Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • NAZARICA K.
    acum 4 ani

    Multumesc cu recunostinta Depanero! M-am bucurat nespus de mult pentru promptitudinea cu care a-ti rezolvat problema care am avut-o la laptop A.Refacut contact baterie ,bios update. Aveam mare nevoie de el ,iar in 3 zile l-am primit si am putut sa-mi urmez un curs care era foarte important pentru mine. Multumesc Emag pentru partenerii Depanero,pentru responsabilitatea si profesionalismul de care dau dovada ,asa avem incredere sa comandam online ,spre binele comun al tuturor persoanelor si firmelor implicate. Infinite binecuvantari !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Feedback-ul oferit ne bucura si iti multumim pentru acesta. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Cristian G.
    acum 4 ani

    Un mouse dus aici, avea 8 luni efectiv 4 utilizat, Steel sereies, de evitat, a stat 6 zile sa dea soluția, care se știa din prima zii. Înlocuire, întreb cum poți utiliza un pc fără mouse? Laptop știu, am rămas in era garanții, păcat adevărat știu că jumate renunță, dar a costat 40 eu la BF, altfel modern sistemul contact prietenos păcat de vechile… Apucături tip garanție, poate ne lipsim.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Multumim pentru feedback-ul transmis! O zi placuta!
  • Mike M.
    acum 4 ani

    Am avut 3 mari experiente din nefericire toate extrem de negative. In toate cele 3 cazuri ( defectiune frigider Bosch, defectiune TV Samsung si defectiune Iphone 13 pro), produsele se aflau in garantie. In toate cele 3 cazuri raspunsul Depanero a fost intransigent ” ati incercat deschiderea produsului” ( repet frigider , televizor si telefon) … ” daca doriti repararea o puteti face contracost”! Recomand persoanelor care achizitioneaza produse acaror garantie este asigurata de Depanero sa renunte.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne cerem scuze pentru situatia intampinata! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • iustin44
    acum 4 ani

    Am fost la Depanero acum cateva luni cu un iMac cumparat de la emag. L-am desfacut singur acasa si i-am rupt cablul care facea legatura dintre placa de baza si butonul de power. Cei de la Depanero mi-au zis ca ei nu fac lipituri si ca tot ce pot face este sa schimbe toata carcasa de la iMac, care era aproape 3k lei. Sa dau 3 000 de lei ca ei nu lipesc un cablu, n-au voie. Cel mai terminat service din industrie. Daca nu faceti lipituri, ce faceti in cladire? Puneti componentele in unitate si bagati chestii in priza? Niste terminati, n-am cuvinte.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Sergiu M.
    acum 4 ani

    Am avut de montat un aer conditionat si am ales sa apelez la Depanero.
    Sunt foarte multumit de serviciile oferite. Totul a fost conform intelegerilor, cu promptitudine si punctualitate.
    Montajul a necesitat doua gauri si traversarea traseului frigorific printr-o camera intreaga, iar domnii au fost foarte atenti cu lucrarile, sa nu distruga parchet-ul sau alte bunuri. Chiar dadeau cu matura si insistau la mine sa pun aspiratorul cand se dadea gaura, ceea ce nu oricine ar face.
    Singurul minus a fost ca spre final au inceput sa se grabeasca, avand in vedere ca am cerut sa se puna si canal cablu pentru traseu (ceea ce am cerut in prealabil si nu era in dotarea lor. Unul dintre ei a trebuit sa se deplaseze la sediu sa il ia). Gaurile date pentru canalul cablu au fost superficiale si parca mai trebuiau inca doua, dar nu am mai insistat.
    In orice caz, raman la 5 stele pentru ca au fost foarte atenti si au facut o treaba buna oricum.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!
  • Sor I.
    acum 4 ani

    O stea, care masoara nivelul de satisfactie pentru felul in care mi s-a rezolvat problema. Pe scurt, masina mea de spalat Samsung (care a costat 1000 euro si care s-a stricat la doua luni dupa ce a iesit din garantie – dar asta e alta poveste) s-a defectat, manifestand zgomot puternic la cuva- posibil lagar, rulment defect. Am zis ca sa abordez o firma profesionista, cu proceduri implementate si agreata de importator asa ca am sunat luni solicitand urgentarea preluarii, a venit specialistul a patra zi (vineri) care a constatat ca are lagarul de la cuva defect (asta a costat 130 lei) si care mi-a spus ca luni voi primi devizul de reparatie. Marti am revenit la call center intrucat nu am primit niciun deviz, au promis ca urgenteaza, miercuri am primit un mail care m-a lasat masca: “Rezolvare fisa service 4822142 -Va informam ca situatia produsului dumneavoastra inregistrat in service Depanero cu fisa numarul 4822142 a fost finalizata cu statusul: NEREPARAT” Deci dupa 10 zile in care am asteptat sa mi se repare masina si am aflat ca produsul este nereparat, lucru care era evident, ca doar era la mine acasa, neridicat si fara macar sa primesc deviz. De la call center mi-au spus ca nu au piese…. Nu inteleg de ce nu mi s-a spus din prima zi ca nu au piese, de ce a trebuit sa astept zece zile ca sa primesc solutia: produs nereparat. Sunt dezamagit.

