Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Patrik B.
    acum 5 ani

    Am dus un laptop Lenovo, in garantie si zic ca nu il repara pentru ca pare ca a fost umblat la el.

    Cica prezinte si urme de uzura. Dupa 2 ani de zile, oare trebuia sa arate ca si nou?

    Tot ce s-a facut a fost sa se stranga putin suruburile sa nu se destrame carcasa, dar nici vorba de umblat in el. Nu au vrut sa asculte ca sa nu schimbe carcasa.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Patrick! Ne pare rau pentru faptul ca esti suparat. Ne-ar placea sa putem clarifica aceasta situatie. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport_depanero@depanero.ro. Iti dorim o zi placuta!
  • Cristian D.
    acum 5 ani

    Am trimis în service doua produse (routere Tenda) achiziționate de la Emag. Au fost recepționate de către Depanero foarte repede, am fost înștiințat imediat prin SMS, transmițându-mi-se în maxim 2 zile lucrătoare și rezultatul verificării. Întrucât nu s-au mai putut repara, am fost sunat de Emag pentru a stabili cum procedam în continuare – îmi restituie banii sau cumpăr alte produse. În ambele cazuri am ales alte produse, compensându-mi-se sumele! Dau nota maxima atât celor de la Emag , cat și celor de la Depanero!

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Cristian! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • MsMiki71
    acum 5 ani

    Am cumpărat o cafetiera și am trimis-o fiind în garanție. Am fost incantata de rapiditatea cu care au acționat, sigur, produsul nu a mai putut fi reparat și am avut posibilitatea sa aleg altul. Mi – a fost ridicata miercuri și sâmbătă aveam cafetiera noua. Acum vom vedea ce se întâmplă ca am mai cumpărat un ceas cadou de sărbători pe care îl trimit a doua oara la reparat. Sper sa nu mai fie a treia oara, deja mi se pare f mult.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim pentru recenzia oferita, ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor in solutionarea problemei. O zi frumoasa!
  • Călin T.
    acum 5 ani

    Cuptor cu microunde daewoo defect, in garanție. Predat personal. Organizare foarte bună: menținere distanță intre persoane la intrarea in sediu, dezinfectare, intrarea doar cu mască de protecție si cite o persoană.
    Am predat produsul, am fost anuntat prin mesaj text tot timpul de starea procesului de reparatie (recepționat produs, comandat piese, primit piese, reparat).
    Ridicat produsul reparat. Cam atît.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Calin! Ne bucuram ca ai avut o experienta placuta in colaborarea cu noi. Iti multumim si iti dorim o zi placuta!
  • Florin I.
    acum 5 ani

    Foarte multumit!
    Am interactionat cu ei de 2x pentru 2 produse diferite si sunt foarte multumit,
    Prima data a fost anul trecut reparatia a durat maxim o saptamana
    A doua reparatie a fost anul acesta uimitor de rapid ” 2 zile ”
    Vazand destul de multe recenzii negative nu ma asteptam sa fie atat de prompti mesaj la primirea produsului, mesaj cand au primit piesele pentru reparatie, mesaj cand a fost gata.
    Foarte multumit!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin! Feedback-ul oferit ne bucura si iti multumim pentru acesta. Iti dorim toate cele bune!
  • Samy S.
    acum 5 ani

    Foarte dezamăgit de experiența mea cu Depanero. Lipsă de profesionalism, lipsă de comunicare și timp pierdut. Am un laptop dus în service de aproape 3 luni pentru o simplă tastă nefuncțională. Soluția lor a fost să înlocuiască total tastatura (pentru un cost de 500 de lei). Am fost de acord și mi s-a spus că se va rezolva repede. De atunci, nu am mai primit nici un semn din partea lor și am fost nevoit să sun aproape în fiecare săptămână, timp de 2 luni jumătate, ca să aflu situația în care se află laptopul meu. Mi s-a spus de fiecare dată aceeași poezie, cum că așteaptă piesa de le furnizor și că vor transmite mai departe la colegi să grăbească procesul. Îmi este aproape imposibil să cred că pentru o tastatură de laptop durează transportul 3 luni de zile… În final, pot spune că a fost o greșeală mare din partea mea să apelez la această „companie”. Cu siguranță nu voi recomanda Depanero nimănui.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Samy! Ne pare rau pentru faptul ca nu esti multumit de serviciile oferite. Piesele necesare reparatiei se comanda direct de la producatori/ furnizori, iar timpii de asteptare nu depind, din pacate, de service. Pentru a discuta detaliat situatia si pentru a gasi o varianta de remediere, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Andrei I.
    acum 5 ani

