Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Theon G.
    acum 4 ani

    Foarte neseriosi, te mint pe fata.
    Am un telefon Samsung galaxy s 20 in service la depanero din data de 8 decembrie, dupa 12 zile calendaristice, adica pe data de 20 decembrie am sunat la ei la dispecerat pentru a afla statusul comenzii, la care mi se spune ca produsul a fost reparat si predat firmei de curierat si urmeaza sa soseasca cat de curand, a doua zi adica 13 decembrie am decis sa sun iarasi la dispecerat pentru a cere AWB-ul coletului, si numele firmei care urmeaza sa mi-l aduca, deoarece nu am primit niciun email de instiintare cu datele respective, la care mi se spune ca defapt produsul nu este expediat si nici macar reparat, reprosandu-i dispecerului ca in urma cu o zi am primit un raspuns contradictoriu din partea colegei lui, la care imi spune ca este posibil ca datele receptionate de dansul sa nu fie actualizate, si sa inchid apelul, urmand ca el sa caute statusul corect al produsului urmand sa fiu apelat de el cateva momente mai tarziu. Si cu astea vreau sa precizez ca nu am fost sunat inapoi de dispecer, si statusul produsului de pe site-ul celor de la depanero a ramas neschimbat. „‘Reparatie in curs”, in ciuda termenului destul de mare in care problema produsului poate fii remediata.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • iElenaaa
    acum 4 ani

    Am avut o problema cu niste casti wireless Huawei FreeBuds 3i, Active Noise Cancelling, Carbon Black, cumparate de la eMag. La un moment dat au inceput sa se auda foarte incet, in special una din casti, si am inceput sa am probleme si in timpul convorbirilor, interlocutorii auzindu-ma destul de slab sau cu intreruperi.
    Totul a decurs foarte rapid. Avand produsul in garantie am facut cerea de service prin eMag. Curierul a venit a doua zi sa ridice produsul care a ajuns in aceeasi zi la Depanero, iar apoi, a doua zi cred ca a ajuns in service la Huawei sau cel putin asta am inteles din una din notificarile primite. De asemenea am primit notificari destul de des cu privire la statusul solicitarii.
    Nu a fost nevoie de factura pentru a confirma garantia intrucat cei de la Depanero o pot vizualiza direct in sistemele eMag.
    Per total totul a durat de pe 4/04, cand am inregistrat cererea la eMag, pana pe 13/04, cand am primit inapoi castile, care au fost reparate si care se aud perfect; mi se pare o perioada de timp rezonabila, mai ales ca problema a fost rezolvata.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua , Fiecare client fericit este un motiv in plus de bucurie pentru noi! Ne bucura ca ai reusit sa gasesti tot ceea ce iti doreai! La cat mai multe experiente frumoase!
  • Király L.
    acum 4 ani

    O echipa de amatori, pe care nu-i intereseaza de produsul tau. Am trimis un laptop care nici un an nu a fost folosit cu problema de lag. Mi-au facut ceva teste cu rezultatul apt pentru hardware si mi-au trimis laptopul inapoi cu aceiasi problema. Dupa cateva minute de investigare mi-am dat seama ca procesorul meu functioneaza doar la 0.38 Ghz (Ryzen 7). Nu o fost instare sa indetifice problema la incarcator care nu acorda destul curent laptopului pe baterie functionand perfect. JALNIC

    Răspunsul proprietarului
    Buna dimineata , Ne dorim sa verificam situatia semnalata de tine . Te rugam sa ne ajuti cu numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Stefan M.
    acum 4 ani

    Sunt socat de modul in care „rezolva” Depanero solicitarile. Am cumparat pe 12.Nov 2021 un TV Samsung 50Q80A, 125 cm cu 3700 lei si la inceputul lunii februarie 2022, deci dupa 2 luni , ma jucam cu copii cu cuburi megabloks de 5 grame. unul din ele a atins TV -ul, nici macar nu a zgariat sticla ecranului, dar spre supriza mea totala, au aparut dungi verticale pe partea dreapta. Am trimis produsul la DEPANERO cum te obliga EMAG, si am tot sunat timp de 2 saptamani sa primesc un feedback. Am primit la a 5 a solicitare , mi s-a spus ca e „display spart” si ca reparatia costa……2184 lei!!!! Un TV de 2 luni intact, atins de un cub de 5 grame , are display spart si costa reparatia astronomic. Puteau sa zica si 2564 sau 2973 lei, orice, intrucat nici explicatia lor din fisa nu este corecta, produsele inlocuitoare specificate de ei nu exista.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Andreea B.
    acum 4 ani

