Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Teodora P.
    acum 5 ani

    Produs primit de ei de pe data de 21.09, pe data de 29.09 apare in fisa service ca “ este expediat la client”. Lucru neadevărat, dar “ acoperit” de către cei din call center. După ce m au trimis la alți furnizori sa sun, unde mi-am pierdut o ora așteptând in call center, au recunoscut ca produs nu a fost trimis deși îmi comunicaseră chiar nr awb ului cu care ei ar fi trimis comanda! Adică, de 4 zile produsul meu sta undeva ei, așteptând probabil sa plece pe picioarele lui singur de acolo. Sunt curioasa cam câte zile va mai sta pe acolo, iar eu nu pot sa beneficiez de un produs pe care l-am achiziționat!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua Teodora! Ne pare rau ca esti suparata pe noi. Numarul fisei de service ne-ar ajuta in a putea sa investigam acest caz si sa iti putem oferi un raspuns punctual asupra probemei. Adresa noastra de contact este: clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Valentin M.
    acum 5 ani

    Televizorul cumparat de la emag pe 15.01.2021 a funcționat foarte bine timp de 40-45 de zile după care am observat cele 3 lumini deranjante care au apărut pe ecran, vizibile și la scenele cu luminozitate mai mare dar mai ales la scenele întunecate. Sunat la emag, după care la depanero, dus tv în service iar în nici 24h băieții au testat tv ul si m au sunat sa mi transmită ca de fapt problema mea nu este o problema ci este,, un efect specific televizoarelor cu tehnologie led” și este perfect normal, după ce le am explicat frumos ca nu are cum sa fie ceva normal, pentru ca a apărut după o luna și jumătate și ca în showroom nu cred ca vezi asa ceva expus(dacă era normal cum zic ei, bănuiesc ca aveau toate inclusiv ce expun ei) mi au transmis mesajul,, defect nemanifestat”. Am întrebat și cum au încercat sa descopete defectul asta nemanifestat dar bineînțeles nu au avut un răspuns. Am atașat o poza în care se vad petele pe ecran și una cu mesajul lor prin care m au anunțat cum s a soluționat problema. 5 zile tv în service, 2 drumuri sa l duc și sa l iau, timp pierdut și bani aruncați aiurea….Ca televizor, funcționează foarte bine pentru ce bani costa, imagine clara, sunet bun și se mișcă super în aplicații. Review ul de o stea este pentru faptul ca pentru un tv Samsung de 2000 și ceva de lei, nou, garanția produsului acoperă doar ce vrea comerciantul și te trezești cu un tv nou, defect dar pe care nu l poți repara… P. S. înainte sa iau tv ul am urmărit și review urile și citisem despre acest back Light bleedin și am fost foarte atent în prima luna la acest aspect tocmai în ideea de a l putea returna, nu a avut nimic pana acum o săptămână și am rămas cu un tv cu defect deranjant pe care nici emag, nici depanero nu l recunosc ca defect deci….

    Depanero=niște bulangii care repara doar ce au chef și nu ai cum sa dai de nimeni în afara de ,,săracii oameni” din fata pe care pica toate. N ai cum sa spui ca e un efect specific unui tv Samsung sa aibă pete pe ecran după o luna și puțin de folosire. Pur și simplu de neconceput. România, bulangii peste tot, îmi pare rău că n am dat de un manager ceva sa pot sa fac puțin circ, băieții din fata nu merita asta asa ca m am abținut. Aveți grija ce cumpărați.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Valentin! Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • kxkx
    acum 5 ani

