Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Lupea C.
    acum 3 ani

    Am dus un laptop iesit din garantie, cu o problema de software. Le-am cerut doar sa imi salveze 3 fisiere din el dupa care sa imi instaleze un windows nou pe el. Deoarece windowsul era compromis, nu am putut sa imi salvez singur fisierele. Dupa 3 zile in care laptopul a stat la ei, am fost anuntat ca nu se poate salva nimic din el si ei doar imi pot pune un windows nou cu riscul de a pierde toate datele din laptop. Am luat laptopul inapoi, am platit suma de 70 de lei pentru diagnosticare. Ulterior am mers cu laptopul la un service de cartier, unde intr-o ora mi au fost scoase si fiserele pe care le doream salvate si mi-a fost instalat si windowsul nou. Se pare ca tehnicienii de la Depanero ori sunt inapti pentru aceasta meserie ori pur si simplu nu au chef de munca si nu au vrut sa se complice. NU RECOMAND DEPANERO !!!!!![Nu este vorba de cei 70 de lei platiti, problema a fost timpul pierdut cu ei]

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • dar D.
    acum 3 ani

    Nu exista posibilitatea de a da -5 stele. De fapt nu meritanici minus 5 stele. Astia sunt anti-service. Nu sunt in stare sa repare nici macar un scaun sau o lopata. Nu inteleg de ce autoritatile statului chiar nu vor sa refuze spagile astora si sa-i inchida. Pana la urma ne fac de rusine ca si natie. Niste jeguri care te ard din orice pozitie. Iti lovesc intentionat electronicile, apoi ….surpriza, nu sunt in garantie pt ca au suferit socuri mecanice, ori gasesc el lichide in ele, asa din senin. Te duci cu tel functional ei ti-l defecteaza, poate, poate nu mai cere nimeni garantie,oricum nu poti dovedi ce fac ei.Jeguri. Nu cumparati electronice care au garantia la Depanero, interesati-va inainte sa platiti. Garantie =0 prin astia.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Maria
    acum 3 ani

    Laptop trimis pentru o schimbare de placa de baza. A fost reparat decent, insa nu va deranjati sa sunati la suport. Jalnic. Am sunat de 5 ori in 5 zile consecutive, am repetat aceleasi doua informatii simple (nu vreau schimbare de acumulator si vreau sa preiau laptop-ul de la sediu), insa nu au fost niciodata notate in “fisa mea de client/produs”. Tupeu teribil la una din doamne. Daca aveti un buget mai mare si puteti merge la alt service, nu va chinuiti cu ei.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Marian R.
    acum 3 ani

    Buna ziua, Prin acest mesaj nu doresc sa fac nimanui rau, doar ca cei responsabili de service trebuie sa inteleaga faptul nu exista comunicare intre service si client, faptul ca exista timpi morti intre constatare, comanda piese, reparatia efectiva. exemplul concret este experienta mea. pe 15.03.2023 constatare, pe 20.03.2023 comanda piese ( timpi morti 3 zile ) , pe 22.03.2023 sosit piesa ( puteau piesele sa soseasca in alea 3 zile – timp mort ) , pe 24 sunat eu in call-center ( in call – center inafara decat sa imi zica faptul ca ma intelege nu a rezolvat nimic ) , pe 27.03.2023 revenit in call-center cu apel si nimic. Am apelat la Emag si abia asa am reusit ca dupa 2 saptamani sa pot refolosi masina de spalat rufe..pe 30 s-a sinchisit sa ma sune tehnicianul sa imi zica faptul ca au sosit piesele. O experienta de nota 1 ! Nu recomanda !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Cristian B.
    acum 3 ani

    Sunt client Emag de 11 ani, cu foarte multe comenzi și pentru prima dată a trebuit să apelez la service Depanero pentru un sistem desktop Serioux care nu mai avea semnal video, după doar 10 luni de la achiziție. Reparația a durat 7 zile la service-ul producătorului și au fost înlocuite placa de bază, cu un model similar, dar puțin mai nou de la un alt producător, precum și memoriile RAM. Personalul de la call center, cât și cel de la recepție a fost foarte amabil și a răspuns cu profesionism la toate întrebările mele, inclusiv la solicitarea de a face o probă la ridicarea produsului. Această experiență îmi dă încredere și pentru viitoarele achiziții de aparate de la Emag.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!
  • S.Nicole
    acum 3 ani

