Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Irimia T.
    acum 4 ani

    Cel mai prost service din tara asta . Personal incompetent și lipsit de respect . Am achiziționat , in luna noiembrie a anului trecut un laptop Lenovo gaming ideapad de pe Emag. In luna martie pe la început acesta a început să se blocheze câteva secunde total aleatoriu și destul de des . Am decis sa l duc la garanție și știam că service ul la care urmează să l duc lasă de dorit . L am dus pe data de 11 martie . Apoi pe data de 14 am fost sunat de către cei de la depanero cum că laptopul meu nu prezintă niciun defect din cele menționate de mine . Am cerut o reverificare și am sunat și la eMag sa fac plângere . Apoi am primit un mesaj pe data de 17 cum că s au comandat piese de schimb pentru laptop (deși mi s a spus inițial ca n are nimic și după ce am sunat de nu știu câte ori la ei ). Evident că am sunat in ziua aceea pentru a afla despre ce piese este vorba . Mi s a spus că placa de baza și placa video sunt defecte ( deci de la a nu avea nimic la 2 probleme majore e cale lungă.. ) . Pentru aceste probleme speram sa primesc banii înapoi dar în schimb ei s au pus sa l repare ceea ce mi se pare o tâmpenie. Laptopul ăla nu o sa mai fie ca din fabrica clar .Am primit mesaj ieri cum că produsul meu este reparat dar nu mi s a spus daca pot sa l ridic de la sediul lor desi am optat de la bun început să l ridic personal . A trebuit să sun eu azi la ei ca sa aflu că produsul meu este la ei și pot sa l ridic. Ce pot sa spun … „Bine ai venit , rău ai nimerit”
    Revin cu calitatea reparației

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , domnule Irimia , Dorim sa va prezentam scuze pentru orice inconvenient intampinat .Va informam ca am identificat solicitarea dumneavoastra si vom revenii cu detalii catre dumneavoastra .
  • Sergiu D.
    acum 4 ani

    Am trimis in service un aspirator robot. Aveam achizitionata extra garantie. Pot sa spun ca am fost multumit de servicii. Au trimis curier au ridicat produsul. S-a rezolvat problema. Mi l-au trimis inapoi. Cam asa ar trebui sa se desfasoare toate servisarile, cu zero bataie de cap pentru client. Tinand cont de experienta mea, recomand

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Sergiu ! Iti multumim pentru recenzia oferita, ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor in solutionarea problemei. O zi frumoasa!
  • Monica M.
    acum 4 ani

    Am trimis un laptop aflat în garanție, cumpărat prin eMAG, care duruia ca și un tractor, în ajunul revelionului. Am avut emoții că au îl țină în service vreo luna. Dar nu a fost deloc asa. În 3 ianuarie am primit mesaj ca laptopul a ajuns la ei în service, după ca câteva ore am primit mesaj ca au comandat piesele pt reparație, în 4 ianuarie am primit mesaj ca a laptopul a fost preluat de curier, iar în 5 ianuarie am primit laptopul acasă fără niciun cost suplimentar! Felicitări Depanero !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Monica ! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!
  • Lucian-Corneliu O.
    acum 4 ani

    Excelent! In 6 (sase) ani am avut 3 (trei) probleme de service in garantie in al 2-lea an de functionare (HDD, masina de paine, placa video; toate achizitionate online de la EMAG). Toate au fost preluate de curier in 24-48 h si, dupa cca 1 saptamana cu feedback-uri curente SMS si E-Mail, am fost contactat de un operator Depanero spre a alege ca modalitate de rezolvare a problemei curente fie alt produs, fie restituirea sumei in cont. Ne fiind in stoc produs identic, am ales restituirea sumei in cont, fapt ce s-a realizat in cca 2-3 zile lucratoare. Ca atare, eu personal SUNT FOARTE MULTUMIT DE COLABORAREA CU DEPANERO si EMAG in contextul in care, actual, produsele electronice au devenit practic de nereparat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!
  • Mihnea R.
    acum 4 ani

    Am lasat un produs care era in garantie la care nu aveam factura, dupa care am fost contactat de service spunandu mi ca va fi tratat in garantie chiar daca nu am avut factura. Timp de o luna a durat pana sa fiu informat ca imi va fi inapoiat produsul NEREPARAT, dupa care a mai trecut inca o luna in care nu l am primit deloc. Am contactat service ul care nu a avut nicio explicatie concreta pentru acestea, oferindu mi iarasi inapoi produsul nereparat si atat . De mentionat din nou ca produsul inca se afla la ei de 2 luni

