Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • ANDREI (.
    acum 3 ani

    Am fost trimis spre un robot, unde nu am reușit să aflu mai nimic despre garanția laptopului meu. Pe sait lipsesc informații despre garanție și updateul laptopului făcut de utilizator. Și în certificatul de garanție lipsesc precizările despre condițiile garanției dacă îți faci tu update fara sa avariezi computerul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ioan-Adrian M.
    acum 3 ani

    O gluma de service… am trimis laptopul ASUS achizitionat de la eMag in service de trei ori cu o problema de palpaire a ecranului cu negru din senin. Acestia mi-au trimis inapoi produsul de fiecare data cu mentiunea ca: defect nemanifestat sau ca este o manifestare normala. In final am reusit impreuna cu asistenta de la ASUS sa rezolv problema! La receptionarea produsului din service-ul depanero am vazut ca incarcatorul era zgariat rau insa am decis sa il las asa si sa nu ma mai complic cu depanero. Dupa o perioada de aprox 16-17 zile am sesizat ca si touchpad-ul era zgariat. Cum nu folosesc tocuhpad-ul si doar mouse de gaming nu am sesizat problema, decat la utilizarea tocuhpadului (am simtit la atigere, vizual mai greu se observa). Cei de la depanero au spus ca orice neconformitate se transmite in max. 48 de ore (sunt perfect de acord) – insa daca am sesizat problema mai tarziu trebuie sa raman cu laptopul asa?

    In concluzie: evitati magazinul eMag si orice alt magazin care lucreaza cu depanero! Asistenta cand ai o problema este 0, insa cand iti vand produsul se inghesuie 3 sau 4 consultati sa iti bage pe gat o garantie extinsa!!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Adrian Maier! Intelegem nemultumirea dvs. si revenim in cel mai scurt timp cu clarificari pe adresa de e-mail . O zi frumoasa!
  • Aurelian R.
    acum 3 ani

    O stea este deja prea mult.
    Am fost la service joi ca sa ridic un produs la care refuzasem reparatia, nu era la receptie. Am solicitat sa mi vina prin curier, au trecut 2 zile sa primesc status finalizat ca mesaj dar azi e a 5 a zi si produsul nu a fost livrat deja la curier.

    Continuare.
    Am vorbit ieri cu doua doamne de la suport , iar una dintre ele m-a asigurat ca se va ocupa personal de urgentarea situatiei. Si s-a ocupat…desi le am zis continuu ca l vreau in Bucuresti ca sa l repar la un service competent, ei mi l au trimis in Craiova si iata ca se mai amana reparatia cu cateva zile cat mai dureaza sa intru in posesia lui.
    Sper din toata inima sa nu mai cumapr nici un produs cu garantia la depanero. Mai bine il repar direct la alt service si asta e.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Robert A.
    acum 3 ani

    Am trimis telefonul pentru ca nu mergea mufa de incarcare, a venit cu dungi pe ecran. Nu l-am ridicat si am facut retur Intre timp a iesit din garantie si au refuzat sa imi repare ecranul stricat de ei (am filmare video). In schimb din cauza ca a iesit din garantie a doua oara cand a fost trimis, m-au pus sa platesc si taxa de constatare ca de fapt ei au stricat ecranul…

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Robert! Ne-ar placea sa verificam punctual situatia sesizata de tine si sa putem clarifica acest aspect. Te rugam sa ne transmiti numarul fisei de service Depanero la adresa de email clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Radu-Dinu P.
    acum 3 ani

    iphone 13 pro s-a blocat (ecran negru, nu pornește). depanero a soluționat cazul în doar câteva zile, recomand

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Radu Papadopol! Iti multumim pentru apreciere. Feedback-ul clientilor este foarte important pentru noi. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Theodor Z.
    acum 3 ani

    Mi-au înlocuit 4 HDD-uri externe în garanție, care începuseră să aibă bad-uri și dădeau erori la citire și scriere. Le-am trimis formatate după ce mi-am salvat ce date mai puteau fi recuperate. Ei nu oferă serviciu de recuperare date, cel puțin mie mi-au spus să-mi salvez datele pentru că ei nu o fac. În maximum 7 zile mi-au trimis prin curier produsele noi. Eu sunt mulțumit de cum a decurs întreaga procedură, și totul gratuit. Recomand pentru acest tip de produse.