    Am dus un iPhone 6s in service la Depanero (inca mai era in garantie), pentru ca avea probleme cu bateria, nu mai functiona la parametri normali si trebuia schimbata. De la receptie m-a uimit lipsa de profesionalism. Baiatul de acolo mi-a cerut sa ii scoata folia de protectie, ca uneori ecranele sunt facute zob sub folie, desi ii aratasem deja o crapatura mica in partea de sus in stanga ecranului. Ecranul nu avea nimic in rest. Abia dupa ce scos folia imi spune ca bateria are garantie doar un an, care trecuse, si va trebui sa platesc 280 de lei pe ea. Nu era normal sa imi spuna asta mai intai si apoi sa imi scoata folia? Ce facea daca ma hotaram sa nu il las in service, imi punea folia la loc? Ma rog, trec peste asta, las telefonul. In 3 zile ma suna sa imi spuna ca trebuie schimbat si display-ul, care nu mai intra in garantie, fiind crapat. Am intrebat ce legatura are bateria cu display-ul si ca eu nu am cerut asa ceva. Raspunsul a fost ca asa e procedura, ca nu se poate una fara alta, ca display-ul crapat poate strica si alte componente. Costul ar fi fost de 1300 de lei, in conditiile in care am luat telefonul cu 1700 de lei, la o promotie. Mi s-a parut strigator la cer. Nu as fi scris acest review daca nu m-as fi dus intre timp in alt service si nu as fi rezolvat problema, doar schimband bateria. Deci se poate si fara schimbarea display-ul, ba chiar se uitau si ciudat la mine ca am pomenit de schimbarea display-ului. Si au rezolvat problema in cateva ore.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua,Andreea Bacalu! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciiile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de de-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Teodor C.
    acum 4 ani

    Evitati cu toata putinta!

    Chiar daca produsul vostru este in garantie, mai bine mergeti in alta parte.

    Dupa 14 zile de asteptare primesc semn din partea lor cu anularea garantiei pe baza utilizării neadecvate si un nou termen de 16-20 zile pana la finalizarea reparatiei produsului.

    Am purtat 3 discutii cu cei de la call centre in care am incercat sa aflu detalii legate de anularea garantiei și modul in care aș putea primi produsul reparat intr-un timp acceptabil, dar nu am avut noroc.

    CONCLUZIA
    Greseala a fost a mea ca am venit cu produsul in garantie la ei (fara sa ascult recenzile de pe google sau experientele celor care mi-au spus sa ii evit).

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciiile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de de-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ionut S.
    acum 4 ani

    Buna ziua. Am avut nevoie sa comand un filtru HEPA pentru un aspirator de mana Concept.
    Totul a decurs foarte bine și sunt foarte mulțumit de serviciile Depanero.
    Mulțumesc!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua,Ionut Schiopu! Iti multumim pentru recenzia oferita, ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor in solutionarea problemei. O zi frumoasa!
  • Nikolai Y.
    acum 4 ani

    Mi-au salvat aspiratorul, un Samsung puternic si bun, care avea cativa ani, si ajunsese infundat complet. Ca acesta nu se mai fac de mult, si el, ca si altele, a fost inlocuit pe piata cu niste mizerii slabe si ultra scumpe, ca urmare a politicii globale de varat pe gat produse eco din ce in ce mai proaste…
    Multumesc, Depanero! Revin cu alte comenzi! Next, vreau sa va aduc espresorul meu Philips… Il primiti? 😛

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. ! Este necesar sa cunoastem mai multe detalii, ca de exemplu marca si modelul produsului, magazinul de achizitie. Avem rugamintea de a reveni cu aceste detalii pe adresa service@depanero.ro.Iti transmitem toate cele bune!
  • Rares N.
    acum 4 ani

    Nu recomand sub nicio formă colaborarea cu ei, sunt extrem de neprofesionişti, încă nu-mi dau seama de ce mai au contracte cu vânzători importanţi.

