Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • dewdrop
    acum 5 ani

    Incarcatorul telefonului a fost inlocuit prompt in garantie. Am sunat la ei, au programat ridicarea produsului de acasă chiar a doua zi. Încărcătorul a venit înapoi după câteva zile, fără costuri pentru transport. Nota 10 pentru servicii, cel putin de data aceasta.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim pentru recenzia oferita, ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor in solutionarea problemei. O zi frumoasa!
  • Mariana A.
    acum 5 ani

    Am achiziționat o Statie de călcat Tefal. Dupa un an s-a stricat, fiind in garanție am fost “obligată” sa o trimit la ei.
    S-a schimbat tot in ea (pompa, boiler, electrovalva, talpa si circuit). Dupa 3 ani s-a stricat iarăși. Am trimis-o tot la ei – cost de reparație 400 lei (au schimbat electrovalva si boierul). Dupa 3 folosire s-a stricat iarăși – cost de reparație 180 lei (au înlocuit pompa).
    Nota mea este data pentru neprofesionalism. Dacă as fi știut ca reparația va costa in total 600 lei optam pentru o Statie noua.
    Produsul l-am trimis in cutia originala, cu polistirenul ușor deteriorat. S-a întors rupt (foto).
    Stația are sistem de strâns cablu si furtun, acestea erau lăsate libere, nu s-au obosit sa le strângă corect.
    Clar, pe viitor ii voi ocoli.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mariana! Intelegem ca esti suparata pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Cadmiel I.
    acum 5 ani

    Vai si amar de ei! Nu recomand!!! Am trimis un dyson aspirator fara fir, având un defect si ei mi-ai zis ca trebuie schimbata carcasa si filtrele… Nicidecum defectul, nu au vrut sa imi faca defectul decat daca schimb filtrele si carcasa in 800 ron… Aspiratorul find 2000 ron… Serios?

    Răspunsul proprietarului
    Salutare! Ne pare rau pentru situatia prezentata de tine. Va putem fi de ajutor cu informatii exacte pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. Va rugam sa ne oferiti numarul fisei de service, pentru detaliere. O zi placuta! (Translated by Google) Howdy! We are glad we were able to help you. And we thank you for your review. A beautiful day!
  • Maria G.
    acum 5 ani

    Mi se pare ca va legati de orice chichita pentry a nu va respecta angajamentele din garantii. Platesc garantie extinsa cu termen de reparatie de 5 zile si voi ma sunati fix in a 5-a zi sa mi ziceti ca am lantul ruginit cand eu am trimis o bicicleta electrica cu o problema pe partea electrica!!?? Ce mama naibii treaba are lantul care e consumabil cu partea electrica??? Inca nu sunt lamurita, dar nu mi as dori sa mai interactionez cu voi si nici nu va recomand!!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Cristian C.
    acum 5 ani

    De data aceasta experienta a fost extraordinara. Am discutat telefonic miercuri pe la 3, (despre o camera web care nu mai functiona), pe la 4.30 a venit un curier sa ia coletul (Bucuresti), joi a ajuns la ei si am primit mail, vineri am primit mail ca se inlocuieste si mi-au dat telefon daca o inlocuiesc sau vreau banii inapoi. Stiu ca mai erau probleme acum o perioada, se mai vaitau clientii. Pentru mine a fost neasteptat.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Cristian! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • Marius A.
    acum 5 ani

    Foarte bine!
    Experienta pt mine a fost de nota 10. Am dus un căruț care mai avea garanție 2 săptămâni. Doamnisoara care era la recepție a observat ca eram însoțit de un copil de 2 ani și ne a oferit prioritate, deși erau mulți în fata noastră. Doresc sa i mulțumesc pe aceasta cale pt înțelegere. Reparația a fost efectuata în garanție de service partener. Partea de comunicare a fost foarte bună, pe mail tot timpul am primit informații despre stadiul produsului.

