVITATI DEPANERO !
Incarcatorul de la s7 edge a pocnit dupa 5 secunde dupa ce a fost bagat in priza si s-a ars. L-am trimis la garantie si nu au vrut sa il schimbe din motiv ca trebuia sa trimit inapoi tot pachetul, cu tot cu telefon. Deci trebuie sa trimit inapoi incarcatorul cu tot cu telefon unei companii care are 2 stele pe google reviews. De ce, ca sa il primesc inapoi zgariat si ciobit, ca multi altii? Nu multumesc, voi cumpara alt incarcator. Daca incercati din toate rasputerile sa ajungeti la o stea in reviewuri sunteti pe drumul cel bun. Si o stea e prea mult, sunteti de tot cacatul.
Un service de toata jena, cu un personal care trateaza clientii cu o superioritate tampita. Am dus laptopul in service imediat ce l-am cumparat de la Emag fiindca nu functiona camera web, s-a rezolvat problema, iar dupa un un am revenit cu el in service pentru alt defect cauzat de proasta lor reparatie. Mi-au zis ca latopul iese din garantie pe motiv pe bateria laptopului exista pete de cafea….nici macar nu beau cafea!! Au incercat sa ma faca sa platesc niste servicii de care trebuia sa beneficiez gratuit pe baza garantiei!! ESCROCI de doi bani 😉