Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Am avut un produs ce s-a defectat in perioada de garantie, am putut sa-l trimit rapid catre companie, foarte usor direct din aplicatie. In 2 zile am primit raspuns telefonic si prin email cu privire la statusul reparatiei. Avand in vedere ca produsul meu nu s-a putut repara si nu exista la furnizor unul similar pentru a mi-l oferi am primit imediat banii in cont. Sunt extrem de multumita.
Daca as putea, nici macar o stea nu as acorda. Am trimis un aspirator in service la ei si ma suna sa-mi spuna ca peria nu face obiectul garantiei cand de fapt circuitul electric este defect. Stiu ca peria nu face obiectul garantiei dar circuitul electric al unui aspirator sau motorul? Sunt sub orice critica. Am trimis o reclamatie si catre ANPC sa vedem cum se rezolva.
P.S. Mai nou am aflat ca mi s-a anulat garantia produsului! Asta dupa ce mi s-a spus ca respectiva piesa nu este acoperita de garantie!!! Habar nu au nici sa minta.
Se pare ca asa procedeaza cu 80% dintre clienti din ce am mai citit si in alte review-uri, anuleaza garantii pe motive inventate!
Aveam de gand sa imi montez si un aer conditionat cu ei, facand abstractie de review-urile dezastroase si de pe acea nisa dar….niciodata nu voi mai apela la ei.
Aveti mare grija cu acest asa zis service!
Am trimis un laptop achizitionat de pe Emag in garantie, la aceasta firma care inseala prin omisiune, un laptop care nu a putut fi reparat deoarece „garantia” este „doar pentru anumite piese din laptop, nu pentru toate”. Acest lucru nu am putut sa il vad inainte de a face achizitia ci doar dupa, in certificatul de garantie. Am mentionat problema pe care laptop-ul o are in prealabil si anume ca se stinge cand scot cablul de incarcare. Daca ar fi fost de buna credinta un specialist ar fi putut sa ma informeze ca „bateria” nu are garantie decat 6 sau 12 luni si nu mai are rost sa il trimit in service. Toate ca toate, dupa ce laptop-ul a ajuns in service si m-au sunat, mi-au cerut o suma destul de mare pentru inlocuirea bateriei, eu nu am fost de acord iar ulterior mi-au spus ca nu e nici o problema si ca il vor trimite inapoi. M-am trezit astazi cu mesaj de la Cargus cum ca am de platit 70 de lei pe transport pentru a putea sa imi ridic maine laptop-ul. Nimeni nu m-a anuntat de vreun cost de transport, ba mai mult nici nu am vazut sa scrie undeva in certificatul lor de garantie sau pe site-ul Emag ca trebuie sa achit vreun cost. O experienta groaznica, nu recomand! Data viitoare daca voi avea ceva de trimis in acest service imi voi lua toate masurile necesare pentru a evita situati similare dezgustatoare!
Cea mai proasta si mai penibilă companie de service . Am venit cu un produs Iphone 7 Gold în Garanție cumparat de la emag de 2 ori si ei spun ca produsul este in parametri in conditiile in care telefonul se restarteaza, se blocheaza, se face ecranul alb, bateria nu mai ține … Un service pe care nu il recomand nimănuiii !!!! ATENTIE DEPANERO = CELE MAI PROASTE SERVICII SI CEL MAI PROST SERVICE EXISTENT IN ROMÂNIAAAAA !!! A – 2 A OARA CAND AM VENIT SA RIDIC PRODUSUL DIN SERVICE ACESTA NICI MACAR NU ERA INCARCAT SI A TREBUIT SA ASTEPT 20 MIN SA SE INCARCE ! CONCLUZIE SA NU AVETI DE A FACE CU ACESTII INDIVIZII !!!
Am trimis un produs in vederea servisarii pe garantie cu un senzor defect si a revenit fara a avea toate piesele montate, cu piese fie schimbate fie neprinse corespunzator (adica se vedeau cablurile).. deci a plecat cu un senzor defect si a revenit si a revenit “lego”
După cumpărarea unui telefon de la eMag, am achiziționat de la Depanero Garanția Plus 1 an, pe care am achitat aproape 500 RON, ajungând astfel la 3 ani de garanție.
