Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Mircea M.
    acum 9 ani

    Incompetenta si iresponsabilitatea la ea acasa, nici o diagnoza nu pot face…asta daca o fac.
    Dupa un an si 3 luni de utilizare am trimis in garantie un laptop ASUS ROG
    in valoare de peste 1000 euro. Laptop-ul a inceput sa se opreasca din senin la intervale de maxim 5 minute de utilizare cu sau fara incarcator conectat. In windows bateria nu se incarca mai mult de 10%.

    3-4 zile dupa ce am vorbit telefonic cu un berbec de la depanero si i-am explicat simtomele primesc un raport cu niste informatii sumare printre care „test incarcare/descarcare – ok”.

    Bineinteles, am facut o plangere la departamentul sesizari al depanero, la PC Garage si am cerut detalii asupra testelor facute…raspunsul nici pana in data de azi nu l-am primit. Vorbind cu o tanti de la PC Garage (de la imbecilii astia am luat produsul) mi-a zis ca daca depanero asa a zis pe ei ii doare la basca.

    Am retrimis laptop-ul direct la PC Garage, le-am facut un CD cu poze, filme si tot ce trebuie sa inteleaga orice Dorel problema. Dupa o perioada primesc mail de la PC Garage…ca bateria e stricata si daca vor sa mi-o inlocuiasca contra-cost. Le-am spus ca nu este posibil ca bateria unui produs asa de scump sa se defecteze dupa mai putin de 1 an mai ales ca nu a fost folosit decat in conditii super..
    Dupa prima experienta, cer detalii despre teste, bineinteles…la anul si la multi ani.

    Am cerut si detalii despre cum in primul raport testul de incarcare/descarcare a fost ok si in al doilea hopa…baterie defecta.

    Pe scurt, am sa duc laptop-ul la un service capabil de o diagnoza corecta.

    Adio pc garage de la mine 0 comenzi pe viitor.
    Adio produse care au service la depanero.

    Asa cu litere mici ca nu meritati, gunoaielor.

    Pacat ca nu poti posta un review decat daca acorzi o stea…le-as fi dat minus 5 stele.

  • P. (.
    acum 9 ani

    Niste hoti. Nici o stea nu merita. Nu voi mai cumpara produse de la comercianti care au contract cu ei. Mai bine cumpar mai scump si am garantie reala. Ei ofera doar garatie fictiva.
    Am cumparat un note 5 cu 3500 ron de la emag in urma cu un an, iar ei imi refuza garantia ( din cauza unor zgarieturi pe rama) si imi cer pe reparatie(ecran exfoliat) 3900 ron. Cand un telefon nou in momentul de fata nu depaseste 3000 ron.
    Asta inseamna sa fii mafiot.

  • Cristian S.
    acum 9 ani

    Casti trimise in garantie cu defectiune rezultata in urma calitatii slabe a materialelor , castile fiind folosite in conditiile recomandate de producator. Mi-au aruncat in fata clauza de defect mecanic si atat, am mentionat la trimiterea in service ca defectul se datora materialului, nu a utilizarii.
    Edit1: Castile au fost returnate cu defectiuni in plus fata de momentul in care au fost preluate de curier.
    Concluzia : service neprofesional(nota de constatare trimisa era pentru un HDD , nu o pereche de casti) , fara jena in a fenta clientul sau a da vina pe client. NU lucrati cu acestia.

  • Stefan A.
    acum 9 ani

    O experienta foarte placuta, desi putea avea efecte foarte negative asupra mea.

    Am achizitionat un laptop Alienware 17 R2 in luna mai, 2016. Din pacate, memoria RAM a suferit un defect(i se putea intampla oricui).

    Evident, laptop-ul nu mai intra in Windows.

    Lucrand in domeniul IT, de pe acel laptop, acum eram practic somer 🙂

    Totul trebuia sa revina rapid la normal, altfel eram in risc foarte mare de a-mi pierde clientii.

