Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Apelati cu incredere la Depanero!! Reclamatiile ulterioare nu se iau in considerare, doar traim in Romania! Televizor reparat dar totodata spart pe lateral! Am dat email la depanero dar nu s-a obosit sa raspunda nimeni. Firma 100% romaneasca!
In 2019 am cumparat de la Emag un cuptor cu microunde Daewoo KOR-6S2BK, dupa nici o luna de functionare, intr-o seara, in timp ce-mi incalzeam cina am auzit niste bubuieli din interiorul cuptorului si am vauzt cum ardea o flacare in interior. L-am trimis la Depanero pentru reparatie si dupa 1 saptamana sunt contactat sa mi se spuna ca reparatie costa mai mult decat pretul produsului si Depanera nu vrea sa o faca pe garantie, insinuand ca eu nu stiu folosii cum trebuie cuptorul. O vrajeala, e un cuptor cu microunde, l-am folosit sa incalzesc mancare si atat. Daca trebuie folosit doar pe post de bibelou nu mai avea cablu de alimentare. Emag le tine partea ca sunt parteneri, dar nu sunt decat niste excroci care cauta motiv sa nu respecte garantia. Singurul motiv pentru care nu i-am reclamat la ANPC este ca am aruncat la gunoi manualul produsului, lucru care nu il voi mai repeta.
Teribil. Am trimis în garanție la ei, că na ei sunt reprezentanți asus, un laptop, l-au distrus complet.
Edit: e a 5-a ora in garantie, e trimis si retrimis din noiebrie la ei.
Lectia mea: NU Luati produse resigilate Emag chiar daca va fac sa aveti incredere in ei nu vi se ofera suportul in momentul in care o sa aveti nevoie!
Incepem asa in data de 16 ianuarie constat ca display-ul flickere la P 40 Lite – nicio problema imi spun eu – mergem la service am garantie 24 de luni, ce poate sa fie asa complicat.
Dupa ce mi l-au ridicat pe data de 18 Ianuarie – am primit mesaj doar ca a ajuns in service la Depanero – apoi peste cateva zile imi spun ca l-au trimis in service reprezentanta, si de acolo in 31 Ianuarie surpriza – spun ca ar fi intrat in el un lichid si ca a suferit si soc mecanic ceea ce niciuna nici alta nu este adevarat telefonul fiind tinut in husa de silicon.
O sa revin sa incarc si poze cum am trimis telefonul.
Concluzia – in data de 2 Februarie inca nu am telefon, cei de la Huawei spun ca de resigilate se ocupa strict Emag asa ca….deocamdata am cel mai scump incarcator de 40 Wati fiindca telefon tot nu am.
In conditiile astea – sa cumpar Huawei Nova 9 pentru sotia mea nici vorba!
Nu va mai uitati la resigilate Huawei – Emag va lasa cu ochii in soare la proxima ocazie.
E mai bine sa va uitati la Motorola G 30, Xiaomi Redmi Note 8 ambele modele mult mai vechi sau mai fara pretentii decat Huawei P 40 Lite care are de altfel un procesor foarte bun si o camera foto buna in gama asta de pret dar macar la cele noi ai garantia oferita de producator nu de Emag.
Eu ma voi adresa ANPC ca deja m-am convins ca de la EMAG nu ma va ajuta nimeni!
Depanero va scot fortat produsele din garantie – Emag daca are contract cu ei garantia nu va va fi onorata in niciun fel!
Dezamăgire totala. Am trimis la ei un Asus rog phone 3 din cauză că nu mai mergea coolerul. Mi-au zis ca trebuie sa trimit tot pachetul ce l-am primit odata cu achizitionarea telefonului. Toate bune si frumoase pana cand am primit coletul. Am avut neplacuta surpriza sa primesc cutia rupta de parca persoana ce a desfacut-o nu a mai intalnit o cutie vreodata in viata asta si carcasa telefonului marca Asus ce a fost si ea primita odata cu telefonul, crapata. Nu îi recomand.
Am o unitate de calculator la ei cumparata de la Flanco. Nu stiu sa dea detalii si nu respecta conditiile pentru garantia extinsa… In 5 zile de la intrarea produsului in service trebuia sa fie reparat sau sa primesc altu nou si ei nu fac …
A trebuit să trimit de 2 ori un TV în garanție pe parcursul a jumătate de an. Prima dată a fost reparat în mai puțin de o săptămână (schimbat placa de bază). A doua oară, din păcate, nu a mai putut fi reparat în cele 15 zile. Am sunat și în 10 minute am avut factura de storno în cont.
O firma cu ștaif! Din experienta va spun, pentru ca au fost cateva situatii diferite, tot ce am avut de remediat, s-a rezolvat cu maximum de profesionalism. Personalul pe partea de comunicare este si el foarte amabil cat si personalul din Call Center. Recomand cu caldura aceasta locatie in cazul in care aveti de rezolvat probleme cu electrocasnicele dvs. Nu lucrez la ei, nu am nicio legatura de ordin financiar cu aceasta firma, deci nu incerc sa-i fac publicitate. Insa daca ai ceva de reparat, ceva complex, ceva de calitate, un obiect drag tie, poti fi sigur ca exista personal care sa-ti remedieze problema in modul cel mai optim. Si mai e un aspect. Absolut totate piesele inlocuite, vor fi inlocuite cu piese originale. E politica firmei. Iar acest lucru merita luat in considerare. Pun „la bataie” onoarea cuvantului meu, lucru putin intalnit in ziua de astazi. Incercati, va garantez ca nu veti fi dezamagiti! florin valeriu dan
Dau o stea pt ca nu pot sa dau zero sau chiar negativ. Servicii mult intarziate, angajati nepriceputi, aroganti si mincinosi. Am anuntat emag-ul ca nu mai cumpar de la ei electrocasnice cata vreme service-ul in garantie este asigurat de aceasta firma de doi bani. Toti cei nemultumiti ar trebui sa ne asociem si sa ii tragem la raspundere in justitie pt nervii, timpul si banii pierduti aiurea.
Am cumpărat un produs de la eMag care nu funcționa în totalitate corect, am solicitat trimiterea în service și am fost contactat sun partea Depanero mai repede decât curierul care trebuia să ridice produsul.
Felul în care s-au implicat arată că sunt profesioniști și își dau interesul.
Problemă rezolvată rapid.
Succes în continuare.