Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Mario P.
    acum 4 ani

    O companie de la care nu mai am asteptari. Am trimis un iPhone in service cu probleme la display si probleme cu bateria. Cand mi-a venit telefonul inapoi, mi-a fost spus ca „defectul nu s-a manifestat” si ca ei nu au vazut nimic in neregula cu telefonul. Dupa ce am ridicat telefonul, m-am uitat in setari, iar domnii de acolo au stat in total 4 minute sa imi verifice problemele in legatura cu telefonul. Ce poti verifica in 4 minute? nu recomand sub nicio forma sa va duceti electronicele la ei.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciiile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de de-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Virginica C.
    acum 4 ani

    Am avut la reparat un led Philips, extragarantie. În afara prețului cam piperat nu am nimic a le reproșa. S-au comportat profesionist și le mulțumesc. Plusuri: ești informat în permanenta asupra stadiului reparației plus 6 luni garanție pentru produsul reparat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Rares N.
    acum 4 ani

    Feedback foarte prost. Inainte de Craciun trimit un produs in garantie, pe data de 31 imi este adus la cunoștința faptul ca produsul nu e acoperit de garanție, dar tot accept reparatia, pe 31 primesc factura electronica desi cu o zi înainte stabilisem ca plata se va face ramburs, pe 3 depun plângere ca parca stabilisem ca platesc ramburs iar pe 6 primesc mesaj ca plata depășește 600ron si trebuie un avans, tot pe 6 seara imi trimit un e-mail ca PlATA FOST INREGISTRATA CA REFUZ. Nu au putut astepta 1 zi macar dupa ce eu am așteptat un feedback 3 zile!
    eMag trebuie sa schime service-ul

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Spaiuc V.
    acum 4 ani

    Deocamdată 1 stea. Și asta pentru că nu am așteptat să fiu preluat la telefon de un operator. Restul de 4 mai târziu. Motiv: mașină de spălat defectă după 15 zile, apel preluat în 19.08, promisune de verificare a produsului de un meseriaș la locație, după care reparație. Azi 24.08 liniște și pace. Sun înapoi, mi se spune că termenul este de 15 zile pînă la finalizarea reparației. Au trecut deja 6 , nici măcar nu au făcut constatarea. Iar mașina se află la părinții mei care au o vârstă de 85 respectiv 90 de ani și le este indispensabilă. Bătaie de joc.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Spaiuc Viorel! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • George R.
    acum 4 ani

    Am lasat un laptop Asus in data de 12 aprilie care avea balamalele deteriorate.
    Mi s-a spus ca piesele vor fi comandate si vor veni in cateva saptamani.
    Dupa o luna si o saptamana am fost chemati sa ridicam laptopul, insa touch screen-ul si pad-ul nu functionau.
    Dupa care ni s-a spus ca trebuie sa intre din nou in reparatie si din nou va trebui sa asteptam dupa o alta piesa. Piesa ce ar fi trebuit sa ajunga dupa spusele celor de la Depanero in data de 31 mai.
    In data de 7 iunie dupa mai multe telefoane inca nu se stie cand va fi gata laptopul… Pentru ca nu a ajuns piesa si am fost informati ca vom fi sunati de catre un alt departament pentru ca termenul s-a depasit.
    Cu toate ca am informat orice persoana cu care am vorbit de la Depanero ca am mare nevoie de laptop, toti au spus ca nu este vina lor si ca se fac eforturi pentru a se gasi o solutie.
    Ca sa facem o sesizare, dupa ce trimitem mail catre adresa indicata, in contract scrie „ clientul urmand sa fie contactat de catre un reprezentant al Prestatorului in vederea documentarii cazului si solutionarii pe cale amiabila, in termenul legal de 30 de zile“.
    Eu tot ce am inteles in aceste 2 luni de cand este laptopul la Depanero este ca trebuie sa am rabdare si sa astept.
    Este ridicol ca mi se spune ca piesa ar trebui sa ajunga intr-o saptamana, doua maxim si au trecut doua luni.
    Eu nu am auzit si nu am intalnit asemenea servicii vreodata. Daca pe viitor un produs pe care il voi cumpara poate fi reparat doar cu Depanero, mai bine voi cumpara altul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru orice inconvenient intampinat. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta
  • Adrian D.
    acum 4 ani