    Am avut un produs defect încă în garanție, l-am trimis echipei depanero să îl repare, nu au reușit, astfel încât mi-au returnat banii pe produsul achiziționat. Tot procesul a durat în jur de 10-14zile. Sunt mulțumit de modul în care au colaborat cu mine. Poate se putea ca tot procesul să fie mai rapid, dar mă gândesc că poate și situația pandemică le-a afectat modul de gestionare a produselor primite.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei. iti multumim pentru feedback ul oferit. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Acca A.
    acum 5 ani

    Depanero nu respecta termenul promis, la capatul firului se dau explicatii luate din vant, fara suport, In 11.07.2020 am depus la Showroom Emag Oradea un telefon si am mai platit suplimentar 100 lei ca sa se repare in 5 zile lucratoare. In 20 iulie, cand m-am interesat, nu stiau sa spuna nimic. A doua oara, la fel. A treia oara, imi explicau ca de fapt cele 5 zile lucratoare nu asa se calculeaza cum ar crede clientul… Apoi, probabil saturandu-se ca ceream explicatii, tot in 20 iulie, seara, am fost sunat de Depanero si am aflat ca telefonul a intrat in contact cu lichid (!!??) si poate fi reparat pt aproape 500 lei. Nu am acceptat si mi s-a promis ca imi returneaza aparatul in 24-48 ore. Azi este joi, 23.07.2020 si nimic.
    Neprofesionalismul de care da dovada Depanero, dar totodata si Emag (deoarece se cam leaga), este strigator la cer si nu este firesc sa fie asa.
    Azi, 23 iulie 2020, la ora 9.45, cei de la Depanero habar nu au de ce nu mi-au returnat nici pana acum telefonul…
    Tot in 23 iulie am fost sunat de la Emag cu propunerea ca ei sunt dispusi sa suporte 1/2 din costul reparatiei. Nu am refuzat si nici nu am fost de acord, am intrebat daca as accepta, cand primesc telefonul in stare de functionare. Mi s-a promis ca voi fi sunat in cateva minute. Nu am mai fost sunat.
    Fara cuvinte.
    Fehervari Attila.
    UPDATE, 24.07.2020, ora 11.
    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti intelegem nemultumirea exprimata. Ne-ar placea sa verificam aceasta situatie, astfel incat sa putem oferi clarificari. Prin urmare, avem rugamintea de a ne oferi detalii intr-un email, pe adresa clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
    *************
    RASPUNSUL MEU
    De parca am discuta in paralel: chiar nu reusiti sa demarati o ancheta acolo, in cercurile proprii, sa vedeti carentele si stilul inadmisibil caracteristic activitatii dvs?? Ce anume sa va mai relatez intr-un eventual e-mail?! Invatati sa fiti corecti, sa nu mintiti clientul si daca tot ati facut-o, sa prezentati scuzele de rigoare si sa expediati telefonul urgent.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti intelegem nemultumirea exprimata. Ne-ar placea sa verificam aceasta situatie, astfel incat sa putem oferi clarificari. Prin urmare, avem rugamintea de a ne oferi detalii intr-un email, pe adresa clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Marius C.
    acum 5 ani

    Tv Horizon dus in service de catre curier.Am fost informat pe toata durata service-ului de stadiul produsului. Foarte multumit. Tv reparat/ update soft si copil foarte multumit pentru telecomanda schimbata pentru ca se apasa foarte greu si nu putea schimba canalele singur. Multumim depanero

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Marius! Iti multumim si noi pentru recenzia transmisa. Suntem bucurosi ca am putut sa iti fim de ajutor. o zi placuta!
  • Madalina R.
    acum 5 ani

    La numai o saptamana de la achizitie a trebuit sa trimit in service un espressor cumparat de la Emag. In colet am pus si accesoriile (portafiltru, 2 filtre si cupa pentru masurare cafea) precum era indicat in formularul de service.
    Dupa mai bine de 3 saptamani am primit espressorul fara aceste accesorii.
    Acum astept deja de 2 zile un raspuns de la departamentul lor de Customer Service. Ma intreb de ce le ia atat de mult sa verifice unde au ramas accesoriile.
    In acest moment sunt extrem de nemultumita de comunicarea pe care am avut-o cu cei de la Depanero. De reparatie nu pot spune nimic pentru ca se pare ca ei au fost doar intermediari in aceasta situatie iar reparatia a fost efectuata la un alt service.

    @Depanero, numarul comenzii este 4034672. Sper ca acesta situatie sa fie doar cauza unei lipse de comunicare si sa o solutionati cat mai repede.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Madalina! Iti prezentam scuze pentru aceasta situatie neplacuta. Service ul a preluat sesizarea ta la acel moment si ne bucuram ca am reusit sa gasim o solutionare pozitiva pentru tine. O zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.