    Sunt foarte mulțumită. S- a stricat aspiratorul care era încă în garanție(defecțiune la butonul de pornire/oprire,) i-am contactat, au trimis curierul imediat sa ridice produsul ,l au reperat destul de repede, (defecțiunea nu era majora) și tot ei mi l au adus inapoi acasă, fără ca eu sa ma deplasez undeva.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Sardann! Suntem foarte bucurosi pentru faptul ca esti multumita de serviciile nostre. Iti multumim pentru recenzia transmisa si iti dorim o zi frumoasa!
  • Rares C.
    acum 3 ani

    Am lăsat laptopul pentru o curățare internă de praf și o constatare +ofertă pentru înlocuire tastatură. Le-am spus că nu pot lăsa mult laptopul in service. In 3 zile lucrătoare nu mi l-au curățat, mi-au făcut oferta ptr înlocuire tastatură care am acceptat – o. Mi-am recuperat laptopul greu deși eram presat de timp fiid pus de 2 ori pus pe drumuri pentru ridicare produs la care nu s-a rezolvat cerința de curățare de praf.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Rares Ciucur! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Laura I.
    acum 3 ani

    Sunt super multumita de echipa Depanero pentru modul profesionist si rapid in care au rezolvat solicitarea mea. Pe 20 decembrie am trimis in service un aspirator Xiaomi luat de pe Emag acum un an jumate. Pe 28 decembrie il primeam reparat, totul inclus in garantie. Nici nu speram sa primesc un raspuns inainte de mijlocul lui ianuarie. Am fost de la inceput informata pas cu pas pe mail in legatura cu stadiul solicitarii mele. Multumesc Depanero!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Iti multumim pentru apreciere. Feedback-ul clientilor este foarte important pentru noi. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Monica (.
    acum 3 ani

    dau copy-paste random fara sa customizeze raspunsurile pentru fiecare client;

    tehnicieni prosti care evalueaza prost defectele si cauzele lor (in cazul meu cineva a avut tupeul sa concluzioneze ca laptopul nu intra in garantie pentru ca l am folosit incorect; ulterior au realizat gafa si si au cerut scuze);

    nu am fost informata ca bateria care trebuie inlocuita nu e in stoc, ci d abia dupa ce am acceptat costurile suplimentare mi s a zis ca poate dura pana la 60 de zile sa vina LOOOOOL;

    bateria (care aparent nu mai era in garantie!?!!??!?!) costa 600 de lei insa dupa un mega scandal cu locul de unde am achizitionat laptopul (emag) am reusit sa platesc doar 150 de lei, yay me=));

    mi s a transmis intr un mail un link catre codul de bitlocker (pentru ca oamenii mi au updatat inutil si fara sa intrebe bios ul si deci era nevoie de bitlocker ca sa ma pot loga in windows), insa linkul ducea catre depanero back end unde trebuia sa te loghezi cu username si parola pe care nu ti le furniza nimeni LOL – so lame and unprofessional beyond words!!!

    evitati pe cat posibil, nu recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Suciu A.
    acum 3 ani

    Foarte NEPROFESIONISTI. BISNITARI as putea spune. Am apelat la serviciu clienti pentru o comanda de servicii de instalare aer conditionat, cu plata OP pe firma – 2 bucati. Am luat de bune preturile de pe site-ul emag. Aveam serviciu platit pentru 1-2 zile lucratoare. Termenul este o MARE PACALEALA. Dupa ce s-a facut plata 100% in avans, ma suna DUPA O SAPTAMANA o doamna sa ma intrebe detalii despre locul instalarii. In timpul apelului cu acea doamna am aflat ca sunt costuri ascunse, cum ar fi „costul de scara”. Si cum baietii se urca de 2 ori pe scara sa monteze 2 AC-uri, platim de 2x scara. Daca ai scara tu, baietii nu se urca pe scara altora si daca vrei asa, te urci tu pe scara ta sa ridici unitatea la nivel, iar ei o monteaza. Niste raspunsuri hilare pe care le primesti cand te duci la bisnitari pentru diverse treburi. Deci pe langa pretul instalarii mai platesti scara 150 de lei pe fiecare AC montat. RUSINE! Am anulat comanda si am solicitat returnarea banilor. Am apelat la alta firma de instalari AC care nu aveau costuri ascunse.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.