Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • George M.
    acum 5 ani

    Am avut un HDD cu sectoare defecte si a trebuit sa apelez la garantie dupa la 1 an de folosinta.
    L-am trimis din showroom (+ poze din toate unghiurile puse impreuna cu el intr-un ambalaj cu bule – sa nu zica cineva ca era cu defecte mecanice sau lovituri de la client).

    La o saptamana primesc un telefon de la Depanero cum ca a trebuit trimis in service la producator, si la inca o saptamana primesc rezolutie pe email ca mi-au fost stornati banii.

    I-am folosit sa iau un alt HDD nou de la emag, care sa il inlocuiasca.

    Cum se spune… e bine cand se termina cu bine ^^

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, John! Ne bcuram ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu noi. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Ana R.
    acum 5 ani

    Cu toate ca am fost putin sceptica la inceput din cauza anumitor review-uri, prima mea experienta cu Depanero a fost una ok. Am trimis in garantie un Air Fryer Heinner achizitionat de la Emag, al carui strat antiaderent a sarit dupa aproximativ 7 luni de utilizare. Din pacate nu a mai putut fi reparat, dar mi-am recuperat suma investita. Am apreciat foarte mult promptitudinea celor de la Depanero!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ana! Iti multumim pentru apreciere. Feedback-ul clientilor este foarte important pentru noi. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Claudiu D.
    acum 5 ani

    Am avut un switch cu management tplink trimis la ei, in garantie, inlocuit imediat cu unul nou si trimis inapoi. Switchul era gigabit dar functiona numai la 100 Mbps, avea 5 ani garantie iar evenimentul a avut loc undeva dupa jumatatea celor 5 ani. Multumit de serviciile lor.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Claudiu! Iti multumim pentru apreciere. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • dascalescu C.
    acum 5 ani

    Am avut la reparat un expresor. F prompți, au trimis curier sa ridice produsul, m au ținut la curent permanent cu stadiul în care se afla produsul, la final mi l au adus tot prin curier. Surpriza a fost un voucher cadou de 150 RON pt. așteptarea mea(îl pot folosi în orice magazin Flanco). Expresorul funcționează perfect. Felicitări Depanero! Sper sa nu ma dezamăgiți dacă va mai fi nevoie de serviciile voastre🥰

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Carmen! Ne bucura ca experienta pe care ai avut-o cu noi a fost una placuta. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Marius O.
    acum 5 ani

    Am trimis un cuptor de paine defect la ei iar dupa cateva zile ma anunta ca nu-l pot repara si sa aleg intre a lua banii inapoi sau un produs nou. Mentionez ca mai aveam 2 zile de garantie dar asta nu a fost un impediment. Am auzit lucruri urate despre ei dar eu nu am avut probleme. Chiar am ramas placut surprins

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Marius! Iti multumim pentru apreciere. Scopul nostru este atins in momentul in care primim astfel de recenzii. O zi frumoasa!
  • Monalisa M.
    acum 5 ani

    Am trimis un TV în garanție, am fost informata de toți pașii pt reparație, au răspuns prompt și recomand. Am primit alt TV nou, super mulțumită, timpul a fost scurt și serviciul de foarte bună calitate. Datorita acestui serviciu voi achiziționa și alte produse de pe eMAG cu siguranță că garanția este una adevărată. Mulțumesc Depanero.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Monalisa M! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • Loredana C.
    acum 5 ani

    Am avut o experiență bună cu un telefon. L-am trimis cu probleme la display și l-am primit în stare perfecta de functionare. Băieții mi-au schimbat atât displayul pe care îl bănuiam defect, cât și bateria. In plus, mi-a plăcut faptul că am putut urmari status-ul reparatiei la orice oră și au respectat termenul de reparatiei de maxim 15 zile indicat de Emag.

  • Teodoru I.
    acum 5 ani

    Evitați serviciile acestei firme de „service”. Am achiziționat un telefon, reparația fiind(sau trebuia să fie) suportata de depanero in caz de defecțiune. Pe langa cea de la produs, am platit încă doi ani pentru o garanție extinsă tocmai sa evit neplăcerile și cheltuielile suplimentare in caz de defecțiune. Tot ce au făcut ei a fost doar să îmi trimită telefonul înapoi nereparat, după 2 săptămâni de așteptare. Motivația lor, pentru câteva zgârieturi pe laterala telefonului, e că a avut soc mecanic și nu face obiectul garanției. Mi-au oferit doar varianta reparației contra cost, ceea ce evident am refuzat. Voi face plăcere la OPC.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ben V.
    acum 5 ani

    Trimis in garantie HDD cu probleme, am avut o comunicare foarte buna referitoare la primirea, situatia lui pe traseu si starea lui finala; dupa raspunsul negativ al celor de la service-ul producatorului a fost inlocuit imediat . Profesionalism ! Recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Ben! Iti multumim pentru recenzia oferita si ne bucura faptul ca ai fost multumit de serviciile prestate. O zi frumoasa!
  • Vlad I.
    acum 5 ani

    Serviciul de reparație în garanție pentru Emag a funcționat excelent. Am dus un notebook la reparat. Încă în garanție. Nu mi s-au făcut nici un fel de nazuri, doar că mi s-a dat timp de reparație de maxim 2 săptămâni. După 3 zile am fost sunat să-l iau. Se schimbase placa de bază (cost foarte mare).

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Vlad! Suntem bucurosi atunci cand clientii se declara multumiti de serviciile primite. Iti multumim pentru feedback si iti dorim o zi placuta!

Recenziile sunt închise.