Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Nu am cum sa dau nota 0. Am trimis o sursa arsa, care a facut flama, de la care mi-a sarit siguranta si mi-au trimis-o inapoi ca nu are nici un defect. Ca apoi sa aflu la telefon ca ei nu au verificat nimic. Au trimis la un centru autorizat apoi nici au verificat in vreun fel ce e cu produsul, practic au fost degeaba, un intermediar care nu a facut nimic. Tactici de marketing, la cati nervi iti faci cu ei, ca sunt incompetenti si nu raspund, mai bine iti cumperi un produs nou, ca altfel te trezesti peste noapte cu parul alb. Emag ar trebui sa renunte la colaborarea cu ei
Cel mai neserios service, am trimis laptopul la ei, in garantie, l-au tinut aproape doua saptamani doar ca sa ii faca o amarata de verificare si sa imi zica ca e „ok”. Poate exagerez, dar nu e normal ca un laptop nou sa scoate sunete de parca urmeaza sa se prajeasca procesorul.
Cu asigurare de 509.99 lei, nu au reusit sa inlocuiasca o placa video dintr-un pc, in cele 5 zile, conf garantiei. In cele din urma, dupa 7 zile, au fost de acord cu inlocuirea produsului, cu unul nou. Surpriza este ca astept 2 sapt pt el, pt ca nu mai este pe stoc in magazinul de unde a fost achizitionat. Nu recomand nimanui sa arunce banii pt astfel de asigurari, pt asa zisele reparatii urgente, intr-un termen mic.
Foarte prompti, intelegatori, desi era vorba de o folosire necorespunzatoare datorata mie exclusiv, am fost sunat, mi s-a explicat ce am gresit! Se cunoaste clar e evolutie pozitiva, fata de o problema avuta cu vreo 4-5 ani in urma in care initial aproape ca imi pierdusera de tot unitatea centrala / pc; apoi mi l-au trimis inapoi fara sa fi rezolvat problema, murdar si zgariat, pentru ca, de-abia dupa ce am facut urat rau de tot si am trimis mail cu reclamatie catre Protectia Consumatorului si in acelasi timp si catre Depanero si Emag, sa fiu sunat de catre seful Depanero si rugat sa retrimit pc-ul si asigurat ca totul se va rezolva si chiar sa se rezolve; poveste intinsa pe aproximativ 3-4 luni! Deci, clar evolutie pozitiva in timp!
Mizerabili! Acesta este cuvantul cel mai potrivit pentru a descrie experienta cu aceasta companie de cacao! Am si un numar de inregistrare a unei ceteri de service.:4524656. Am si toate convorbirile inregistrate. Voi sesiza ANPC!!!
Au trecut cele 15 zile lucratoare si nu si-au onorat obligatia de a veni sa faca macar o constatat,nicidecum as repare produsul asa cum au promis de la prima conversatie!
Nu ar trebui sa mai existe pe piata aceasta firma fantoma,prin prestatia ei si a angajatilor!
Rusine nationala,sper ca Emag sa intrerupa colaborarea cu voi!
Foarte slaba prima interactiune. Formulare de comanda cum n-ai vazut – ca sa ciomanzi o instalare AC trebuie sa iei tu cu copy/paste denumirea serviciului lor sa o pui intr-un formular. Completezi formularul si astepti sa primesti ce trebuie ca sa poti plait… si astepti si astepti si suni iar la Call Center, unde n-ai nicio sansa sa afli vreun detaliu de natura tehnica si nici n-au pe cine intreba agentii (nu e vina lor, atat sunt instruiti) – zici ca e un Call Center incropit pe genunchi…
Later Edit: Ma bucur sa vad ca ati si vazut review-ul si ca va intereseaza imaginea, dar sunteti superficiali in raspunsul oferit aici – aveti deja datele mele, daca vreti sa investigati cazul, aveti tot ce va trebuie (apeluri inregistrate, adresa de mail etc.). In acest moment caut variante de a renunta la serviciile Depanero. In ziua de astazi cu un simplu „Adauga in cos” si „Plateste” ai cumparat un produs/serviciu… la voi dureaza pana la 3 zile sa-mi trimiteti o proforma pentru instalare AC. Dupa ce se si proceseaza plata incep sa curga cele 10-15 zile pana veniti sa faceti instalarea. Se aduna astfel o luna intreaga (cu tot cu zile nelucratoare) pentru o instalare AC. Pentru nostalgici, acest „stat la coada” asta ar da un feeling de anii ’80.
Diagnoza facuta dupa ureche. Am dus un iPhone 12 Pro Max pentru ca avea probleme cu incarcarea, se descarca atunci cand il puneam la incarcat, se incingea, si pierdea semnalul de 10 ori pe zi. Raspunsul celor de la service : am inlocuit cablul USB. Cred ca asa puteam sa-l repar si eu acasa, cumparand un alt cablu. Voi merge cu telefonul la un alt service autorizat, sa vad acolo ce diagnoza ii vor pune. Am sunat si la Apple, si mi-au recomandat si ei sa duc telefonul la o alta verificare intr-un alt service.
Servicii execrabile, cel putin in conditiile de garantie. Produs trimis in data de 17.01 catre ei, Din data de 18.01 pana la data de 25.01 produs in verificare cu rezultat „defect nemanifestat. Din data de 25.01 produsul statea in service sa adune praf si zile. In data de 31.01 a trebuit sa sun de 2 ori in aceeasi zi, pentru ca dupa primul telefon am fost asigurat ca voi fi sunat inapoi sa mi se confirme livrarea in aceeasi zi, bineinteles ca nu am mai fost contactat. Aproape de inchiderea programului am sunat iar, sa cer lamuriri si sa mi se explice de ce produsul sta de 5-6 zile in service cu, constatarea facuta si nu este trimis inapoi. Produsul a ajuns dupa 4 zile, in data de 03.02 inapoi, si, surpriza. problema persista. As fi acordat zero stele daca s-ar putea.
Neserioși, am trimis un laptop care nu se mai conecta wireless impecabil și la care nu am folosit niciodată cablu de internet și ei au crăpat carcasa probabil la desfacere, mi-au stricat pinii de la mufa pentru firul de internet și mi-au spus ca am placa de baza arsa dar el se deschidea mergea impecabil doar ca nu se conecta wireless. După stricăciunile făcute au pretenția sa le plătesc reparația la un laptop aflat în garanție!
O casca bluetooth cumparata de la Emag, a incetat brusc sa mai functioneze. Am facut solicitare de trimitere in service in aplicatia Emag, a venit un curier sa o ridice, nu a trebuit sa achit nimic. A doua zi am primit mesaj ca a ajuns la serviceul Depanero, a treia am primit mesaj ca produsul nu mai poate fi reparat si ca voi fi contactat de Emag in maxim 48 de ore pentru inlocuirea produsului sau restituirea banilor. Cei de la Emag se pare ca se misca mai greu si nu suna.