Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Nu stiu efectiv cum de oamenii astia mai au contracte cu marile magazine ! Nu faceti greseala de a cumpara aere conditionate cu montaj la ei ! Sunt extrem de neseriosi , dezorganizati si nepasatori . Am achizitionat un aer conditionat din magazinul Flanco Obor , Am platit bineinteles si montaj tot in magazin , montaj de la Depanero ,crezand ca e mai simplu si mai practic. Toate bune si frumoase ,mi se spune 3-5 zile lucratoare termen de montaj …sun la ei dupa 2-3 zile ( intr-o vineri) iar ei imi explica foarte frumos ca sunt programat pentru montaj marti , iar luni seara o sa fiu sunat pentru a stabili ora.. nicio problema zic , astept …vine ziua de Luni , nu ma suna nimeni , imi iau liber Marti de la munca , stau acasa si din nou, nu ma suna nimeni , nu vine nimeni…sun de vreo 2 ori la ei , le tot explic ca eu astept , …operatorii de la telefon imi garanteaza ca vor veni baietii , ca sunt programat , ca suna ei acum si ma anunta ora…ca probabil doar intarzie…pana cand se face ora 18:00 , sun pentru a 3-a oara si dau de un ametit care imi zice ca ai lui colegi m-au sunat , ca nu or sa vina azi , ca nu intelege de ce sunt suparat , si tot felul de aberatii si nascociri ale imaginatiei lui . L-am lasat vazand ca e sarac cu duhul , m-am dus la Flanco , mi-am luat banii inapoi , am renuntat la montaj implicit si la garantie , am sunat un nene de pe olx , in 2 zile vine sa imi monteze aerul si la revedere !
Un ras de firma , cu operatori telefonici incoerenti si posibil drogati , cu echipe tehnice incompetente si neserioase …daca as fi avut optiunea sa le dau “ un colț de stea “ , atat le-as fi dat ca recenzie .
Solicitare de service făcută telefonic. Produs defect: o masina de spălat aflată în garantie. Foarte prompti. Au respectat termenul de soluționare. Deplasare inițială la domiciliu pentru constatare, comanda pentru piesa defectă si inca o deplasare (conform disponibilitatii mele de a fi acasa) pentru înlocuirea piesei. O primă experiență cu acest service reusita. Ii recomand!
Apreciez calitatea reparatiilor insa trebuie putin umblat la management ! Am trimis un TVHorizon 106 cm in service pt. ca uita unele programe memorate la prima oprire din delecomanda. Am realizat un film cu descrierea si exact problema pe care l-am trimis la Depanero, insa depanero a trimis TV-ul la alta firma Network one D. pt. reparare fara a transmite si filmul cu defectiunea …a specificat…nu memoreaza programele.
Primesc TV ul inapoi cu mentiunea ,, defect necontatat (probabil i s-a facut o resoftare) , INSA ACUM FUNCTIONEAZA CORECT TELEVIZORUL.
DIN ACEST MOTIV NU POT DA 5 STELE. trebuie putin reglata comunicarea !
Pentru o reparatie simpla la un telefon(nu mai functiona bine butonul de on/off) din maxim 7 zile cat a spus ca dureaza cel de la receptie, am fost anuntat ca este gata dupa aproape 14 zile. Asta deoarece in privinta produselor Allview, Depanero este doar un intermediar, nu si sevice autorizat .Bineinteles ca eu aveam mare nevoie de acel telefon in maxin 7 zile, lucru care din pacate nu a fost posibil.In final, aveti mare grija cand duceti la reparat ceva de care puteti avea nevoie intr-un timp mai scurt, deoarece puteti avea surprize.
Chiar daca in privinta reparatiei, nu cred ca s-a reusit rezolvarea, o sa-mi atribui parte din vina si mie, intrucat problema este una intermitenta,si nu reusesc inca sa descopar in ce conditii se intampla.
5 stele pentru :
1- apelul proactiv primit din partea companiei pentru a ma tine la curent cu statusul,si urmatorii pasi. Un mare improvement fata de ultima mea interactiune cu Depanero, acum ~ 3 ani, cand am fost foarte aproape de o plangere la ANPC pentru o rezolvare.
2- Comunicarea clara, atat pe parcursul intervalului de service in garantie , cat si la rezolutia de la final .
2 puncte foarte importante, la care se pare ca Depanero, cel putin in cazul meu, a imbunatatit foarte mult.
Sunt uimita cu cât profesionalism, amabilitate și eficientă am fost tratată. Am trimis un laptop in service, cumpărat de pe Emag, am fost informata pas cu pas despre ce se întâmpla, prin telefon, mesaje și e-mailuri, reparația a fost efectuată de un partener autorizat și pe lângă problema pentru care a fost trimis, au fost rezolvate și alte mici probleme. S-au ocupat de tot, inclusiv de preluare și returnare, totul a durat aproximativ doua săptămâni, au fost minunați, multumesc!
Am trimis prin service eMAG la Reparat.. Robot de aspirare Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential, 2500 mAh, 25 W, Clasa A+++ Alb (acesta fiind în garanție) a venit frumos curierul la ridicat de la domiciliu Depanero la reparat curierul la adus înapoi la domiciliu.
Mulțumesc Depanero și eMAG
Este pentru a 3 a oara cand apelez la serviciile lor.
Totul a decurs ireprosabil de la ridicarea produsului pana la repararea sau chiar inlocuirea lui.
Ultima interventie a fost asupra televizorului (Samsung Q90)care avea o dunga orizontala foarte urata, in 4 zile mi-a fost ridicat, reparat si livrat televizorul.
EXCELENTA TREABA.
Se pare ca avem si firme care isi iau munca in serios.
Am avut o problema cu un laptop lenovo, m-am inscris pe site-ul lor si am facut o cerere de reparatii vineri, luni a venit un curier sa ia laptop-ul si marti a doua saptamina am avut laptop-ul reparat inapoi – total asteptare: o saptamina si 2 zile cu curier cu tot.
Reparatia a fost facuta foarte bine, am primit laptop-ul cum l-am predat ba l-au si protejat suplimentar la expediere.
Sint foarte multumit, nota 10!
TV cumparat de la emag, trimis la depanero (partener service emag) dupa 9 luni de utilizare. TV-ul pocneste ca un sifonier vechi. Tehnicianul depanero constata ca pocneste si vine cu solutionare: defect nemanifestat. Cum se poate vedea si in poza atasata, el considera ca este normal ca televizorul sa pocneasca din cauza dilatarii / contractarii carcasei si spune ca produsul se poate utiliza in siguranta. Eu nu am spus ca imi e frica sa il folosesc, ci ca vreau sa nu mai pocneasca, exact ca celalalte 3 televizoare pe care le detin. In concluzie, daca vreti o „solutionare” rapida apelati la depanero. Va vor confirma defectul dar va vor asigura ca il puteti folosi in siguranta.