Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Salut! Acum 1 an cand am avut o problema cu placa de baza Gigabyte X470 Gaming 7 wifi a durat cca 22 zile reparatia.
Acum, in 14 zile din momentul trimiterii prin curier, placa a fost reparata, si primita. Vad ca au crescu bine, și au îmbunătățit serviciile precum și viteaza de reparație. Mentionez ca sunt client Genius, dar nu am activata extragarantie.
Cred ca le e mai usor sa dea vina pe alti parteneri decat sa incerce sa rezolve problema sau medieze solutia. Cum e posibil sa refuze garantia unei tastaturi Razer de 300 de lei in conditiile in care membrana unei taste a cedat dupa 6 luni cand produsul are garantie 2 ani. Ce altceva se poate strica la o tastatura inafara de taste. E de preferat sa evitati emagul din cauza lor.
Am trimis un hoverboard ce il aveam in garantie. Luat a doua zi dupa ce am vorbit sa il trimit, iar a treia zi m-au sunat ca au comandat piese pentru reparatie. In a patra zi, m-au sunat ca imi inapoiaza banii pe el,deoarece nu se poate repara. Nu s-a inapoiat intreaga suma, dar s-a rezolvat oarecum cu in voucher dat de emag, de diferenta sumei. Rapizi si promti.
O firma de toata gluma… In ultimii ani am fost nevoit sa ma adresez lor de cinci ori, cu cinci aparate in garantie si de fiecare data au gasit ceva ca sa-mi refuze reparatia. Desigur, m-au asigurat ca pot efectua reparatiile pe banii mei (de fiecare data ajungeam la sume care concurau cu GDP-ul unei tari medii din Africa Centrala…) Am ajuns sa cred ca poate nici nu au depanatori, ci doar angajati care stau la telefon si inventeaza scuze pentru a refuza solicitarile. Am ajuns sa evit sa mai cumpar de la emag, doar sa nu fiu nevoit sa lucrez cu ei.
Mi’au reparat un espresor din care curgea apa ca o fantana arteziana, sunt super impresionat, dupa 6 zile nu s’a schimbat practic nimic. Super reparatie. Puteam sa fac si eu asta…. later edit a fosr reparat si merge corespunzator dupa a doua interventie. Soo mai castigati 3 stelute.
Am comandat un tv VONINO de 32 inch de la emag și înainte de expirarea perioadei de garanție acesta s-a defectat. Am făcut o solicitare în acest sens către Depanero și într-un timp foarte scurt am primit confirmarea dar și apelul din partea firmei de curierat care a venit să ridice produsul defect. M-au ținut la curent cu stadiul produsului aflat în service, până ce am fost anunțat că nu pot să repare televizorul, dar pot să mi-l înlocuiască cu unul nou sau să îmi returneze banii. Am optat pentru înlocuirea produsului . Singurul minus în toată interacțiunea mea cu cei de la Depanero a fost perioada cam mare de timp între momentul în care am trimis produsul în service și momentul primirii noului produs ( aproape 3 săptămâni)!
Am trimis la ei in service un expressor Krups, caruia i-au schimbat circuitul. A durat cam o saptamana pana l-am primit inapoi si am fost instiintata atat prin mail cat si prin sms in legatura cu starea aparatului. Deci nota 10 pentru servicii!
Calitatea acestui service este de nedescris. Pe lângă faptul ca,angajații dau dovada de neprofesionalism și nu sunt receptivi absolut deloc,mai au și tupeul sa negocieze pe banii pe care noi ii dam pentru repararea produsului. Sunt total de dezgustata de serviciile oferite sau mai bine zis de serviciile neoferite.
Nu mi se pare deloc normal sa trimiți un produs stricat pentru a l repara și sa l Primești înapoi mai stricat decât l ai trimis,iar pe lângă toate astea sa ți se ia banii și sa nu se mai rezolve nimic.
Dacă ceri sa vorbești cu un manager sau cu un alt angajat,ca nu ești mulțumit de informațiile oferite,nu ai voie. Acest drept nu exista la ei,Primești informații eronate și pe lângă toate acestea,angajații dau dovada de lipsa de bun simt desăvârșita. Probabil ca da,nu exista manager in aceasta companie,din păcate.
Iar programul care este afișat nu se Raportează și la call center,probabil ca aceștia au numai zile libere.
Super profi! Recomand! Am dus un tv smart, in doua zile mi-au schimbat afisajul( al meu prezenta niste dungi verticale) si mi-am recuperat produsul imediat dupa. In cele doua zile, am primit 6 mesaje sms si mail tinandu-ma la curent cu evolutia procesului. Daca mai pun in calcul si interactiunea cu o domnisoara foarte amabila, 5 stele sunt putine, merita 10 !
2 obiecte trimise la reparat:primul trimis „reparat”, intr o saptamana era defect din nou, al doilea-un telefon cu ecran si spate spart, insa perfect functional,diagnostic: „nu poate fi reparat ci inlocuit”. Mi l au trimis inapoi dupa o saptamana, cu cartela SIM scoasa din el( desi nu aveau de ce sa umble cu ea) , cost 70 lei . Telefonul a fost reparat la un magazin de reparatii gsm pana la urma .