  • Theodor U.
    acum 5 ani

    UPDATE: Cei care credeti ca dupa raspunsul lor de la reviewuri se intampla ceva va inselati. Nu mai raspunde nimeni la emailuri si nu se face vreo verificare. Este doar o abordare de imagine.

    Cea mai neserioasa firma. Isi bat joc de clienti. Duci laptopul cu o problema la balama si ei iti strica display-ul iti pun superglue pe camera web si apoi nu isi asuma problemele. O bataie de joc!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Laura E.
    acum 5 ani

    Pentru neprofesionalism si rea credinta nu merita nici macar o stea. O sa explic pe scurt.Am achizitionat un laptop de gaming de pe pc garage . A venit perioada de pandemie. S-a lucrat de acasa .Am folosit laptopul pentru comunicarea pe mail si skype , nici macar pentru gaming si a sarit tasta E din pozitie.Am pus-o la loc..dupa ceva timp iar a sarit motiv pentru care am trimis laptopul la garantie.surpriza mare cand am fost anuntati ca nu se incadreaza laptopul in garantie.produsul nu se incadreaza in garantie pentru ca a fost deteriorat.o tasta care sare din pozitie se pare ca reprezinta o deterioare intentionata a produsului.atata timp cat tasta nu a prezentat nici un defect fizic (lovitura , crapatura , ciobire , plesnire) nu stiu de unde ceid la depanero considera ca pot refuza repararea produsului doar pentru ca asa vor ei. Si au indraznit sa imi ceara 600 roni pentru reparatie. Si explicatia lor a fost ca cei de la Lenovo nu i-au anuntat de vreun defect de fabrica asa ca tasta mea nu avea cum sa sara fara motiv.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Laura! Din comentariul transmis, intelegem ca esti suparata pe noi. Ne-ar placea sa clarificam aceasta situatie si iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Florin M.
    acum 5 ani

    Daca nu cumva esti obligat sa mergi la ei avand produsul in garantie ar fi bine sa ii eviti complet, la telefon nu raspund, nu exista o transparenta legata de preturi care uneori sunt exorbitante iar in caz ca te costa reparatia mai mult decat un produs nou si decizi sa renunti platesti taxa de diagnoza chiar daca uneori e evidenta problema si nu mai ai nevoie de nici o diagnoza. Si inca ceva, in cele mai multe cazuri nu respecta termenele, lasi produsul care in mod normal ar trebui diagnoasticat in 3 zile si reparat in 15 insa in realitate uita de tine, uneori depasesc exagerat termenele.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin! Pot exista situatii in care reparatiile sunt neeconomice. Costurile aferente pieselor sunt stabilite exclusiv de producatori/ furnizori. Service ul stabileste costurile aferente manoperei. Pentru detalii, iti stam la dispozitie pe adresa clientsupport@depanero.ro. O zi placuta iti dorim!
  • Ovidiu U.
    acum 5 ani

    Am achizitionat de la Depanero un pachet de instalare aer conditionat 12000 BTU cu executare in 3-5 zile lucratoare. Dupa 2 saptamni de la data de scadenta a executiei si nu stiu cate apeluri telefonice la care am obtinut doar promisiuni dar nimic concret nu s-a intamplat, inca ma cert cu ei la telefon si le-am comunicat ca nu o sa accept chestia aia tipic romaneasca cu iz de inselaciune ca daca nu imi convine o sa imi primesc banii inapoi…. pur si simplu nu o sa accept si ma voi adresa oricarui organ care poate pedepsi astflel de comportament neloial fata de clienti. Nu am greturi nici in privinta timpului nici a banilor. Deci in mare singura treaba bune este pretul sa zicem dar cam atat, nu recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ovidiu! Ne pare rau pentru situatia intampinata. Te asiguram ca departamentul de Sesizari a luat la cunostinta cazul semnalat, conform raspunsului transmis pe e-mail. Facem tot ce ne sta in putinta sa reglementam acest caz cat mai rapid. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.