Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Am dus un laptop Lenovo, in garantie si zic ca nu il repara pentru ca pare ca a fost umblat la el.
Cica prezinte si urme de uzura. Dupa 2 ani de zile, oare trebuia sa arate ca si nou?
Tot ce s-a facut a fost sa se stranga putin suruburile sa nu se destrame carcasa, dar nici vorba de umblat in el. Nu au vrut sa asculte ca sa nu schimbe carcasa.
Am trimis în service doua produse (routere Tenda) achiziționate de la Emag. Au fost recepționate de către Depanero foarte repede, am fost înștiințat imediat prin SMS, transmițându-mi-se în maxim 2 zile lucrătoare și rezultatul verificării. Întrucât nu s-au mai putut repara, am fost sunat de Emag pentru a stabili cum procedam în continuare – îmi restituie banii sau cumpăr alte produse. În ambele cazuri am ales alte produse, compensându-mi-se sumele! Dau nota maxima atât celor de la Emag , cat și celor de la Depanero!
Am cumpărat o cafetiera și am trimis-o fiind în garanție. Am fost incantata de rapiditatea cu care au acționat, sigur, produsul nu a mai putut fi reparat și am avut posibilitatea sa aleg altul. Mi – a fost ridicata miercuri și sâmbătă aveam cafetiera noua. Acum vom vedea ce se întâmplă ca am mai cumpărat un ceas cadou de sărbători pe care îl trimit a doua oara la reparat. Sper sa nu mai fie a treia oara, deja mi se pare f mult.
Cuptor cu microunde daewoo defect, in garanție. Predat personal. Organizare foarte bună: menținere distanță intre persoane la intrarea in sediu, dezinfectare, intrarea doar cu mască de protecție si cite o persoană.
Am predat produsul, am fost anuntat prin mesaj text tot timpul de starea procesului de reparatie (recepționat produs, comandat piese, primit piese, reparat).
Ridicat produsul reparat. Cam atît.
Foarte multumit!
Am interactionat cu ei de 2x pentru 2 produse diferite si sunt foarte multumit,
Prima data a fost anul trecut reparatia a durat maxim o saptamana
A doua reparatie a fost anul acesta uimitor de rapid ” 2 zile ”
Vazand destul de multe recenzii negative nu ma asteptam sa fie atat de prompti mesaj la primirea produsului, mesaj cand au primit piesele pentru reparatie, mesaj cand a fost gata.
Foarte multumit!
Foarte dezamăgit de experiența mea cu Depanero. Lipsă de profesionalism, lipsă de comunicare și timp pierdut. Am un laptop dus în service de aproape 3 luni pentru o simplă tastă nefuncțională. Soluția lor a fost să înlocuiască total tastatura (pentru un cost de 500 de lei). Am fost de acord și mi s-a spus că se va rezolva repede. De atunci, nu am mai primit nici un semn din partea lor și am fost nevoit să sun aproape în fiecare săptămână, timp de 2 luni jumătate, ca să aflu situația în care se află laptopul meu. Mi s-a spus de fiecare dată aceeași poezie, cum că așteaptă piesa de le furnizor și că vor transmite mai departe la colegi să grăbească procesul. Îmi este aproape imposibil să cred că pentru o tastatură de laptop durează transportul 3 luni de zile… În final, pot spune că a fost o greșeală mare din partea mea să apelez la această „companie”. Cu siguranță nu voi recomanda Depanero nimănui.
Am avut un produs defect încă în garanție, l-am trimis echipei depanero să îl repare, nu au reușit, astfel încât mi-au returnat banii pe produsul achiziționat. Tot procesul a durat în jur de 10-14zile. Sunt mulțumit de modul în care au colaborat cu mine. Poate se putea ca tot procesul să fie mai rapid, dar mă gândesc că poate și situația pandemică le-a afectat modul de gestionare a produselor primite.
Depanero nu respecta termenul promis, la capatul firului se dau explicatii luate din vant, fara suport, In 11.07.2020 am depus la Showroom Emag Oradea un telefon si am mai platit suplimentar 100 lei ca sa se repare in 5 zile lucratoare. In 20 iulie, cand m-am interesat, nu stiau sa spuna nimic. A doua oara, la fel. A treia oara, imi explicau ca de fapt cele 5 zile lucratoare nu asa se calculeaza cum ar crede clientul… Apoi, probabil saturandu-se ca ceream explicatii, tot in 20 iulie, seara, am fost sunat de Depanero si am aflat ca telefonul a intrat in contact cu lichid (!!??) si poate fi reparat pt aproape 500 lei. Nu am acceptat si mi s-a promis ca imi returneaza aparatul in 24-48 ore. Azi este joi, 23.07.2020 si nimic.
Neprofesionalismul de care da dovada Depanero, dar totodata si Emag (deoarece se cam leaga), este strigator la cer si nu este firesc sa fie asa.
Azi, 23 iulie 2020, la ora 9.45, cei de la Depanero habar nu au de ce nu mi-au returnat nici pana acum telefonul…
Tot in 23 iulie am fost sunat de la Emag cu propunerea ca ei sunt dispusi sa suporte 1/2 din costul reparatiei. Nu am refuzat si nici nu am fost de acord, am intrebat daca as accepta, cand primesc telefonul in stare de functionare. Mi s-a promis ca voi fi sunat in cateva minute. Nu am mai fost sunat.
Fara cuvinte.
Fehervari Attila.
UPDATE, 24.07.2020, ora 11.
Răspunsul proprietarului
Buna ziua! Iti intelegem nemultumirea exprimata. Ne-ar placea sa verificam aceasta situatie, astfel incat sa putem oferi clarificari. Prin urmare, avem rugamintea de a ne oferi detalii intr-un email, pe adresa clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
*************
RASPUNSUL MEU
De parca am discuta in paralel: chiar nu reusiti sa demarati o ancheta acolo, in cercurile proprii, sa vedeti carentele si stilul inadmisibil caracteristic activitatii dvs?? Ce anume sa va mai relatez intr-un eventual e-mail?! Invatati sa fiti corecti, sa nu mintiti clientul si daca tot ati facut-o, sa prezentati scuzele de rigoare si sa expediati telefonul urgent.
Tv Horizon dus in service de catre curier.Am fost informat pe toata durata service-ului de stadiul produsului. Foarte multumit. Tv reparat/ update soft si copil foarte multumit pentru telecomanda schimbata pentru ca se apasa foarte greu si nu putea schimba canalele singur. Multumim depanero
La numai o saptamana de la achizitie a trebuit sa trimit in service un espressor cumparat de la Emag. In colet am pus si accesoriile (portafiltru, 2 filtre si cupa pentru masurare cafea) precum era indicat in formularul de service.
Dupa mai bine de 3 saptamani am primit espressorul fara aceste accesorii.
Acum astept deja de 2 zile un raspuns de la departamentul lor de Customer Service. Ma intreb de ce le ia atat de mult sa verifice unde au ramas accesoriile.
In acest moment sunt extrem de nemultumita de comunicarea pe care am avut-o cu cei de la Depanero. De reparatie nu pot spune nimic pentru ca se pare ca ei au fost doar intermediari in aceasta situatie iar reparatia a fost efectuata la un alt service.
@Depanero, numarul comenzii este 4034672. Sper ca acesta situatie sa fie doar cauza unei lipse de comunicare si sa o solutionati cat mai repede.