Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
În două rânduri am avut nevoie de service pentru aparate aflate în garanție. Am sunat, am urmat indicațiile oferite cu multă amabilitate, totul s-a rezolvat excelent, comod, rapid, profesionalist. Si nici nu am putut mulțumi cuiva anume. Recomand serviciile Depanero și îi felicit.
Produsul meu a fost „usor de reparat” deoarece s-a inlocuit cu unul nou. Deci am fost multumita. Inlocuirea s-a realizat in 3 zile de la expedierea produsului defect si in urmatoarea am primit produsul nou. Bine-….e si Emag in povestea asta, altfel nu stiu daca mergea asa uns totul.
Grav: Calitate, Profesionalism
Dezamagitor , nu recomand !
Trimit un Iphone 12 telefon aflat in primul an de garantie + garantie extra cu urmatoarele defecte (difuzor bazait , datele mobile se deconecteaza in timpul apelurilor ,se incingea foarte tare si display ul incepea sa palpaie , bateria nu mai tinea iar procentajul a scazut din decembrie de la 98 la 92%
Primesc raspuns de la acesti domni ca dupa un update si un restore niciunul din defecte nu se manifesta
Deci ” rezolvati orice cu un update”
NU CUMPARATI GARANTIA EXTINSA LA PRODUSELE EMAG ! ARUNCATI BANII IN VANT, NU VETI BENEFICIA DE EA! GARANTIA EXTINSA SI REPARATIA PRODUSELOR LA DEPANERO ESTE O TEAPA! Cei de la Emag promoveaza agresiv garantia extinsa contra cost pentru produsele lor, spunandu-ti cat de happy vei fi cand produsele se vor repara cu prioritate fata de cele ale amaratilor care nu au achizitionat garantia extinsa. Sau ca poti beneficia de inlocuirea produsului, spre deosebire de garantia obisnuita care nu conduce la inlocuirea produsului. Numai minciuni, iar oamenii de buna credinta le cred , mai scot niste bani din buzunar si platesc chipurile o garantie extinsa. Banii se duc la Depanero, care ar avea obligatia ca, pe perioada garantiei extinse, sa te trateze ca pe un client premium, sa iti ridice produsul de acasa, sa iti raspunda repede, sa il repare/inlocuiasca repede etc. Nu cunosc ce inteleg ei prin repede, in realitate termenele sunt interminabil de lungi, dar banii sunt dati si nu mai este nimic de facut. Dar cel mai adesea se intampla sa iti refuze reparatia pe diverse motive care ANULEAZA GARANTIA. Aceasta este replica lor : GARANTIA ANULATA! Deci MARE ATENTIE! NU CUMPARATI GARANTIA EXTINSA, ESTE FOARTE POSIBIL CA PRODUSUL SA IL REPARATI PANA LA URMA TOT CONTRA COST, PENTRU CA SE GASESTE UN MOTIV DE ANULARE A GARANTIEI! DEPANERO – RUSINE MARE!!!!
O echipa de adevarati profesionisti! Am trimis un Iphone 11 cu o pata galbuie mica pe ecran si intr-o saptamana l-am primit inapoi cu ecranul schimbat. Comunicarea pe parcursul acestei saptamani a fost excelenta. Telefonul a venit inapoi foarte atent ambalat iar interventia asupra telefonului a fost facuta intr-un mod profesionist.
Mop cu abur Leifheit s-a defectat după 1an si 3 luni de la achiziție. S-a preluat ușor de eMag, s-a reparat in termenul regulamentar, am fost informată de stadiul lucrării, am primit și bonus – a fost înlocuită o piesa ruptă. Eu sunt mulțumită. Recomandare: menționați undeva când este ambalajul clientului. Angajatul eMag nu voia să-mi dea cutia.
Am achiziționat serviciul lor de instalare aer condiționat prin eMag . Spuneau 3-5 zile lucrătoare și au venit în 10 zile. După instalare a funcționat 1 zi. Am reclamat la Depanero și mi-au zis că revin cu telefon pentru programare intervenție. După 3 zile in care nu m-a sunat nimeni, am revenit eu și mi-au zis că nu mi-a fost înregistrata sesizarea. Din nou au zis că revin cu telefon pt programare. După alte trei zile am revenit tot eu telefonic și mi-au zis că solicitarea mea este in așteptare. Apoi am sesizat și eMag. După inca 2 zile doar eMag m-a mai sunat să întrebe ce s-a mai întâmplat. Că sa rezum, la 1 luna diferența sunt cu banii luați și cu speranța să mă bage și pe mine in seama acesta companie foarte serioasa.
Sunteți cei mai tari. Am sesizat o defecțiune la o imprimantă aflată în garanție-extragaranție și am fost surprins de amabilitatea și promptitudinea personalului care în nici 6 ore a trimis curierul să ridice produsul defect pentru a-l duce în service pentru reparații. Felicitări ! …. și aș dori ca și alte firme să urmeze exemplul dvs.
Sunt foarte mulțumit de ei !
Am avut un aerosol care îmi face probleme de cand l am cumparat🙈 , ultima oara pierdea apa din el , și am avut placuta surpriza sa îmi dea altul nou la schimb!
Îmi place foarte mult modul de lucru ,adica vine curierul și ridica produsul ,iar pe urma tot el vine și îl aduce.
Ce pot sa spun, am trimis in garantie un hdd Segate BarraCuda iar cei din service au refuzat sa il repare din cauza ca, citez „utilziat, impuritati, zgarieturi, cf. pozelor atasate in fisa de service” sa inteleg ca trebuia sa il pastrez in cutia originala si sa il folosesc print telepatie, nu? Data viitoare cand voi achizitiona un produs care dispune de garantie realizata in service-ul celor de la Depanero voi face tot posibilul sa pastrez produsul in cutia originala, pe care de asemenea o voi tine intr-un spatiu fara praf si ferita de unde magnetice la o adancime de doi metri sub pamant, in caz ca apar unele probleme, produsul sa nu sufere anumite diferente de presiune cand intra in service.
Va doresc multa „sanatate”!