    Customer experience foarte neplacut, mi-am recuperat laptopul dupa 3 saptamani de la reparatie, si dupa 1 saptamana plina de telefoane si mailuri, dupa ce am rugat in mod consecutiv sa mi se trimita produsul si sa primesc linkul corect de plata. Produsul este trimis prin curier in reparatie, si este specificat ca datorita acestui lucru, imi va fi inapoiat tot prin curier. 2 saptamani dupa ce am fost anuntata prin mail ca produsul a fost reparat, nu am primit nicio veste despre inapoiere, am sunat in call center, intr-o dimineata de vineri, si mi s-a raspuns foarte senin ca produsul e reparat, si il pot ridica din receptie (avand in vedere si restrictiile de circulatie cauzate de pandemie, si promisiunea din mail ca imi va fi returnat prin curier). Spun povestea cu returul prin curier, mi se raspunde ca „a daca chiar vreti, vi-l trimitem si prin curier”, specific ca doresc plata online, intreb daca plata online reprezinta o noua intarziere, mi se raspunde din nou senin ca nu, ca va fi trimis prin curier in aceeasi zi. Primesc mail cu linkul de plata la finalul zilei, cu 45min inainte de finalul programului. Deschid, suma de plata era dubla, dau telefon, programul se incheiase, dau mail, nu raspunde nimeni. Luni dimineata sun din nou, cer un link de plata nou, primesc la fel mail seara, cu „metoda de plata invalida”, alte mailuri, niciun raspuns. Miercuri reusesc sa fac plata, cu un al 3lea link de plata, mi se confirma joi dimineata, dau telefon, din nou sunt intrebata daca doresc sa-mi fie trimis prin curier, cedez si anunt ca voi veni sa-l ridic a doua zi, pare ca de fapt asta era intentia de la bun inceput. Comunicare slaba, greoaie, slaba pregatire a oamenilor, fie neinstruiti, fie instruiti sa incurce. Produsul se afla in post-garantie, deci toata bataia de joc s-a facut pe banii si pe timpul meu. 🙂 Ar fi frumos sa va tratati clientii cu ceva mai multa consideratie.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Adina! Intelegem cat esti de suparata si poate ca nu suntem partenerii ideali de conversatie, pe care vrei sa ii ai in acest moment, dar cu siguranta vrem sa verificam ce a generat aceasta situatie neplacuta, pentru a o remedia, iar pe viitor sa evitam astfel de probleme. Iti este comod sa ne oferi detaliile fisei de service in privat? Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Daniela I.
    acum 5 ani

    Cea mai proasta politica! Pentru un serviciu de 10minute mi-au spus ca le ia MINIM O SAPTAMANA. Cum sa tii un laptop minim o saptamana pt a schimba un ssd? Invatati si voi de la vecini ce inseamna un service serios, NU ceea ce faceti voi. Sper ca Lenovo si Asus sa va paraseasca curand. Bine ca nu e si Samsung in parteneriat cu voi, ca ajungeam la balamuc.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Daniela! Ne pare rau pentru orice eventuala neplacere intampinata in interactiunea cu noi. Din pcate, nu exista un serviciu de servisare in privinta upgrade urilor, care sa se efectueze pe loc. Timpii pot sa varieze in functie de fluxul de produse din service de la acel moment. De asemenea, iti conformam ca suntem service autorizat pentru anumite produse marca Samsung. Ne-ar fi de ajutor numarul fisei de service, astfel incat sa putem investiga situatia. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail: clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Madalin-Petru C.
    acum 5 ani

    2 produse, unul trimis fara defecte fizice, primit inapoi ciobit, indoit, semne ca o persoana a scapat produsul, iar pe solutionare, produsul merge fara probleme, sunt curios cum un produs electronic functioneaza cu pcb-u crapat si rupt. Iar la al doilea produs, in garantie, m-am trezit ca am de platit reparația fara sa fiu anunțat sau sa ma intrebe daca vreau sau nu.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Madalin! Intelegem ca esti dezamagit si ne dorim sa clarificam aceasta situatie. Pentru mai multe detalii, iti stam la dispozitie pe adresa de email clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Liviu B.
    acum 5 ani

    Sunt foarte slabi si inconpetenti, nu se respecta ca firma, am avut un dezumidificator in garantie si lam trimis de 3 ori la reparat, ultimile 2 interventii cu aceiasi problema si nu au mai vrut sa il repare motivind ca nu lam utilizat corespunzator, au zis ca mil repara contra cost, incearca orice modalitate sa nu faca obiectul garantiei cu siguranta o sai dau in judecata isi bat joc de oameni. Sper ca revievul meu sal vada cit mai multa lume sa stie ce au dea face

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Liviu! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ana M.
    acum 5 ani

    Nu merită nici macar o stea😑. Am un iphone 8 plus pe care magazinul de unde l-am cumpărat( Flanco) la trimis la acest service pt a i se schimba bateria,deoarece capacitatea a ajuns la 86% si nu mai ținea bateria. Am așteptat o saptamana, am platit 269 de lei PT NIMIC. Mi-au adus telefonul exact cum l-am trimis,capacitatea este tot 86%. RUSINE!!! Va bateți joc de clienți,atat voi cat si cei de la Flanco

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ana Maria! Ne pare rau pentru orice inconvenient pe care l-ai intampinat. Ne-ar placea sa cunoastem mai multe detalii pentru a putea verifica situatia semnalata. Ne poti oferi numarul fisei pe clientsupport_depanero@depanero.ro, te rog? O zi frumoasa!
  • Jean Ț.
    acum 5 ani

    Astăzi mi s-a livrat prin curier un fierastrau electric Makita ce a avut probleme în garanție. La primirea coletului surpriză, a venit fără lamă, lanț și teaca de plastic protectoare.M am deplasat la Depanero și am făcut sesizare, trebuie să aștept 30 zile.Am solicitat inclusiv vizionarea camerelor de luat vederi.Niște hoți!
    Asta este furt calificat.Am scris mail și firmei care chipurile a reparat fierastraul, am contactat Makita România, am îndoieli inclusiv asupra reparatiei efectuate (nu o pot proba fără lamă și lanț). Ii voi reclama și la ANPC și aștept sugestii să văd cum pot face să îi acuz de furt calificat și doresc vizionarea camerelor video de la recepția aparatului.Sunt profund indignat și văd ce recenzii proaste există pe aici.Doresc a face antireclama acestei firme de 2 lei și încetarea colaborării cu Makita România!
    Voi lupta din răsputeri și aștept și alte impresii ale dvs.