    De curând am trimis un laptop pentru a fi reparat de cei de la depanero, acesta fiind încă în garanție. Problema pentru care l-am trimis pare sa se fi rezolvata (astăzi a venit și momentan funcționează), însă faptul ca laptopul a venit lovit și cu zgârieturi ma face sa nu mai apelez niciodată la serviciile depanero. Nu mi se pare normal sa trimiți un produs în stare perfecta și sa îți vina înapoi cu astfel de urme. Pe lângă asta, cutia a ajuns într-o stare groaznica deoarece nici nu au vrut sa se uite 2 secunde pe unde ar trebui sa o taie ca sa o desfacă. Și nu, nu am trimis cutia neinvelita, atât aceasta cat și laptopul au fost acoperite de folie cu bule, iar laptopul nu se mișca în cutie, deci nu este de la transport.
    Felicitări depanero pentru cea mai mica grija pe care o poate avea cineva cu un produs.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua,domnul Adrian! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciiile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de de-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ionut G.
    acum 4 ani

    De doua ori am interacționat, având probleme cu produsele. Odată cu un telefon Sony ce nu mai putea fi reparat, insa băieții au fost foarte amabili încât să-mi salveze date de pe el și a la data cu baterii reîncărcabile care după scurt timp nu mai țineau curent în ele! Recomand cu drag, comunicare bună, rezolvat la timp și fără stres. Felicitări!

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Ionut! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • florin-lucian S.
    acum 4 ani

    Desi informatiile de pe forumuri nu erau incurajatoare in ceea ce priveste serviciile Depanero, eu am apelat la Depanero pt repararea unui telefon Motorola G9 play, aflat in garantie. Inca de la inceput cand am predat telefonul la Depanero cei din „front office” au fost foarte prietenosi si mi-au dat sperante ca am sanse sa mi se accepte schimbarea display-ului fara costuri daca acesta se stricase din cauza unei defect din fabrica. Cu toate ca telefonul avea unele zgarieturi si urme de uzura avansata pt un telefon de 3 luni, display-ul nu era spart si cei de la Depanero au acceptat ca defectarea display-ului nu se datora unui soc mecanic ci unui defect de fabricatie. Ca urmare Depanero mi-a oferit o surpriza placuta schimband gratuit display-ul telefonului. In final dupa 24 de ore am primit informatia prin SMS si e-mail ca telefonul este gata si il pot ridica de la sediul Depanero in stare de functionare si fara costuri suplimentare. Bravo Depanero !

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Florin! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • Marian R.
    acum 4 ani

    Și o stea e prea mult. În data de 15.11.2021 am predat laptop-ul către service-ul Depanero prin intermediul curierului. După 16 zile (termenul maxim de soluționare fiind de 15 zile) mi se răspunde că este necesară comandarea unei piese și că va mai dura încă 3 săptămâni. După aceste 3 săptămâni am revenit cu telefoane către suport, deoarece am vrut sa aflu în ce stadiu se află produsul meu. Răspunsurile au fost nesatisfăcătoare. Cert este că de 5 săptămâni aștept laptop-ul din service înapoi. Noroc că vă recomandați drept un service rapid, altminteri cine știe cât ar fi durat…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Dragos R.
    acum 4 ani

    Am avut o experienta neplăcută cu ei!
    Am trimis un ceas la reparat, întrucât s a dezlipit o cifra la cadran.
    A fost refuzat service ul întrucât a fost schimbata bateria și au găsit urme de grăsime. Probabil a mâncat deasupra un muncitorul care a lucrat la el. Bateria a fost schimbat la ceasornicar care a schimbat o cu penseta.
    Când a fost returnat am găsit și cutia rupta, probabil nu a știut sa o desfacă.
    Niște nepricepuți și nepregătiți.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Va informam ca am identificat solicitarea dumneavoastra si vom revenii telefonic pentru clarificari .Va multumim si va dorim o zi buna!

Recenziile sunt închise.