    Pe data de 24.10.2016 a fost lasat in punctul de lucru Depanero pentru a i se inlocui memoria RAM, iar personalul de acolo a fost foarte amabil.

    Le-am explicat ca este o urgenta si ca trebuie sa facem tot posibilul pentru a efectua reparatia cat mai repede.

    Operatorul a spus ca din pacate nu exista posibilitatea de a plati o taxa pentru a urgenta reparatia.

    Mi-a pus laptop-ul si incarcatorul intr-un plic cu bule si a preluat sesizarea.

    A doua zi, am urmarit interventia pe site-ul Depanero si laptop-ul avea ca status „Reparatie in curs”.

    Pe 26.10.2016 am primit mesaj ca pot veni sa ridic produsul.

    Pe scurt, sunt foarte multumit de calitatea serviciilor Depanero. Practic, toata interventia a durat 2 zile.

    Desi am vazut multe review-uri negative, eu nu am experimentat in nici o faza a procesului vreo neplacere.

  • Gabriel M.
    acum 9 ani

    Nici macar o stea nu merita cei de la Depanero. Sunt neseriosi! Am avut un laptop nou cumparat, si l-am dus dupa o saptamana de la achizitie in service la ei. Dispozitivul avea probleme la display(pixeli luminosi si intunecati) si mereu cand il ridicam din service depistam noi probleme la display, plus ca au lasat si o zgaraietura mare pe carcasa. Mereu au zis ca mi-a fost schimbat display-ul cu unul nou! … Si de 3 ori consecutiv, intr-o perioada de 3 saptamani, am stat cu produsul la ei pt ca nesimtitii mai mult ca sigur schimbau displayul cu unul defect, dar cu probleme similare de pixeli. Tehnicianul ar fi trebuit sa testeze piesa cand o schimbase, si cel de la control de calitate trebuia sa faca asta dupa ce tehnicianul dadea verdictul de „produs reparat”.

  • Doroteea I.
    acum 9 ani

    Spre norocul meu, am avut o experienta foarte buna cu acest service. Am trimis un laptop Lenovo y50-70 in garantie, impreuna cu o lista unde am enumerat si descris toate inconvenientele…am trimis si un mail de confirmare unde am specificat ce se afla in cutie, ca sa fiu sigura in caz ca se intampla ceva, insa a fost ok. Mi-au raspuns la mail imediat, apoi urmatoarea zi am primit mail-uri cu status-ul in care se afla laptopul. Au scris ca au dat comanda la piese de schimb, insa cele 2 saptamani au trecut si cel mai probabil piesele nu au mai fost disponibile pe piata, asa ca am primit negatie de service – deci produsul o sa fie inlocuit la magazinul de unde a fost luat. Totusi, lucrurile s-au miscat repede si nu am avut nicio problema!

  • Claudiu
    acum 9 ani

    Am trimis un Laptop Dell Inspire 5558 in garantie (laptopul este cumparat de la EMAG) deoarece primesc bluescreen aproape de fiecare data cand in folosesc. Bluescreen-ul a fost depanat iar acesta este cauzat ori din cauza driverelor neactualizate ori din cauza unei problema hardware cu RAMII. Am instalat toate sistemele de operare posibile (windows ,7, 8.1 , 10, ubuntu) degeaba tot primesc bluescreen, deci problema sunt ramii.

    Am trimis laptopul in garantie cu toate fisierele necesare pentru depanarea erorilor iar laptopul s-a intors din service cu statusul : Defect Nemanifestat. Ba mai mult am fost mintit ca s-au facut teste extine dell , si ca a fost testat pe UBUNTU , dar tin sa va anunt ca toate pozele mele personale ascunse prin C, D erau tot acolo,iar capacitatea totala a hardului era tot 500 gb (nu a fost instalat ubuntu in dual boot).

    Concluzie : nu cred ca a fost scos laptopul din cutie.

    Iar dupa 40 de min de folosire laptopul a primit bluescreen .