După 2 ani, telefonului începe să ii se blureze ecranul în partea de sus, începe să se blocheze în momentul în care doresc scriu mesaje, și decid să il trimit la Depanero pe baza garanției achitate la ei.
Primesc un mail în care îmi explică faptul că după o “expertiză” au dedus că telefonul a suferit “șocuri mecanice” și îmi atașează poze cu telefonul meu, care are câteva zgârieturi de la obiectele pe care le mai țin în buzuar pe lângă telefon.
Mă informează că mi-au anulat garanția (pe care am dat 500 RON) și că dacă vreau să repare telefonul sa le achit suma nesimțită de 4.019 RON (mai mult decât un telefon nou).
Atenție mare la această Garanție Plus de la Depanero. Veți “arunca la gunoi” bani pe aceasta, iar când doriți să beneficiați de garanți o să vă caute să o anuleze ei, ulterior solicitându-vă alți bani pentru reparație.
Eu am decis să merg la instanța judecătorească și spre ANPC, pentru a tranșa această nedreptate.
Am avut o problemă clară la display…Nu știu ce i-au făcut că problema nu au depistat-o. Am aprins laptop-ul după ce l-am primit, problema este aici bine mersi….(DEFECT NEMANIFESTAT) Mi-au spus că nu este o problemă de hardware și cam atât. Măcar un sfat să îmi ofere să am habar de unde să încep căutarea sau ceva de genul. Măcar au răspuns la telefon. Mulțumesc, o să încerc să rezolv problema asta din software… Nu cred că așa trebuie să arate display-ul unui laptop după ce vine de la service
Duci ceva la reparat, îți spun ca te costa cât 80% din valoarea produsului nou, normal ca refuzi și te pun sa plătești taxa de diagnosticare. De doua ori am pățit la fel deci cam asta e business modelul lor, dacă produsul nu e in garanție nu ai ce cauta aici. A3a oară am fost cu un MacBook in garanție, după fix perioada maxima din contract au schimbat placa de baza si mi-au zis ca folosesc doar componente originale Apple, cu toate acestea macbook-ul nu mai are serial number când verific in MacOS… nu știu ce sa cred.
Later edit: am fost contactat de Depanero, si-au cerut scuze si impreuna cu Emag au promis ca imi returneaza banii. Se pare ca problema a fost la partenerul celor de la Depanero( inca investigheaza).
Revin si dau totusi doar 4 stele pentru timpul pierdut si pentru ca puteau sa rezolve mai repede, fara insistentele mele. Nu cred ca toata lumea are timp si nervi sa le consume aiurea.
Dezamagit
Am trimis in service, in garantie un smartwatch Huawei care nu se mai conecta la GPS. numar identificare comanda 5003071. A fost receptionat in service, apoi a fost trimis in service Huawei si apoi pauza 10 zile. Dupa 10 zile ma suna o domnisoara sa imi spuna ca ceasul are display-ul spart si daca sunt de acord sa il inlocuiasca, pe banii mei bineinteles. Mi-a si trimis o poza, cu ceasul in care se vede doar jumate din el, in care nu mai are folia de protectie cu care l-am trimis, dar pare ca are alta pusa cu bule. Deci clar s-a umblat la el si dupa 2 saptamani si-au dat seama ca e spart.
Rusinica!!
Am adus un iPhone 13 pro aproape nou, cu probleme de restartare(se reseteaza aleator cam o data pe saptamana). Dupa 5 zile, incearca sa mi-l returneze fara reparatie, deoarece defectul nu s-a putut confirma. La ridicare au incercat sa imi returneze telefonul cu multiple zgarieturi adanci pe display, in conditiile in care a avut folie de protectie din prima secunda. L-am refuzat, apoi dupa alte 4 zile m-au sunat sa imi spuna ca telefonul nu are nicio zgarietura. M-am prezentat in showroom si am primit telefonul cu display-ul polisat. In pozele atasate se vad urmele pe margine, cauzate de discul de polisat. De asemenea, display-ul nu mai are stratul oleofobic, insa spre norocul meu una dintre zgarieturi nu a fost polisata complet ci doar partial, si astfel am putut obtine dovada de la un expert bijutier, cu care ma prezint la parchet pentru a deschide dosar.