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Viorel B.
    acum 4 ani

    Am un TV LG smart de 108 diagonala, care după un an și 6 luni s-a defectat.
    I-am contactat, mi-au trimis o cutie pt el,prin curier, a doua zi și când a ajuns la ei mi-au spus că este defect display-ul, iar după 3 zile am primit TV reparat.
    Totul a durat o săptămână cu tot cu transport!
    Sunt foarte mulțumit de profesionalismul de care au dat dovadă
    Funcționează perfect TV-ul!
    Le mulțumesc pe această cale!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Viorel ! Feedback-ul oferit ne bucura si iti multumim pentru acesta. Iti dorim toate cele bune!
  • Andrea J.
    acum 4 ani

    Un serviciu de service teribil. Am trimis la ei un IPhone achiziționat de la EMAG căruia i-a scăzut bateria sub 90% in primul an. Contractul de garanție spune ca bateria este acoperită in primul an de la achiziționare, iar bateria unui iPhone ajunsă la 80% trebuie schimbată, motiv pt care am considerat ca trebuie trimis in service pt a fi înlocuită cu una noua. M-au sunat după o săptămâna sa îmi spună ca nu vor inlocui bateria deoarece este peste 80%, iar dacă doresc una noua mi-au oferit prețul pieței. Rusine Depanero pentru servicii, rusine EMAG pentru colaborare cu aceștia.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Madalina-Iulia B.
    acum 4 ani

    Multumesc Depanero pentru robotul meu trimis in garantie la voi, unde nu ati desfacut nici macar folia care proteja elementele acestuia si ati pretins ca ati schimbat unul dintre „defecte” pentru care nici macar nu am semnalat. Am trimis robotul sa se schimbe axul de actionare si baza cuvei de blender si voi pretindeti ca ati schimbat capacul de la bolul de procesare alimente(care este acelasi trimis dar cu zgarieturi si ciobiri in plus). Sa speram ca de data aceasta, cand il voi trimite in garantie, sa remediati ce am transmis.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iulia ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Alexandru-Ionut B.
    acum 4 ani

    Cred ca sunt cea mai neserioasa firma de service/depanare.
    Sun pentru a comanda o piesa, confirm comanda, mi se da termen de 20 de zile pentru livrare si mi se GARANTEAZA ca voi fi contactat cand ajunge piesa pentru montaj.
    Trece termenul de 20 de zile, nimeni nu ma contacteaza, sun ulterior odata, mi se spune ca nu se stie nimic si ca vor reveni cu un apel. Pana aproape de finalul programului, evident, nu ma contacteaza nimeni, fiind nevoit sa sun din nou, sa vorbesc cu o alta persoana care imi spune ca piesa era ajunsa de peste o saptamana, dar in sensul asta nu s-a facut nimic si din nou asteptam sa fim contactati de un reprezentant pentru solutionarea „cazului” cum ii spun ei, desi totul era trecut de la bun inceput foarte clar in fisa de service.
    Evitati pe cat posibil, timp, nervi si bani pierduti din cauza unei companii care in mod evident, are niste probleme foarte mari la nivel organizational avand in vedere lucrurile care se intampla si modul in care sunt tratati clientii. Nimeni nu stie nimic, trebuie sa intrebe superiorul sau pe cine stie cine altcineva si pistonati incontinuu cu apeluri pentru a putea rezolva ceva.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Radu B.
    acum 4 ani

    Am avut un smartphone cu probleme,pe final de garanție,cumpărat prin eMag.Am facut solicitare de trimitere in service,a ajuns la Depanero,acestia l-au trimis la Esd-Rom(care avea review-uri foarte proaste in trecut,asa ca aveam „emoții”,nu stiam despre asta,dar ma bucurasem ca in prealabil am fotografiat si filmat cum ambalez telefonul in stare impecabila estetic).Precautia si temerile mele s-au dovedit a fi nejustificate,intrucat Xiaomi-ul meu s-a intors in termenul de timp legal,reparat(schimbat placa de baza,resoftat,schimbate butoane fpc,scris pe proces verbal),iar pe toata durata „despartirii” de telefonul meu,am avut o comunicare rapida si eficientă prin e-mail despre statusul reparatiei/expedierii înapoi la mine.
    Merita acest lung review,se pare ca au evoluat in bine si au eliminat angajatii obraznici si neprofesioniști,prezenti in trecut,conform review-uri lor din trecut de la ambele firme de service.
    Felicitări pentru profesionalism!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Radu ! Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!

Recenziile sunt închise.