    Am depus plangere la ANPC si astept mesajul lor deoarece am cerut banii inapoi pe acest laptop.

    UPDATE* Suma de pe laptop mi-a fost returnata , in urma plangerii catre ANPC.

  • George
    acum 9 ani

    Sunt FOARTE DEZAMAGIT de serviciile oferite de depanero, speram sa nu fie cazul dar se pare ca toate posturile negative de pe forumuri s-au adeveri. Cauta scuze sa nu-mi repare laptopul, s-a defectat ecrenul, este in garantie dar plasticul de la un usb s-a desprins, usb-ul functionaza fara proble dar ei tot imi repeta ca este stricat si ca-mi anuleaza garantia. Apoi spun ca trebuie inlocuita placa de baza cu totul contra cost (450 de lei, un sfert din costul laptopului) abia apoi se poate schimba ecrenul in garatie.
    NU RECOMAND, cauta cele mai mici scuze sa nu accepte garantia si sa va puna sa platiti. Daca nu ma credeti doar pe mine inaite sa apelati la serviciile lor cautati pe google garantie depanero, ca sa fiti scutiti de o durere de cap si sa nu aruncati milioane pe fereastra.
    UPDATE: Vorbind de aburit, am primit laptopul acum cateva zile, evident cu ecranul inca stricat, nu m-au inteles deloc, orice argument aduceam imi repetau exact aceeasi abureala la nesfarsit, ca USB-ul e stricat si ca e integrat pe placa de baza si trebuie inlocuita contra cost, 450 de lei. Am fost cu el la o firma de reparatii, s-au uitat la el si mi-au spus ca USB-ul e modular, NU E INTEGRAT PE PLACA DE BAZA si ca costa 50 de lei schimbarea. Depanero nici macar nu l-au desfacut ca sa se uite la el, au vazut un usb fara plastic si presupun ca asta spun tuturor ca sa ii mulga de bani.
    I-am sunat pe cei de la depanero si mi-au spus ca asta au declarat cei de la service si ca asta e parerea mea. ABSURD, daca USB-ul e integrat in placa de baza sau nu e un FAPT, NU O PARERE, de acolo i-am pierdut complet, nu m-am mai putut intelege tot imi repetau ca nu e vina lor, asta au spus cei de la service.

  • Ronald K.
    acum 9 ani

    Din pacate nu se poate da un scor mai mic de 1. Am platit 650 de lei pentru garantie plus ca sa-mi fie gata schimbarea bateriei laptopului in 5 zile. Peste 3 zile primesc un mail de la Depanero care ma anunta ca de fapt bateria nu intra in garantie si ca ma va costa inca 400 de lei, plus in loc de 5 zile va dura de fapt cel putin acele 15 zile care reprezinta perioada standard de service.
    Dupa 18 zile contactez Depanero sa vad totusi care e situatia cu laptopul sa mi se spuna ca de fapt dureaza inca vreo 20 de zile doar sa „ajunga bateria de la furnizor”. Asta in contextul in care as fi putut sa comand eu o baterie online de la Asus care mi-ar fi ajuns in maxim 2 zile cu curierat rapid si ar fi durat 10 minute sa o schimb cu tot cu pauza de tigara…
    Firma asta este un adevarat gunoi care isi bate de joc de clientii platitori. Sub nici o forma nu recomand nimanui sa apeleze vreodata la acesti hoti.

  • Mátyás F.
    acum 9 ani

    după ce mi-au returnat telefonul meu cu difuzor reparat, am observat că ECRANUL ARE PROBLEME. nu pot să cred că după aproape o lună petrecută cu reparații, mi-au returnat un telefon cu defect!
    Și acuma, după ce am returnat-o, mi-au spus că nu-mi repar telefonul, numai pentru 315 lei. Pentru 300 lei, pot să cumpăr un Xperia SP.

    Am primit telefonul – clar că nu noi le-am trimis Asa.
    Dacă ecranul ár fi rupt, n-ar fi trimis telefonul asa !

Recenziile sunt închise.