    PS: am fost sunat, in urma acestui mesaj de la Depanero. Si-au insusit critica, au promis ca vor comunica mai eficient pe viitor. Sa speram. Intre timp am reciclat masina Samsung, e a doua consecitiv care se strica prematur. Am luat una cu direct drive, nu vreau sa fac reclama, macar asta nu are lagar.

  • Petre B.
    acum 4 ani

    Daca as putea as da 0. Experienta a fost una foarte foarte proasta.
    Am venit la ei cu mufa de incarcare de la laptop stricata si au gasit ca era stricata bateria. Pana aici hai sa zicem ca totul a fost ok dar dupa o luna de zile laptopul inca era in service si nu parea sa se miste nimic. Intr-un final am primit banii pe el dar a trebuit sa fac plangeri la protectia consumatorului si la emag.(din cate am observat dupa plangerea facuta la emag s-au miscat, dupa aia de la protectia consumatorului ii durea undeva)

    Asa ca o incheiere as zice ca serviciile lor sunt execrabile si nu le recomand nimanui. Gasesc probleme inexistente si sa nu va ganditi ca reparatia o sa dureze doar 14zile(cum este legal). Daca va regasiti in situatia de a lasa ceva la ei recomand sa stati cu gura pe ei si sa faceti plangeri cu prima ocazie in care depasesc termenul legal de service.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Florin P.
    acum 4 ani

    Nota acordată este bazată pe decizia luată de către tehnicieni și experiența de după, băiatul de la recepție a fost super profi și înțelegător cu problema.
    Am dus în service un iPhone 12 pro căruia nu ii mai mergea camera. Telefonul prezenta o ciobitura foarte mică pe marginea uneia dintre lentile, prin urmare concluzia a fost șocul mecanic. Nimic de contestat până aici. Problema a apărut în momentul în care mi s-a transmis că TOT ce se poate face este să mi se înlocuiască dispozitivul cu unul nou contra sumei modice de 3300 lei, deși ei au posibilitatea de a schimba modulul camerei pentru aprox. 600 lei, conform tabelului afișat la recepție. Drept urmare, telefonul a fost scos din garanție fără a putea opta doar pentru schimbarea camerei, intervenție pe care aș fi suportat-o și aș fi preferat să o facă ei, fiind service autorizat. Acest lucru nefiind posibil, am schimbat camera la un alt service pentru jumătate din prețul pe care l-ar fi cerut Depanero.
    Dincolo de asta, la o săptămână după (!!!) ce am ridicat telefonul din service, m-au sunat de la emag doar „pentru a se asigura că am înțeles decizia tehnicienilor”. Practic, după ce au scos telefonul din garanție și au refuzat repararea lui, m-au sunat o săptămână mai târziu doar să se asigure că am primit cu bucurie veștile lor.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • ANCA A.
    acum 4 ani

    Sunt si eu de acord ca si o stea este prea mult. Eram oarecum linistita si multumita de interactiunea telefonica cu cei de la Depanero… In fapt in 20 noiembrie am facut o cerere de service pe Emag avand garantie plus la o masina de spalat Beko (achizitionata in martie). Dupa 5-6 zile personalul de le Arctic s-a deplasat la domiciliu unde a reparat-o. Ulterior pe 9 decemrie am costatat ca din interiorul masinii curge apa . Am deschis din nou o solicitare de service pe emag si am fost contactata de cei de la depanero sa le confirm ca este o alta problema…. si asta a fost. Nu m-a mai contactat nimeni, iar in data de 19 am solicitat returnarea contravalorii produsului si a garantiei intrucat s-a depasit termenul de 5 zile lucratoare… Costat acum 08.01.2019 ca suma returnata in cont contine doar contravaloarea produsului si nu si cea a garantiei extinse.
    GARANTIE EXTINSA DEPANERO= TEAPA
    Absolut dezamagitor! Vom vedea ce parere au s cei de la ANPC…

    update! Cei de la ANPC mi-au dat dreptate si i-au obligat pe cei de la DEPANERO sa imi restituie contravaloarea garantei extinse.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Anca! Intelegem ca esti nemultumita si ne-ar placea sa verificam acest caz suplimentar astfel incat sa putem reveni cu lamuriri. In acest sens, avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Teodor H.
    acum 4 ani

    Rămâneți la montat centrale ca la PC-uri nu va pricepeți!
    Edit: Ca sa si explic ce s-a întâmplat, am trimis un laptop care nu încarca, reparat pe garanție, schimbat placa de bază, il primesc înapoi, incarca, dar placa video făcută praf, ORICE voiam sa fac in el mai solicitant, imi dadea blue screen si eroare! Il trimit inapoi menționând faptul ca placa video imi face probleme, iar ei ma sună si imi spun ca totul e in regula si de vina ar fi sistemul de operare (eu având windows 11), imi pun windows 10 si mi-l trimit înapoi cu aceeași eroare si cu windows-ul schimbat mentionand ca laptopul merge perfect si la capacitate maximă!
    Niste incapabili!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.