    Răspunsul proprietarului
    Buna dimineata, Theodor! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi. Suntem incantati sa stim ca ai avut o experienta placuta in tot procesul de servisare al hdd-urilor. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Ionela T.
    acum 3 ani

    Am trimis produsul la ei , fiind in garanție și m-au sunat sa îmi ceara contra cost schimbarea pieselor 💁🏻. Nici măcar nu a făcut o curățare ,fiind vizibil urmele de praf in interior .. a făcut upp-date ceea ce puteam face și eu. Telefonul meu rămâne blocat și își pierde semnalul si la ei funcționează in parametrii normali . Asta le spune la toată lumea . Eu am mai avut telefoane luate cu garanție, dar când le trimiteam la alte service-URI telefonul venea ca si nou, fără nicio taxa .Dar aici își bat joc .

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ada M.
    acum 3 ani

    Am avut o experienta buna per total, am trimis un televizor care era inca in garantie. Mi’au explicat cum sa il ambalez si ce fotografii si acte au nevoie pt ca totul sa fie in conformitate cu regulile, un curier a venit si l’a luat si l’a si adus inapoi cand a fost gata. M’au tinut la curent cu procesul, adica am primit un sms cand au comandat piesa de schimb. Mi’ar fi placut sa ma anunte si cat va dura toata procedura, macar aproximativ, desi nu m’a deranjat sa stau fara televizor cateva zile, ba chiar m’am bucurat 🙂 dar cred ca ar fi o idee buna sa anunte cat dureaza aproximativ in momentul in care stiu si ei. In rest totul a decurs foarte bine, recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Iti multumim pentru apreciere. Feedback-ul clientilor este foarte important pentru noi. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Cosmin F.
    acum 3 ani

    Situatia a fost urmatoarea:
    Am un laptop un pic mai vechi tot cautam baterie noua pentru el si nu am gasit, i-am contactat intreband ui daca pot face rost, ei au spus ca da.
    Au vrut sa trimit laptop ul la ei, (nu stiu de ce) am platit si 50% din valoarea bateriei.
    Dupa ce am platit am primit mesaj cum ca: componenta a fost comandata. Ceea ce a fost total fals.
    Am tot asteptat, tot m-au amanat ca furnizorul le da o data, dar se tot prelungea.
    Intr un final am stat 2 luni fara laptop, am luat laptop ul inapoi si acei 50%
    La acests proces au fost prompti si rapizi ceea ce apreciez.
    Pacat de ei, deoarece eu chiar aveam nevoie de o baterie noua, si eram dispus sa platesc…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Multumim pentru feedback-ul transmis! O zi placuta!
  • Robert O.
    acum 3 ani

    Sunt foarte nemultumit de service-ul lor. Le-am trimis prin garantia de la eMag o consola PS5 cu probleme destule de evidente. Mi se raspunde ca probleme nu se manifesta, desi nu mi-au comunicat modul cum au diagnosticat. Pe langa asta, mi-au trimis inapoi o alta consola, care nu era a mea. Le-am comunicat telefonic acest lucru si mi-au zis ca vor trimite curierul sa ridice consola trimisa gresit si apoi incearca sa afle unde s-a trimis consola mea, fara sa ofere alte solutii. Au trecut 5 zile de la conservatia telefonica si 14 zile de cand l-am trimis in service si nu am primit alte vesti. Adresele lor de email sunt degeaba, mai ales cel de sesizari si plangeri ca si asa mi se pare ca nimeni nu citeste mail-urile, daramise sa si raspunda. Se pare ca voi fi nevoit sa apelez la Protectia Consumatorului pentru a-i motiva si mai bine sa trimita inapoi consola. Eu sper ca cei de la eMag vor renunte la a mai colabora cu ei, ca mi se pare un service foarte neprofesionist si foarte anti-consumer.

Recenziile sunt închise.