    PS: Nu am de ce să stau după voi în fiecare vară, să mă topesc de cald câte 10 zile până vă gândiţi voi să remediaţi tâmpeniile făcute tot de voi. Prin urmare, dacă vreţi să vedeţi ce înseamnă cu adevărat implicare şi soluţionare rapidă, voi apela la orice altă frigotehnist sau firma specializată, voi solicita intervenţie urgenţă pentru a doua zi, apoi vă trimit factura pentru diagnosticare, reparaţie, transport şi manopera.

    Short long story – Vă rog să nu vă obosiţi să daţi copy – paste la mizeria aia cu „Bună ziua! Ne pare rău că nu ai fost mulţumit…bla bla bla” oricum este degeaba pentru că în realitate nu faceţi absolut nimic să îmbunătăţiţi modul ăsta de lucru.

    Cumpăr un aer condiţionat cu montajul de la depanero (prima mare gresala), evident am cumpărat aerul pentru că era sezonul cald şi temperatura din casă era foarte ridicată. Modul lor de lucru deja cunoscut face că ei să ofere un termen de x zile (formal vorbind) pe care oricum nu-l respectă niciodată.

    Situaţia 1 – Achiziţionez un aer condiţionat de 24.000 BTU cu unitatea foarte mare şi stau 3 săptămâni după livrare cu el în mijlocul casei. După un termen foarte lung, se face montajul, destul de prost după cum puteţi observa mai jos.

    Situaţia 2 – A doua vară pornesc aerul, care din cauza montajului pe fugă şi neasumat, a pierdut tot agentul termic şi functioneza doar pe modul de ventilare (care nu face practic nimic când sunt +30 de grade în casă). Le solicit personal tehnic pentru remediere, la fel se oferă un termen de x zile pe care iar nu-l respectă. În cele din urmă vine cineva, încarca aerul condiţionat cu freon după mai bine de o săptămână de stat, dormit şi mâncat în condiţii de saună. Motiv: nu se găseşte agent termic de răcire şi trebuie să-l comande de te miri unde.

    Situaţia 3 – Săptămâna trecută pornesc aerul, ghici ce? Din nou este fără agent termic, pe semne că tehnicienii montează şi fac service responsabil, din nou fac sesizare având deja un istoric în ceea ce-i priveşte, din nou îmi oferă un termen pe care nu-l vor respecta pentru că deja aştept de o săptămână în condiţii de saună. Vineri a fost făcută sesizarea, mâine este joi şi nu s-a întâmplat aboslut nimic. Motiv 2 sau de fapt motiv 1 de două ori: nu se găseşte agent termic de răcire şi trebuie să-l comande de te miri unde.

    Montat necorespunzător şi cu întârziere, intervenit ineficient (doar umplere cu agent fără eliminarea cauzei problemei şi anume pierderea de freon), remediat temporar în speranţa că merge aşa până iese din garanţie.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Rares! Dorim sa mentionam ca am identificat solicitarea ta, iar situatia semnalata este in curs de verificare pe plan intern, astfel incat sa revenim in scurt timp cu o metoda de solutionare. O zi placuta!
  • Georgiana A.
    acum 4 ani

    Moșul mi-a adus un espressor defect (nu mergea pompa de apă), am sunat între Crăciun și Revelion la Depanero pentru service, formalitățile la telefon s-au derulat foarte rapid, curierul a venit mai greu, după vreo două zile, dar nu e vina lor, pentru că lucrează cu Cargus. Dau 4 stele in loc de 5 din cauza modului în care mi-a fost returnat produsul, cu ambalajele harcea-parcea, deși domnișoara de la relații clienți insistase să îl împachetez bine și cu atenție pentru a nu ajunge la ei și mai deteriorat. Totuși, important este că produsul a fost reparat și funcționează foarte bine. Le-am comunicat nemulțumirea vizavi de modul în care mi-a fost returnat produsul și au spus că vor fi mai atenți pe viitor.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Multumim pentru feedback-ul transmis! O zi placuta!

Recenziile sunt închise.