    Astăzi am primit coletul de la Depanero și surpriză lanțul, lama și protecția toate noi.
    Am avut posibilitatea să fac și proba reparatiei și am constatat că funcționează corect.
    Mulțumesc!Se pare că lucrurile se rezolvă în cele din urmă.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Jean! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Conform celor comunicate de departamentul abilitat, sesizarea ta a fost inregistrata oficial si vom reveni cu o rezolutie in cel mai scurt timp posibil. O zi placuta!
  • Liliana V.
    acum 5 ani

    Promptitudine si profesionalism.
    Nu am inteles totusi de ce scria pe fisa de reparatie ca laptopul meu prezenta zgarieturi si impuritati. Nu avea zgarieturi cum nu are nici acum. Iar impuritati… sunt mai mult decat grijulie cu device-urile mele. Probabil era o formulare standard…
    Important este ca laptopul meu a fost reparat intr-o saptamana, cu tot cu drumul dus-intors Cluj-Bucuresti si acum merge foarte bine.
    Multumesc, Depanero!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Liliana! Iti multumim pentru apreciere. Feedback-ul clientilor este foarte important pentru noi. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Robert P.
    acum 5 ani

    buna ziua, iertati-ma că îndrăznesc…am trimis și eu la dvs in service un telefon destul de scump care este în garanție până pe 23 decembrie! sunt o femeie de aproape 50 de ani,fara cunoștințe în ale tehnologiei,și nu îmi pot explica sub nici o forma cum puteți refuza garanția produsului pe motiv că „lipiciul nu e original”??? telefonul ăla nici măcar nu e achitat fiind cumpărat în rate,nu s-a umblat niciodată și deloc in el…nu am avut nici un fel de problema cu el până în data de 10 decembrie când era pe masa pur și simplu nici măcar nu îl foloseam in acel moment,când a apărut o dunga alba pe el iar apoi după ce i-am dat repornire ecranul nu s-a mai aprins deși el părea după sunetul care îl făcea că ar fi deschis. se auzea cum ar fi făcut poze…. dl de la eMag care l-a preluat a spus că ar fi bateria umflata și că posibil să forțeze in display …ajuns la dumneavoastră refuzați pe motiv că lipiciul nu este” original”??? cum e posibil așa ceva? nu am cunoștințe despre telefoane,nu știu nici măcar de unde ar trebui inceput sa îl desfac,nu știu nici măcar ce s-au întâmplat ,nefiind căzut , nefiind ecran spart. că are urme pe ecran de folosire,are că un an de zile a fost folosit și enormal Dar sa refuzați garanția pe motiv copilăresc mi se pare anormal!!! am citit recenziile pe care le aveți și marea majoritate se plânge de faptul că refuzați un mod constant garanții din motive pe care nimeni nu le înțelege! de unde pot știi eu sigur că așa este cum spuneți dumneavoastră,de unde știu eu sigur că din 15 12 .până azi 18.12 cât telefonul a stat la dvs nu s-a întâmplat nimic cu el acolo ! mi-ați cerut pe reparație 1400 lei ,ceea ce am refuzat,fiind aparatul în garanție și nefiind vina mea că nu mai merge. cum e posibil sa tratați clienții în așa hal? cine ar fi idiotul să își bată joc de telefon și să îl strice cu buna știință?!.. îmi pare rau că nu vă respectați meseria și nici clienți și voi depune o sesizare in acest sens, pentru că nu e normal ceea ce se întâmplă și cum procedați! sunt oameni normali care nu se pricep la reparații și nu își bagă ghearele și nasul unde nu se pricep, exemplu meu ,de aceea a fost trimis! in acel telefon NU S-A UMBLAT PANA CAND A AJUNS LA SERVICE&UL DVS!!! BATERIA BU AM UMFLAT-O EU…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat in acest proces de servisare al aparatului. Deparece ne dorim sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem gasi o cale de rezolvare a problemei, am revenit cu un raspuns intr-un mesaj privat pe adresa de Facebook, ca urmare a solicitarii pe care am receptionat-o si pe acest canal. Iti dorim o zi placuta!

Recenziile sunt închise.